Snažilky 2009. Najde se někdo na pokec?

skretik
15. črc 2009

Ahoj holky, najdou se nejake predsnazilky na pokec ( holky, ktere se zatim nesnazi, ale do konce tohoto roku by rady zacaly).

blondata.sestricka
29. črc 2009

Jakmile si člověk zvykne na nějaký životní standart, těžko se odvyká.... 😝 Manžel naštěstí donese domů dost peněz pro nás pro oba, tak v tom snad problém nebude, ale i tak jsou peníze potřeba, hlavně pro mimouše.

pepibubu
29. črc 2009

sarti, super odkaz, díky ti za něj!

sartira
29. črc 2009

rada, len si predstavte ze u vas je maximalna vyska materskej 28 890CZ a u nas len 18000SK cize 16132CZ, tak to je pekny rozdiel, az teraz vidim, ze mate taku vysoku hranicu, to je fajn 😎

blondata.sestricka
29. črc 2009

Díky za odkaz, bude se hodit 🙂
sarti, ale kdo má takhle vysokou mateřskou? 😝 😔

bamb27
29. črc 2009

sarti.. platis si doplnkove nemocenske poistenie?

sartira
29. črc 2009

v CR to je odstupnovane podla vysky platu, takze ak PPM tvori 70% tak zenska ktory ma plat 40000CZ by mala mat taku vysoku matersku 😀

pavlinaho
29. črc 2009

ahoj holky, tak takový o takovém platu si můžu nechat jen zdát

sartira
29. črc 2009

bamb ano zacinam od sept platit dobrovolne nem poistenie, aby bola materska maximalna 😉

pavlinaho
29. črc 2009

chtěla jsem se zeptat, plánujete být s dítětem doma, 2, 3 nebo 4 roky?

pepibubu
29. črc 2009

holky, to je pro top manažerky, poslankyně a tyhle ženský.... No jo holt my si necháme zajít chuť 🙂

bamb27
29. črc 2009

ja si to platim uz peknych par mesiacov... zatial len minimum, potom sa na to chcem pozriet, ze ci mi to netreba zvysit... (pardon, dobrovolne nie doplnkove 😨 )

sartira
29. črc 2009

pre ceske baby je tu kalkulacka na vypocet materskej http://www.mpsv.cz/cs/5744
pre slovenske baby http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/vypocet-mate...

bamb rada Ti poradim kedy treby zvysit, ale kedze je tam potrebna vyska platu, tak mozme radsej cez IP alebo vies ako na to? urcite si sikovna 😉 😵

bamb27
29. črc 2009

dik sarti, si zlata, napisala som ti 😉 v podstate mi je to jasne, len preverit drobnosti, ktore mi nema kto poradit

sartira
29. črc 2009

mas tam odpoved, tu druhu vec Ti este preverim a poslem odpoved 😉

blondata.sestricka
29. črc 2009

Ahoj Pavli 😉
Já ještě nevím, ale optimální mi přijdou asi ty tři roky.

sartira
29. črc 2009

Pavli ja asi 2, uvidime ako poslusne bude baby 😀 😵 😎

pepibubu
29. črc 2009

Pavlí, já jsem na tříleté, a s druhým plánuju taky tři roky...

sartira
29. črc 2009

baby a viete mi poradit ako vymysliet rozlucku so slobodou? co robit, kam ist,... nieco original 🙂

blondata.sestricka
29. črc 2009

My měli klasiku. S manžou jsme měli rozlučku ve stejný den, ale já s holkama v našem baru a manža u nás doma s chlapama. Pak jsme šli všichni společně kolem půlnoci na disco, máme společný přátele, tak jsme chtěli být všichni potom spolu 🙂 bylo to fajn a všichni si to moc užili 🙂 Měli jsme ji týden před svatbou.

bamb27
29. črc 2009

sarti... my sme sice nemali ziadnu klasiku, pravdepodobne to bolo svojim sposobom aj originalne, ale v tomto ti asi neporadim 😅 My sme nemali nijaku rozlucku, brali sme sa pri 2 svedkoch a mozno doteraz dost znamych netusi ze sme sa vzali 😨 😀 😀 ..ale svadba bola presne podla nasich predstav 😵

blondata.sestricka
29. črc 2009

Sarti, mě taky nenapadá nic originálního 😝 Zkus mrknout na BRMS

blondata.sestricka
29. črc 2009

sarti, zkus si pročíst tuhle diskuzi, třeba na něco narazíš 😉
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

pavlinaho
29. črc 2009

Sarti, taky nevím, ale mě osobně by se nelíbil stripýz, jako v americkej filmech, vyhovovala by mi spíš ta klasika - pořádně s holkama pokecat 😉

pavlinaho
29. črc 2009

No proč jsem se tala na tu rodičovskou, moje ségra má dvě děti, a teď s tou mladší holčinou chce být doma 4 roky, mě to příjde dost dlouho, tak nevím.

sartira
29. črc 2009

sestri, pavli asi to bude teda tiez klasika ta rozlucka, pojdeme do kina, potom tancovat 😀 striptiz urcite nie, na to ja nie som, skor to bude o tom aby sme si pokecali

skretik
autor
29. črc 2009

Zdravim dnes vsechny a preji hezke odpoledne 😀

Sarti zkousela jsem si vypocitat vysi materske, ale bohuzel mi to z toho tveho odkazu nejde :(, na vyplatni pasce nemam uvedene DVZ, tak nevim kolik to cini ☹ . Je mozne si to nejak dopocitat? Dekuju .

sartira
29. črc 2009
sartira
29. črc 2009

jo a este:

Denní vyměřovací základ se zjišťuje tak, že se vyměřovací základ za rozhodné období (většinou předchozích 12 měsíců) dělí počtem kalendářních dnů připadajících na rozhodné období. Nezapočítávají se kalendářní dny nepřítomnosti zaměstnance v práci, za které mu nenáleží mzda, dočasná pracovní neschopnost v níž náleží náhrada mzdy, nemocenské, PPM nebo ošetřovné.

sartira
29. črc 2009

Denní vyměřovací základ se redukuje takto:

částka do 786,- se počítá v plné výši, tedy 100%
z částky od 787,- do 1178,- se počítá 60%
z částky od 1179,- do 2356,- se počítá 30%
k částce nad 2356,- se nepřihlíží

peněžitá pomoc v mateřství (PPM)

Peňažná pomoc v materstve sa počíta z redukcie denného vymeriavacieho základu vo výške 70 %

(akurat neviem teda odkial nabrali tu sumu max materskej 28 000cz, no to vam baby musim zistit 😀 )

sartira
29. črc 2009

jo tak to mam, tak taky plat to musi byt 80 000CZ
http://www.novinky.cz/zena/deti/156196-materska...