Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

endlessblue
21. říj 2009

Val: Krásnou váhu má Filípek 😉

Nemo: jojo.... i z těch nových fotek je to vidět...pěknej kus chlapíka už je Lukášek 😉

zirafik
21. říj 2009

holky, díky za gratulky... no, největší dárek byla ta dnešní noc 😝 😝

teď usnula v houpačce, tak snad bude chvíli klid 😝

Nemí, Lukášek je fakt zmenšenina tatínka 😀

christla
21. říj 2009

Pavlí, také Týnce přeji vše nej k dnešním 5 měsícům!!!

nemo1985
21. říj 2009

😀 😀 😀 😀

kremrolka01
21. říj 2009

nemo Lukášek je fakt celej taťka, jako u nás 😀 ty strach mít nemusí že 😀

Pavlí Kristýnce všechno nej k 5 ti měsíčninám, my v tomhle období taky pomalu začínali s mrkvičkou k obědu

holky jakou používáte vodu pro prcky? já zatím malýmu vařím i na pití přvařuju balenou kojeneckou, ale teď zrovna dělali velkej test a teda vody vhodný pro kojence a našli tam pěkný sračky 😠 ještě slušně z toho testu vyšly Horský pramen a Toma Natura
ta z kohoutku se může od roka? já jsem snad v porodnici i podepisovala nějakej papír že nebudu malýmu vařit z vody z kohoutku, ale nevim do jakýho věku to bylo

kacena00
21. říj 2009

ahojda holky, zkopnu vám sem to, co sem vedle napsala ohledně dnešní kontorly- jednak preventivka, jednak kontrola po atb léčbě

abyste chápaly souvislosti - včera sme vedle debatily o event. škodlivosti vigantolu podle některých serverů a taky sme diskutovaly o tom,ž e některý matky když ho vysadily viděly zlepšení co se usínání jejich dítěte týká, nepla to u všech nespačů, nicméně určitej počet matek se na tom shodne

otázka je do jaký míry to mže bejt placebo- uklidní se matka, uklidní se dítě..

já sem brousila po netu dál a zjistila si kolik má mít moje dítě déčka, jakou denní dávku a propočítavala si to s množstvím um kt. vypije, plus léto - sluníčko, plus ještě kapání každej večer a napadlo mě, že uiplně klidně mohlo jeho nechutný zvracení souviset s předávkováním vit. D, který se mimojiné i zvracením projevuje

takže sem se na to dnes chtěla doktorky zeptat..

a toto je výsledek - dobrá zpráva je, že c. má průdušky čistý, ale ten zbytek...sem z toho všeho celkem rozladěná...

kacena00
21. říj 2009

no jinak váhu sem zapomněla, dýlku už sem neřešila, protože jak se mu sundala plena začal čurat, tak doktorka viděla že čurdí křivě a udělala něco, co sem fakt nečekala a kvůli čemu už sem po zbytek kontroly byla uplně mimo a mozkem pracovala tak na jednu desetinu...

prostě mu kousek přetáhla a asi i natrhle předkožku...
jako krev nemá, ale začal brečet, přitom když mu to dělám při koupání - jen jemně, tak nikdy nebulí..to sem teda nečekala..někdo to nedělá u kluka vůbec, tahle doktorka radí, že při koupání jemně každej den - já na to teda někdy zapomínám... ale někdo to např. nedělá vůbec, že, tak jakýpak copak.. a ona mu ji prostě přetáhne... podle mýho teda je lepší, jestliže se pak někdy udělá chir. zákrok sterilníma pomůckama čistým řezem než aby se mu pinďour potrhal a zajizvil..no byla sem z toho tak vyplesklá...že už sem vůbec na nic nemohla myslet, tak mi uniklo i kolik naměřili..

sotva sem se trochu vzpamatovala a dala dohromady tím, že ho poslechla a řekla že má čistý dejchání, chtěla sem zavést řeč na téma vigantol, jenže taky sem se sekla - předběhla mě sestra s otázkou, jestli mám ještě vigantol, já že jo a už se nadechuju že se zeptám na to, co mě tíží a obě na mě: cože vy ho ještě máte??? to byste ale teď měla dokapávat...to vydržím dycky maxim. na 4 měsíce..první balení bylo uplně jiný, to co mi v lékárně dali teď bylo v lahvi s kapátkem a dvakrát tak větší a takl jim to i povidám. a sestra: opravdu???? a já zase že i ta lehev je jiná, že je tam kapátko, klasický skleněný kapátko s gumou na konci, tak se obě divily

a já se ptám: a mám teda kapat jednu kapku každej den? adoktorka - no 2 kapky byste měla kapat... takže mě opět sebraly vítr z plachet - kdybych jim teď začala vykládat něco o kapkách vigantol, snad by na mě poslali sociálku že určitě nekapu, když by mi to teď mělo docházet..ne, to si trochu dělám srandu, ale po tom, co obě spustily, jak je to divný, že mi nedochází a rozhodně 2 kapky sem už neměla ve spojení s natrženým cyrdovým pyndíkem náladu a sílu něco řešit..takže mu ho teď budu kapat obden a budu sledovat to blití a to jak usíná...

