Stalkerka a citová upírka, ničí mi soukromý život

nicoletedel
10. únor 2017

Ahoj. Minulý rok jsem přestoupila na jinou střední do 4. ročníku a našla si tam ,,kamarádku´´ spojovalo nás hlavně učení a snaha odmaturovat. Každá jsme byli jiná ona takový ousider, ale partu jsme měli. Začali jsme si víc a víc psát, až se z nás stali ,,kamarádky´´. Pak jsem zjistila, že mimo školu zase tak skvělá není - byla na ostatní kamarádky velmi zlá, pomlouvačná - vše muselo být podle ní. Kolikrát na mě ošklivě vyjela, když nebylo podle ní. A tak jsem jí zbyla jenom já. Ona měla úplně jinou povahu a zájmy - vlastně jediný náš společný ,,koníček´´ byla maturita. Na jaře jsme spolu maturovali (já to dala a ona ne, nedala to ani v září takže půjde až v dubnu). Já začala s přítelem bydlet a začala se o sebe starat. Našla jsem si práci a začala zútulňovat byt. O Michale jsem neslyšela od dubna. Až teď po novém roce. Z ničeho nic mi napsala, že se s ní rozešel její první přítel. A tak jsem se jí začala věnovat a stala se pro ní vrbou. . Nakonec jsme spolu po třičtvrtě roce zašli ven. Bylo to hrozné. Sypala na mě svoje problémy a mě nepustila ke slovu. Když jsem jí začala říkat o mém zdravotním problému - škočila mi do řeči a dál řešila jen sebe a sebe. Nutno říct, že zatímco já řeším práci, zdravotní problémy - tak ona řešila jen - proč nenapsal, že určitě žárlí a celý večer se nebavila o ničem jiném, než o něm. Vrcholem bylo, když se u placení zeptala - Jestli vážně budeme platit každá zvlášť? A pak se vymlouvala, že nemá u sebe tolik peněz. (vždy mě ve škole na peníze využívala). Myslela jsem si, že tím otřesným večerem to končí jenže bohužel. Nemá práci a do dubna (třetího pokusu na maturitu daleko) - rodiče jí živí a o nic se nestará ani uklízet nic. A tak mi začala psát ještě více. Když jsem neodepsala přišli další tři sms. Stala se úplně posedlou - byla uražená, když jsem jí napsala, že jsem unavená z práce, že zrovna vařím příteli, uklízím. Začala být šílená. Kolikrát na mě čekalo 14 zmeškaných hovorů. Psala mi každý den několikrát denně, volala a vyžadovala hodinové telefonáty na téma jejího ex. Nyní už mě to ale zmáhá, nemám sílu mít pro ni na vše radu, čas donekonečna rozebírat, s kým se pohádala a co má dělat. Ona potřebuje podrobnou analýzu a moji dokonalou několikadenní soustředěnost na její problémy. Začínám k ní mít čím dál víc odpor. Dokonce si vynucuje u mě spaní a dokonce mi řekla, že je na mě závislá. Jsem z ní úplně hotová. Přijde mi jako kdyby byla moje dítě o které se musím starat - také jsem poznala, že se jako dítě stále chová. Je úplně nepoužitelná pro život. A já o takavou kamarádku nestojím. Vím, že je to ode mně hnusné, ale já už prostě nemůžu. Je tak zoufalá, že dokonce uprosila nějakého kluka po tom co jí odmítnul a dost přísně ať se s ní vyspí. Už si připadám , že je nemocná nebo zaostalá jak musím do detailu popisovat proč tohle napsala řekl. Ona bohužel nechápe banální věci. Nedělá nic. Jen drží mobil a píše mi. Nebaví jí koukat na filmy - dělat nějakou zábavu. Nepomáhá rodičům a nevaří. Prý potřebuje, aby s ní někdo chodil. Dnes mi zase volala, tak jsem to zvedla a zase řešila hlouposti, když za mnou přišel přítel a políbil mě a já se zasmála, ona se zeptal proč se směju, zavrčela hmmm aha no, ale já s tebou něco řeším. Nesnáší mého přítele - chce mě mít jen pro sebe. Já už prostě nemůžu. Já už plánuji rodinu, řeším práci, bydlení a povinnosti, už nejsem malé dítě. Nechci takhle žít. Stáhla jsem si speciální aplikaci, aby ji blokovala - ale to bylo ještě horší. Začala mi psát na facebook. Takže vidím jako jediné řešení si zrušit číslo a facebook. Jelikož jí nedokážu říct, že už se s ní nechci bavit. Dnes jí jedna kamarádka co už má děti odsekla, že už na tohle nemá a ona tvrdí, že má jen mě. Začínám jí nenávidět... Jak se jí zbavit? ☹

j.a.n.i
10. únor 2017

@nicoletedel Číslo bych kvůli ní nerušila, blokovací aplikace fungují celkem spolehlivě... facebook já osobně považuju za takový nesmysl, že ten bych zrušila klidně. Případně mě ještě napadá ji ten telefon zvednout a někam ho odložit 😎 na sms nereagovat, nebavit se... případně ten telefon nechat chvíli zvedat nějakého kamaráda, který si nebere servítky a do háje ji klidně pošle.

