Spolehlivé rodinné auto. Co by ste poradili?

jana.1
23. bře 2008

Ahoj, zakládám téma z trochu jiného soudku..

Potřebujeme větší auto.. říkali jsme si kombíka, větší typy aut už jsou těžší, tak aby to zas moc nežralo... Z toho důvodu chceme i auto v nižší střední třídě.. nesháníme koráb silnic.. Přemýšleli jsme nad japonskými značkami a pak ještě nad Fordem Focusem v benzínu. Obecně bychom asi raději benzínový motor.. Japonci jsou mrňavý a divný, takže většina značek nenabízí kombi v nižší střední třídě.. (pouze Toyota a nově Kia Ceed, ale my chcem ojetinu a dřív kombíka nedělali a navíc s tím není moc zkušeností..). Ale pokud jsou dobré zkušenosti s jinými značkami, tak sem s nimi 😉

Prosím o vaše názory, zkušenosti, kritiku, chválu... nějaká doporučení nebo naopak varování..

Máme Nissana Almeru 1.4, benzín, r.v. 1996. Na auto jsme četli skvělé recence a po 4leté zkušenosti ho také chválíme a to velmi! Kupovali jsme ojeté, už měl 120 000 nalítáno. Ujeli jsme dalších asi 120 000 a auto nemělo dosud poruchu. Měnily se destičky, olej apod. Denně desítky kilometrů po Praze v kolonách, každý víkend 100 km k našim, 100 km zpátky.. to samé na víkendy do školy.. + dovolené. Věčně jsme nestíhali, takže jízda brzda - plyn. Předjíždění, rychlá jízda na dálnicích.. Nešetřili jsme ho.. Máme s tímto autem opravdu bohaté zkušenosti. Jenže je to 3dvéřák a ač má uvnitř hodně prostoru pro cestující i vzadu, kufr nestačí.. Vejde se nám tam jen podvozek, obložíme ho taškama, ale je to fest. Zatím máme jen jedno dítě. Zkrátka potřebujeme větší auto.

Prolítla jsem stránky MK a šla i přes vyhledávání, nic jsem nenašla.. jen něco o tom, jak bezpečně koupit auto v bazaru..

Samozřejmě projíždíme recenze po celém netu, ale je to bída.. Většina z nich je psána po ujetí 2000 km 😕 😒 Máme doma i několik tlustých speciálů o ojetinách, ale potřebovali bychom aktuálnější vydání. A jsme buď prošvihli nebo ještě nevyšlo.. 😖

Není to zrovna levná záležitost, takže budu ráda za každý názor.

kacka.va
25. bře 2008

jééé, volvíčko bych taky brala

macanet
25. bře 2008

Kdybych já mohla volit autí koupila bych Citroen C3 nebo Picasso krásné, ale rodinné asi ne, pes, dítě , kočár 😖

petraluk
25. bře 2008

Volva se mi moc líbí, ale žádný zkušenosti nemám.
Picasso hezký, ale vadí mi, že má tachometr ne nad volantem ale ve prostřed palubky 😉
A Fiat mě nesmí přes práh. Jednou nás totiž nechal na štědrej den na horách. Nešel ani za boha nastartovat, tak pro nás musel tchán dojet. Večeřeli jsme před půlnocí a dárky v podstatě rozbalovali až 25. 12. Ještě k tomu totiž byla totální vánice, tenkrát byla Horská Kvilda několik dní odříznutá od světa a vrtulníkem tam dopravovali jídlo. Auto se tam nechalo a druhý den pro něj jeli. 2 hodiny se v něm hrabali a na nic nepřišli. Když už byli v koncích, tak to zkusili a ono najednou chytlo. Od té doby jezdilo normálně, ale raději jsme ho hned prodali. Nikdy se nepřišlo na to co s nim bylo 🙂

geegee
25. bře 2008

My sme mali doteraz Fabiu, ale uz o par dni pride KIA Sportage. Presli sme dost aut, hladali sme nieco bezpecne, priestranne, s dost velkym kufrom a nakoniec sme sa rozhodli pre toto auto. Teraz je celkom dobre cenovo zvyhodnene. Uvazovali sme este nas Renault Scenic.

