= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
21. únor 2011

Ahoj sluníčka!

Dáši, Eliška je kouzelná, moc se Vám povedla! 😉

Bohunko, s tím kojením v noci, holky tady psaly, že se tím častým kojením (hlavně v noci) hodně kazí zoubky, a hlavně to bude hodně těžký odnaučování, vím, jak to bylo těžký u Lukina, když měl rok a musela jsem s kojením skončit (ale to jsem v noci kojila jen jednou), taky ze začátku nevěděl, jak by se uklidnil znova na spaní, ale trvalo to cca 3 týdny a pak už to bylo lepší (a to mu do toho ještě lezly zouby). Nejdřív jsem dávala UM v noci a teď už nedávám mlíko v noci vůbec... už dlouho ne. Musela jsem skončit kvůli atb, co jsem brala na zánět průdušek, jinak bych taky kojila možná do roku a půl, nebo bych čekala, až se sám odstaví... ale kojila jsem jen dvakrát, a to ráno před snídaní hned po probuzení a pak v noci právě... Jinak přes den už pak ne.
A s tím nechozením, určitě se děti rozběhnou, jak na to budou připravený, to vidím u Lukina... pro jistotu na tu rehabku zajdi, ať máš klidný svědomí, když jste cvičili tu Vojtovku, uvidíš, co vám řeknou.
A díky za info o tom očkování, já jsu rozhodnutá neštovice nedat, a vůbec uvažuju, jestli to celý očkování neproberu s dr, aby se odložilo na pozdější dobu.. Lukin je teď furt na hromadě a hrozně se bojím reakce... tak jestli to nenechat, až bude trošku starší, kolem cca dvou let...
Jinak jaký je taiči? Musí to být fajn odreagování.. já chodím na jógu a je to moc fajn... jednou týdně, jsu ráda, že ji mám zaplacenou vždycky na půl roku dopředu a i když se mi tam třeba nechce, tak pak jsu ráda, že jsem šla, člověk se odreaguje, dostane se mezi lidi a ještě se příjemně unaví a dělá něco pro sebe... 🙂 Jinak to musí být náročný s dvojčátkama batolátkama, co... obdivuju Tě, jak to vše zvládáš... 😉

lenajsek
autor
21. únor 2011

@ivet69 Ivetko ahojky, to jseš dobrá, že ses pustila do školy, já bych na to neměla... a pravda, ani by se mi nechtělo... co Daník, už je lepší? Jeli jste do těch termálů? A kam to mělo být? To je něco, jak to letí, za chvilku bude mít dva roky... 🙂 Neboj, s tím záchodem se to zlepší, uvidíš na jaře, nebo v létě... a nemáš nějaký fotky Daníka? Už to musí být velkej chlap... 😉 A co študuješ za školu?
@beras Beri, to je super, že je Tomík tak umazlenej, to Lukin moc není... občas přileze, když jsu na zemi, dá si na moje nohy hlavu, ale že by sám dával pusu, to ne... on se přitulí, ale za chvilku zdrhá.. musí mít náladu, není to vždycky... o to víc si to užívám a těším se na ten okamžik, že za mnou přijde a dá mi pusu... snad se toho někdy dočkám. 🙂
To je zajímavý, že Berunka nebyla umazlená, většinou holčičky bývají, ne... 🙂
S tím pitím, Lukin to teď taky furt dělal. Jsem myslela, že zešílím. Přesně jak píšeš, když jsem mu řekla že se to nedělá, tak se tomu řehnil ještě víc... do toho hrozně slintal jak mu lezou zuby, teď už naštěstí tolik neslintá, ale to byl mokrej pak vždycky od těch slin a pak ještě od toho pití, takže jsem denně převlíkala tak 3-4x... mazec.

lenajsek
autor
21. únor 2011

@eliis Eli, to je dobře, že se Vám nemoce vyhábají... tak snad už to bude v pohodě u vás až do teplejšího počasí. 😉
Jaký měl Tajda atb? Lukin má Ospamox a je fakt, že má taky řidší stolici, ale vyloženě průjem to není, je to takový blatíčko, ale ne voda. A kaká tak 2-3x za den, tak to se mi zdá v pohodě ještě. K tomu můžou být i zoubky, ale Lukin co se vylízání zubů není průjmovej typ. Ale má vyrážku na zádech, takový červený flíčky... dr. mě na to upozorňovala, tak jí zítra zavolám, jestli by to mohlo být z těch atb. Uvidím co nám řekne ve čtvrtek, snad už je budem moct vysadit. Jinak je pořád zahleněnej, musíme pořád tak 4-5x denně odsávat, pořád to v něm i rachotí... ale snad už to bude dobrý.
Probiotika Lukinovi taky dávám, ale musím si na ně vzpomenout... 😝
To je fajn, že je Tajda taky tak umazlenej jako TOmík od Beri... kluci jsou si v hodně věcech podobní, že... 🙂 Jak to tak pozoruju. To jen my jsme vyjímky. 😀
A šikulka s tím mluvením, Lukin vůbec nemluví, jen si tak žvatlá, ale když se zeptám jak dělá pejsek, tak řekne "ba", jak dělá ovečka, tak "be", občas se mu podaří "ga" jako kačenka a mama žvatlá, ale myslím že neví, o co se jedná, nebo to aspoň nedává nějak najevo...
tata ještě neřekl a dede taky ne... ještě říká "pa" jako že papá nebo jde papat. 🙂
Mně teď docela solidně hrabe, jak jsu s Lukinem doma, nemůžem chodit ven, tak už nevím, co s ním... 🙂 Ale dneska přijely z MMB kostky z Ikei na tom vozíčku, dvě knížečky a další autíčka do sbírky od Waderu, ty malý plastový, tak si budem hrát. A minulej týden přijely kostky Žako, něco jako Duplo, ale časká výroba... tak s tím si taky hrajem, sice je nedává na sebe, ale rozdělává to, co já postavím 🙂 A budem jezdit zase klasicky s Tatrovkou, na tříkolce co máme doma, budem koukat na Včelí medvídky, Bernarda... 🙂 Snad to nějak uteče.

Krásnou dobrou noc a mějte se nádherně!!! 😉

lenajsek
autor
21. únor 2011

Jiti, jak se cítíš těhulko? 😉

Moni, jak Ty se máš?