kulihrasekzeleny
10. únor 2017

Tak ji to proste rekni na tvrdo, co ti vadi. Nebo ji uplne ignoruj zablokuj si ji i na fb a casem to snad pochopi

lucajda17
10. únor 2017

@nicoletedel Myslím,že by bylo nejjednodušší,kdyby si ji řekla,ať už ti dá pokoj.Telefony bych ji nebrala,na sms neodepisovala.Asi nejspíš ví,kde bydlíte,že?Pokud by tě třeba čekala před barákem,tak bych se obrátila na přítele,pokud to jde časově kvůli práci,aby chodil s tebou a případně zasáhl on,pokud by to ani takto nepochopila,obrátila bych se na policii a všechny případné obtěžující esemesky bych nemazala kvůli důkazům.Tvou situaci ti nezávidím,ale já se svou náturou bych ji to řekla hned,ať mi dá pokoj.Hodně štěstí a pevné nervy.

majaaa82
10. únor 2017

@nicoletedel taky jsem mela jednoho takoveho "kamarada". Dohromady nas svedla stejna profese, on ale prestal mit ksefty, mne se darilo. A tak se rozjel kolotoc prisernych hovoru na tema prace, stesti, smula v zivote. Knuceni, ze ho nikdo nema rad, ze se k nemu vsichni chovaji zle. Bombardovani Skypu, vycitky, ze mam ja stesti a on ne. Dohodila jsem mu zakazku, vybodl se na to. Tak jsem ho nakonec opravdu poslala do prdele a byl klid. Doporucuji udelat to same.

nicoletedel
autor
10. únor 2017

Bohužel už jsem jí jednou naznačila, že už jí mám plné zuby. Začala se omlouvat a dělat ze sebe chudinku a otočila to proti mě a já byla v tom kolotoči zase. Napadlo mě si změnit číslo z toho důvodu, že spolužačky ho stále mají takže si myslim, že by neměla problém si ho získat. A pak si asi zruším facebook. Jelikož i když si jí zablokuji - není problém zeptat se spolužaček jestli ten profil mám nebo ne a nebo si založit jiný profil a vyhledat mě .. podle mě to jinak nepůjde ☹ naštěstí ona bydlí v druhém městě a u mě nikdy nebyla tak snad mě - nebude honit po mém rodišti :-/ popravdě bych se tomu ani nedivila a jak píše lucajda17 - to už bych šla na policii ☹ je to vážně nepříjemné. Ani nemáme společné zájmy .. vůbec nic. Už mě to její chování děsí ..

majaaa82
10. únor 2017

@nicoletedel tohle bude adi duvod, proc je sama. Jestli takhle dusila sveho partnera... brrrr... uplne se mi jezej chlupy na tele. Drzim ti palce.

nicoletedel
autor
10. únor 2017

No on to také důvod byl. Říkala mi, že když si volali tak jí řekl, že už toho má plné zuby a kvůli ní nemá čas na studium. Ona řešila třeba i to, když jí 10 minut neodepsal. Skoro mi přijde, že mě šikanuje. Vždy, když se jí chci zbavit tak si začne hrát na chudinku a pak dělá ze mě zlou. Ona ví, že jsem hodná a nedokážu říct ne, tak toho využívá, ale já už na tohle nemám ☹ Ona ani nepochopila, když jsem byla na návštěva bratra (kterého vídám jednou za měsíc), že si nechci psát a i přesto, že věděla, že jsem na návštěvě vyžadovala volání. Vyžaduje ho pořád.. Začínám si říkat, že jí nenávidím..

verena
10. únor 2017

Pokud jí chceš opravdu pomoct, měla bys jí slušně, ale pevně říct, že jí máš ráda, ale nelíbí se ti její chování. Sama jistě cítí, že svým jednáním od sebe ostatní odhání. Ať na tom tedy začne pracovat s psychologem, který by jí měl lépe poradit. Dále ať začne tím, že začne smysluplněji žít svůj život a najde si práci, nebo alespoň brogádu. Jistě se celé dny neučí na maturitu a takhle by se zabavila, získala ze sebe lepší pocit, vydělala nějaké ty kačky, ale hlavně by tak lépe působila na okolí i případné nápadníky. Taková životní zkušenost by jí nakonec mohla prospět i u maturity, třeba by na to koukala už s větším nadhledem. Prostě řekla bych jí nějaké kroky (možná sama víš něco lepšího), které má udělat pro zlepšení své situace, a že se s ní budu bavit, až to splní. Děláš to pro její dobro a pokud nedá na tvé rady, nemá cenu, abyste vše řešily pořád dokola bez výsledku...

