Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

sacvi
14. lis 2009

no ono jak si mimi asi zvykne na nějakej režim a pak se mu to změní tak asi není moc rádo no..nebo já nevím..Já taky myslela že to bude v pohodě..uvidíme až eště trošku odroste

amallie
14. lis 2009

sac: a u vás ve vesnici nic, ale vůbec nic není? jako nákupáč aspoň, kavárna s dětským koutkem, nebo aspoň hřiště?

sacvi
14. lis 2009

Ahoj cat, já si taky myslela že někoho najdeme ale 3měsíce pryč a nikdo nikde 😅

amali máme tu jen samoobsluhu ale já tam nechodím. Je to tam drahý a s mužem nakupujem většinou v Hypernově nebo v Makru. A stejně to je jen malej obchůdek. A jinak nic..ani pořádný hřiště. No a dvě hospody teda ale to jako nic..

carculka
14. lis 2009

amal..jinak ja chci malou taky nechavat babi-treba aspon na tri ctyri hodky,at muzem na veceri nebo kino,aby jsme meli taky cas na sebe a pak az nebudu kojit tak do druheho dne a rano pro ni pofrcim..maji to tak znami a uuplne super..cely tyden se ji venuji a pak kazdy patek maji volny pro sebe a kdyz je treba tak i jiny den..ale patky maji pravidelny az na vyjmky...a jak casto ji tam chces davat a od kdy?

jinak je fakt ze to chce nastolit od mala

amallie
14. lis 2009

až bude větší, zas to bude trochu jiný 😉

dobrý by asi bylo mít kámošku, ke který můžeš jet domů, tudíž by tam i janička mohla papat, spinkat a tak, prostě, jak je doma zvyklá

ke mně občas chodí kámoška s mimísem, tak ho krmí, přebaluje, on pak spinká a tak a ona tu může být klidně celej den

cat79
14. lis 2009

Car taky bych chtěla aby byl Denda akční mimi🙂)páč my jsme oba s miláčkem rozlítaný a milujeme cestování, tak si musí čurda malej zvyknout🙂)uvidíme, teď čtu akorát knížku jak nastolit režim miminku..no jsem na to zvědavá🙂))))
Holky máte ty polohovací válečky?Nebo jak se mimi jako polohuje?Tady píšou, že i měnit směr v postýlce kam se jako ukládá....jako myslí od začátku???
No a taky si nedovedu představit ten denní režim když mimi spí 20h denně🙂))

sacvi
14. lis 2009

holky já sem teda asi trošku cíťa nebo co 😅 Když sem musela od malé tak sem pomalu brečela a teď už je to lepší ale stejně se mi od ní nikam moc nechce a když někam teda jdu tak za ní stejně spěchám 🙂 Třeba když jdem s mužem nakoupit. My totiž bydlíme v baráku s jeho rodičema takže babi může hlídat když chceme

carculka
14. lis 2009

sac a nemate aspon naky malinky mesto pobliz?my mame treba pres kopec takovy mensi,kde jsou kavarny,restauracky a taaak..ze bysis nasla nakou kamosku treba tam..neco bliz nez brno..jak to vubec mate daleko do brna?a ve vesnici teda mame aspon to hriste..

amallie
14. lis 2009

sac: tak to je na houby, v takový vesnici bydlí děda...........dvě hospody, drahej obchůdek a pak sokol, ale tam ani nevím, jestli něco probíhá......... já jsem to tam nesnášela, když mě tam naši strčili, neb tam jsem se teda sama cejtila strašně a děti co tam byly, tak mě samozřejmě neměly rády, neb pražáky nemá nikdo rád

pak to vidím na to jezdit chvíli do města a třeba si tam někoho najdeš a už to bude jiný, můžete se navštěvovat doma a tak, kolik to máš km do brna?

carcul: jo, to nevím, vidím to tak, že do ledna února budu doma a pak začnu cvíčo, to jí nechám mužovi a občas večer bych zkusila babičku, ono se uvidí, jak to bude s tím kojením, ale mám tu odsávačku, no
bude divadelní sezona, tak obcas nějaký divadlo snad vyjde
jinak mámě jí nemůžu dávat furt, neb ona pracuje, takže zase nemůže skákat kolem malý tak často a druhá babička..........to až bude starší, malou ne!

