Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dlouhodobé snažilky - skupina k povídání

kaja2016
13. črc 2018

Ahoj, hledam dalsi maminky na pokec, ktere se uz delsi dobu snazi o mimco a nedari se. Do snazilek obcas nahlednu, ale tam uz je vetsina tehotnych, nebo i po porodu a ja uz jsem v takove fazi, ze tohle nedavam....Jste na tom nektera podobne?

biedronca
13. črc 2018

Můj příběh....
Snažíme se s přítelm o první mimi rok a čtrvrt. V lednu po 8 měsících se zadařilo,ale nakonec z toho byl samovolny potrat bez revize, naštěstí. Hned jsme se snažili dál... všichni trvdili a četla jsem,že po potratu je pohnojeno a velmi brzy se určitě zadaří přece. A ejhle....
Jsme v CARU. Šli jsme tam sami nejdříve na spermiogram a pak na vstupní konzultaci (zdarma).
domluvili jsme se s doktorem, že uděláme 3 cykly IUI (2x IUI v jednom cyklu dorhomady 6 pokusu) a pak uvidíme.... Spermiogram dopadl výborně! Ale hormonální profil už ne - zjistlili polycystycké vaječníky.
Bohužel jsem docházel na Ultrazvuk,at víme jak folikuly rostou. V době MS od 5-9Dc jsem užívala Clostylbegyt,aby folíky rosty... A nic! Neragovala jsem... ovulace nebude. Další cyklus, zdvojená dávka Clostylu v době MS a opět nic (12DC měl největší folík 9mm). Tak jsem dostala injekce Menopur, píchala je do bricha a zase jít na UZ. NIC, ani na tohle jsem nereagovala....
Nakonec jsem vyfasovala konskou dávku hormonů Ovaleap, které se pouzívají při stimulaci vajíček pred IVF. To zabralo, a konečně!!..proběhlo IUI moje první, pichli na spustění ovulace Ovitrelle. Ale v den IUI se mi v noci rozjel zánět močových cest, druhý den hned antibiotika a proběhla ovulace, a další den opakovat IUI.
Prostě nám není dáno a asi ani přáno..... IUI vyjde jen 1 páru z 10 a k tomu s mou diagnozou polycystycké vaječníky (což způsobuje,že není ovulace) jen 15%. Zkusít to určitě zkusíme... Pro nás je IVF zatím scifi, nechceme to. Zatim....

A mimochodem, ani o jedné z věci, které jsou zde napsáno moje gynekoložka neví!!

yanina19
13. črc 2018

Ahoj. My se s pritelem taky asi rok snazime a stale nic 😞 uz jsem taky z toho spatna. Kazda je tehulka, kazda v mem okoli uz vozi kocarek. Rada si popovidam s nekym. Taky mi uz mimi leze na palici. Ve snu vidim ze mam mimi pak se probudim s pocitem ze my stale nic. 😞

elony
13. črc 2018

Ahoj, my se s manželem snažíme už skoro 3 roky.. Přirozeně otěhotnět nemůžu, nikdy se vlastně nepřišlo na to proč. Manžel má jen o trochu zhoršený spermio - morfologii. Byli jsme 3x na IUI v CAR, z toho jsem 2x otěhotněla a 2x o mimi přišli. Teď jsme se pustili do IVF, ale zatím čekáme. Všechny moje kamarádky už mají 2 děti, jen my stále nic.. někdy je to na palici, ale snažím se na to neupínat a moc na to nemyslet. Ale je to prostě těžký. Kdo nezažil, nepochopí..

blueapple03
13. črc 2018

Ahoj, my se snažíme o první mimi napodruhé už osm měsíců, jsem skoro rok po revizi - zamkly potrat, přitom tehdy to vyšlo hned první měsíc, nechápu proč to teď nejde. S lékařem zatím nic neřeším, dávám tomu čas do konce roku a pokud to nevyjde, chtěla bych nějaká podrobnější vyšetření. Brzy mi bude 30. Už jsem zkoušela gynex, kontryhelovy čaj, používám ovulační testy, máte ještě nějaké další typy?

