Stěhování do zahraničí s batoletem. Máte zkušenost?

betynka81
13. zář 2008

Ahoj holky, jsem tu nová.
A chtela bych znat vase zkusenosti.
mame chlapecka, je mu 5 mesicu. V pristim roce uvazujem o stehovani do zahranicí, (rakouska). Manzel tam dostal mocc doboru nabidku prace. nejdriv jsme uvazovali ze bude jezdit na vikend domu, ale ted uvazujem ze by jsem se tam odstehovali na stalo vsichni. Mozna ze se za par let vratime to nevim. Treba jen na dva tri roky.....
No a ja mam strach s malym. Stegovali by jsme se za rok, to bude malemu ani ne roka pul. Ja nemecky umim jen ze skoly, to se ale naucim.
Mam strach jak to bude zvladat malej. Mate nekdo podobne zkusenosti??????????? 😉

poletucha
14. zář 2008

ahoj,my jeste bohuzel mimco nemame,ale s manzelovo praci mame predurceno vecny bydleni za kopeckama 😀 a nekolikero stehovani do ruznych zemi nas taky nemine...tak by me taky zajimaly ruzny zkusenosti se stehovanim s malym prckem...napriklad zdravotni pece, skolky,skoly a tak 😉 tak snad se nam nejaky maminky ozvou

binki
15. zář 2008

poletucha: ty jsi v Něm.? taky mám stěhování v knize osudu 😀 , s malým cestuju od jeho 4 měsíců...
betynko81: co tě zajímá?

betynka81
autor
15. zář 2008

binki zajímá me:
jakej to bude mit vliv na prcka,bude mit pres rok v te dobe
ci jine prostredi, nebude to v rakousku ale nemecko
jak bude prcek zvladat jinou rec, oba jazyky.....
ja take moc neumim nemecky, sice jsem se ucila ale dlouho uz nemluvila
binki diky

betynka81
autor
15. zář 2008

bojim se toho ze nebudu ze zacatku tolik zvladat jazyk a k tomu zodpovednost za maleho kdyz nekam pujdem atd, nebudu trebA rozumet
je fakt ze za par tydnu se rozmluvim....
a ty jsi v nemecku???

poletucha
15. zář 2008

binky-nene,jsem momentalne ve Spanelsku, ale kdo vi, kde budeme za par mesicu 😎

poletucha
15. zář 2008

betynka- ja bych se o mimco nebala, deticky jsou hodne prizpusobivy a dva jazyky v poho zvladnou...ja se spis vzdycky zamyslim nad tim,jak to bude se zdravotni peci,skolkou a tak... ale jak uz jsem psala, mimco se nam nedari,takze zatim casu dost 😒

betynka81
autor
15. zář 2008

poletucho to je fakt
binki jaka je zdravotni pece v nemecku???chodis do poradny atd???a co ockovani??? 😉

llucinka
15. zář 2008

Ahojte holky, také by mě zajímalo, jak to v Německu chodí, do budoucna člověk nevylučujeme taky stěhování, tak by bylo fajn vědět zkušenosti a tak... 😉

binki
15. zář 2008

poletucha: aha, nějak jsem měla pocit, že jsem o tobě někde v chatu četla něco o Německu...tak jak je ve Španělsku? 🙂

betynka81: jsme v Turecku 😉 , zkusím to vzít popořádku
na malého to má dobrý vliv, rychle navazuje kontakt s druhými lidmi, turečtina je čtvrtý jazyk, který vnímá
k tvojí obavě o tom, jestli se domluvíš, tak jsem si jistá, že ano, já jsem turecky uměla jenom dobrou chuť a ahoj 🙂, ale nouze naučila dalibora housti, učím se průběžně, jak chodím nakupovat a jsem v kontaktu s místními...a mimochodem jsou velmi vstřícní, občas mne pochválí, pomůžou, vlastně se cítím dobře

mně se osvědčilo zezačátku tohle:
dobré zdravotní pojištění
mít internet doma
najít v blízkém okolí nákupní středisko, nemocnici
koupit šikovný skládací kočárek
navazovat kontakty hned od prvního dne a rozvíjet je a hledat další

malý i já jsme byli nemocní hned po příletu, vyzkoušeli jsme hned zdravotnictví a byla jsem příjemně překvapená, moc nám tady pomohli a byli všichni neuvěřitelně milí, poradny si organizuji na dobu, když jsem v čr

školku jsme našli nedaleko a vlastně náhodou, jednou na výletě si Amir hrál s jedním klučíkem a jeho maminka je ředitelka té školky, tak jsem si vzala kontakt a až uzraje čas, půjdeme se tam kouknout

poletucha
15. zář 2008

binky-je tu krasne,ale nas pravdepodobne ceka nekdy v zime stehovani a to nevime kam 😅
jinak jsem se chtela zeptat,jaky mas zdravotni pojisteni?