Jo a dneska mi dal Lukášek nádhernej dárek k svátku... udělal první samostatnej krok do prostoru!!!! 😵 😵 😵

moncato
23. únor 2011

Ahojte.......kočky...🙂)

tak Vám musím posat nějaké novinky........tak, že máme přípravku na adopci skoro za sebou.....a čekáme ještě na poslední ....měla být třetího jenže mají v kojeňáku...karanténu...tak hold musíme počkat......až do 16.3., ale vypadá to nadějně...jako, že asi projdem..aspoň mě teda uklidňovala psychopložka, která nás má.....tak už docela plánujem.....a těšíme se...mám už nachystaných plno pohádkových knížek...co jsem sbalila u tchýně ........teďkom chceme ještě zkusit jednu alternativu a to je ta, že by jsme zkusili adoptovat přes fond ohrožených dětí...po domluvě s biologickou matkou, která se o dítě buď nechce nebo nemůže postarat a nechce , aby šlo do kojeňáku, ale přímo do rodiny.............. že by jsme měli úplně novorozeňe.......no tak uvidíme....... 🙂

Jinak teďkom chceme kupovat byt...a všecičko si zatím nachystat, aby jsme měli v cajku už i pokojíček....jak jsem říkala Radimovi...matka čeká 9 měsíců a mi hold budeme čekat rošičku dýl......jsem hrozně ráda za to , že jsme do toho šli...poněvadž chmury z neplodnosti jsou ty tam.......těším se a jsem s tím dokonale smířená, že uděláme s Radimem šťastné miminko , které mohlo být hodně nešťastné....ten pocit smíření se z toho nemýt vlastní děti je hodně moc osvobojující........ 🙂

Jinak poslední přípravka byla docela zvláštní...poněvadž do nás hučeli ať si povzpomíname na dětství a já se strašně rozbrečela, poněvadž jsem si nějak vzpomněla jenom na špatné věci.....ale můžu teď z odstupem říct, že jsou věci , které bych bez té přípravky nevěděla a jsem za to ráda.........některé věci ...však víte byly hrozné.......ale rady od dětské psycholožky ohledně správné výchovy k dětěm byly hodně nápomocné........co se týče třeba učení u dětí....jako , že když máme doma trojkaře, čtyřkaře, že s tím stejně nikdo nic nenadělá a není důvod být na dítě kvůly tomu zlý a nějak ho za to trestat........jak to generace našich rodičů dělala....kdo to zkrátka v hlavě nemá tak to nemá a tím z něho nemusí vyrůst kvalitní člověk, který bude mít rád, ale nebude holt vysokoškolák...................ježiš já se rozepsala až běda.................tak páčko všem maminečkám a dětěm posílám hubana......... 🤐

garnek
26. únor 2011

Moni, to jsi napsala moc hezky, úplně mě to dojalo...cítím z tvého psaní, že jsi šťastný človíček a budu ti přát, ať jste ještě šťastnější a hlavně budu držet palce, ať vše vyjde, jak má 🙂 Držííííííííím, vidíš to??? 🙂

Dáši moc gratuluji k Elišce a přeji celé rodince hlavně plno zdravíčka a ať se máte jen krásně! 🙂
papa g.

moncato
3. bře 2011

Ahojky.......Gábi.....vidím vidím jak držíš....a moc ti za to děkujiiiii 🙂

lenajsek
autor
7. bře 2011

Ahoj sluníčka!!!!

Venku je sice slunečno, ale pořád pěkná kosa... ☹ I když v sobotu bylo příjemně...
Já jsem bojovala se zánětem dutin, to už je naštěstí OK, musela jsem mít další atb, ale teď jsem začala kašlat, tak snad i toho kašle se brzo zbavím... jen se modlím, aby byl Lukin v pohodě, kdyby onemocněl ještě potřetí za tuhle zimu, to by mě asi odvezli a to by na něj asi bylo fakt moc... ☹
Jinak novýho nic, Lukin zatím nechodí, udělá pár krůčků a chytne se něčeho, nebo jde k zemi... asi musím být trpělivá... v pátek jedem na rehabku, tak jsu zvědavá, co nám tam řekne, od minula udělal pokrok, minule ani sám nestál, natož aby udělal krok... tak nějakej pokrok vidět je, ale jde to pomalu...
Ani žádnej vývoj v řeči, tak to chce asi taky čas...
Ale už bych chtěla chodit s Lukinem po venku, aby capkal po svých, občas ho někam postavit na nohy a pořád netahat... tak snad se toho někdy dočkám.

Co u vás novýho? Jak se daří, snad nejste marodi...

Moni, fakt jsi to moc hezky napsala, je vidět, že jste fakt připravení a moc taky držím palce... věřím, že to vyjde!!!!!!
S tím dětstvím... zvláštní, že hodně lidí, když si vzpomene na svoje dětství, nejsou to jen pěkný vzpomínky... o tom bych taky mohla napsat knížku... doufám ale, že naše děti budou mít pokud možno co nejšťastnější dětství, ono to hrozně rychle pak všechno uteče...
S tím FOD to zkuste, přímá adopce je taky jedna z variant, pokud si to ovšem ta dotyčná nerozmyslí na poslední chvíli... ale nic bližšího o tom nevím...
Moc Vám držím všechny palce a Lukinek taky!!!

lenajsek
autor
13. bře 2011

Ahoj kočky, sem už asi nikdo nechodí, nepíše, že... ☹ Škoda...

U nás je nového to, že Lukinek už udělá pár krůčků sám, třeba i přes půlku obyváku, už vydrží docela dlouho i sám stát, tak máme radost... 🙂

SNad se máte fajn a dítka taky... mějte se krásně a pěkné začínající jaro!

daisy14
14. bře 2011

Ahojky sluníčka, tady opravdu moc nechodíte! No vlastně ani já, nestíhám stále 🙂
Po počátečních problémech s mlíkem, už je konečně mlíka dost, pro změnu Peťka stávkuje u kojení, pohazuje si hlavou a zároveň drží moje prso, no děs. Nevím co si to vymyslela, doufám že s tím skončí brzy než mi vytvaruje bradavky do podivných tvarů 😀 Snažím se udělat nějaký režim, ale bohužel se stále nedaří. No ještě není po šestinedělí tak vydržíme.
Včera večer usla v 7 hodin a spala 4,5hodiny v kuse, zázrak! Zato pak následovalo buzení po 2 hodinách, vždycky když ji chválím, pak si to vybere jïnak. Jojo, ale jsou to krásné starosti 🙂 🙂 🙂

@lenajsek Máš kluka šikovného, však se brzy rozchodí neboj. Hlavně ať jste zdraví!