monikaa91
13. črc 2018

Ahoj holky. Ráda bych Vám vstoupila do diskuze. S manželem jsme se snažili o mimčo 3 roky. On v pořádku, mě zjistili PCO. Nebýt Agolutinu, tak jsem neměla ms. Cpali do mě hormony, byla jsem na IUI. Pak jsem si řekla, že si dám od všech hormonů pohov a dala se na bylinky. Nejdřív jsem užívala bylinkovou kůru od Naděje, která mi nahodila cyklus a pak Gynex. Byla jsem na mobilizaci kostrče, cvičila Mojžíšovou a 2.cyklus poté otěhotněla. Po 3 letech!!! Chtěla bych Vám dodat trochu naděje, protože sama vím, jaké to je 😕

malinkaelinka
13. črc 2018

Ahoj, já se taky přidám 🙂 já jsem si loni v dubnu nechala vyndat Mirenu a od té doby doufám... teď jsme s manželem v fázi, kdy jsme si řekli, že na to prdime, když to nejde, tak to nejde. Máme za sebou čerstvě náročnou turistickou dovolenou, na podzim se chystáme zdolat nejvyšší horu severní Afriky a já se soustředím n práci... bylo pár měsíců, kdy mi začínající menzes vehnala slzy do tváře, ale teď je to už ok.

malazrzka
13. črc 2018

Ahoj holky, také se k vám přidávám, rok a půl se snažíme o první mimi, v lednu asi po 9 měsících se zadarilo, ale v březnu bohužel SP naštěstí, ale bez revize a od té doby stále nic. 😔 Zkoušela jsem gynex, ale po tom jsem si připadala jak v pubertě 😄, Fertiprona mi zase zkrátila cyklus na nějakých 25 dní jenom a s drmkem jsem také nepocitovala zadne zmeny. No tento měsíc jsem si řekla, že nic brát nebudu a na srpen jsem se objednala na gyndu a začneme to nějak řešit, tak jsem zvědavá co mi doktor řekne a co nás bude čekat.

linusha
Autor odpověď smazal
Zobraz
linusha
13. črc 2018

Ahoj my se pokoušíme už od ledna 2015 o první mimčo, máme za sebou několik iui i několik ivf a zatím bez úspěšně. Oba jsme dle výsledků v pořádku.
@elony mám to naprosto stejně jako ty a opravdu kdo to nezažil to nepochopí.

rybkaryb
13. črc 2018

My taky pořad čekáme na čápa. Při laparce zjištěna endometrioza, nesla odstranit, v caru zjištěno pcos (uz vím z čeho mám pořad ty bedary), iui nevyšlo, clostylbegyt nechci. V srpnu jdeme doufám na ivf, příští tejden konzultace, snad se dohodneme. Jinak tipy @blueapple03 zkus si měřit Bazalni teplotu teplomerem na dvě desetinný místa, u nás vyzkoušeno kde co-kontryhel, gynex, drmek, Inofolic (ten je dobrej na pcos a posunul mi ovu), mojizova metoda-cvičim dlouhodobě, je super, tradiční čínská medicína taky super. Bohužel nic nevedlo k mimcu ale všechno nějakým způsobem pomohlo s různými problémy.

snazimese
13. črc 2018

Ahoj, ráda bych se přidala. Je mi 27 a manželem se "snažíme" něco málo přes rok, ale stále se nezadařilo.. Když jsem si s manželem o tom chtěla promluvit, vždy mi řekl, ať na to nemyslím, že až to přijde tak to přijde. Snažím se na to nemyslet, ale bohužel to jen tak nejde. Začínám přemýšlet nad tím, že tomu nechám volnou cestu do konce roku a pak to budu řešit přes doktora, i když se mi k němu upřímně nechce.. Tenhle měsíc to pro nás vypadalo nadějně, ale asi to bylo jen to biochemické těhu nebo jak se tomu říká... Spíš mě nejvíc mrzí, že manžel to nijak nechce řešit i přes to, že by mimčo už taky rád.. :(

biedronca
13. črc 2018

@snazimese Klidne vydrzte do konce roku a pak je zaklad aby pritel sel na spermiogram. My to resime taky a to se snazime rok a čtvrt, a uz jsme šli rovnou do Caru. Na gyndě to neresím, ani moje gyn neví ze jsem podstoupila vysetreni, a IUI.