a taky ještě perla: jak sme se s evčou bavily o tom,ž e ona mi doporučila abych už dávala jogurt a mléčný kaše a nevim co ještě tak se mě ptala jak sme na tom s výživou a já že sme u lepku a mlíko ještě nedávám- teda mlíko v kaši a tak, ale že dávám večer nemléčný kaše s HA mlíkem, protože počkám co mi řeknou na imuno v listopadu, kam oba jedeme

tak řekla, že je to dobře a že pokud by měl problém s kravskou bílk. už by se to prokázalo, protože v HA je kravská bílk. jenže naštěpená...no tak sem měla sto chutí jí říct, že ona sama byla ta, kt. mě instruovala abych mu dala aktivii a kdesi cosi ale řekla sem si jestli má cenu se rozčilovat?...stejně ti každej doktor řekne něco jinýho, nejsem blbá, mám internet a případně i můžu zavolat do nějaký odb. ambulance asvým selským rozumem si najdu zlatou střední cestu...

o tom vigantolu jim řeknu pokud se mi potvrdí že cyrda míň blindí a jinak na to s prominutím seru, protože fakt nemám náladu na to, aby ze mě někdo dělal špatnou matku, protože mi nedochází vigantol 😖 😖 😖 😖 proč si komplikovat život jestli mi rozumíte

beruskaveruska
21. říj 2009

😲 holky představte si, že jsem měla kontrolu 😲 jsem se teda pobavila neb mám od začátku neomezené vycházky a on na mě čuměl jako pako. 😠 Debilové to by ma zajímalo co na tý sociálce dělaj , když ani neví kdo má jaký vycházky. a jela dolů i sousedka a ta prý měla během 14dnů už 2 kontrolu 😀

kacena00
21. říj 2009

beru to je hsutý, a já měla tehdy jen omezený na pár hodina gyndařka mi řekla, že po těhulích nechoděj a když na mě dojdou, že to ěnjak vyřeší, hm...

beruskaveruska
21. říj 2009

no jo Baru jsou to máča, ale zase neseděj celej den na prdeli a choděj - teda vozej si prdku autem 😀

beruskaveruska
21. říj 2009

jdu do vany mám hlavu jak Beethoven a vařím si oběd tak zatím pa berundy 🙂

kacena00
21. říj 2009

já spíš nechápu ten rozdílněj přístup doktorů...... jako teda to, že ty tam máš napsaný neomezený vycházky a oni to nedočtou to je trapný, ale tomu co jako říkaj doktoři nerozumim, protože mě ta moje řekla, že neom. vycházky nemaj na sociálce rádi

a přitom spousta holek je v těhot. měla a má a že když přijdou, nějak si to s nima vyřeší..no nerozumim tomu, chtělo by to nějakej ucelenej přístup.. 😝

beruskaveruska
21. říj 2009

Baru já měla neomezený i ve 2007 , když jsem byla těhu prvně. Prý na rizikovce je má každá tak já nevím a ted je těhotná kolegyně z práce je o 2m víc než já má jiného lékaře a taky má neomezené tak nevím....

kacena00
21. říj 2009

já měla myslim na 4 hod. pokud se dobře pamatuju..

