Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
ahoj holky!
Dneska je Verunce půl roku, strašně to uteklo a abychom si to užili, našla jsem večer první zub!
Baruš, když jsem si přečetla o kohoutovi, tak jsem se musela tlemit nahlas, fakt drama jako z tv 😎
😀 😀 😀 😀 kohout je ...no nechtějte to slyšet, mám pro něj hodně sprostý jméno, který sem nepoužila už hodně dlouho 😀 😀 😀 😀 tak sme s bývalýma kolegama řikali jednomu bývalýmu kolegovi, a tak michal řikal, že budeme kohoutovi řikat jménem toho kolegy bývalýho a pak ho zabijeme 😀 😀 😀
takže o vejkendu bude asi kohoutí oběd
mě teda zase rozesmála kohoutí story zajdly 😀 😀 😀 😀 a je to v pořádku endy že se tlemíš, páčto když sem to psala, tak sem už taky byla vytlemená, zblášť při představě toho mýho protikohoutího oblečku 😝 😀 😀 😀
jé holky, nebojte... třeba market fakt spurtí a do toho to děsný vedro, třeba si bumbala míň tekutin... holkY JÁ BYLA z thoo svýho kojení taky mimo a už sem v poho, ono to bude asi na houpačce furt, já to mám taky na obě prsa na jeden zátah a zatim si Cyrduch nestěžuje, ale počítám s tím že začne, to koupim um pro strejčka příhodu a bude klid
No já vyvařuju flašku a jdu prubnout ten Hipp, protože u nás je opět slzavé údolí a ten prs ji naštval ještě víc ☹
No já hlavně vůbec nevím, jak se to připravuje 😅 😅 😅 Pojedu podle krabice a uvidím 😝 😝 😝
Leží dole v kočáru a je klid, ale je mi jasné, že když jí dám do postýlky, tak to začne. Snad jí to tou flašou půjde 😕
Tak akci KOHOUT jsem se teda ted taky od srdce zasmála 😀 i když tobě určitě do smíchu nebylo a ze sousedů si nic nedělej,takový radily mám teda nejradši 😠
Písmen to jsem zvědavá jestli ti to Dorotka vypije,jestli jo tak je asi opravdu hladová,no jsem zvědavá 😕
Jinak u nás už to všechno spí,jen já ponocuju.Koukala jsem po netu na tříkolky s vodící tyčí,chceme koupit adámkovi k ročku 🙂
A taky vybírám nějakou klimatizaci do bytu,už ted tu zas máme skoro 27 stupnů a to je teprv jaro 😒
No holky, ona mi v tom kočárku usíná, tak já ji zkusím ještě přiložit a uložit a flašky mám vyvařené, tak kdyby něco, tak to namíchám pozdějí 😕
Tevia vlétě tam máte kolik?? 😅 😅
Hele adík pike i ted jenom 150 tak zkus 120 ml vody a do toho se davaji u sunaru 4 odměrky
ty odměrky jsou ale asi u všech mlík stejný,hele a převař si vodu už ted a nech jí ochladit pak si jí jenom přihřeješ v mikrovlnce nebo ve vodní lázni a smíchaš s UM
Tak mi vyzungla pravou kozenu a u levé vytuhla, přenesena do postýlky a usíná 😕
Dikec za rady Tevi, mám to nachystaný, v noci už to asi smolím, pokud teda nebude cirkus, snad ne a uvidím zítra. Je to ale trápení...hrozně bych to chtěla vydržet do toho čtv, ale fakt z toho začínám být silně unavená, zmatená a smutná.
Ahojky,pěkné ráno.U nás opět slunečno.Musím s malou vyrazit brzo na nákup,ať nejdeme v tom pařáku.
Markét není to nic hrozného chystat mlíčko.Akorát ty dětičky chtějí papat hned,tak si chvilku pořvou než se to ohřeje.Vodu si vždycky převařít víc na celý den a pak už jen přihřívala v mikrovlnce.Už jsem věděla na kolik to přesně nastavit,aby to bylo akorát.Hlavně už nebude malá na tobě tak vázaná a můžeš malou hlídat manža a ty můžeš vyrazit sama.
My tady máme naštěstí kojeneckou vodu,tak jsem ráda.Protože ještě kupovat i vodu,to by ty peníze jen letěly.