snazimese
13. črc 2018

@biedronca tak vydržela jsem to do teď, tak to vydržím i do konce roku. Právě přemýšlím nad tím, že když by se do té doby nepovedlo, tak si nechám udělat ten hormonální profil a manžela nechám jít na spermiogram. Ale snad se podaří, začala jsem zobat listovku a ještě nějaké vitaminy.. Spíš mě mrzí přístup mého manžela k tomu..

biedronca
13. črc 2018

@snazimese no my jsem s pritelem 9 let. Rok a čtvrt se snazíme, jednou byl samovolny potrat bez revize.
Taky mu ten čas snazení nepríjde extra dlouhy, ze bychom vubec museli do Caru, hrotit to, resit, jíst hormony atd. Ale díkybohu za to ze jsme se nějak dohodli a do CARU jsme šli. Nebyt hormonalního profilu, jsem v domění ze ovulace je a vse je zalité sluncem.... Nastestí pritel ma spermio ukazkové.

snazimese
13. črc 2018

@biedronca Já mám právě pocit, že bude "chyba" z jeho strany, protože můj manžel pracoval téměř dva roky u firmy Asfalt OK a asfaltoval silnice.. Tudíž byl věčně oblečený v ochranných montérkách a pracoval s asfaltem, který měl víc jak 180 stupňů celsia.. Takže si myslím, jestli to nemělo až moc velký vliv..

biedronca
14. črc 2018

@snazimese to jsou jen spekulace, na spermiogramu uvidíte jasně jak na tom je.Nedelala bych závěr..
Nekdo fetuje, pije a kouří a děti bohužel mají.

kaja2016
autor
14. črc 2018

Ahoj🙂 Tak jsem rada, ze se to tu rozjelo🙂 Jinak u nas je dle genetickych vysledku vse v poradku, presto vsak dva roky snazeni od druhe dite melo za vysledek pouze potrat v 9tt, zastavilo se srdicko. Jeden potrat uz za sebou mam pred dcerkou, takze zadna novinka. Jako mame male dite a manzel hodne pracuje, takze cetnost zadelavani pokulhava, takze mozna jde fakt o blbe nacasovani. Nicmene dalsi bolestiva novinka je, ze me neprisla menstruace a mam aktualne 7 dni zpozdeni pri nekolika negativnich tehotenskych testech. Je mi 37, takze se obavam casneho klimakteria. Podle jinych znamek se me zda, ze pomalu budu mit zase ovulaci. Je to vubec mozny? Na kontrolu ke gyndarce jdu v utery. Zadny hormony nechci. Takze jsem taky zoufalka🙂 Holky, jak pravidelne sexujete? A delate si ty testy ovulacni?

kaja2016
autor
14. črc 2018

@yanina19 Ahoj, jo ja taky uz nemuzu videt kocarky, tehulky, blbe se o tom mluvi, ale bohuzel je to tak☹ Ne ze bych to nekomu neprala, to ne, ale kdyz jsem uvidela, ze sousedka porodila treti dite za ctyri roky a to uz u druheho rikala, ze ho nechtela, tak jsem se doma rozbrecela... A takovych je vic. A pak se treba i dozvim z drbandy, ze jsem moc pohodlna na to, abych mela druhe dite. Kdyby vedeli. No delat. Doufat🙂
@elony Jejda, toho mas za sebou hodne teda☹ Ja jsem nas objednala na inseminaci za rijen na vstupni prohlidku. U nas je jinak vse v poradku, mozna proste fakt jen se nam nedari trefit do ovulace, vcelku v to doufam. Presne tak, kdo nezazil nepochopi. Taky bych chtela zit v naivite a v seste tydnu tehotenstvi kupovat kocarek, ale to uz nikdy nepujde....

