Do kdy a kam musím vrátit porodné?

lenkaro
16. pro 2016

zdravím
Chci se zeptat jestli s tim nemáte někdo zkušenost. na úp jsem dala všechny podklady co po mě chtěli co se porodného týká ,poslali mi dopis s tim že schválili o pár týdnů později si to rozmysleli a přišel mi dopis že mě přeplatili částkou porodného (po dlouhém hledání na internetu jsem pochopila že se jim nelíbí že mi vraceli daně ,nevěděla jsem že se to do toho počítá ) ale můj dotaz je do kdy jim to musim vrátit a hlavně kam ? v těch dopisech je sice hromada paragrafů ale účet ani lhůtu jsem tam nikde nenašla. předem díky za jakoukoliv radu 🙂

linee
16. pro 2016

@lenkaro zavolala a nebo zajela bych na up a zeptala bych se osobne. Obavam se, ze vratit jim to asi budes muset, ale bylo by dobre, aby se na to jeste jednou podivali a zjistili, co se stalo a hlavne proc to ted chteji zpet.

lenkaro
autor
16. pro 2016

@linee díky v pondělí tam půjdu ,zpět to chtějí nejspíš kvůli těm vráceným daním naštěstí sem to ještě neutratila krom dvou tis. což ještě zvládnu vrátit jen by bylo fajn kdyby to napsali nějak srozumitelně 🙂

linee
16. pro 2016

@lenkaro to up pise malokdy🙂 Aspon se poptas osobne, co s tim a kam a co vratit. Myslim, ze je to obvykle do 30 dnu, ale uvidis. Skoda, zrovna pred Vanoci, co?:(

lenkaro
autor
16. pro 2016

jn mohli taky počkat než se všechny papíry vyřídí než mi to schválili a nenechat mě dohánět jejich bordel běháním po úřadech s miminem ještě by mě zajímalo jestli by jim to nestačilo vrátit na dvakrát alspon to asi nevíš vid ?

katjja123
16. pro 2016

Promiň ale jaký bordel? Pokud jsi v dokladu o výši čtvrtečního příjmu uvedla že ti daně nevraceli a finanční úřad tuto daň úřadu práce sdělil, tak je to jen tvoje chyba, že jsi uvedla lživé informace. Můžeš být ráda že ti nevyměrili pokutu za lživé údaje.

uzivatelkalucie
16. pro 2016

@lenkaro Lze se domluvit na splátkách.

nariel
16. pro 2016

@lenkaro Určitě osobně bych se šla zeptat a nedala bych se. Já teda pobírala podporu v nezaměstnanosti a příspěvěk na bydlení a podávala jsem daňové přiznání. Vraceli mi ale daňový bonus odečet na dítě. A ten se prý do těchto dávek nepočítá, normálně jsem měla nárok na dávky.. (Někdo si totiž strhává měsíčně z výplaty), ale záleží jaký druh daně vám vraceli. Hodně štěstí, ptát se trvat na vysvětlení.

lenkaro
autor
16. pro 2016

díky a bordel protože sem se jich ptala na to co tam mam vyplnit a při třech návštěvách mi každý odpověděl něco jinýho ,proto říkam bordel vim že mam na tom svůj podíl

lenkaro
autor
16. pro 2016

@nariel šlo o daň kterou mi vraceli kvuli hypotece ale ještě ani nevím jestli to je kvůli tomu to je jen moje tušení v dopise mi napsal jen ze me preplatili ale kvůli čemu nebo kam to poslat zpátky tam není jen me udivuje ze mi peníze přišli dřív než dopis o schválení a dolozeny papíry az měsíc po tom

mulgrew
16. pro 2016

@lenkaro do triceti dnu, splatky je nutné dohodnout, nemusi vyhovet.
spis mne ale udivuje, ze nekdo s hypotekou, ma narok na porodne.z ceho ji platite?je to spis recnicka otazka

lenkaro
autor
16. pro 2016

@mulgrew to by bylo na dlouhý vysvětlování ja jsem byla v těhotenství na nemocenské a přítel má ve smlouvě min.mzdu ani sem moc nepočítala se schválením spíš sem si říkala ze to alespoň zkusím ale radši sem to neměla ani zkoušet a mohla si ušetřit čas ☺ platit hypotéku vyjde skoro na stejno jako nájem možná líp tím ze to je na30 let to jsou nějaký 4000 měsíčně to je jen zkrácena část situace

lenkaro
autor
16. pro 2016

@mulgrew a 30dnu od toho dopisu co mi poslali o preplaceni nebo od doby co mi poslali porodny ? Je v tom měsíční rozdíl proto se ptám

mulgrew
16. pro 2016

@lenkaro od převzeti dopisu.