Holky mě se ve fotoblogu u hlavní fotky Peťky neukazuje správný časový údaj o věku, zatuhlo to na 1 měsíci a nepočítá dny.Nevíte, kde je problém, administrátor se zatím neozval.

Sluníčka, mějte se hezky, přichází jaro, to je něco pro nás! Ozvěte se!

beras
17. bře 2011

Ahoj sluníčka 😀 ale chodíme ale nevím co psát a hlavně ten čas.Když už vlezu na počítač tak už sháním oblečení jaro-léto tak jsem na mmb.Tomíka už mám skoro vyřešenýho a teď ještě beruš.Tak děsně vyrostla za tu zimu 😕 a už jí mám po ramena. ☹ Nějak rychle mi ta holčička roste.Teď tady máme ještě synovce,protože švagrová čeká mimi a leží ve špitále.Měl naštovice tak nechodí do školky a s Tomíkem jsou veselá parta 😀 Dnes zrovna leje tak sedíme doma 🙄 Dnes jsem byla s beruš na rovnátkách,zítra jedu s Miškou na pětiletou prohlídku, v pondělí s beruš trhat zub no prostě doktorskej týden.Ale já mám takovej chaos ráda 😀 Leni 😀 no vidíš a ted už se nezastavíš.Lukášek je šikulka 😀 Dáši vydrž tohle dělal i Tomík .Mimoušci jsou prostě trdýlka 😀 .No já končím,protože mi byl zrovna donešn kruh na točení a prý teto co to je? 😀 Tak to jdu předvádět a snad si nepřivodím úraz 😀 Pa a zase nakouknu

moncato
27. bře 2011

Ahoj kočky.....tak Vás všechny srdečně zdravím a hlásím, že jsme prošli adopčním blázincem.....a teď už se jenom těšit...na nový přírustek nebo přírustky 😀 do rodiny....tento měsíc se stěhujeme....koupili jsme s Ráďou byt 3+1....tak.....jsme se zadlužili na 15 let 😀 , ale budem ve svojem.....v květnu už napíšu z nového doufám...... 🙂

lenajsek
autor
27. bře 2011

Ahoj sluníčka, krásnou neděli přeji!

Máme taťku v práci, mají moc práce, tak musel jít i dneska a příští týden bude jezdit domů až večer, tak možná Lukinka ani neuvidí... ale pak v dubnu to bude lepší.

No a hlásím, že už trošku zkoušíme ťapat i po venku, Lukinek má konečně botičky, tak jsme byli tento týden hodně venku i mimo kočár, sice to ještě nemá úplně vychytaný, docela často sedá na zem, nebo ještě chce lozit, ale když si to někam namíří, tak tam jde po dvou a pak se chytne... tak se vzdálenosti docela prodlužují... 🙂 Už krásně vydrží stát sám bez opory, pro mě je to obrovská úleva, že ho nemusím furt jen držet v náručí, ale můžu postavit... Jak bude venku tepleji, tak mi ani nebude tolik vadit, že si sedne na zem, teď se ještě trošku bojím, aby se nenachladil.
A doma už projde skoro celej byt po nohách, už se mi zdá že je víc na nohách než na čtyřech... na Velikonoce snad už přijde na pomlázku fakt jak velkej chlap. 🙂
Taky brouzdám na netu a hledám oblečení, 86 už je mu malá, tak kupuju 92, ale zato komplet...
Chcem ještě koupit ten odlehčenej sporťák, něco jako golfky, ale se spojenou rukojetí, na snadnější cestování a skládání do auta... už se těším, jak budem jezdit na výlety...

Holky, budete kupovat pro prcky cyklosedačky? My jo, chceme jezdit na kole, ne nějaký dlouhý trasy, ale aspoň na pár kilometrů... budem se muset po nějakých podívat.

Dáši, doufám, že brzo přestanete s Peťulkou u kojení bojovat a bude krásně sát a nebude u toho plakat... moc vám držím palce!!!

Moni, tak to je paráda, že jste prošli!!!! SUper, moc moc gratuluju!!!! A jak dlouho teď ještě budete čekat? 😉 Už se asi moc těšíte, že? A byt je super, tak ať se dobře nastěhujete a zabydlíte... 😉 Doteď jste měli jak velkej, 2+1?

Nic kočky, jdu dodělat dekoraci pro kamošku a k tomu si dát kafe, dokud Lukin spí... pak vyrazíme ven.

Pááá, krásnou neděli!