martaskaaa
14. črc 2018

Holky, hlavu vzhůru. Já tu straším od roku 2012. Mam PCOS, absolvovala jsem různá vyšetření, v CAR jsem byla na laparoskopii, 3x na iui, cpali do me hormony atd..na NIC. Verdikt zněl, že přirozeně nikdy mít děti nebudu. A že mám přemýšlet o IVF, což jsem nechtěla...uběhlo dlouhých 6 let a nyní jsem ve 30.tydnu těhotenství, které přišlo vlastně úplně omylem a neplánovaně, ale hlavně PŘIROZENĚ.
Úplně chápu, jak vám je, byla jsem na tom stejne jako vy..nejdriv se mi zdalo dlouho pul roku, pak rok..bylo to nekonečný, vyzkoušela jsem toho mraky co se doporučovalo od A do Z a bez výsledku. Držím všem palce, at se brzy dočkáte miminka 😘

martaskaaa
14. črc 2018

@monikaa91 za me ty hormony byly to nejhorší, hlavne kdyz ani nepomohly, přírodní věci se mi 100% osvedčily a take mi pomohl pohyb a zdrava strava.

komive
14. črc 2018

@kaja2016 ahoj, myslim,ze jsme tu uz na sebe narazily 🙂 my ted tahnem uz dva a pul roku, pricina: spatny spermiogram..necely pulrok muz bere vitaminy, uvidime, jestli to prinese vysledek..ale je to hrozne narocny..jinak nam rekli, ze jedina sance je IVF, a do toho se nam zatim nechce..

pulecp
15. črc 2018

Omlouvám se, že Vám lezu do diskuze a raději se zeptám: Snesete tu chlapa? Nemusí to být k něčemu, ale třeba pohled "z Marsu" někdy k něčemu bude. Nebudu se určitě bavit o specificky ženských záležitostech, ale četl jsem, že mnohé vyzkoušely různé alternativy a to je oblast, která mě zajímá. Psal bych o některých obecnějších souvislostech, o nichž většinou stejně víte, ale přesto bych byl moc rád, kdyby se mi podařilo najít něco, co aspoň některé pomůže.

vineta
15. črc 2018

@kaja2016 Ahoj, já jsem ve fázi, kdy úplně nedávám celého koníka, takže sem nakouknu jen občas. Z těch snažilkovských skupin mi už taky hrabalo, tam se těhotní max na druhý pokus, člověku to moc nepřidá, no.. i po těch potratech to je u spousty pak takovej fofr, já všem zdravý děcko přeju, ale prostě to zabolí, že se nedaří, a ještě se k tomu vyrovnávat s tím, že jsem už málem taková zatrpklá tetka 😕

Mně bude za měsíc 34, manželovi 33. Snažíme se o první dítě cca rok a čtvrt. Po necelém půl roce jsem otěhotněla, potrat v 15 tt před Vánoci, od té doby nic. Ovulaci mám (zjištěno z krve), vzhledem k tomu, že jsem přirozeně otěhotněla, jsou doktoři v klidu. Já v klidu nejsem, ale nemůžu se moc dovolat nějakýho testování a zatím nemám sílu si to nějak vydobíjet, počkám po létě. Jinak u nás bude problém dost ve frekvenci, je pro nás poněkud nepředstavitelný držet tu doporučovanou obdenní frekvenci, většinou se vzmůžem tak na 3 - 4 akce v cyklu a trefit se s tím do ovulace bude asi vcelku oříšek, takže na tom musíme nějak zapracovat, bez sexu se to asi jen tak nepodaří 😉..
Vzhledem k tomu, že mám ovulaci zřejmě později (z měření BT, folikulometrií to potvrzený nemám, lékař se neobtěžoval, a z krve se to zřejmě ? nezjistí), beru fertipronu a B6. Teď mám v plánu se už na sledování nějakej čas vybodnout, a když to ani tak neklapne, půjdu si vyřvat nějaký vyšetření.

Držím palce, ať se daří. Není to jednoduchý.

