Snažilky o první dítě kolem třicítky

kleik
1. lis 2011

Ahoj holky, je mi 28 a v létě jsme se začli snažit o první dítě. Jste na tom podobně? Přidejte se a pojďte pokecat 🙂

benerika
4. lis 2011

@kleik děkuju 🙂 No já jsem teď 39DC, ale s mými nepravidelnými cykly je to úplně nepodstatné, stejně z toho zase nic nebude a budu muset k dr na vyvolávačku ☹ Ale máš pravdu, že ty konce jsou napínavější 😀 Akorát se netěším na to zklamání, které zase určitě bude 😒

benerika
4. lis 2011

@lub13 ahojky, já neberu radši nic. Vždycky když jsem chtěla jít do sebe a to jsem ještě ani nebyla snažilka a začala jsem jíst nějaké vitamíny, tak jsem hned onemocněla chřipkou nebo angínou a tak. Když už mi to bylo fakt divné, tak jsem to řekla dr, že jsem asi divná 😀 a ona na mě ať se nesměju, že na tom něco je. Když prý začne člověk brát vitamíny, tak mu ze začátku prudce sníží imunitu a v tom ho může napadnout nějaký bacil. Doporučila mi raději přírodní vitamíny 😀

kleik
autor
4. lis 2011

Tak jsem si teď na netu trošku početla stránky k měření BT a zas jsem o něco chytřejší 😀 Délka lut. fáze, fol. fáze, pravidlo 3 po 6.....Holky, to těhotnění je úplná věda 😀

@benerika No to zklamání, to je fakt pitomý 😒 Stejně to po prvním negativním testu člověku nedá a i když se zařekne, že už další dělat nebude a počká na ms, tak nakonec běží do lékárny, i když zrovna žádnou moc blízko nemá.... Mě v září test ukázal takovýho malýho nenápadnýho ducha, další testy už nic ☹ To teprv bylo zklamání ☹

Já teda ještě piju kontryhelový čaj, i když dost nepravidelně, není to teda vitamín, ale někde jsem se dočetla, že má upravovat cyklus.

benerika
4. lis 2011

@kleik mě to otěhotnění přijde spíš jako zázrak 🙂 Já jsem měla pidi ducha teď v pondělí na testu, ale nemyslím si, že je to těhotenství, testnu ještě zítra nebo v neděli a budu mít hned jasno 🙂

kleik
autor
4. lis 2011

@benerika Tys měla v pondělí ducha a do dneška jsi vydržela nedělat test znovu? Obdivuju, já už bych měla utreacený majlant na testech 🙂 Tak snad se z ducha stanou krásný silný // To už by ses i trefila do toho lva 🙂

benerika
4. lis 2011

@kleik no já tomu totiž vůbec nevěřím, to by byla velká haluz, kdyby to fakt vyšlo, to už bysme do toho CARu nedošli😀 Byl to jen pidi duch, takže z toho určitě nic nebude a bude to nejspíš nějaké falešné. Po těch dvou letech mě přesvědčí až pořádné // 🙂

pincola
5. lis 2011

Ahoj holky, můžu k vám? Je mi 29 a beru poslední platíčko! HA 😀

benerika
5. lis 2011

@pincola ahojky, já myslím, že holky nebudou proti 🙂 Takže z tebe bude úplně čerstvá snažilka 🙂 Přeju ať se brzo zadaří

pincola
5. lis 2011

Děkuju🙂 Jaké to je holky? Já se bojím, že na to budu furt myslet a za každým nepatrným tělesným symptomem uvidím příznaky těhotenství..ale asi to pak přejde. Pro mne už je změta to, že budu snažilka. To už je takové na půli cesty... 😀
@benerika přeju, aby tam ty dvě čárky byly a z ducha se vyklubola něco sakra hmotného 😀 Aby to vážilo kolem 3 kg a bylo to slyšet přes dvě místnosti🙂

benerika
5. lis 2011

@pincola @pincola děkuju moooc, ale myslím, že z toho nic nebude, no uvidíme. Věř tomu, že se budeš hlídat víc a víc a nepřejde to🙂 Záleží na tom, jestli budeš mít pravidelnou ms nebo ne. No ale je to určitě individuální, já jsem si hned první měsíce myslela, že jsem těhu pokaždé, když jsem to nedostala, jenže to akorát ms nedorazila kvůli PCO a pak jsem si říkala, že buď a nebo a teď už jsem skoro zoufalec 😉
Ale třeba se vám zadaří hned, to by bylo úplně nejlepší 🙂

pincola
5. lis 2011

@benerika A zkoušela jsi cvičit Mojžíšovou? Mojí kamarádce to pomohlo. Jak dlouho se snažíte?Četla jsem, že už jste objednaní někam na kliniku. Určitě se zadaří. Nejsi první, ani poslední u které to nebylo hned a to víc si budeš miminka pak vážit 😉
Ovu testy a tak praktikujete? Já jsem si říkala, že to nechám jen plynout , ale začíná ve mne vrtat myšlenka, proč tomu nepomoct takovým testíkem 😀