eliis
30. bře 2011

Ahoj holky, hlásím se po hoooodně dlouhé době a zároveň se omlouvám. Jsem na tom podobně jako Beri...nějak není nic nového. A mimo to jsme teď byli týden bez PC. Odešla nám základní deska a já jsem z toho byla na nervy. A musím říct, že Tadeášek ještě víc. Přes PC mu pouštím pohádky a písničky, takže to nesl velmi těžce.... 😝
Jak jsem psala, u nás nic nového není. Minulý týden jsme byli s malým poprvé u zubaře. Zvládl to v pohodě, jen se mu nelíbílo, že jsem tam pak zůstala s paní doktorkou. Naštěstí mě ani manželovi nic nenašla, tak jsme byli za 15 minut venku. Malému teď rostou trojky - jedna už je venku a zbylé 3 budou prořezané každým dnem. Dívala jsem se mu na pětky, ale ty ještě asi spí. Zatím tam nemá ani boule, takže snad bude od zubů na chvilku klid. Jinak chodíme pořád ven. Venku je krásně a tak jezdíme k našim na zahradu nebo na procházky. Malý je nadšený, že se zase může houpat v koupačce, hrabat trávu, jezdit na motorce nebo v tatrovce......jen já jsem z toho na nervy. Mám o něj pořád strach, aby nespadl na kámen, ze schodů.....no jsem pošuk. Jinak se mi konečně naskytla možnost brigády. U nás ve fitku hledají někoho na recepci, tak jsem s majitelkou domluvená na pondělí, že mi ukáže co a jak. V práci bych byla převážně jen dopoledne, tak je to super. Dopoledne jsme s malým převážně doma a ven vyrážíme odpoledne. Takže o nic nepřijdu. Hlavně v létě by mě mrzelo být zavřená. Příští středu jdeme do poradny, tak jsem zvědavá kolik Tadeášek měří. Měřila jsem ho u kamarádky a měl cca 86cm.
Leni, Lukášek je moc moc šikovný. Věřím, že máš z toho velkou radost. A jak se Lukáškovi líbí botičky? Nevadí mu? Co se týče velikostí oblečení, tak bodyčka už nosíme 98 a zbytek oblečení 92. Malý se teď vytáhnul a taky to není žádná vyhublina 😀 . V zimě jsem mu musela dokonce koupit zimní budnu 104. Rukávy měl sice dlouhou, ale délka a šířka byla akorát. Cyklosedačku zatím kupovat nebudeme. Máme jen 1 kolo, takže až si kolo dokoupím já, tak pak bude i sedačka. Ale určitě chci s malým jezdit. Jediné co mi vadí je, že je ta sedačka vzadu a na malého vůbec neuvidím.
Mončo, gratuluji...je super, že jste prošli. Jak dlouho asi budete čekat? To čekání musí být hrozné........ Větší byt je fajn, tak ať se vám dobře bydlí.
Jiti, jak se máš? Dívala jsem se na fotečky pokojíčku a máte to moc pěkné. Tý jo, ty už v pátek nastupuješ na mateřskou......strašně rychle to uteklo. Za chviličku bude Karolínka s váma.
Dáši, taky doufám, že už jste na tom s kojením lépe a Peťulka pěkně pije. Je to boj, ale stojí to za to.
Beri, oblečení taky řeším. Něco už na léto mám, ale spíš mi chybí bundy, mikiny, trička.....no je toho ještě dost. Asi taky zavítám na mmb. Beri, už jsi malému koupila jarní botičky? Kolik bot vůbec pro Tomíka máš? Já se na to chystám příští týdn. Zatím koupím jen jedny a letní zatím řešit nebudu. Bůh ví, jak mu poroste noha.
No nic holky, jdu dodělat oběd. Mějte se. pa

eliis
10. dub 2011

Ahoj sluníčka, kde se touláte?
Odkaz na fotečky:
http://www.bartracing.cz/tajda/

beras
10. dub 2011

Ahoj sluníčka 😀 tady jsme 😀 Užíváme si venku teda když nefučí jako teď poslední dny.Ale i tak chodíme docela hodně ven.Manžel udělal Tomíkovi parádni pískoviště tak řádí a roznáší písek všude možně.Nebo si ho naloží na tarovku nebo kolečka a sype po trávníku.No prostě Tomášek může všechno 😀 😀 Eli sedačku na kolo mám ve předu.Dozadu jsem jí ani nechtěla ,protože jsem měla možnost jet na kole se sedačkou v zadu a nechci to.Beruš jsem vozila tavepředu až do pěti let v pohodě.A stejně nikam na dlouhé trasy nejezdíme.Máme tady kravín tak denní kontrola kraviček,telátek atraktorů nesmí chybět.Eli boty máme jedny z obuvi kožené,pak mu koupím tenisky a sandálky.Jinak oblečeního nemáme žádny kvanta.Na venek tepláky , 2 teplákové soupravy a jednu šusťákovku a jednu zateplenou vestu.Když to má jak čuník tak to večer hodím do pračky a ráno můžeme vesele oblíknout.Nesnášim skříně narvany hadrama a pak si stěžovat ,že to ani neunosil.Leni už se máš taky za Lukáškem co otáčet 😀 Je to opravdu úleva,že už chodějí a Tomík už chodí krásně i do schodů.V pátek jsem myslela,že mě šlahne.Máme na zahradě tu sestavu na hraní ,na ní přidělané dvě houpačky a žebřík ke skluzavce.No a já se hrabu pěkně v květináči a Tomík na písku.Během chvilky kuknu a písek prázdnej a Tomík stál nahoře a prej hač,že pojede dolů.Ani jsem nevěděla,že umím tak rychle utíkat 😝 No samo,že h tenhle pěknej kousek opět naučil tatínek.No fakt se nenudíme ale jsme z něj dotedˇposerynkani všeci do jednoho 😀 Eli 😀 super teď čtu,že jsi našla brigádku.Ono opravdu není k zahození chvilku vypadnout 😀 Akorát ten náš mamánek řve jak tur když jdu pryč 🙄 běda se zavřít v koupelně tak stojí a volá.No a kecá pořád dokola až ho z toho asi bolí pusa 😀 Dáši a jakpak rostete?Moni 😀 super snad se brzo dočkáte. 😀 Napište i ostaní sluníčka jak se máte 😀Mějte se krásně a jdu momentálně utřít vodu,protože Tomík vytáhl filr z akvárka.Už je fikanej vyleze u beruš na postel a pěkně se natáhne a šup už to lítá 😀 chudera ryba už dělal na ní mňam ,mňam.Pa 😀 😀

lenajsek
autor
15. dub 2011

Ahoj sluníčka, pěknej pátek přeji!

To je kosa, co? Jsem myslela, že už bude pěkně a přestane fučet, ale vítr fučí furt a navíc studenej, brrr... do toho sem tam nějakej déšť, no snad už fakt bude od příštího týdne líp.

Lukin už valí po venku, ale pořád je to taková batolecí chůze s nohama od sebe, minulej týden jsme byli ještě na rehabce a tam se to paní nelíbilo, tak jsem z toho byla smutná, máme cvičit balanční cviky, že prý pořád nemá dobrou stabilitu a musí víc zapojovat záda a břicho... tak nevím, kdy konečně bude Lukinek dělat něco, co je v pořádku... už mě to docela deptá tam pořád jezdit a pořád to není OK... ☹ Cvičím sem tam, sice u těch rovnovážných cviků nepláče, ale chce se mě držet a to nesmí, musí být v sedě s nohama přes okraj třeba židle a nesmí se rukama přidržovat a já s ním mám trošku pohupovat, aby se vyrovnával v zádech... moc ho to neba.
Ale snad se to zlepší i tou chůzí.
Jinak jsem si taky říkala, že bych koupila botky nějaký na písek a vůbec na lítání, má jen jedny kotníčkový kožený a už jsou trošku odřený... 😒 Ale s tím se musí počítat, když ještě docela často padá...

