Solus - registr dlužníků. Jak přijít k výpisu?

berenika39
4. říj 2010

Končí mi stavebko, chceme si vzít úvěr...neschválen, jsem pravděpodobně vyvrhel společnosti a někde něco dlužím. (určitě ne půjčka,úvěr,leasing, nic takového nemám, spíš to vidím na složenku za nepoužívaný mobil případně pokutu 😎 😎 😎 😎 ). Že existuje registr dlužníků SOLUS, to vím. Ale jak funguje (nefunguje) jsem zjistila až dneska. Zjistit, co a kde dlužím a vyrvonat dluh bude běh na dlouhou trať, pokud to přežiju.
Po telefonu - což je logické, info nedají, tomu rozumím. Písemná žádost musí mít úředně ověřený podpis. Jde to i přes nějaký jejich jakoby PIN - na něj pak poskytnou údaje, ale ten se získává - kupodivu poštou 😝 😝 . Osobně? Paní mě seřvala, že oni mají ve svých interních směrnicích zakázaný osobní styk s klienty - doslova, takže ač sídlí blízko mojí práce, nemůžu vzít občanku a jít o ten výpis požádat osobně.
Prosím, nemáte někdo se SOLUSem zkušenosti, jak přijít k výpisu a vyrovnat dluh?
(jinak vím, že chyba je na mojí straně, že si mám dávat pozor na placení atd., ale už se stalo.... 😎 😎 😎 ).
Dík za odpovědi a hezký den.

vojtisek2007
4. říj 2010

@berenika39 ahoj - na jejich stránkách si můžeš stáhnout žádost o výpis, na které kolivpoště necháš ověřit podpis, pošleš, asi do týdne ti na dobírku (tuším asi za 250,-Kč) přijde od nich žádaný výpis, ve kterém se dozvíš co kde a jak....po uhrazení musíš kontkovat tu společnost (firmu,banku...), která tě do Solusu nechala zapsat, aby ti tam zase nechala zapsat, že už nic nedlužíš....obrň se, je to na dlouhý lokty - spíš ten konec, než ti to tam jakoby opraví a už nejsi neplatič, úplně vymazat ten záznam jde na vlastní žádost za tři roky po "indicidentu". Jo, pokuta jestli myslíš za auto a tak to nejspíš nebude, to řeší celní nebo finanční úřad a ty do Solusu dlužníky nedávají. No však sama uvidíš co ti přijde 🙂

berenika39
autor
4. říj 2010

@vojtisek2007 díkes. to jsem nevěděla, že to ještě po uhrazení má dohru....já tak strašně nenávidím takový ty neprůstřelný úřady...můžu si za to sama, ale netušila jsem, co je to za instituci. bydlíme na vesnici, takže ověření, pošta a apol je půl dne. nakonec jsem si zažádala o ten jejich PIN (SIN) a budu čekat....pak se zařídím podle tvých rad, jsi hodná, trochujsem se uklidnila, ale po telefonátu s tou institucí jsem viděla rudě.

vojtisek2007
4. říj 2010

@berenika39 no jo, chovají se jak polobozi ☹ , my když jsme si brali hypo tak jsme museli dokládat tyhlety výpisy - solus a bankovní a nebankovní registr dlužníků - nebo tak nějak se to jmenovalo....a manža právě taky u solusu měl nějakej záznam, tak jsme to řešili taky....pak jsme jak trubky čekali a když za další dva měsíce to tam měl pořád zaznamenaný (dalších 250 za další výpis se záznamen ☹ ), tak nám laskavě sdělili, že o vymazání toho, že dlužíš, musíš přes toho, komu jsi to dlužila, na solusu to neví, že už to máš uhrazený, a že to tam má hlásit ten, komu jsi dlužila a těm je to celkem šumák,jestli tam máš pořád záznam nebo ne, takže po uhrazení napsat žádost věřiteli, aby ti odstranili neg.záznam ze solusu, že už máš uhrazeno a čekat,na tom solusu to taky trvá - nám to vymazali asi po dvou měsících

berenika39
autor
4. říj 2010

tak to mě ani nestraš, je super tohle vědět - beru si tvoje info k srdci🙂). Jmenuje se to "zájmové sdružení právnických osob", a prý to slouží k prevenci předlužování klientů....no SOLUS je ted pro mě noční můra.
Do té žádosti o SIn jsme musel napsat rodné.č., číslo op, celé je to dost podivné...mě i vadí, že někdo třetí ví o mých závazcích, pardon, ale co je komu do toho, že dlužím....jediný oprávněný vymahač je ten, komu dlužím, ale nějaké zájmové sdružení?
můžu mít vztek jen sama na sebe, ale jak píšeš, asi to bude oříšek. tak ještě jednou dík, už se tu nebudu čertit a kdyby jěště někdo něco chytrého věděl, tak sem s tím.

lada8
18. bře 2015

@berenika39
Co se týče SOLUSu tak to není tak hrozné. Pokud zažádáš o jejich SIN kód (https://www.solus.cz/cs/zadost-o-prideleni-kodu...) tak ho dostaneš za nějakých 99 Kč (76 z toho platíš poště za doručení a ověření totožnosti) Ten SIN kód můžeš použít pro SMS výpis (http://www.smsvypis.cz/) pokud máš telefon s Androidem, tak SIN jednou vložíš a máš od něj pokoj. Pak už jenom posíláš smsky (1. za 99 Kč) ostatní už za 30 Kč. Tak ti přijde komu co dlužíš/nedlužíš. SIN máš doma do tří dnů a pak se můžeš ptát do registru kdy chceš...

berenika39
autor
18. bře 2015

@lada8 Moc děkuji za odpověď, ale po pěti letech to už mám vyřešené... 🙂.