Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

sirinka
19. říj 2010

@diddi manzelova sesternica ma tu x6...bordovu...je to nadherne auticko, take zenske...mno ale nie pre nasu penazenku... 😝

monika_123
19. říj 2010

my máme VW Passat Variant-cize combi. Rozhodovali sme sa medzi ním a octaviou combi, ale ja za seba možem povedať že pohodlie v passate sa nedá porovnať s octaviou

sirinka
19. říj 2010

@monika_123 to hej, ale passat aj je o kategoriu vyssie 😝
ved mne sa paci aj superb combi...no ale to uz je zbytocny luxus v mojom pripade...

mysulka
19. říj 2010

To je přesně ono, porovnávat passata s octávkou prostě nejde, už jen ta logika, že superb jezdí na podvozku passata a u superba pořád hapruje přední "osa" a u passata to vylepšili, ale superb prostě nechaj bejt 😠

superb se mi taky líbí,ale když chci dát do auta kolem 300tis.,tak už je to dost ojeté a nebo slabý motor a pro kočárek to musí být ten nový, protože se u starýho otvírá jen víko kufru bez okna,tak je to na prd se skladností do kufru.
Kombík je krásný, do toho bych šla taky
🙂
souhlasím, u manžela je favorit Q7 a u mě X6, jo a pro zážitek MB CLS - to autíko milujem (nebojte se,opravdu ho nedoporučuju jako rodiné auto)

Ale s tím,že mám částku + -300tis. a chci co nejnovější,nějaký prostor (nepočítám typ nákupní taška - Ká a pod.), levné náhr. díly a hlavně do něj cpát co nejmíň, protože s tím, že budu 4 roky na mateř. si to nějak nemůžeme dovolit, jednoho žroutíka se teď zbavujeme, je prostě ta octávka nejlepší řešení 😝

Jen zkušenost - u toho "faceliftu" stojí jakoby žárovka do světla 7 tis. (nevím, zda jsou 2 a nebo jen 1) zatímco do těch světel, co se nám holkám moc nelíbí u starší II., stojí žárovčička 50,- a známej už to měnil 3x, má je u superba a nejde mu přepnout na to světýlko u mlhovky, tak musí nonstop svítit klasicky

Teda, teď se stydím, jsem jako nějaký agent ze sociálky, ne vážně, po čas, co budu na mateřské to prostě řešíme a možná i tahle zkušenost někomu pomůže. Bych už mohla jít prodávat do bazaru, jak to pořád porovnáváme a zjišťujeme pro a proti,přeci jen to auto budeme mít na dýl než jeden rok 😠

Jen kdybych si na tom autě našla něco, co by se mi hroozně moc páčilo ☹ Asi se dám na dráhu lupiče jen nevím, zda půjdu do banky a pak pro auto a nebo to vezmu skratkou hned pro auto 😎

mysulka
19. říj 2010

Jejkute, to je dlouhý 😀 Nojo, malej byl hodnej, tak jsem se rozvášnila 😒

sirinka
19. říj 2010

@mysulka a asi ake stare auto zvazujete kupit? ja som natrafila za 300tis. jazdeneho tourana v plnej vybave...a som zatial spokojna...
a mm na tej nove octavke svetla drzali dobre...tak ale nemal ju bohvieako dlho... 😅

mysulka
19. říj 2010

to je ono, neměl jí dlouho. I když od roku 2010 zas tak moc neuplynulo,přeci jen je to poslední model
🙂 superb má ty očka o něco dýl. Ale zase někdo neměnil žárovku u auta nikdy, někdo každou chvilku,to je minimum, tady u klasické žárovky. Ale objektivně není nic zvláštního potkat na silnici autíko, kterýmu svítí jen jeden xenon.

No chceme aby mělo najeto tak do těch 100tis. a nejstarší 08 a to se nám u jiného auta nepovede.

monika_123
19. říj 2010

@mysulka a vy chcete ktorú octaviu tu najnovsiu alebo II. ? lebo to na slovensku by som ročník 2008, do 100tisic km za 300tisic asi nenasla 😒

mysulka
19. říj 2010

Ten touran je pěkný autíko, ale VW má pořád dražší náhr. díly než ta prdlá škodovka. Lepší autíko budeme řešit po RD a podle toho jakou dostanu práci a zda 🙂

mysulka
19. říj 2010

No, chtěli bychom ten facelift, ale tam nás odrazuje motor a xenony (s tím, že jsou krásný,ale taky drahý na údržbu,ale to záleží na zkoušenostech, sirinka píše, že mají dobré) Ale i ta by se tady dala sehnat za těch 350tis. při skromné výbavě.