Budete holky kupovat ty tenisky kotníčkový, nebo ne? A sandálky na léto určitě, možná pak koupím i ty papučky sandálkový, i na chalupu...

Už Lukinovi dávám vel. 92, něco teda ještě 86, ale už to má tak tak, spíš krátký rukávy a nohavice... takže 92 😀
DOufám, že mu to vydrží aspoň do podzimu... 😀

Pořád nemluví, jediný co řekne, je na psa "ba" jako baf, na ovečku "be" a když teda kňourá, tak mama... jinak nic. To baba nebo aba říká celkem na všechno, na mlíčko, jdeme hajat, papat... nevím, jestli se s ním někdy domluvím, snad jo. Docela zkoušíme i tu jemnou motoriku, zkouší už postavit kostky na sebe, ještě mu to teda nejde úplně, ale poctivě pilujeme... chtěla jsem pomalu už odnaučovat spaní s dudlíkem (spíš usínání s dudlíkem, bo při spaní ho stejně pak vyplivne, nebo mu vypadne a spí bez něj), včera poprvé spaní přes den v pohodě, ale večer jsem mu ho uklidila do komody, co má hned vedle postýlky, do šuplíku a potvůrka si ho sám pak vytáhl, všechno vykramařený ven a Lukin chrněl s dudlíkem 😀 Jsme se manželem hrozně řehtali, vypadalo to v pokojíčku jak po boji 😀

Zatím ho krmím, nějak nemám odvahu ho začít učit, aby jedl sám, ale asi někdy budu muset... vaši kluci to už určitě zvládají, že...

My jsme prostě tak nějak ve všem pozadu, no co, máme holt na vše čas.. ☹ ☹

Na hřišti se mu nejvíc líbí skluzavka a docela i houpačka (ta dousedadlová co jsou naproti sobě sedátka), i ty na té pružině celkem.. ale písek ho zatím nechává chladným, vůbec tam nesedí, chodí po písku a po hřišti, furt někam zdrhá... 😀
Tak doufám, že na chalupě, jak tam pak budeme mít pískoviště, tak na písku chvilku vydrží, abych tam mohla něco udělat, taky se rýpat v hlíně.. už mi to moc chybí, ale je ještě kosa na to, abysme tam jezdili...

Jinak jsem se docela pustila do dělání dekorací, teď na jaro jsem měla pár objednávek a líbily se, tak jsu ráda... teď ještě musím udělat nám nějakou domů, ještě nemáme (kovářova kobyla... 😀) a chci udělat metr do Lukinkova pokojíčku a ještě nějaký obrázky na zeď.

Eli, co brigáda, fajn? Na recepci je to určitě super, je to fajn změna, jseš mezi lidma a jen na půl dne.. to chodíš každej den? A kdo je s Tajdou? A co mamka, jak se jí daří? Viděla jsem fotečky, jsou klasicky super.. Tajda je šikula velkej!

Beri, to by se asi ve mně taky krve nedořezal, kdybych tam takhle Lukina viděla na té prolízačce... A Tomík je taky velká šikulka!
Máš cyklosedačku dopředu, jo? Já si to moc neumím představit, i když my jsme se ségrou s našima na kole jezdily vepředu.. ale to jsme byly větší, až tak kolem tří let myslím...

My taky budem kupovat, ale asi tu dozadu, musíme se na ně mrknout. Nevím, jestli polohovací, nebo ne...

A taky chci koupit nějakej lehčí kočárek než ten co máme z trojkombinace.. vy máte nějakej, nebo ne?

Jo a ještě jedna věc, máme v Reprofitu zamražený jedno embryjko, loni jsme ho nechali na další rok zamrazit a letos zase přišel dopis s tím formulářem, jestli ho chceme dál uchovat, nebo ne.. ale už to není na jeden další rok, ale rovnou na pět let, za 5tis... tak to asi budeme muset zrušit a embryjko dát pryč, bo 5 let se nám zdá dlouhá doba a 5 tis takhle navíc nemáme... kdyby to bylo třeba na 2 roky, tak bych to ještě brala, ale 5 let je nanic.. ☹
Mimčo, kdyby nějaký další, bysme chtěli tak do těch 2 let...

Eli, nemáte i vy nějaký zamražený?

Dáši, co Peťulka, jak se vám daří?

Moni, jak jde balení a stěhování?

Nic holky, jdu se na chvilku natáhnout... krásnej pohodovej víkend, opatrujte se!!!

daisy14
17. dub 2011

Aho sluníčka, kde lítáte? No to říká ta pravá žejo 😵
Holky máte kluky šikovný, radost podívat!
My se máme dobře, malá začíná objevovat svět, na všechno kouká a krásně se už natahuje po hračkách. Občas si pořádně zařve 😀 , hlavně když nejsme dost rychlí s jídlem, ale jinak je to naše zlatíčko! Jen s tím kojením se to nelepší spíš naopak. Malá se vzteká, když jí to neteče samo, takže vydrží u prsa tak 5 minut a pak je to boj. Takže teď už dokrmujem po každém kojení, naštěstí ještě převažuje odstříkané mlíko nad UM, ale jednou se to přehoupne naopak. Protože trávit u odsávačky každé 2 hodiny (jak radí laktační poradkyně) není nic pro mě. To radši ten čas využiju na hraní s malou.
Příští týden bude pro nás obě velká premiéra, chystáme v rodině big oslavu- 60 a 40 let. Sejde se početné příbuzenstvo a malá půjde z ruky do ruky, což mě trochu děsí, snad to zvládnem obě dvě .