paolin
25. bře 2008

Mazda 5. ma upinani sedacky ISOfix 😉

jana.1
autor
25. bře 2008

mac, tak když doporučoval, tak nezbývá než vyzkoušet na vlasní kůži 😀 Tam ho zdrbli, až to nebylo hezký.. 😅 My můžeme vycházet jen z různě dělaných testů ojetin, z recenzí na netu odborných, ze zkušeností majitelů a ze statistik TUV, ADAC a crash testů..
Rodinnou zkušenost máme s nissanem a toyotou a dříve renaultem, ale to už není aktuální a strejda měl omegu opela a teď má bmw. Jsem ráda za všechny názory tady.. a samozřejmě i za názory těch, kteří se autům věnují víc 😉

Test na 100 000 km provádí německý auto bild a v auto tipu je přeložený.. Píšou, že tuto vzdálenost ujedou za 18 až 24 měsíců, tedy v různých ročních obdobích za různého počasí, v horku, v dešti, v kolonách, střídají se za volantem zástupci celé redakce, výjimkou nejsou rychlé přesuny na služebky ani klasické rodinné dovolené, při nichž se vyzkouší prostor v autě. Vede se palubní deník s komentáři posádky. Po skončení testu se vůz úplně rozloží na jednotlivé komponenty a ty se prozkoumají. Pomocí endoskopu se zkoumá i výskt koroze v dutinách karosérie.

Hodnocení
10 trestných bodů - vůz neschopen jízdy (např. odtah)
5 b. - neplánovaná návštěva servisu
3 body - porucha funkčního dílu (vadná cívka a centrální zamykání)
1 b. - porucha menšího významu (př. prasklý plast v přihrádce)

Testy ale stále probíhají a v tomhle časáku zdaleka nejsou všechny modely.. třeba focus nepřeložili, corollu nedělali (mám tu jen avensis a pirus).. Atd.. 😒

janah.
25. bře 2008

Ještě mě napadlo pár tipů do každého auta:
Kupovala bych jedině auto s předním vypínacím airbagem a ten ISOFIX je super!! 😉

llucinka
25. bře 2008

Jinak poměrně zajímavá věc u všech, co máte nebo přemýšlíte o Octavii. Dá se odemknout na dálku přes mobilní telefon. Zkoušeli jsme přímo doma a podařilo se. Otázkou je, zdali je to přednost nebo ne. 😉

katynaa
25. bře 2008

VW Passat

aponchie
25. bře 2008

ja myslim,ze Volvo je jedno z nejbezpecnejsich aut...dokonce i Garfield se v nem vozi!!!!!!!!! 😀

dominka11
25. bře 2008

My máme Peugeot 207 a mesiac po tom, čo sme ho kupili začali vyrabat aj kombi.A okrem toho máme teraz Peugeot Partner nové, je to mužovi na robotu, ale tiež je ok. Mali sme kedysi octaviu kombi, potom vW Touareg, po nom Octaviu RS combi a všetky šlapali ako mali 🙂 a planujeme kupit niečo väčšie, pači sa nam BMW X5 a mercedes ML 😎

petraluk
25. bře 2008

Domin tak nový ML bych taky brala, ale to by se pan živitel musel začít víc otáčet 😀

susik77
25. bře 2008

Ahojte, ake je spolahlive auto pre rodinu s dvomi detmi?

dominka11
25. bře 2008

petraluk: aj ten môj sa otáča 🙂

petraluk
25. bře 2008

On ten můj se otáčí, ale přes všechny jiný nevýdělečný záliby to nestačí. Už jsem mu zkoušela domlouvat ať si najde nějakou práci přes noc, škoda promrhanýho času spánkem, ale neuspěla jsem ☹

Ale stěžovat si nemůžu, jiný jsou na tom hůř 😀

prasiatko30
25. bře 2008

novy mercedes c220 combi alebo R - nadherne a bezpecne auticka - R aj velmi priestranne 😉

aponchie
25. bře 2008

no ja myslim ze cim min prace pro ne tim horsi to s nema je...cas na blbosti v palici maji ale na to aby vydelali na noveho medvidka nebo lexuse ne a ne ze? 😀

kacici
25. bře 2008

Tak my mame teda zatim chvilicku Volvo a jsme mooooc spokojeny 🙂 - puvodne jsme chteli Forda,ale vsichni nam to rozmlouvali a ted nelitujeme

katharin
25. bře 2008

Ahoj fim,
nezoufej sice auta o kterých se píše sou většinou minimálně okolo 150000Kč,ale dají se sehnat i levná spolehlivá auta.A co se bezpečnosti týče,tak to si nevybereš.Když pojedeš osobákem a sejme tě kamion,tak ti ani 20airbagů nepomůže.Tak klidně shánějte podle vašich finančním možností nějakýho kombíka.Hlavně aby auto mělo pátý dveře,aby se ti dobře převážel kočárek.A jinak starší auta mají výhodu,že nemusíš airbag vypínat a klidně můžeš mimi vozit vedle sebe.