kaja2016
autor
15. črc 2018

@vineta V 15tt, uf a bylo to revizi nebo jsi rodila? Hele ja taky v klidu po prvnim potratu nebyla, cely tehotenstvi s dcerou jsem se bala a ve tretim tehotenstvi lituji, ze jsem si nevyrvala ten utrogestan. Taky byli v klidu, jeden potrat, zadny potrat a vy s otehotnenim problemy nemate. Jo, nemam, akorat to trvalo rok a pul, nez se podarilo a pak potrat, ze jo. Co na to rict...🙂 Jak mas jedno dite, tak uz jsou uplne laxni, jenze jedno dite je take zodpovednost k tomu, aby az vyroste, nerustala sama a mela alespon jednoho sourozence. Nechapu maminky, co maji dobrovolne jedno dite. No ja jsem jedinacek, manzel taky, my vime, co to je☹ Jinak obcas jim listovku, asi pul roku jsem brala inofolic, protoze jsem ho brala po prvnim potratu a pak jsem hned otehotnela a narodila se dcera, tak me to prislo dobry. Ale jednak je to drahy a jednak me uz bylo blbe, jen jsem se na to podivala. No jo, ona ta obdeni frekvence je trosku, slozitejsi, kdyz to ma byt za ucelem tehotenstvi, hlavne pro chlapy, rekla bych. To znam i z okoli... Jo no, ale vis co, nekdo se trefi, ani nechce🙂 Hele ta folikulometrie, me to doktorka nabidla a byla pak trosku dotcena, kdyz jsem to odmitla. Zkusili jsme to jednou, jeste me dala nejakou hormonalni njekci, po ktere jsem se se zacala vztekat jako psychopat, myslela jsem si, ze jsem se zblaznila, nez jsem si to spojila s tou injekci😉 Hele my ted byli uz i na genetice a tam me rekli, ze se muzes normalne objednat do genetu nebo nekam a nemusis mit ani zadanku, jen jsou desne dlouhy cekaci lhuty, ale to je i s zadankou. Objednala jsem se minuly tyden a dala mi termin v rijnu. Taky drzim palce🙂

kaja2016
autor
15. črc 2018

@komive Taky si te pamatuji. Chapu🙂

vineta
15. črc 2018

@kaja2016 Měla jsem spontánní potrat, od 12 tt krvácení pro hematom, ale vesměs mě uklidňovali, že to je poměrně běžný, pak krvácení ustávalo, prvotrimestrální screening v pořádku a za pár dni se mi doma v noci rozjel potrat/porod, bylo to dost pekelný. Do špitálu už jsem dojela, když bylo po všem, revizi mi dělali. Blbě se mi s tím vyrovnávalo, nebyl to klasickej ZT, ještě dvě hodiny před tím, než se to rozjelo, jsem byla na kontrole (pro blbej pocit, hysterická prvorodička 😕), dle utz vše ok, srdeční akce, plod vitální, takže vůbec nevim, co se podělalo.

Ono je to těžký, ten utrogestan asi taky není všespásnej, přijde mi to prostě tak, že buďto to má dopadnout nebo ne.. ale je jasný, že člověk podstoupí radši prakticky cokoliv už pro ten pocit. Četla jsem nedávno nějakej článek od gynekologa, jméno si nevzpomenu, a nebylo to úplně veselý čtení, ale pointa byla vesměs taková, že to je prostě ruleta a doktoři "léčí" spíš pro ten pocit. Asi se s tím dalo dost souhlasit. Snad v tý ruletě taky jednou vyhrajeme 😉.. Držím moc palce, ať to brzy vyjde 😘..
A díky moc za tip, asi se objednám rovnou, když jsou tak dlouhý objednačky..
My teda oba sourozence máme, chtěli jsme dítě jen jedno, ale čím dál tím víc bych brala dvě, nějak mi to převrací hodnoty, asi budu jednou děsná kvočna, pokud se poštěstí 😉

kaja2016
autor
15. črc 2018

@snazimese Ahoj, a co je to biochemicke tehotenstvi? Uz jsem to nekde zaregistrovala, ale nepatrala jsem?

snazimese
15. črc 2018

@kaja2016 Ahoj. No jestli jsem to dobre pochopila, tak je to stav, kdy se oplodnene vajicko neuchyti k sliznici a odejde s MS.

snazimese
15. črc 2018
yanina19
15. črc 2018

@kaja2016 Lidi si nevsimej. Me se taky smejou a pomlouvaji lidi ze nemam jeste deti atd. U me je to horsi, ja nemam ani jedno minco. Ale tak snad se postesti. Taky to vsem preju ale je to opravdu na palici. Tady jedna taky rodi deti jako kocka. Ma jich dokonce 8 a vsechny v detskem domove 😞

Sem začni psát odpověď...

Odešli