S těmi zmraženými embryjkami mě to zaráží, čekám co mi napíšou z Reprofitu, máme tam ještě 2 mražáčky. Ne, že bych zrovna teď toužila po dalším mimču 😀

Mějte se krásně a PIŠTE!

daisy14
25. dub 2011

Ahoj sluníčka, doufám, že jste měly veselé velikonoční pondělí!
Já měla blbý víkend ☹ V sobotu byla velká rodinná oslava a já se ráno probudila s vysokou teplotou a pocitem, že nevylezu z postele 😖 . Takže jsem do odpoledne srážela teplotu a když byla na 37 st. vyrazila jsem s malou ukázat se na oslavě. Zvládla to celkem v pohodě, i když kdybyste viděly ty její vykulené oči, když se kolem ní míhalo tolik cizích tváří, to byla sranda. 🙂 Večer jsme odcházely brzy ať může jít v 8 jako vždy spát, ale kdeže. Nakonec usla až se mnou v posteli někdy kolem 22 hodiny, síla. Asi jí doma chyběl tatínek, který dorazil docela pozdě a bohužel v neděli byl nepoužitelný na cokoliv 😀 😠 Takže tak jsme strávily první rodinnou veselici...
Jinak musím říct, že s kojením se to trochu zlepšilo, v noci dokonce ani nepřikrmuju, ale nechci to zakřiknout. Každý den je to trochu jinak, takže uvidíme co si malá vymyslí dál. 🙂

Tak hezké slunečné dny!

moncato
3. kvě 2011

Mám nesmírnou radost Vám oznámit, že jsme se stali dvojnásobnými rodiči dvou malých holčiček...Moničky a Evičky......později napíšu celý příběh, kterému ještě teď nemůžu uvěřit...... 🙂 jsme neskutečně šťastní...děti sice budou doma až tak za 3 týdny, ale už teď je chodíme navštěvovat....a je to prostě všecko všecičko paráda 🙂

moncato
3. kvě 2011

Kukněte na 2 fotky holčiček...hodila jsem je do alba......raději......jsou to ale fotky z listopadu..tak, že jsou teď větší.... 🙂

daisy14
3. kvě 2011

@moncato To jsou nádherné holčičky! Moc gratuluji a jsem zvědavá jak, kdy, kde atd... Až budeš mít čas napiš a ještě jednou gratuluji a moc moc Vám to přeji!!! 😵 😵 😵

lenajsek
autor
3. kvě 2011

Ahoj kočky, pěkný večer přeji...

To je zas kosa, co? 😖 Rýmujem, teda jen Lukášek, ale snad to bude brzo OK. Jen nevím, jak ho naučit smrkat, nechce si nechat ani utírat nos, tak to bude na dlouho asi... 😝

Velikonoce u nás fajn, byli jsme rozlítaní, u taťky, u tchánovců, u ségry a pak u mamky, MM byl ještě na hokeji v Brně, na reprezentaci, na přátelském utkání s Ruskem ještě před mistrovstvím, vrátil se trošku mimózní, tak jsem byla namíchnutá, ale už mě to trošku přešlo... 😀
Teď o víkendu jsme byli u mé mamky, jen já s Lukáškem, MM tady doma lepil na podlahy lina, resp. jen jejich okraje a natíral jednu komodu lakem, tak to smrdělo, nemohli jsme tady být. Ale bylo to u mamky fajn, byli jsme na parníku v Brně na přehradě, to ještě bylo v sobotu hezky, v neděli jsme byli zalezlí, to už Lukinek soplil...

Jinak nic novýho, Lukášek mi pořád venku utíká, ale už někdy jde i za ruku, zvlášť, když mu řeknu, že má na výběr, buď půjde se mnou za ruku, nebo u mě, nebo půjde do kočárku... 😀 Tak někdy si dá říct a za ruku jde. Ale na ulici si s ním netroufnu pořád, spíš se procházíme v parku, nebo kolem parku, tam, kde nic nejezdí a vím, že se nemůže nic stát. Ale naproti do obchodu, co máme u baráku, už chodíme bez kočárku. Jen se trošku víc nalítám, aspoň zhubnu.. 😀

Dáši, jak Ti je, doufám, že horečka už ustoupila a je Ti líp! A co malá, ještě pořád tak pláče, nebo se to zlepšilo? Ony ty první tři měsíce jsou hodně náročný, aspoň u nás to tak bylo, pak bylo trošku líp a kolem toho půl roku se mi zdálo, že to už bylo viditelně lepší. Držím palce, ať je to tak i u vás a malá je brzo usměvavá jako sluníčko, ne jen na chvilku, ale napořád... ;o)))
A super, že se zlepšilo kojení, paráda!!!! Jak jste na tom teď? Jsem Ti psala, že se to malá naučí a zlepší se to.. mám radost!!!!! 😉

Moni ahoojky, tak to je obrovská novina a moc moc gratuluju!!!! Taky jsu celá nedočkavá, co o holčičkách napíšeš, jaký příběh to bude... ale má ten nejšťastnější konec, to je moc dobře a Vám to moc přeju! Obě jsou krásný, jsou to sestřičky? A jak jsou starý? Ta starší má dva roky, viděla jsem dort a ta mladší kolem roku? Už se asi nemůžete dočkat, že? Tak to je paráda, že to šlo takhle relativně rychle!

A co ostatní sluníčka, kdepak se toulají?

Mějte se nádherně a pusu dětem!

evik80
4. kvě 2011

Ahoj sluníčka,

moc Vás všechny s Alexkem zdravíme. Jako první věc, musím moc a moc a moc a moc pogratulovat Monče a jejímu manželovi k dvojnásobnému štěstí co je potkalo. Také jsem moc zvědavá na ten jejich příběh a moc jim fandím a obdivuji, že to všechno vydrželi. Klobouk dolů!

My s Alexkem pořád něco podnikáme a tak není čas psát. A vlastně ani nevím co bych psala. Vždyť všechny děti jsou stejné. Ali je velmi živý, činorodý, tvrdohlavý a velmi impulzivní. Dokáže se rozčílit úplně doběla. Jinak je strašně hodný, celkem se s ním na všem dohodnu, poslechne, ledasco si nechá vysvětlit. Hodně mluví, dobře baští a každý den mě něčím novým překvapí.