tlapicka
25. bře 2008

ahoj, pridavam nasi trosku do mlyna. mame starou ojetinu opel zafira 1,8 benzin. zere 7 litru, takze stejne jako felicie. je to moc fajn auto. (pred tim jsme meli focusa, ale porad jsem eli obijela hlavu pri nasedani do sedacky.) prala jsem si kvuli tomu vysoke auto.chteli jsme nemecke. ma najeto cca 100 000 , ale vzhledem k tomu, ze je jezdene v nemecku, tak vypada vyborne po vsech strankach. I rizeni je pohodovejsi. samozrejme neni tak ziva jako focus 1,8 turbo diesel, co jsme meli pred tim, ale zase je mnohem suprovejsi pocit ze rizeni, jak sedi clovek vys, citime se rozhodne bezpecneji. Dokud budeme jezdit dal a s detma, tak rozhodne pujdeme zase do vysokeho auta... zatim neni moc vyber v ojetinach, ale za par let bude treba w turan...
na zafire se nam libi, ze v pripade potreby se z kufru vyklopi dve sedadla a je okamzite pro 7 lidi. ono se to nezda, ale vazne se do docela hodi....

tlapicka
25. bře 2008

jeste jedna vec. zadni sedacky jsou u rodinnych vysokych aut polohovatelne, coz povazuji za velikou prednost. deti to potrebuji mnohem vic nez spolujezdec...

katharin
25. bře 2008

My sice u naší dodávky multivana nemáme polohovatelné zadní sedačky,ale ani tak na něj nedám dopustit.Praktičtější auto neznám a to se vtěch ojetinách díky manželovi v autobazaru celkem pohybuji

langkofel
25. bře 2008

a co takto Hummer 😀 😀 😀

katharin
25. bře 2008

Tak to je jiná 🙂 🙂 🙂

langkofel
25. bře 2008

sorry ved ja len 😀 😀 😀 robim. My mame len "trapneho" 😀 golfa, ale s jednym dietatom nam staci.
Ak by som mala velku rodinu (myslim viac deti) velmi sa my paci novy Ford Galaxy, Seat Alhambra...
A dalsie auto by sme chceli trojkovy BMW, kedze viac deti mat nebudeme 😔 .

katharin
25. bře 2008

Proč trapnýho to je nějakej dvojkovej nebo ještě starší nebo co?Náhodou kočár se do něj taky vleze a řekla bych ,že vzadu je určitě víc místa než třeba ve fabii.V trojkovým teda určitě,před měsícem sem s ním nějakou dobu jezdila a celkem slušný.

langkofel
25. bře 2008

no stvorkovy to je 🙂 , ja viem, ze az taky trapny nie je, ale ked ja bych uz rada to nove mala 😵 😵 😵

katharin
25. bře 2008

Jo já mám ode dneška taky nový auto jupí!!!Petr vykoupil za solidní peníz favorita 93 zelené barvy,tak sem se ho dobrovolně ujala.Jmenuje se Arnošt,zatím sme se ještě neseznámili,zítra jedem na zkušebku.Tak drž pěsti.Když bude špatnej budu jezdit multivanem a Petr Arnoštem,tak uvidíme.Ovšem multˇákem je to jiná jízda.To je radost a potěšení.

langkofel
25. bře 2008

je katharin, to vy mate toho multivana? To je suprove auto, tak take by som tiez brala, a jazdila bych jek besna 😀 , tam sa da asi aj vyspat, nie? Susedia ho tiez maju, ale oni su len 2 (mladi) a maju ho upravene a tiez su stale na cestach.

katharin
25. bře 2008

Jestli chceš pošli mi adresu a já ti tam hodím nějakou fotku.Spat se tam dá,už sme to zkoušeli a řeknu ti,že když jedu na návštěvu na noc k našim,tak se tam nevyspím tak dobře jak v multˇáku.Ono každýho co nezná tyto výhody tak napadne jediné (dodávka)!Ale opak je pravdou.To auto skrývá taková kouzla,že nejde si je nezamilovat