sacvi
14. lis 2009

město ne carculko..tady je to samá vesnice něco jak my.

amali tak by se mi to taky líbilo..ale asi si o tom můžu nechat zdát.

cat určitě od začátku polohovat aby nemělo mimi šišatou hlavičku..já už malou moc nepolohuju..ona chce spát stejně jen na zádech a hlavičku si už krásně otáčí na obě strany. Ty válečky jsem koupit chtěla ale nakonec sem je nekoupila a šlo to i tak 🙂

cat79
14. lis 2009

Carcul ale když kojíš tak můžeš max na 2,5 hoďky pryč, ne?Nebo jako myslíš, že necháš odstříkané mlíčko?Já právě taky budu potřebovat občas na masáž a tak a plánuju to teda max do těch 3h, určitě teda ze začátku, jinak až nebudu kojit tak bude určitě taky jeden den v týdnu spinkat u babiček aby si zvykal🙂))

No jsem na to zvědavá, ale jaký si to uděláme takový to budeme mít. To mimi si ten režim dělá už v šestinedělí.

sacvi
14. lis 2009

amali kousek. Kolem 20km. Písnu Ti do IP 🙂

carculka
14. lis 2009

cat,ahooj..no ja nastolim jen to ze dopoledne spis budem doma,nebo mala prochajda,nebo bude na terasce spinkat nebo si budem hrat-ale proste byt v dom.prostredi...a odpoledne budeme mit kazdy den neco-cvico,zarizovani,nakupy,vylety,ke kamaradce,ona k nam,prochazkovani atd atd..no a vecer nastolim v nejakou hodinu koupani a spinkani...no taky uvidime jka bude realita 😀 ..ale tak to delala ta holcina a mala si zvykla,usla vsude(vsak ma kocarek ne 😀 ) a proste pohodarka a hrozne spolecenska

sacvi
14. lis 2009

No holky jak to tak čtutak jsem zvědavá jak Vám ty plány výjdou 😀 Ale přeju Vám aby to bylo jak plánujete 😉

amallie
14. lis 2009

sac: cíťa bejt nesmíš, ona se bez tebe chvilku obejde 😉 taky potřčebuješ vyplivnout občas a když máš babičku v baráku, no jejej 😵 😵 😵 paráda, ne? to bych brala, myslím teda to hlídání, babičku v baráku ani omylem teda

já mám v brně příbuznou s malým klukem, ale ona je to děsná slepice 😲

sacvi
14. lis 2009

no zrovna to píšu amali

cat79
14. lis 2009

Sac a tak mám teda malýho dávat každou noc na jinou stranu, jo?Nebo na každé spinkání?
Jo a ještě mi teda není jasný, že když ráno mimi vstane, tak se převlíkne z pyžámka, omyje, napapá a pak se dá spinkat kam?Zase do postýlky a v domácím?Nebo popište mi někdo,please takovej den v šestinedělí🙂))já to asi fakt nechápu🙂))a pak teda večer ten koupací rituál a papání a pyžámko a hají....

svoja
14. lis 2009

Prej prazaky nema nikdo rad 😀 😀 😀 😀

carculka
14. lis 2009

amal..jak jsi se ptala na ty prsa..tak uz je to lepsi,ete poboliva,ale uz se bradavka hoji 🙂 ..jinak jako aspon jednou za 14dni bych chtela na chvilku vypadnout a pak jednou tydne max za 14dni,ikdybysme nikam nesli tak si udelat hezke chvile s manzilkem..
babca se tesi,tak snad bude fungovat..

cat..no odstrikam,pokud bude co...jako myslim ze ty dva mesice si to zabehnout a pak aspon zacit na par hodin hlidani u babi a az skonci kojeni tak na noc..doufam ze jednou tydne,ale vsak uvidime jak se ji bude chtit hlidat..

jinak..treba na cvico mala pujde se mnou-hlida tam deti kamaradka,hned vedle,a vsude jinde muze taky se mnou i na tu masaz,kdyz je mimi hodne..a kdyztak bude hlidat tatka 😀

cat79
14. lis 2009

Carcul taky si to tak maluju, kéž by to tak šlo🙂)))

svoja
14. lis 2009

SAC ja te chapu...pri predstave, ze malou davam nekomu jinemu byt na dve hodiny je pro me hrozna!!!!