Moc zdravím Lenču s Lukim, Beras s Tomiškem, Elišku s Tádou, Dášu s Péťou a všechny ostatní. Jak Ali ještě trošku povyroste, chtěla bych vyrazit za Lenčou do Slavkova. Tak snad se to podaří.

Hezký den všem.

pa E+A

beras
5. kvě 2011

Ahoj sluníčka 😀 .Už jsem se konečně dostala taky něco napsat.A koukám ,že nám nádhernou zprávu přinesla monča 😀 a rovnou dvojnásobnou.Kokukala jsem ,že jsou to určitě sestřičky jsou si teda docela hodně podobny a krásny.Moni 😀 ty se u Vás budou mít nádherně a dostanou jen a jen samou lásku která jim doteď strašně moc chyběla .Už teď se těším co nám napíšeš 😀 Dáši 😀 určitě už jen a jen kojíte.Když ony ty miminka jsou telátka a sami nevědí co chtějí.Tomík byl taky někdy děsnej a kolikrát jsem si za celou dobu kojení říkala,že mi to za ty nervy když zlobil u kojení nestojí ale pak zase bylo dobře. 😀
Leni 😀 tak už čertík Lukášek lítá všude jako drak.Jo,jo musejí se pořádně hlídat ,protože Tomík našel děsnou zábavu až jsem mu našupala na zadek když to uděla podruhé.Jdeme jako jindy po chodníku a on šup a už letěl po silnici.Já jsem po něm skočila a v tu ránu ho mále přerazila.No a kocourek se začal řehnit jako potrhlej a myslel si, že tohle budeme provozovat běžně 😠 Když jdeme ven a řeknu vezmeme kočárek tak se začne čertit a kroutit hlavou a říkat nič,nič.Evi,přesně jak píše jsou opravdu všichni stejní bez rozdílu.Berunky dobrou a budeme čekat na příběh od Monči jak ke dvojitému štěstí přišla 😉

eliis
11. kvě 2011

Ahoj holky,
konečně mám chvilku čas..... Pořád někde lítáme a doma jsem minimálně. Ale u vás je to určitě stejné. Buď jsem v práci nebo jsem s malým venku. Když už jsme doma, tak mě stejně u PC sedět nenechá. Jsem ráda když se rychle mrknu co je kde nového. A večer se mi většinou psát nechce.
Jinak u nás nic nového není. Tadeášek je čím dál víc šikovný. Pořád něco žvatlá a rozumím mu tak co páte slovo 😀 . Jsem zvědavá kdy se pořádně rozkecá. Pár slov říká pěkně, ale věty ještě nehrozí. Začínám ho učit jíst samotného. Přesnídávku a jogur zvládá pěkně, tak se pomalu chystám dát mu jíst samotnému polévku. Ale to budou asi moje nervy...... Nočník jsem teď na nějakou dobu schovali, protože se začal vztekat a nechtěl tam vůbec sedět. Když už tam chvilku vydržel, tak stejně nic neudělal, postavil se, ušel pár kroku a pustil to. Tak snad to teď půjde lépe, když si odpočinul. Jediný úspěch teď máme, že v poledne usíná sám, ale večer to bohužel nehrozí. Snad se k tomu taky brzy dopracujeme.
Mončo, mooooc moc gratuluji ke krásným holčičkám. Strašně se těším, až napíšeš celý příběh. Určitě mi u toho ukápne slza..... Holky se u vás určitě budu mít jako v ráji a snad vám budou dělat jen a jen radost.
Jiti, moc na tebe myslím. Četla jsem, že už máš poslíčky, tak snad už to nebude dlouho trvat. Přeji ti pohodový a rychlí porod. Tak se drž!!!!
Beri, téda, tak to se nedivím, že Tomík dostal na zadek. Já moc s Tajdou pěšky nechodím. Buď vezmeme kočár nebo trojkolu. Pěšky jedině z parkoviště domů, nebo někde kde nejezdí moc auto. Ono by jsme totiž asi nikam hned tak nedošli. Pokáždé když projede auto tak se zastaví a čučí a nejraději by šel tím směrem. Ale někdy si dá říct a poslouchá. Když už někde jdeme, tak mi dá vždycky ruku a tak se mi jen tak nevytrhnet. Samotného bych ho jít nenechala. Na to se moc bojím.
Dáši, jsem ráda, že se to s kojením zlepšilo. Chce to čas a hoodně trpělivosti. Fotečky máte moc pěkně a Peťulka je fakt kočka!!!
Evi, zdravím tě po dlouho době. Jsem ráda, že se máte dobře. Nechceš poslat nějaké fotečky malého?
Leni, myslím, že ty zrovna hubnout nepotřebuješ 😉 . Teda soudím tak, podle fotek. Já si s malým taky moc neodpočinu. Vyžaduje mou pozornost i na zahradě u našich. Pořád mě tahá za ruku a chce ať s ním všechno dělám. Takže si toho klidu moc neužiju..... Jinak malý měl taky tendence utíkat, ale to se brzy zlepší. Fotečky máte jako obvykle krásné a Lukášek roste opravdu do krásy. No proč taky ne, když je celý maminka 🙂 .
No nic, jdu odpočívat. Všechny vás zdravím a těším se na zprávičku, že máme mezi sebou další miminko. papa

moncato
13. kvě 2011

Ahojky sluníčka......teď mám trošku času tak napíšu jak to teda celé bylo s těma našima prďolkama..... 🙂 Byl první jarní den 21.3. 2011 a my měli poslední přípravku z adopce....která teda.....znamenala, že se půjdem podívat do kojeňáku a pak do domova opuštěným dětí....nad 3 ročky......přišli jsem team senámili jsme se s doktorkou Jindrovou, která nás seznámila s tím co nás tedy čeká....děti to tam mají moc hezké...akorát prostě....jim chybí ten domov....tety tam jsou moc fajn...materiálně nestrádají....akorát většina z nich je nemocná poněvadž to jsou děti alokoholiků, nikotiňáku a feťáků....tak, že nás seznámila s tím, že opravdu i ty malinké miminečka mají absťáky.....a tím pádem mají křeč např. v celém tom malém tělíčku.... a proto je balí do zavinovaček aby neměli křeče a časem se uvolnili...dávají je i do relaxačního pokojíčku a snaží se jim všemožně pomoct...nebo nám ukazovali holčičku která se narodila alokoholikům.....a tam měla uplně malou hlavičku než ostatní děti v jejím věku....paní doktorka říkala, že to mají všechny tyto děti.....no a o těch postižených Vám psát ani nebudu ...je to moc smutné...... ☹