lenkaro
autor
16. pro 2016

@mulgrew děkuju tak to bych mohla dát dohromady nejspíš i najednou 🙂 docela se mi ulevilo díky moc za info

lenkaro
autor
16. pro 2016

@katjja123 abys nemyslela že to nazývam bordelem jen kvůli téhle hlavně mojí chybě vysvětlím od začátku, poprvé když sem šla pro papíry kvůli porodnýmu paní úřednice přede mě hodila hromadu papírů a řekla mi at je dam vyplnit a přinesu dodala že dávky nejsou povinné a řekla naschle dovolila sem se jí zeptat jestli to mam odnést vyplnit na socialku nebo do práce (protože sem byla na neschopence) tak mi vynadala že to nevim a poslala pryč. poté sem v papírech vyčetla že musim vyběhat příjmi za rok 2014 což jsem udělala ,přítel byl v tý době na pracáku (kterej sídlí na jinym místě než tenhle úřad) tam mu řekli že to sepíšou a pošlou si to mezi sebou když se ptal jestli má něco vyplnit on tak řekli že ne. donesla jsem tam tedy svoje papíry dostala jsem vynadáno že jsou nevyplněny papíry s toho pracáku co tam měli oni vypsat a nevypsali tak si to nějak vyřešili mezi sebou mailama ,tato paní při druhý navštěvě mi řekla že potřebuje přijmi za rok 2015 že za 2014 je moc dlouho tak sem si dala druhý kolo. šla s tim znovu na tento úřad tam se mě zeptali která osoba po mě chtěla papíry za 2015 že chce ty za 2014 na to sem jí řekla že už sem je odevzdala tak se mi tedy omluvila že to tam našla v mailu ale pořád jí tam chyběli nějaký věci od přítele a na to už mi došla trpělivost a přestala jsem vyřizovat nějaký soc.dávky který by mi stejně nejspíš nepřiznali. paní co po mě chtěla ty papíry za rok 2015 se mnou vyplnovala i to ze sem daně přiznávala říkala jsem jí že mi v práci vyplní jen něco a zbytek si vyřizuju přez finančák v listopadu mi poslali porodný týden potom dopis o tom že mi porodný přiznávají a včera přišel dopis o vyřizování rodič. příspěvku zároven s tim že mi přišel od nich přeplatek. tak se jen modlim až tam půjdu ted že potkam nějakou přívětivou osobu která ví co dělá 🙂 a hlavně at je to na hodně dlouhou dobu poslední návštěva tohoto úřadu :D

barmarks
17. pro 2016

Zkuste se ještě někde poradit,nebo odvolat ve vašem krajském městě,třeba i v Praze.Mě takhle kraj zamítnul PPM,já se odvolala do Prahy a pak rozhodli že na kraji neměli pravdu.Někdy jeden neví co dělá druhý.😉

gracinka7
17. pro 2016

@lenkaro Jo, já jsem podobným stylem vyřizovala mateřskou. Posílali mě od čerta k ďáblu a každá úřednice chtěla něco jiného. Mají v tom bordel. Samy kolikrát nevědí, co jim máme donést a ještě se rozčilují, že se v tom neorientujeme.

lenkaro
autor
17. pro 2016

@gracinka7 člověk si říká že už tam konečně nemusí a ono se vždy něco najde :D jsem ráda za rady ,ale odvolávat se nebudu vim že je chyba na mojí straně že sem si nezjistila dřív že se vrácení daní do toho počítá ,jen se jich zkusim zeptat jestli jim to můžu poslat na dvakrát nebo alspon až 20.1 (podle toho co sem tu z rad pochopila mam na to 30dní což bude 15.1 a toho 20.1 mi z práce ještě doplatí dovolenou) ještě že se dá v dnešní době hodně věcí zjistit přez internet 🙂

lenkaro
autor
19. pro 2016

tak pro případ že někdo bude ve stejné situaci a pro ty který to třeba i zajímá :D dnes sem se byla i s těma papírama na pracáku zeptat co znamenají ,slečna mi řekla že jeden papír znamená že se začali zabejvat vyřizováním rodič.příspěvku a druhej papír (to co znělo jako vrácení porodného) mi řekla že to neni ani moje ani jejich chyba že to co se týká vracení daně finančák posíla opožděně a potom se to řeší zpětně tento papír znamenal že jim dali na vědomí že jsem měla nějakej vyšší příjem a teprv se řeší jestli mi to nechají nebo ne a mam čekat na další dopis . když sem se zeptala na případné zplacení na dvakrát bylo mi řečeno že na to neni kompetentní osoba ,jestli to někdy skončí dopíšu to sem.Hlavně pro ty kterým by se toto nedej bože ,stalo taky