prej budu jeste rada az ji budu mit komu na chvili dat a oddychnout si...ale ja teda nevim...i kdyz s manzelem si chceme delat taky chvilky jen pro sebe, aby ten vztah nesel do haje...musime byt i manzele, nejen rodice, vsude pred tim varujou, nasi znami se ted rozvadi, protoze uz z nich jsou jen rodice a jsou spolu jen kvuli detem....a to je blbe, ze...

sacvi
14. lis 2009

cat takovej den v šestinedělí si nedovedeš představit dokud to neprožiješ 😀
Polohovat se má při každém spinkání. A po napapání nemusí jít hned spinkat. Aby sis nemyslela že dáš malýmu najest a bude zase hned spát 😀 I když ze začátku asi jo 🙂 A pak je to na Tobě.
Já teda dávám Janičku eště teď spinkat do kočárku. Většinou jedeme pak ven nebo spí v kočárku na chodbě. Přes den totiž v postýlce moc spát nechce. To jen vyjímečně. Malou převlíkám jen na noc. A v šestinedělí sem ani nekoupala každý den. Říkají že mimi nemusí koupat každý den. A
A celý den a noc neděláš nic jiného než kojíš. Si vem že kojíš třeba půl hoďky..než si malej brkne a dáš ho spinkat to je hoďka pryč a za hodinku se třeba zase probere a pořád dokola plus teda přebalování. S tím rituálem sem začala asi před měsícem ale eště to dopilovávám. A koupu teda po jídle. Před jídlem mně to malá probrečela pře měla hlad a takhle si to aspoň užije. Pak ji dám dopapat nebo jak dnes spinkat a teď ju eště vzbudím a dokrmím. Když budeš kojit tak můžeš dát po koupání eště papat ale já s UM musím počkat.

cat79
14. lis 2009

Svoji snad to zvládneme, budeme se přece radovat z miminka oba, ne???já se nebojím o vztah, věřím v nás🙂a čeká nás v létě ta svatbička, tak tím budeme po šestinedělí žít🙂))

Ale asi je to síla, když tolik manželství krachuje s miminkama, co???ale kdo ví jaký je to být s někým 10,15,20let...

sacvi
14. lis 2009

tak my eště dva roky a bude spolu 10let 😀

cat79
14. lis 2009

Sac díky🙂snad to zvládnem, zatím si to fakt asi nedovedu představit...a můžu ho vlastně dávat do toho sedátka co vybruje a u toho můžu třev´ba vařit, že?No snad to pochopím časem..ale je to pro mě teda věda, já kolem sebe děti nemám a tak budu vše zkoušet sama metodou pokus omyl a dle knížek co mám🙂)

carculka
14. lis 2009

cat..jako funguje to tak u jinych tak snad bude i u nas...a kdyz ne ze zacatku tak pul roku mala bude vsude se mnou ale budem akcni a pak budem delat vylety i s manzilkem vsichni..a az nebudu kojit,tak si hold zvykne..
jako nemusim mit kazdy tyden hlidani (ikdyz bych rada jednou tydne od pul roka tak)ale aspon jednou za 14dni na jeden vecer chciiii...a pak jsou delat hezky vylety i s mrnetem a maly je eet dobry-to relativne spi a uzijete si i sebe(viz na dovolenych,jak se vecer kocarkuje se spicima detma u more-proste jde vsechno a myslim ze vic s malyma nez s vetsima)..chci se venovat manzilkovi a mit taky s nim soukromi a kdyz bude jednou od vecera do rana u babi-nic se nestane-stejne bude spinkat..a mala si uzije s babickou a ja pro ni rano prifrcim..synovec ji zboznuje...

sacvi
14. lis 2009

jo cat..taky to tak teď dělám.

cat79
14. lis 2009

no bude to sranda🙂
Sac teda to gratulace to jste spolu dlouuuho🙂, ať vám to vydrží ještě 100x tak dlouho🙂))

cat79
14. lis 2009

Holky tak já pro dnešek padám za vlast🙂
Díky za rady, Carcul taky si chci užít manžílka a chci jezdit na dovči a na výlety a tak🙂))kéž to nadšení bude sdílet i náš denísek🙂))

sacvi
14. lis 2009

dííky cat. A to mi je 24 a za 3měsíce už to bude 8let co sme spolu..mazec jak to letííí 😵