Tak, že začla prohlídka domova...a my kokali na ty prťata....a hned v druhém pokojíčku......na to v životě nezapomenu.....stojí holčička v ryflových šatečkách.....a kouká..neví co se děje.....já říkám...ježiš marja ona vypadá jako já když jsem byla malá......celou dobu do nás hučeli sestry (ale v dobrém), nevybýrat teď dostávají děti žadatelé z roku 2008.....pak jsme zase šli pokecat s doktorkou...i s ostatníma žadatelama s naší skupiny a doktorka říká....no to byla Monička.....a já no tak to už je moc ona se i jmenuje jako já......a doktorka říká...ony jsou poloromky a my je nemůžeme umístit...jsou právně volné všecko, ale nikdo je nehce bu´d kvůly etnika nebo proto, že jsou dvě.......

Ten den už jsem nespala....na druhý den taky ne.....ani třetí...púořád jsem měla v hlavě tu malou prďolu.......a kámoška mi říká neblbni jestli ti to tak vrtá tak volej.......tak jsem zkusila prvně do naší poradny...kde jsme dělali psychotesty...ti mě neposlali do háje a řekli mi ať volám na kraj....do Ostravy...tak jsem to zkusila...volám sociální pracovnici....a oni , že si to poznačí a máme čekat co z toho bude....lů.ještě se smála protože jí říkám....víte co my se teď stěhujem a mysleli jsme s manželem , že máme rok a půl čas na přípravu pokojíčku v požadavku máme že chceme jedno dítě do 8 měsíců a ne romské...jen bílé nebo vietnamské.....s tady tím jsem vůbec nepočítali já měla v plánu vozit kočárek s miminkem....a paní se smála ...no tak jsme asi první žadatelé kterým v Ostravě schválili...děti ještě před tím než vyšlo rozhodnutí , že jsem schválení k adopci....nikdy na to nezapomenu...jak byli všichni na úřadech vstřícni....paní s ketrou jsem celouo dobu kominiko´vala...přes telefon....tak na nás dokonce čekala....i když měla někde schůzku, že nás chce vidět......a popřát nám....no rpostě fajn...teď čekáme na rozhodnutí s magistrátu...a´bychom si mohli holky odvézt.....jinak ta paní z magistrátu.....ta nám říká...já mám na to měsíc abych to vyřídila, ale já vám to vyřídím do desti dnů....no prostě je to uplně super......setřičky z kojeňáku jsou taky super....uplně nám fandí.......a Mony mi řekla před dvěma dnama jak chtěla otevřít Jupíka...."mama"..... 🙂 Radim...ten je v sedmém nebi.....bude to sice mazec, ale musíme to zvládnout....prahcy letí.....do rekonstrukce bytu...ještě platíme starý byt....hypotéku....a nový byt ....zak je to docela šílené....ale věřím , že až to všechno bude ...bude to supr....už je moc chceme mýt doma...nemůžem se dočkat................jestli jsem něco zapomněla tak zase písnu....ono je toho prostě tolik....že nestíhám...a v hlavě mám teda tolik věcí, že je to hrůza....zítra jedem za holkama moc už se těším.......zase se přisajou jak klíšťátka.... 🙂

moncato
13. kvě 2011

Promiňte za hrubky....ale opět spěchám a koukám jak to čtu po sobě , že jsem teda .....ale.... 😀

moncato
13. kvě 2011

jo ještě todle jsem chtěla....jde tedy o to.....že poradní sbor , který schvaluje adopci.....vyhledává vhodnéé adoptivní rodiče...tzn., že to nefunguje jako, že lidi si vybíraj děti.......funguje to tak, že sbor vybírá vhodné adoptéry pro děti.....a poté až vyberou rodiče....tak se jim zavolá a oni musí rozhodnout jestli todle dítě chtějí nebo ne.......jak říkala...paní doktorka vždycky pozná jestli to je to pravé nebo ne....a že se lidi nemaj bát toho...když to prostě necítí.....tak musí čekat dál

No a my si vybrali samy.......a jsem mooooooc rádi.................paní doktroka říkala, že tohle se fakt normálně neděje.....že jsme měli štěstí...a hnedka dvojité..... 😀

A co se týče holčiček...tak u nich ani není jasné jestli...jsou poromky...nebo povietnamky......o otci toho moc neví......ale nám už to je fuk....mi je milujem....uplně nejvíc na světě............

beras
30. kvě 2011

Ahoj sluníčka 😕 😀 ,tady to žije.No jestli máte všechny tolik času jako já tak se ani nedivím 😝 Jsme pořád venku ,nebo něco kutám .Tomík je šidlo neposedny a není za den krom spaní,že by se zastaviL.Pořád je v jednom kole.No ale aspoň neztloustnu 😀 Jinak mele a mele a hlavně je to malej vodník.Běda někde nechat vodu.Už je po lokty namočenej v konvi a nebo aspoň když vyteče trocha vody z hadice tak se dovede čachtat.Přijele jsem domů a mamka mi říká,hlavně se nelekni.Za rohem vylezl Tom ale jak to čuňě špinavej.Ale tak děsně spokojenej 😀 S dědou zalejval na zahradě a bláto měl až na puse.Manžel mu teď koupil sekačku která má i sběrnej koš a v něm nějaky malinky zeleny válečky jako tráva.No tak je děsně důležitej a jezdí sekat i asfaltku 😀 Jinak už je to kouksek do prázdnin a beruš už plánuje kde všude bude.No vypadá to,že bude zase jen 14 dní doma.Ale hlavně ať si užije .Už půjde do šesté a děsně se mi mění před očima a z mojí malé holčičky je najednou slečna. ☹ No kolikrát si říkám v klidu 😀 nebyla jsi o nic lepší ale to jí samo nevykládám. 😀 Moni tak co už máte cácorky doma?Hele ,jsou krásny a a ty a manžel jim uděláte krásny a spokojeny dětství.A jak ostatní sluníčka co dělají poklady?Berunky pa 😀