Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

miika
8. bře 2011

@andrejo my sme testovali u predajcu novu Alhambru aj Sharan a veru Sharan sa nam viac pacil pri jazde aj v ramci detailov interieru. A ked sme pozerali aj cenniky, urcite vybavy boli vyhodnejsie u Sharanu a Seat mal priserne neprehladny cennik a jednotlive verzie vybav a packetov. Ked sme to potom podrobne porovnavali, vysiel tak maly rozdiel v nakupe Alhambry, ze pri cene okolo 40tis. Eur sa mi to zdala zanedbatelna ciastka (asi 1tis. Eur v prospech Alhambry) - min. znacka VW na prednej kapote ma vacsiu moralnu hodnotu ako Seat 😎 a pri predaji je to tiez lepsie mat VW.
Co sa tyka C-Max, neviem aku ma kvalitu vyroby teraz, ale poznam chlapika, ktory si kupil C-Max a bol taky stastny ked sa ho zbavil v AAA auto, pretoze mu neskutocne vrzgal kazducky kus interieru a islo ho pocas jazdy porazit. A ani sa ho nevedel zbavit inak ako predajom do bazaru za dost nizku cenu. Ale mohol mat len smolu na zly kus...tak ako pri kazdej znacke...

miika
8. bře 2011

@andrejo tak som si zmerala garaz - vedenie brany je vo vyske 199cm, novy Sharan bude len o 20cm nizsie - ak priratam ze su na aute este lyziny na upevnenie boxu, s boxom veru nezajdem do garaze ani nahodou...
Ozaj, daju sa kupovat boxy vyhodne cez internet, odporucis mi nejaky vyhodny zdroj kde mam pozerat?

andrejo
8. bře 2011

@miika na internete ta to nevyjde nejak lacnejsie ako c kamenom obchode. No a pri boxe urcite si ho najprv obzri. Niektore vyzeraju fajn masivne a ked som ho otvaral tak som len pozeral aky tenucky plast sa to tam chveje. som sa bal ze ho zlomim ked som ho zatvaral. Ked 1000 Euro nebol tak velky rozdiel tak ani tych 10 Eur pri boxe sa ti nebude zdat az taky rozdiel. Okrem toho si mozes vybrat priamo a mas ho hned a v pripade problemov vyriesis na predajni priamo. Ja som nosice objednaval cez jeden online shop ale bol som si po ne priamo v obchode v BA.

andrejo
8. bře 2011

@miika hej ten cenovy rozdiel je vyrazny ked clovek bere zakladnu verziu. Cize zvoli si ten isty motor a nekupuje dalsiu vybavu do auta. Su ludia ktorym staci zakladna vybav v tom aute a tam je tusim rozdiel okolo 3-4 tisic € co potesi.

morningdew
9. bře 2011

ahojte mamicky.

vedeli by ste pripadne poradit aj mne? https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ford-galaxy/

prajem krasny den 🙂

andrejo
9. bře 2011

nechcem robit reklamu predajni a tak napisem len takto. Sonniboy znacka vyraba na auto slnecne clony ktore su na konkretny model a instalacia je taka ze ide na cele okno. Zvonku posobia ako ked mate na aute folie ale nieje to tak. No a vyhoda je ze sa daju kedykolvek dat dole. Ja planujem taketo nieco zakupit na nase auto. Mne folie na okne vadia a ked budem moct v lete dat slnecne clony a v zime ich dat dole tak to bude fajn kombinacia.
Takze Sonniboy do googlu ak mate zaujem.