nicoletedel
autor
10. únor 2017

Ja se snazila ji pomoci. Trpím to jiz dlouho. I brigady jsem ji nasla - nechce nema zajem. Radim ji filmy a knihy - nechce. Strašně se mi zprotivila a me uz nebavi ji delat chuvu, starat se o ní a planovat ji zabavu. Opravdu je to porad dokola. Navic ona si myslí, ze vsichni ostatni jsou zlý. Dokaze byt velice agresivni. Uz nechci byt s touto osobou v kontaktu

lucajda17
10. únor 2017

@nicoletedel Tak ji to takhle pěkně napiš jako nám a ona ať si to v té hlavě srovná jak chce a nic si nevyčítej,nic zlého neuděláš a hlavně se ti uleví.Radím ti se s ní nesr...!

dura175
11. únor 2017

@nicoletedel "Kamarádka" je duševně nemocná. Ty už jsi pro ni udělala víc než dost a nemá smysl, aby ses kvůli takové osobě trápila. Nejlepší je na ni vůbec nereagovat. Neodepisovat, nezvedat telefon, neodpovídat na FB (nejlépe vše zablokovat). Pokud by to obtěžování trvalo, nebo by se ještě zhoršilo, klidně zajít na policii a podat trestní oznámení za stalking. Důkazy v podobě zpráv si nech. Nebo, pokud na to máš žaludek, nahrávej si její hovory, pokud ti v nich vyhrožuje. Nemáš povinnost ji tahat z p*ůse*ů.

puresin
11. únor 2017

@nicoletedel Posli ji odkaz na tuhle diskuzi, vazne. Ty ji totiz branis i tady, prestoze vsichni vime, ze to ONA neni v poradku. Treba pochopi, ze je to pres caru a Ty uz takhle proste dal nemuzes. Kazda z nas tady by se na ni vybodla daleko driv, jsi skvela, ze se tak staras. Ale nenech si ublizovat. 🙂

dura175
11. únor 2017

@nicoletedel A ještě bych chtěla dodat, že mám podobnou zkušenost se svým prvním přítelem. Po rozchodu mě neustále otravoval, psal sms, volal, citově vydíral. Je to už tak 15 let a v té době něco jako pojem stalking neexistovalo. Pamatuju, jak jsem z toho byla zdeptaná a nevěděla jsem, co mám dělat. Cítila jsem potom vinu, že jemu je špatně a že za to vlastně můžu já. Navíc moje mamka ho litovala a ještě vedla řeči typu: co když si něco udělá? Další 2 roky na stejné střední škole byly fakt děsný. Polevilo to až s odchodem na VŠ, ale on i po 5 letech po rozchodu psal, že je do mě zamilovanej a proč mu to všechno dělám. Pomohlo až když jsem změnila telefonní číslo a 200 km vzdálenost.
Ty si rozhodně nic nevyčítej. O to těmhle vyděračům jde, aby se jejich oběti cítily provinile. Ale tak to přece není. Jste dospělé osoby a ty nemáš za žádnou kamarádku zodpovědnost. V čistým svědomím se na ni vyprdni.

astyna
11. únor 2017

Zajdi na operátora a řekni, že chceš zablokovat číslo, pokud "black list" nemáš přímo v mobilu. Já jsem tak zablokovala všechna (i další čísla na jeho jméno vedená) čísla mého bývalého přítele. A rovnou se ptali, zda chci kontaktovat i policii. A byl klid 🙂

pavlinar
11. únor 2017

Ahoj, tak prvně bych jí řekla nebo napsala, jak se věci mají. Že už mě to nebaví, stresuje její věčné stěžování, že jsem se jí snažila pomoct, poradit, a už nic dalšího ať ode mě nečeká.Že jsem z ní vyčerpaná, a mám svoje věci, které si potřebuju řešit. atd atd.. prostě jí dát sbohem. Úplně z ničeho nic nastolit ignoraci mi přijde blbé. Takže oznámit, a pak ignorovat. Rozdhodně si nic nevyčítej, snažila jsi se hodně a dlouho, a nemáš k ní žádné povinnosti.
Já jsem měla podobný problém s kolegyní. Jelikož jsme spolu museli pracovat denně, bylo to fakt hodně vypsychované. Ty máš šanci utnout kontakt, tak hurá do toho 🙂