Dneska udělám jen rizoto.A kuřecí polívku.To bude mňamka. 😀
Dobré ránko, u nás už je teď horko jako k*áva 😎 😎 🙄 🙄
Jinak Dorot usnula v těch 23:00, ale kolem 1:30 byla opět vzhůru a pak po 04:00 a to už zůstala u mě v posteli.Takže jsem opět odpočinutá a plná elánu ☹ ☹
Myslíte, že teda dneska po koupání ji mám zkusit to mlíko dát?? Podle mě, to horší už být nemůže.Uvařila bych tu 180 a pokud se opět probudí za dvě hodiny, tak bude problémek někde jinde a ne v hladu, ne?,
Ahojda zdravím konečně jsem dolouskla co jste tu nakecali 😀 😝 docela jste mě pobavili s kohoutama ještě teď se tlemím 😅
Markét video je bomba díky že jsi se s náma o Ně podělila 😅 😅 😅 😅
jinak co se tejká těch příkrmů tak se neboj normálně bych Dorče na noc zkusila dát to mlíko co máš (já teda nevím přesně co máš) vůbec bych se toho nebála my jedeme na sunaru s tej naší poslední kojo krize před měsícem kdy to vypadalo žalostně že budu už jen flaškovat stáhli jsme sunar z 5x denně na 1 až 2denně a to vždy navečer nebo večer na noc a to vždy jenom 100ml víc ani nechce tudíš zbytek si vysosá ode mě z prsou ...ale naše kojení je taky nářes kojíme na přehazovanou nejdřív jedno prso druhé prso a pak se někdy i vrátime zase na druhou stranu a i někdy takhle přehazuju 4x je to zajímavé on totiš Míša pije a pak se mě začne odtrhávat a otáčet a vztekat tak ho přehodím a zase pije v kuse a pak zase začne takhle vytrapírovat no prostě komedie ale člověk je rád že ještě s těh prsou něco teče 😎
holky představte si jak jsem naprdnutá ......o víkendu jsem tu nebyla jelikoš nebyl čas na zábavu ....dělal jsem v sobotu fotoknihu pro dědu kterej bude mít 80tiny tak že nebyl čas a v neděli jsme tu smolili dopis jelikoš jsme večer měli v baráku schůzi kvůli tomu že nám tu má vyrůst vedle nás novej objekt (tedy spíš je to tak že jsou tu stavebniny a maj tu halu a tu chtěl bourat a postavit větší) tak že s 5m přibude ještě o 3 metry vejš tak že my nikam neuvidíme 😠 😠 😠 😠 a budeme tu mít tmu a v zimě ani slunce tak že budeme muset víc topit a svítit a byt změní tržní hodnotu a vůbec všechno na hovno ........ a představte si že v podstatě se to týká jen našeho bytu a těm lidem co tu s náma bydlej je to buřt nebo spíše se bojej ozvat že si to prej stejně postavěj a basta to je lhostejnost jak krááva a já jsem nasraná že jim je to tak jedno vždyŤ jde i o jejich podílové vlastnictví mezi naším barákem je plac kde jsou sušáky které ta její hala zastíní a i celkově se na om plácku nebude dát nic moc dělat když tam bude stín 😠 😠 😠 😠
tak že teď musím sehnat nějakého právníka a poradit se s nním jaké máme šance uspět ale podle mě jsme nic špatného neudělali když s tím nesouhlasíme a žádáme aby se udělla studie jak to bude vypadat až to postaví ve všech ročních obdobích ten posranej stín a jak tu bude u nás šero a bez sluníčka nebude tu nikam vidět a my budme čučet akorát tak do zdi ☹ ☹ ☹ ☹
Ahoj holky,
je to zajímavý číst jaký má kdo mlíko 😉 ne vážně já sama si říkám, kdo ví, jestli v těch prsou něco mám, no ale asi jo, když mám takovýho buřtíka malýho 😀
jojo Markét, vůbec si s tím nelam hlavu, prostě místo večerního kojení dej třeba 180 ml mlíka a uvidíš, kolik si toho vezme. Já už asi měsíc dávám na noc Nutrilon asi 230ml, během 10 minut je to v ní a pak ještě dokojím. Ale stejně mi kolem 1-2 vstává na krmení, to je už asi zvyk a budí se jak kdy, dneska k ránu to byly tři hodky v kuse, ale nečekaně na mě koukala ve 3:15! Naštěstí jen na minutu, neměla dudu.
Jinak sárinka už papá mrkvičku, už jí měla dvakrát, včera snědla už skoro celou skleničku, no musím hodit fotky do alba.
No Jitu, tak to je bomba 😠 😠 je to fakt hnus, že na obyčejný lidi se nebere ohled a předpokládá se, že budou držet hubu a krok. Nedejte se, i když upřímně řečeno so myslím, že moc šancí nemáte ☹ ☹
No a stím kojením se ve vás poznávám. Je to prostě klasickej bojkot.
Zuzu, Sárinka je kočička nádherná 😵 😵
No my se jdeme obléct a jedem pro taťku, bo nestihl autobus, protože se zdržel v té jejich fabrice 🙄 🙄

to jo... já mám občas pocit, že malá saje z úplně prázdnýho prsa ☹
zkus třeba dřív to homeo než UM 😉