andrejo
9. bře 2011

@morningdew neviem ci pises o novom alebo starsom modely. Ak o novom hore je link na sme kde porovnavali Sharan a Galaxy. Podotykam redaktor ma Ford S-Max takze naklonost k Fordu je vacsia.
Konkurncne modely ku Galaxy su: Seat Alhambra/VW Sharan, Renault Espace, Citroen C8/Peugeot807, Chrysler Voyager. Myslim ze zaujimave je pozriet si aj S-Max od Fordu. je o nieco "mensi" ale nie nejak vyrazne oproti Galaxy a posobi sportovejsie trosku. Ford pouziva TDCI motor a ten aspon an zaciatku vyrabal Peugeot cize HDI.
Starsi model mne viac vyovuje lebo ma vyberacie sedadla a s tym urobis zostabu 2+2+2 alebo 2+3+2. Aktualny model ma 3ti rad v podlahe co nieje na skodu no tie sedadla su tomu trosku prisposobene. Ak si predtym MPV auto nemala tak si urcite chod nejake vyskusat. Je to dost specificke sedenie a preto nie kazdemu vyhovuje.

Ak by islo o starsi model tak tam je do roku 2007 VW Sharan/SeatAlhambra a Ford Galaxy jedno a to iste auto akurat s miernymi upravami palubovky a vonkajsieho vzhladu. Inak motor a cela technika je VW.

mata25
9. bře 2011

pozeram, ze vsetci tu pisete o fordoch a volkswagenoch, v podstate suhlasim, na slovensku sa dobre predavaju, su to dobre auta. ale ja by som sa nebala ani talianov aj ked maju u niektorych zle meno. konkretne sme si kupili Lanciu Phedru, ma plnohodnotnych 7 miest, absolutne vsetko v elektrike a po dizajnovej stranke nema konkurenciu. ma len jednu chybu a to , ze bude tazke ho raz nahradit, lebo si ma poriadne rozmaznalo. ako rodinny voz rozhodne odporucam.

andrejo
10. bře 2011

@mata25 vacsinou sa tu riesili nove auta a Fiat ani Lancia momentalne take auta nema. No a teraz uz lancia bude vlastne Chrysler.

andrejo
25. bře 2011

neviem nakolko sa tu objavi zaujem o take nieco ale volal mi pan z MB. Takze cca. v 2013 by sa mohlo na Slovensku zacat predavat MB B trieda E-Cell (cisto elektricky pohon). Idealne auto do mesta. Bude to novy model B triedy ktory pride na jesen tohto roku.
Tak isto ma prist na Slovensko Prius MPV (mal by mat 7 miest) ale bude nadalej hybridom.
Co sa tyka Lancie tak neviem zatial ci sa zacne predavat aj na SK ale nova Phedra bude vlastne aktualny model Chrysler Voyager.
No a onedlho ma prist novy Opel Zafira na trh.
Novym hracom na trhu je Chevrolet Orlando (7 miest v serii) a cena od 15000€ a taktiez Ford C-Max Grand ktory ma taktiez 7 miest.

bubelko
25. bře 2011

@andrejo pred nedavnom sme tu rozoberali mercedesy. ale teraz mam otazku, ci nevies, ako je na tom mitsubishi - konkretne grandis alebo outlander. obe sa totiz vyrabaju v opcii so 7 miestami a manzela celkom zaujali a hlavne su o polovicu lacnejsie ako mercedes - ten si kupim az budem velka 😀 vyzera to totiz, ze budeme kupovat auto skor, ako sme mysleli. manzel sa chce zbavit totiz co najskor svojho - je z neho na nervy 😠

andrejo
25. bře 2011

@bubelko Mitsubishi je fajn.
Grandis ma obmedzeny vyber motorov. Inak je to MPV segment cize nieco ako dodavka typu Sharan a podobne. Priestranne a mimoriadne pohodlne auto. Skor na take vylety ako do mesta ale aj v meste sa s tym da jazdit. Avsak bude sa treba poobzerat lebo pokial viem tak Grandis sa uz neda objednat. Uz nieje v ponuke predajcov takze vyber asi bude dost obmedzeny.

