Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

andrejo
7. čer 2011

@etinka 1,5 diesel je postacujuci. FAP alebo filter pevnych castic sa zanasa pri startovani najviac. No a servis (teda vacsinou vymena) stoji v roznych automobilkach od 500-3000€. vymenit ziarovku nieje tak obtiazne ako sa k nej dostat. Na Megane (tusim aj Scenicu) sa musia notcit predne kolesa, odobrat krytka z vnutorneho blatnika a tak sa dostat k svetlu. No jednoducho Renault si zabezpecil ze ludia mu budu chodit do servisu 🙂
jedina vec co je na 1,5 diesel od Renaultu trochu znepokojujuce je ze je dost haklivy na nekvalitnu naftu. Cize neodporuca sa tankovat kade tade po polnohospodarskych druzstvach a podobne.
My teraz zvazujeme ze kupime 2008 Grand Scenic (nie aktualny model) 7 sedadiel, vyssia vybava s panorama strechou. Avsak sme dost nerozhodni kedze mame teraz 2 rocny MB ktory sme kupili ako novy a sluzi super. Dokonca aj v servise nam teraz zopar veci este vybavili takze spokojnost. No ale tych 7 miest by sa zislo asi tak 3-4 krat za rok.
Prajem vela stastnych km!

vojtisek2007
7. čer 2011

@andrejo - no tak to je víc než náhoda 🙂 my se právě rozhodujeme mezi citroenem c8 a grandem - proto jsem se ptala na tu c8 - neznáme nikoho , kdo by citroena kdy měl, scénica jsme měli loni půjčený na dovču, jen teda 5ti místnýho, ale právě že pohoda, kamarád má už třetího a nemůže si je vynachválit, tak přemýšlíme a hledáme a tak....te´d máme Kiu carnival - taky 7mi místné - nás je 5, takže využiijeme bohatě nebo potřebujeme obří zavazadlový prostor 🙂

andrejo
7. čer 2011

@vojtisek2007 ked mate Carnival tak vam Grand Scenic bude asi maly. Skor by som potom odporucal tu C8. Ja by som sa pozeral na par veci na C8: 6 rychlostny manual, 2,0HDI alebo 2,2HDI, FAP filter (najlepsie ked nema), elektricke posuvne dvere otestovat ale obcas sa kazia takze ak nebudu tak mozno lepsie manualne otvarat.
Dolezite je ak budes kupovat ojazdene tak pozret podvozok a jeho casti. Je to dost tazke auto a tie podvozkove komponenty su dost namahane.

andrejo
8. črc 2011

@vojtisek2007 daj vediet ako ste sa rozhodli ;)

andrejo
30. srp 2011

Davam do pozornosti: Novy Mercedes triedy B. Kufor o velkosti az 666l. Predstavenie na SK by malo byt v Oktobri. Pravdu povediac mne sa viac paci starsi model ale totot nove Becko ma zopar pozitivnych vylepseni.

lillika
30. srp 2011

Chrysler Voyager

andrejo
30. srp 2011

Chrysler Voyager zalezi od rocniku. No a ak nove tak to sa asi bude predvata uz len ako Lancia.

sisaka
30. srp 2011

Mercedes triedy R, predlzena verzia - absolutna spokojnost, so vsetkym, presli sme s nim teraz niekolko tisic kilometrov po USA s dvomi detmi, pohodlie vpredu i vzadu, kopec miesta na nohy, presklena strecha ..... najblizsich par rokov rodinne auto nemenime.

andrejo
30. srp 2011

@sisaka to je sice pravda ale v Europe je to trosku neprakticke auto hlavne v meste. V US su prisposobene aj parkoviska a cesty takym autam co maju 6 metrov ale v Europe mas niekde problem zaparkovat aj s obycajnym europskym osobnym autom. Okrem toho v US su auta vyrazne lacnejsie ako v Europe a tak je tam asi lepsi vyber. Inak fajn vyber!

zabula
30. srp 2011

ahoj,já mam seat cordoba combi,nafta,a spokojenost nadevše,kufr prostorný a zaroven velikostně dobrý na parkování,či couvání,a spolehlivé auto,tedy mě to stačí 😀

andrejo
31. srp 2011

Mate 2 auta v rodine? jedno mensie do mesta a jedno vacsie, alebo mate jedno co pouzivate univerzalne a mozno nieje ani male ani velke?

sisaka
31. srp 2011

@andrejo tak to ma nenapadlo, zeby v Europe vyrabali auta, ktore maju potom problem parkovat ...
My mame doma 3 auta, jedno rodinne, uz spominane, jeden sedan (americky, takze by som na parkovisku asi tiez vycnievala ) tym chodim do prace ja a muz ma do prace taku vacsiu dodavku, ci ako sa to vola.

andrejo
31. srp 2011

@sisaka no pri US autach je ich dlzka prisposobena na US cesty. v EU je to vsetko trochu mensie tak zaparkovat nejaky pickup alebo podobne 6 metrove auto je vcelku problem.

sisaka
31. srp 2011

@andrejo takze Mercedes R sa vyraba iba pre americky trh? a co ine 6-7 miestne auta? tie sa vyrabaju kratsie? vsak to tam musia byt ludia natlaceni ako sardinky, normalne minivany sa tam nepredavaju? Pred par rokmi som bola sice na SLovensku, ale je fakt, ze auta a ich velkost som si nejak nevsimala ....

andrejo
2. zář 2011

@sisaka MB R sa predava aj v Europe ale bol vyvinuty pre US trh. Normalne 6-7 miestne autaniesu obycjne kombiky ako MB R ale su to v EU skor vany ktore maju lepsi koncept a tym padom a je lepsie vyuzitie miesta.
Rko v europe nieje nejak moc oblubene auto kedze zo 6 metrovym autom sa tu nikto nechce trepat cez uzke ulicky v mestach.