kacena00
21. říj 2009

no nic, taky má škebli děsnou já prozměnu jak špekáček, tak se jdu umejt a mám ještě hlada, tak se jdu pokusit něco tady objevit

beruskaveruska
21. říj 2009

zatím pa pa 🙂

kremrolka01
21. říj 2009

Baru 😕 teda koukám u doktorky to byl zážitek 😕 chudák Cyrda ještě že mu to nějak blbě nenatrhla, to je fakt divný, všude i píšou že přetahovat se nemá a čím míň si toho všímáme tím líp, že prostě se to začne uvolňovat samo, tak na to spoléhám, doktor mu vždycky na pinďu akorát koukne, a nic nepřetahuje
to o vigantolu teda slyším poprvé, že by měl mít nějaký vedlejší účinky, ani by mě to teda nenapadlo když je to jen vitamín, já teda nekapu každej den, kolikrát zapomenu, i tři dny má pauzu, ale je fakt že teď s těma příkrmama jsem koukala že i do těch nemléčných kaší přidávaj vitamíny, v UM má vitamíny, že to s tím blinkáním souviset může
no a s mlíkem bych mohla vyprávět jak já mám držet bezmlíčnou dietu, Kubíčkovi mám zkoušet jogurty dávat 😠 no aspoň mozek by ty doktoři mohli občas zapojit

valentynka
21. říj 2009

kremrolko, převařuju vodu z kohoutku.
kojeneckou vodu jsme vůbec nekupovala.
v postatě jsme ji začala dávat někdy po tom půl roce,když jsme začla vařit příkrmy a na zředění štáviček

Baruš, no prosím tě, není kravka, že mu vhtěla přetahovat pindíka ?? chudinka malej ☹
se nedivím,ež tě to rozhodilo☹ snad to nebude nic vážnýho a bude to v pořádku.

co se týče vigantolu,tka já nekapu každá den, no ted se teda snažím,ale byly i doby,že jsem tak tři dny nekápla a tak jsme pak dala dvě kapky a pak zase třeba dva dny jo a dva dny ne, kapu mu to na lžičku do jídla.

beruško, no to si děláš pééérču,že jsi měla kontrolu. mají tam u vás teda pěkný bordel.
já ted malěa vycházky omezené, od 10 do 18, jen těch 8 hodin, kontrola žádná nepřišla.

kremrolka01
21. říj 2009

val a nic ti podepisovat nedávali jo? že bysme měli nějakou blbou vodu v Táboře?
ale už je velkej tak snad se mu nic nestane
no když jsem četla co všechno v těch balených vodách našli tak už se mi je fakt nechce dávat, aspoň že jsem je vždycky převařila

beruskaveruska
21. říj 2009

no Val neboj já koukala taky jak puk, když mi řekl, že je kontrola práce neschopných 😀

christla
21. říj 2009

Kremrol, nemáš prosím tě odkaz na ten test s těma kojeneckýma vodama?

rintintyna
21. říj 2009

čau kočky, tak jsem dočetla jen poslední zprávy. Baru to Ti fakt nezávidím tu Vaši střediskovou doktorku, asi trochu zaspala dobu ne 😕 Věri a jak dlouho jsi na neschopence? Nemohl to poslat ještě zaměstnavatel? Jinak mi dnes na kontrole. Info i foto viz album. Mám toho ještě dnes hodně ke psaní, takže se rozepíšu snad příště. Zahlídla jsem tu Lucku, to je fajn, že zase jukla, s Danielkem jim to moc sluší 😵

kremrolka01
21. říj 2009

rinty gratuluju ke kontrole a taky k prvním pohybům 😵 mimochodem výborné foto 😀 já vůbec nepoznám co je co 😀

kremrolka01
21. říj 2009

taťka vyrazil s Kubou ven tak jdu smejčit, převlíct postele, vyluxovat a vytřít, máme to tu na zemi samej rozpatlanej piškot 😀

valentynka
21. říj 2009

peťo, já mám za to,že jsem nic takového nepodepisovala o vodě,tady jim je to stejank jedno

valentynka
21. říj 2009

rinty, gratulka ke kontroel a taky,že už mimí kope, že to už cítí i ta´tka 🙂

ono za tři týdn yna kontrole zase může být mimi o něco větší a nebo to bude holčička a je droboučká 🙂

rintintyna
21. říj 2009

😕 jéé a já měla za to, jak je to tam krásně vidět 😀 nooo v levé části je půlka obličeje, natočeného směrem na nás, drží si u něj (nahoře) ručku. Je vidět zavřené očičko, nos a trochu i pusina. Ten zbytek (v pravé části) je vlastně horizontální průřez hrudníkem, bo mělo celou dobu hlavičku skloněnou k tělíčku. V tom průřezu ten černý flek je průřez žaludkem. Vzhledem k tomu, že je to zachyceno od toho jakoby průřezu hrudníku, tak tam nejsou nohy 😅

endlessblue
21. říj 2009

3. strana??? tsk tsk tsk 😠

kremrolka01
21. říj 2009

tak co Veru? Julča spí?

Rinty tak teď už je mi to jasný 😉 pohlaví bude překvápko, viď?