Outlander je podarene auto. Ma asi 200l kufor ked ma 7 sedadiel. Sedadla v 3tom rade vozi v podlahe. Ako u kazdeho SUV je to trosku narocnejsie nakladat do auta tazsie veci lebo sa nakladaju vyssie. Na druhej strane nieje v tom aute tolko miesta ako ma Grandis. myslim ze po meste sa lahsie jazdi na Outlanderi ako na Grandis kedze je trochu prehladnejsie. Dalsia vec je ze 5+2 (nie 7) sa vacsinou dodava s vykonnejsimi motormi cize vykonnejsi benzin alebo vykonnejsie diesel. Vzhladom na to ze to ma 4x4 pohon a je to auto vyssie aj tazsie tak ta spotreba je aj u diesla relativne vysoka oproti klasickym osobnym autam.

O Outlander a Grandis som sa kedysi zaujimal no Grandis uz bol aj pre mna v tom case velky a outlander bol este predchadzajuca verzia a ta sa mi nepacila. Ja by som sa rozhodol pre Grandis ak by som nasiel diesel. Ak budete vacsinu casu behat po meste tak Outlander avsak ratajte s vyssou spotrebou. No a ratajte aj s tym ze dozadu (3ti rad) date len detske sedacky (tusim ze bez isofix) lebo bezne si tam clovek nebude chciet sadnut.
Drzim palce pri vybere!

bubelko
25. bře 2011

@andrejo dik. s tym grandis - je tak vychytany alebo uz ho nerobia? v letaku ho este stale mam. preto ma to zaujalo, lebo bude teraz v aprily akcia a stale je v ponuke 😕 😕

andrejo
25. bře 2011

@bubelko no co ja viem tak ho uz nerobia ale to moze byt aj individualne od krajiny.

bubelko
25. bře 2011

@andrejo dobre vediet 😉 tak to potom radsej ten outlander 😉 este raz, dik. pekny den 🙂

dominka11
26. bře 2011

@andrejo ahoj, takže už mame autičko doma asi týžden a 100% spokojnost. Neexistuje nič, čo by som mu vytkla. Všetko do detailov premyslene, prakticke 🙂 Odporúčam.

bebebrumik
27. bře 2011

@dominka11 a ake autičko mate? nechce sa bmi hladat tvoju debatu vyššie-.. 😉

andrejo
29. bře 2011

@bebebrumik novy VW Sharan 🙂

bebebrumik
29. bře 2011

@andrejo dik 🙂

miika
29. bře 2011

@dominka11 ahojky, nam este sharan nedorazil, stale sa tlacime v 5miestnom aute, ale snad to uz bude kazdu chvilu

andrejo
30. bře 2011

slubil som ze dam vediet tak davam vediet 🙂 .. Mercedes B trieda vzadu 1x Roemer Kidfix, 1x Roemer King Plus, 1x Roemer Kid. Cize 3 sedacky sa zmestia. Je to na tesno ale tak to je v kazdom aute 🙂
Na druej strane avsetky sedacky boli pripnute pasom takze keby sa pouzil Isofix u dvoch krajnych je to otazne ci by sme medzi ne vtrepali este jednu. Mozno niekedy vyskusam doma.
No na druhej strane ma potesilo ze 2 dospeli a 3 deti sa odvedzu v B triede pricom maju k dispozicii 545l kufor a niesu nejak obmedzovane. Akurat co najmensi nas stale tahal starsich po bokoch za tricko. No ale ked poriadne sedeli tak na nich nedociahol.
Je vsak vysoko pravdepodobne ze 3x Roemer Kidfix by sme dozadu nevtrepali kvoli opierke hlavy ktora je siroka.

andrejo
30. bře 2011

@dai ahoj! Tak co uz mas vybraneho favorita? Pozeral som ze na BA Autosalone ziadna 7 miestna novinka (okrem Fordu Galaxy +Grand C-Max & Seat Alhambra) nebude.