benerika
5. lis 2011

@pincola no já jsem to taky nechala jen tak plynout a jsou z toho už skoro dva roky. Ani jsem na to nemyslela a neupínala se, no ale u mě to stejně nebylo podstatné, když mám to pco 😉
Ano jdeme na kliniku, nejdříve jsem tam nechtěla a teď si říkám ,,už aby to bylo" 😉
A ovu test jsem si nikdy nedělala, protože jsem ani nevěděla, kdy mám ovu 😀 Teď si necelý měsíc měřím bazální teplotu a mrzí mě, že jsem s tím nezačala dřív, aspoň bych věděla co se v mojem těle děje 😀 Možná bych i zjistila, jestli mám ovu nebo kdy si ten ovu test udělat 🙂

pincola
5. lis 2011

@benerika Třeba se to tou klinikou nějak všechno uvolní. Moje kámoška otěhotněla právě, když měla mít první návštěvu na klinice.
Ale ať tak, nebo tak podaří se to. t a klinika je dobrý nápad. Je to další krok a třeba bude stačit jen malá pomoc a všecko se zásadně změní. 🙂

Já ovu taky nepoznám. nevím o tom nic, asi ty testy koupím. Aspoň se budu cítit důležitá 😀

benerika
5. lis 2011

@pincola taky si říkám, že třeba bude stačit málo a bude to 🙂

Testy si kup a měř si i tu teplotu 😉 Na netu je o tom spousta informací, tak to pročti, já vědět na začátku snažení tolik co teď, tak bych snad byla těhotná hned 😀 😀

Půjdu už spát, tak dobrou noc 🙂

pincola
5. lis 2011

Přečti si to a budu uplně vybavená. Dobře se vyspi a mysli na krásnou budoucnoust. Určitě se brzi zadaří a pak už se moc nevyspíš 😉
papa 🙂

lub13
6. lis 2011

@kleik
@benerika dakujem holky, tak vidim ze sa nie je treba stresovat s tymi vitaminmy. Ja si tiez nemyslim, ze kazdy den mam do seba cpat multaky, doplnky apod. Tiez sa snazim hodne zeleniny, zadne cigarety, alkohol - jo obcas maly pohar pivka na travenie alebo cervene vinko max. pohar, ale to si myslim neskodi :-P

lub13
6. lis 2011

jo, a este Vas holky obdivujem s meranim BT. ja som sa tento mesiac na to nejak "vyprdla"...minuly mesic som si to necely robila, ale neviem sa prinutit kazde rano vstavat v rovnaku hodinu na to meranie - robim totiz na smeny a asi to bude k nicomu ked si to budem merat jeden tyzden o siedmej, dalsi napr. o deviatej apod.. 😒

lub13
6. lis 2011

@pincola taky te tu viitam 🙂 mame rovnaky vek a som si tak vzdy hovorila, ze do 30 tky musim mat prvni babo..tak ale ako som psala, som neporiadna s meranim BT apod. a zatial sa nam uspesne nezadarilo, ale zase sme sa zacali snazit po polroku len minuly mesiac tak uvidim ako sa nam bude darit 🙂 ty si budes tiez merat BT ci to nechas nejaky cas samosebou plynut..? a inak je pravda ako aj holky psali, ze tiez minuly mesiac po "snazilkovani" som si hned vsugerovala ze som urcite tehotna, kazdy den som si kukala ci nemam vacsie prsia a rano rozmyslala ci mi chuti kafe nebo ne a kdyz nedorazila MS tak sla po test...no ale akurat to rano, kdyz jsem si ho chtela delat, tak "mrcha" dosla 😠

le_chocolat
6. lis 2011

Ahoj holky, my se snažíme už dva roky.První rok jsme tomu nechali volný průběh, ale už asi rok si dělám každý měsíc ovulační test 🙄 a pořád nic. Podle testu je nejlepší začít 24-48 po pozitivním výsledku...ale kolikrát už to bylo i před a v době ovulace a i po a pořád nic...Máte s tím některá zkušenost??? Máme i výsledky manželova spermiogramu a ty jsou výborné 😀 😀 Poslali nás do Iscaru(asi před měsícem), ale manžel o tom nechce ani slyšet a zdá se mu to předčasné 😠 !!!Ale já už začínám být trochu na nervy...

benerika
6. lis 2011

@lub13 no ono je to otravné na to myslet a měřít 🙂 Chodím jen na ranní, tak pro mě to není problém, ale kdybych dělala směny jako ty, taky bych asi taky neměřila

benerika
6. lis 2011

@le_chocolat ahojky, to se snažíme stejně dlouho. Ovulační testy jsem ještě nezkoušela.
Chlapi to asi beru jako ponížení, když musí jít do CARu, myslím, že se za to stydí. My jdeme teď v listopadu, nejdříve jsem sama nechtěla, ale pak mě holky z jedné diskuze popostrčily a naštěstí chlap zatím moc neprotestuje, ikdyž taky na mě nejdřív vyjel ž chce dítě přirozeně. Vysvětlila jsem mu, že to neznamená jít hned na umělé oplodnění, ale že jde o to vyšetření a zjištění příčin, které běžný gynekolog nedokáže odhalit.