Ale chceme naftu,kombíka (asi už jsem ustoupila,ale nerada) a dobrý reference a to je ta II. bez faceliftu. A ta už se dá sehnat 🙂

monika_123
19. říj 2010

@mysulka noo tak ta II. by sa aj tu dala zohnat za tolko. A ja som zase ta kombi,mne sa take auta pacia viac ako sedan,a uvidíš,že ten kufor určite oceníš 🙂

sirinka
19. říj 2010

@mysulka
@monika_123 a nejde iba o kocik, ten narves hocikam...ale taky rodinny vylet...mozes zobrat zo sebou vsetko na co si len zmyslis...do octavky combi sa pomesti toho... 🙂

danula.ch
2. led 2011

ahojte, my planujeme 3 deturence po sebe, tak budeme potrebovat auto kam sa vojdu 3 autosedacky, ale nie prilis velke, staci 5-miestne kombicko, len priestranne. alebo mozno aj nejaky mensi terenak, viete poradit? 😉 mozno sa to tu uz niekde rozoberalo, ale nemam cas to vsetko citat. a za nejaku rozumnu cenu, viac ako 20 tis. eur by to nemuselo byt, aj ked mozno som prilis optimisticka 😀

tbasnak
4. led 2011

ahojte ... co poviete na VW Caddy, ten novy s posuvnymi dverami? Nemate ho niekto alebo nerozmyslali ste o nom? Mne sa velmi pozdava ako rodinne auto, tak rozmyslame, ze to s nim skusime....

reisi
4. led 2011

mne sa zda fajn auticko VW Tiguan, zvlada vsetky tereny, je pohodlny. Nemozem si vynachvalit vyssie sedenie oproti muzovmu sportovemu autu, kde sedim skoro na zemi.Ja som ho dostala v lete a som velmi spokojna.

kaja73
4. led 2011

@danula.ch my mame hyudai Tucson a sme spkojni.Je to aj štvorkolka,takže zvlada tereny,sediš vyššie,takže je to o niečo bezpečnejšie a aj sa mi to auto pači.

juliagregor
4. led 2011

@tbasnak brat ho používa v práci a chce si ho neskôr odkupiť, dobré vozenie, motor dobrý, miesta veľa, 3 sedačky sa zmestia a veľký kufor, kočík mali Cam Cortina a bez zloženia sa vošiel...cenu netuším

danula.ch
4. led 2011

@kaja73 dakujem 🙂 a zmestia sa tam aj 3 autosedacky? vyzera dobre, ako dlho ho uz mate?

kaja73
4. led 2011

@danula.ch určite sa zmestia.Su tam aj tri pasy.stredny je trochu iny ako dva krajne.Auto mame 2 a pol roka.

ivuss01
4. led 2011

My mame Fiat Croma 2006, 1,9TDI,
http://autobazar.autovia.sk/fiat-croma-1-9-mult...
len v trosku lepsej vybave, a sme uplne spokojny, toto je auto v porovnani z inými autami v ovela lepsej vybave za mensie peniaze. tak vrelo odporucam

ivuss01
4. led 2011

Snazila som sa najst take auto, aby malo odfoteny aj kufor, kedze vo svojom PC nemam tak detailne auto pofotene...

mateson
4. led 2011

@tbasnak Caddy je fajn,my jsme nad ním před rokem taky uvažovali, chtěli jsme koupit tuším 2 roky starý. Pak jsme se ale rozhodli, že chceme nové auto. A VW bylo pro nás moc peněz. Máme 6 roční hyundai tak jsme koupili ješte jeden nový jelikož potřebujeme 2 auta. My kupujeme jedine diesel a tam je ta cena potom vždycky vyšší 😝 My sme teda s hyundajkama moc spokojení. ale Caddy je fajn, prostorný vw je kvalita takže proč né?