ada11
5. dub 2011

maminy, nemáte niektorá skúsenosť s Oplom Zaffira 7 miestnym ? chceme kúpiť ale ešte váhame, rozmýšlali sme nad Renaulto Scienicom, ale to nás už prešlo a ten Opel ja tiež pekný 😉 len my nekupujeme nové, ale ojazdené na LPG 😉

andrejo
5. dub 2011

@ada11 Zafira je kazda 7 miestna. Tie sa ine ani nevyrabali alebo ak je len 5 miestna tak potom ako N1 vozidlo.
LPG je otazne. Viem ze Opel Zafira sa vyrabal aj s pohonom na plyn avsak CNG. Mala 1,6 benzin motor. tych bude ale velmi malo. Mozno by som viac rozmyslal nad dieslom.

ada11
5. dub 2011

andrejo, je aj Zaffira 5 miestna 😉 práveže diesel nás neodporúčali, skôr benzín, ale predsa LPG je lacnejšie 😉 my sme mali 2 autá na benzín/LPG, síce škodovky, ale nemali sme s LPG žiadny problém 😉

andrejo
5. dub 2011

@ada11 no potom odporucam kupit aspon 1,8 benzin lebo ta 1,6 je slaba. 5 miestne by nemali byt lebo vsetky Zafiry mali v kufri 2 miesta v podlahe. Ja som videl zatial len nejakych 30ks Zafiry novsie aj starsie a nevidel som 5 miestnu. Mozno sa ale N1 robila 5 miestna ze nemala ten modul v podlahe v kufri.
Ja som s dieslovou Zafirou problem nemal aj ked nebol to nejaky zazrak ale dalo sa s tym jazdit.
Predpokladam tym padom ze kupite klasicku Zafiru benzin a date dorobit LPG. Myslim ze nebudete mat problemy.
Auto je to v pohode.

bubelko
5. dub 2011

@andrejo tak sme boli pozriet mitsubishi a mali este ten grandis. ale chlapik mi potvrdil, ze uz sa stahuju z vyroby, ale objednat sa este daju. inak je to pekny voz - priestranny. oproti versu ma ale nevyhodu v tom, ze nema v druhom rade 3 samostatne sedadla. toto ma verso velmi dobre urobene 😉
chlapik bol ale dost prekvapeny, ked som na neho vytasila tu otazku, ze ako to je s tou vyrobou. kukol na muza, ze co ten na to, ale ten nic, tak sa pustil do vysvetlovania 😀 😀 😀 takze dik za radu 😉

andrejo
5. dub 2011

@bubelko niet zac- Ono zase na druhej strane je najlepsie kupovat model ktory je jeden z poslednych. Su na nom vychytane skoro vsetky muchy. Viem ze tam niesu samostatne sedadla ale to auto je neskutcne pohodlne. Verso nan v pohodli nema. No a priestorovo je to tiez super.
Super ze si zahviezdila. Asi aj predajca sa postavil potom k vam trochu inak. To tak trochu pomaha hlavne ked maju pocit ze mozu cloveku natrepat co chcu.

bubelko
5. dub 2011

@andrejo no predajca bol fakt dost prekvapeny, po prve, ze vobec prisla tato otazka a po druhe, ze prisla od zeny. ale vysvetlil vsetko, aj po pravde povedal, ze nevie, ci bude pokracovat nova verzia a pod. nakoniec sme si dohodli skusobnu jazdu o 2 tyzdne. som celkom zvedava. mne sa po priestorovej stranke ten grandis paci viac ako verso a aj palubna doska je prehladnejsia, ale zas verso ma dobre riesenu tu druhu radu a ine vymozenosti. uvidime, pretoze verso ideme vyskusat buduci tyzden, tak budeme moct obe porovnat. 🙂

andrejo
6. dub 2011

@bubelko Grandis je hlavne v inej kategorii. To je ako ked porovnas Touran a Sharan alebo Scenic a Espace. Je to vacsie MPV. Lepsie filtruje nerovnosti a podla mna je dost pohodlne na cestovanie. No drzim palce, dobre vyberte!