Jaká bude výška měsíčního úroku u 50000Kč se sazbou 4.5% na 12 měsíců?

21. říj 2018
Dobrý den,

mám dotaz, na který jsem nikde na internetu nenašla odpověď.

S přítelem jsme si v bazaru koupili na úvěr auto, 70% jsme chtěli dát jako akontaci, zbytek na splátky s úrokem 4,5%, celkem bychom přeplatili přes 13000Kč. S přítelem jsme si to ovšem rozmysleli, kvůli nabídce od známého, na auto mladší. Chci upřesnit, že za auto jsme zaplatili pouze nevratnou zálohu ve výši 5000Kč, víc peněz jsme neplatili a po podpisu smlovy jsme auto ani nepřevzali s tím, že se ještě přijdeme za týden s otcem na auto znovu podívat a potom si buď auto převezmeme nebo se vše vystornuje.

A teď můj dotaz. Úvěr jsme uzavřeli 13.10.2018. Při odstoupení od úvěrové smlouvy v zákonné lhůtě 14 dní, odstoupení odešleme 22.10.2018 písemně, doporučeně a do 30 dnů od odeslání jsme peníze povinni vrátit. V tomto případě je bude muset vrátit zpět autobazar a my ode dne podpisu smlouvy, do dne vrácení půjčky na účet věřitele budeme muset zaplatit úroky, na které by měl věřitel nárok, kdybychom úvěr nezrušili. Ale já nemůžu přijít na to, jak to vypočítat za ty dny? Ještě dodám, že úvěr měl být placený pouze 1 rok, a to u společnosti esoxx.

Našla jsem vzorce, jak lze toto vypočítat, ale upřímně to nechápu. Dám tedy příklad, jestli byste mi to mohli vysvětlit. Půjčím si tedy např. 50000Kč s úrokem 4.5% na 12 měsíců, kolik tedy zaplatím za jeden měsíc od podpisu smlouvy do doby, kdy třetí strana pošle věřiteli peníze zpět?

Omlouvám se za tak rozsáhlý dotaz a doufám, že mi poradíte jak postupovat. Moc děkuji. S pozdravem Lucie.
Dobrý den Lucie,

odstoupit určitě můžete, ale zásadních je těch 14 dní. Největší jistotu máte, když odstoupení od smlouvy podáte přímo osobně na nějaké pobočce essox, kde Vám potvrdí převzetí. Pokud zasíláte poštou, tak určitě zasílejte doporučeně a ověřte si doručení i telefonicky. Někdy se totiž stane, že dopis leží někde na lokální poště a není doručen.

Při výpočtu úvěru ve výši 50.000 Kč s úrokem 4,5 % ročně je roční úrok 2.250 Kč, takže za 1 měsíc to je 187,5 Kč.

S pozdravem
Zdeněk Hromek

tel: 736 701 225
email: zdenek.hromek@partners.cz
Polož otázku v poradně

Sem začni psát odpověď...

Odešli