vladur
6. led 2011

niekoľko rokv jazdím na škodovkách.Mal som Š 110l, Š 120 gls a stále som túžil po priestrannom aute, čo sa mi aj naplnilo.Bol som zvyknutý že napr. Š 110 L sa dali sklopiť sedadlá na tzv. lôžkovú úpravu. Ano, bola to veľká vymoženosť, za pár minút pre dve cestujúce osoby premeniť auto na relatívne slušné prespanie.Moje sny som realizoval kúpou Fabie combi, vzhľadom na jej veľkosť, som očakával ešte pohodlnejšie lôžka ako v Š 110 L... Minulý rok sme boli v Chorvátsku, došli sme asi pred Záhreb, trochu unavení, s hrdosťou som chcel priateľke ukázať "vymoženosť" tohoto veľkého auta. Posunul sedadlá úplne dopredu, začal som sklápať predné operadlá... No to bol šok. Operadlá sa "uložili na zadné sedadlá za ktorými vznikla veľká jama, a iné sa nedalo robiť , len sa zmieriť so vzniknutou situáciou.Samozrejme že sme sa nevyspali, a večne iba prehadzovali z boka na chrbát a opačne.Ak by boli konštruktéri urobili o 20 cm dlhšie kolajničky, a prispôsobili k nim aj trochu tvar sedadiel bolo by možné sklopiť sedadlá do roviny. Problémom je aj prevoz dlhších predmetov, lebo operadlá po sklopení "trčia" hore.Vie niekto poradiť ako zlepšiť komfort na spanie? Ďakujem za odpoveď.

andrejo
20. led 2011

@vladur no zvysit komfort spania na prednych sedadlach sa moc neda. Tam by sa skor ponukala situacia ci by nebolo pohodlnejsie spat v kufri vratane skolepnych zadnych sedadiel. Neviem ale presne aka dlzka to je. Jedine co sa na spanie pohodlim potom da urbit je kupit vacsie auto naj Van kde sa 2. rad sedadiel vacsinou da sklopit do 180 stupnov. Vacsina ak nie vsetky auta maju predne sedadla nie uplne sklopitelne.

@danula.ch k tomuto ta asi sklamem ale terne co sa tu oznacuju auto trosku vyssie ani nepozeraj. Idealne auto na 3 sedacky je Van ktory ma 3 samostatne sedadla (Scenic, Picaso a pod.) alebo potom nieco na styl Renault Kangoo, Fiat Doblo, Peugeot/Citroen Partner/Berlingo.

bubelko
20. led 2011

@danula.ch na 3 autosedacky potrebujes auto, ktore ma ako pise andrejo 3 samostatne sedadla vzadu. potom ti staci aj 5 miestne auto. tucson to, co ja viem, nema. cize skor pozeraj auta ako su toyota verso, vw touran, to su take mensie.my mame kombi, siroke pohodlne, ale 3 sedacky tam nedam - stredovy pas ich neobsiahne a okrem toho zvysne 2 su na isofix, tym padom sa nedaju posunut viac na kraj. 😉

bebebrumik
20. led 2011

...a do auta : Nissan Qashqai vojdu tri autosedačky? mate skusenost ?

dai
20. led 2011

no, my pozerame teraz auto ktore sa da pripadne rozlozit na 7-miestne... zaroven ale nechcem aby vyzeralo ako van, skor ako suv... to my vychadza na mazdu CX myslim ze tak sa to vola, alebo pekne zvnutra bolo aj Ford, ale nemam paru co malo potom - malo to taku presklenenu strechu, DVdcka vsadene do zadnych sedaciek, velmi fajn vybavene pre rodinu s detmi... 🙂
my mame teraz Audi A6 a hondu suv - myslim ze do oboch by sa vosli 3 autosedacky ale velmi na knap...

andrejo
21. led 2011

@bebebrumik skor poviem ze nie. Quasqai je dost male auto. Momentalne najzaujimavejsie z pohladu rodinneho auta je novy Sharan/Alhambra kde Sharan ma Isofix na vsetkych 3 sedadlach v 2 rade a ak si doobjednate aj 3 rad tak ma isofix aj tam. Na druhej strane je to nove auto a ma aj svoju cenu.
Skusim dnes dat 3 sedacky nam dzadu a dam potom vediet. mame 3 Roemer sedacky. 2 Kidfix a jednu 9-18 neviem nazov ale nie isofixovu ale na pas. Skusim to tam napchat a dam vam vediet ako je na tom mercedes B trieda. Do kufra dame s preladom Stokke kocik a este 2 kufre a nejake tie dalsie tasky. Ale 3 sedacky som este neskusil.
Avsak uz sme zopar krat isli tak ze sme mali 2 sedacky vedla seba (nie isofix v strede) a deospeli bol na kraji. Cize obsadenie 3 dospeli a 2 deti.
3 dospeli a 2 deti (isofix baza a vajco Roemer+ Kidfix) sme absolvovali aj cestu do Chorvatska a v pohode.

bebebrumik
21. led 2011

@andrejo dakujem 😉

dai
21. led 2011

andrejo,
pozerala som toho sharana a alhambru ale to su prave tie take pickupoidne auta ☹
nevies nieco podobne ale co sa podoba viac na suv? pozeram akurat kiu sorento - nie je to moc drahe a je nato 7-rocna zaruka, prijemna vybava... mate niekto skusenost?