tedynka
6. lis 2011

@lub13 Ahojky, já buru od té doby co se snažíme Calibrum baby plan a teď první měsíc jsem pila kontryhelový čaj.

pincola
7. lis 2011

@lub13 Děkuju za přivítání🙂 Půl roku není ještě tolik, to nemusí znamenat ještě vůbec nic 😉 Já si říkala, že tomu nechám jen volný průběh , ale začínám pokukovat po ovulačních testech 🙂 Já si vždycky myslela , že ve 30 budu mít už dvě děcka. A taky jsem to jaksi nějak nezvládla🙂)
@le_chocolat já si taky myslím, že chlapi jsou moc hrdí, aby jen tak šli na kliniku. Ale třeba bude stačit dodat tobě nějaký hormony a s ním se nic dělat ani nebude. Oni za tím hned viděj kdoví co...přesně jak píše Berenika.
@tedynka Calibrum jsem taky brala, ale teď mám Femibion. 😉

sedivka
7. lis 2011

Ahoj holky, bude mi 28 a pred mesicem jsme vysadila po spouste let HA... prvni cyklus 39dni, nic nemerim, nechavame tomu volny prubeh. Bojim se, ze kdyz na to hned pujdem vedecky, bude to pro me psychicky narocny, budu se strasne sledovat a desne planovat...Rekla jsem si, ze min pulroku to nechame na nahode a snad se zadari 🙂 I tak na to clovek musi nekde v koutku myslet, kdyz uz se nazi "na ostro" 🙂

pupidu
7. lis 2011

Ahoj holky, tak já se k vám taky přidám, jestli máte ještě místečko 😉 HA jsem vysadila asi před měsícem a říkala jsem si, že kašlu na nějaký měření BT, protože jak se znám, akorát z toho budu nervózní. No, nakonec to se mnou dopadlo tak, že pravidelně beru listovku, vit.E, piju kotvičník a kontryhel (teda, s tím jsem přestala kvůli začínající endometrióze) a dokonce už jsem si koupila i teploměr 😀 Teplotu ještě ale neměřím, teploměr mi leží na nočním stolku a já si každý ráno říkám, že si radši pospím než abych něco měřila 😀 Manžel je to zatím zvládá úžasně, poctivě bere vitamíny a kapičky kotvičníku, ale pevně doufám, že se mnou bude mít trpělivost ještě dlouho. Být totiž na jeho místě, tak mě za ty řeči o těhotenství vyměním 😀

sedivka
7. lis 2011

🙂 tak já zatím jedu jen na kys.listove, mereni u me zatim nepripada v uvahu, jednak se tim budu stresovat a o vikendu se budim tak o 3 až 4 hodiny pozdeji nejz v tydnu, tak bych toho asi moc nenamerila 🙂)))

benerika
7. lis 2011

@sedivka
@pupidu Ahojte holky, já myslím, že je tu místa dost a vítám vás tady 😉

benerika
7. lis 2011

@sedivka ahojky, ono je asi lepší nechat tomu ze začátku volný průběh. Taky jsem to tak nechala a cítila jsem se líp, než teď, když si měřím teplotu atd. Ale ono asi postupem času člověk začně dělát různé věci s vědomím, že tomu pomůže 🙂 😀

benerika
7. lis 2011

@pupidu Ahojky, to je dobré no 😀 😀 Třeba se to podaří brzo a ani nestihneš začít měřit 🙂

annie29
7. lis 2011

ahoj holky, jen neco o mem snazeni pro inspiraci 😉
Zacali jsme kdyz mi bylo cca 28, merila jsem teplotu, delala testy a porad nic. Po roce jsme sli na kliniku. Zjistili spatny spermiogram. Doporucili rovnou umele oplodneni. Podstoupili jsme prvni IVF, po nem jsem otehotnela, ale potratila v 6.tt. Pockali jsme pul roku a zkusili dalsi pokus s rozmrazenym embryjkem. Klaplo to a ve 30 se mi narodila Nicolka. Ted je ji 2,5 roku. Letos v kvetnu jsem otehotnela spontanne a opet potratila v 7.tt. Ted zkousime 2. IVF.
Jen tim chci rict, pokud by vam to neslo delsi dobu, neni moc na co cekat a je fajn se poradit s odborniky. Ted mi mimo jine testovali novinku - z krve zjisti hodnotu hormonu AMH a ten ukaze, jak jsme na tom s plodnosti - konkretne s poctem vajicek, ktere nam zbyvaji (vajicka se tvori uz pri nasem narozeni a pak to jen pomalu ubyva). A ja normalne zjistila, ze jsem dost pod limitem - pry priroda a vek 🙂 (je mi 32). To je samozrejme uplne individualni. Ale v tomto pripade jsou nase sance na poceti hodne hodne nizke a je fajn to vedet 😀