sisaka
2. zář 2011

@andrejo hovorime o tom istom aute? MB R predsa nie je ziadne, ako si to ty nazval , kombicko. Je to crossover - cize kombinacia minivanu a SUV a na dlzku ma 5 metrov, nie tych tebou spominanych 6 a je urcene prave pre ludi, ktori na jednej strane nechcu van a na druhej SUV sa im zda male.
Ta neoblubenost v Europe nebude jeho dlzkou, skor to bude tou cenou ....
Mimochodom pred tymto autom sme mali minivan (teda podla vasej terminologie van)a tiez sme s nim nabehali par tisic kilometrov (radi cestujeme), porovnavat ale nemozem, predsa sam vies, ze MB ci BMW je uplne niekde inde ako Ford (jazdim na nom a som spokojna, ale MB to nie je ), Kia, Chrysler ...
vidim, ze sledujes trh s autami, co je teraz v Europe popularne? Ake znacky, tipy aut?

bubelko
2. zář 2011

@sisaka nie som sice andrejo, ale u nas vo sui je mercedes R vedene ako kombi. teda, ak je to fakt toto auto, o ktorom sa bavite:
http://www.mercedes-benz.ch/content/switzerland...

je to uzasne auto, mala som moznost si v nom zajazdit, ale u nas nezaparkovatelne v meste - pozdlzne potrebujem 2 miesta, a v garazi trcim o 10 cm 😀 inak s tebou suhlasim, fakt skvele auto. vyborne sedi na ceste, na tu dlzku sa lahko ovlada a to miesto vo vnutri - parada. 😉

lenocka23
2. zář 2011

@sisaka no to ze auto ma pohon 4x4 neznamena ze je SUV. SUV je MB GL/ML a podobne. Je to skor kombi ako SUV ale hej je to medzi SUV a kombi. Hej auto ma 5157mm ale tym ze manevrovatelnost s nim nieje az tak uzasna tak prave preto sa v EU horsie s nim jazdi ako v US. Mam pocit ze v teste bol v luxusnych autach najobratnejsi MB S a nejmenej obratny prave MB R.
No ja nevravim ze to nieje dobre auto. Ja osobne by som ale Rko napriklad nechcel namiesto neho by som si radsej kupil Viano.
No na druhej strane my mame Becko do mesta a len obcas mimo takze do mesta je Becko v pohodicke akurat ze nieje 6-7 miestne. Ale zase do Becka sa daju dat 3 detske sedacky vedla seba to mam odskusane :D
V EU su jedny z oblubenych 7 miestnych aut napr. VW Sharan/Seat Alhambra a tie maju cca. 4640mm.

Ja aj tak ale uvazujem nad Grand Voyagerom kedze sa mi to pozdava vcelku priestranne a este stale je to osobne auto a nie dodavka ako Viano. Uvidime ci sa odhodlame k zmene alebo ostaneme pri nasom oblubenom Becku.

sirinka
18. zář 2011
juliagregor
18. zář 2011

@sirinka videli sme ho na Prime v autosalone...a vyzerá super 😉

juliagregor
18. zář 2011

@sirinka mm dufa, že za 4 roky sa bude dať kupiť v dobrej cene... teraz máme tiež Fiat a sme spokojní ...je to velká krabica ale zaparkujem s ním skor ako s VW Polom, nejako sa neviem s ním stotožniť 😀

sirinka
18. zář 2011

@juliagregor ved aj moj povedal, ze toto bude nase dalsie auto...paci sa mu najme spojenie automatiky so 4x4 ci co to hovoril...

juliagregor
18. zář 2011

@sirinka redaktor mu vytkol velmi tvrdu spojku a dosť masívnu palubnú dosku...
automat som nikdy nemala, teraz kamarátka kupila Touran automat, tak som zvedavá a hádam mi dovolí sa odviezť 😎

sirinka
18. zář 2011

@juliagregor no touran sam o sebe je super hehe, a pri automate tu spojku az tak nevyuzijes....

andrejka1974
18. zář 2011

ahoj my sme mali prve auto skoda 120, potom feliciu ta po roku dostala nohy niekto si ju zobral potom sme mali 10 rokov daywoo espero a teraz uz mame naftovu toyotu avensis 2007 mame ju 4 roky skoro super auto 2,2 priemer spotreby 7,8 /100 km ma 9 aerbakov velmi bezpecne a pritom my rocne najazdime maximalne 10000 km

sirinka
19. zář 2011

@andrejka1974 to je sedemmiestna? aky ma potom velky kufor? vy uz asi detske sedacky moc nepouzivate?

andrejka1974
20. zář 2011

@sirinka nie to je patmiestne ked ideme niekam vsetci tak na dvakrat

andrejka1974
20. zář 2011

@sirinka a autosedacku pouzivam pre najmensiu a starsi syn ma podsedak a ti dvaja starsi uz nemusia mat najstarsi syn ma uz skoro 18 vyska 190 cm , dalsi syn 150 cm a 14 rokov ten co ma podsedak ma 135 cm 11 rokov a najmensia ma 3 roky 11 kg ma poriadnu autosedacku bezbecnost dodrziavat treba a ja ju dodrziavam

andrejka1974
20. zář 2011

@sirinka kufor ma dost velky v pohode sa nam tam zmestil kocik aj batozina

sirinka
20. zář 2011

@andrejka1974 no tak som to myslela, ze uz mate viac menej iba podsedaky, nie cele velke sedacky 😉