binki
16. zář 2008

poletucha: a čím to, že se takto přesunujete?
je to axa

poletucha
16. zář 2008

binki-diky,mrknu se na to...jeste jsem si zadny poradny pojisteni nezaridila 😕
manzel pracuje pro zahranicni spolecnost,ktera ma baze vsude mozne po Evrope,tak ted jsme na nasi prvni,ale zanedlouho bude menit pozici,tak nas poslou tam,kde bude potreba...no a kdyz se nam tam bude libit,tak uz to bude definitivni...no a kdyz ne,tak muze zazadat o zmenu baze jinam...no nejlepsi by bylo,kdyby otevreli bazi v Praze 😀
a jak se ti zije v Turecku? je to prece jenom hodne odlisna kultura od nas 😉

binki
16. zář 2008

a ještě si jen ověř, jestli ten stát, ve kterém zrovna budete 😉 , má s čr nějaké mezistátní smlouvy o zdravotní péči (našla jsem to na webu)
žije se mi tady dobře, já mám příjemné lidi ráda 😀

poletucha
16. zář 2008

😀

tlapicka
16. zář 2008

bety: nemas se ceho bat! malej bude nadsenej, tady v DE jsou vsude nadherny parky se skvelejma hristema, neni to pos*any od psu, takze neni, co resit... on to nijak vnimat nebude. eli chvilku trva nez precvakne z dobry den na Halo, ale jinak neverim, ze to jakkoliv vnima... malym detem se muze menit prostredi libovolne, ale nesmi se menit lidi,... takze pokud bude porad s vama, tak o nic nejde.
s jazykem... ja umim velky kulovy, jsem tu rok a pul... co potrebuju se domluvim, horsi je to na uradech, ale taky se to da...maly se nemecky nenauci, pokud nebude ve skolce... predsi jen nejvic casu travi s mamou ceskou, ze?...
jazykova bariera je nekdy neprijemna, ale neni to zadna velka zabrana v kazdodennim zivote...

zdravotnictvi v D: pokud bude mit manzel nemeckou smlouvu, tak musi mit pojisteni tady a ty ho musis mit, kdo manzel, pokud tu bydlis, nicmene je dost vysoke, takze manzelov pojisteni pokryje pojistku cele rodine.... deti maji vse zadarmo i nurofeny a paracetamol na teplotu, zadne poplatky u doktora a za v cesku nadstadartni ockovani....
dospelaci plati 10e poplatek na 1/4 roku k dokrovi, to zaplatis jednou a pak nsis vsude sebou doklad, ze jsi platila (zubar je zvlast)

kdyby te neco zajimalo, klidne pisni ip, ale fakt se nemas ceho bat! urcite si polepsis
😀

valinka08
13. dub 2012

AHOJ HOLKY MÁM SE STĚHOVAT DO NĚMECKA A MÁM TŘÍ LETOU DCERU HROZNĚ SE BOJÍM ŽE TU SITUACI PODCENÍM:-/ NÉ ŽE BYCH SI NEVĚŘILA ALE VŮBEC SI TO NEUMÍM PŘEDSTAVIT.jSOU JÍ TŘI ROKY CHODÍ TU DO ŠKOLKY A JE VELICE SPOKOJENÁ .nEVÍM JAK TO BUDE ZVLÁDAT V NĚNECKÉ ŠKOLCE MÁ NĚKDO NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI? A DÁ SE TO ZMÁKNOUT?? 🙂 DĚKUJI aNIČKA

minea
14. dub 2012

My jsme se stěhovali, když měla dcera 3 roky a 3 měsíce. Do školky nastoupila až v Holandsku, na 4 dopoledne v týdnu, a probíhalo to tak, že čtyři měsíce poslouchala, jazyk vnímala pasivně, pak začala jednoduše mluvit a když přešla ve 4 letech do školy, jazyk už nikdo neřešil. 🙂 Je to ale trochu jiná situace než u vás, hlavně když je dcerka ve školce spokojená.

misicka1181
15. únor 2013

Ahojky mám malého 3 roky 3 měsíce a chtěla bych s v létě odstěhovat do Linze.Nevím jak ho na to mám připravit ☹ aby rozuměl ve školce , mám ho začít učit , nebo raději ne , fakt tápu jak to bude zvládat.Máme tam sice moji babičku a Opu ale stejně strašně se toho bojím , je třeba nějaké knížka pro takhle malý děti ? 🙂 Aby tam prostě jednoduše zapadl ☹

xvitk101
3. bře 2014

Mám syna 2 roky a 8 měsíců, hovoří celkem "slušně" a pasivní zásobu má velkou. Trochu se bojím, jak si zvykne na němčinu. Zatím kouká pouze na youtube a je mu jedno, zda běží aj, nj, ru nebo pl 🙂 Já němčinou trochu vládla, ale x let nepouživám, tak jsem zapomněla 😒 Lze dítě nějak připravit? Za pár měsísů se máme stěhovat za maželem do Německa.

lenulik16
4. led 2015

Ahoj holky možná mě čeká něco podobného stěhování za manželem do Rakouska.Jen my už máme děti 4 roky a 22 měs.Pokud proběhne stěhování budou tak max.starší o půl až 3/4 roku.Bojím se hlavně,že nezvládnou školku tam,protože jim nebudou rozumět.já sama jazyk neumím jen základy ze školy a to angličtinu.je to těžké se takhle stěhovat?Možná hloupá otázka 🙂 ale chceme být s tatínkem už kvůli dětí.Manžel by jinak jezdil 2x ročně domů a to je pro nás málo.

kovalcice
16. říj 2015

ahoj holky, chci se zeptat. Stále přemýšlím o tom se přestěhovat do Rakouska, kvůli práci a zajištění dětí. Ale ani já ani manžel o tom nic nevíme, je to moc těžké tam najednou odejít bez manželovi znalosi jazyka a mojí začátečnické? Chtěla bych tam odejít najednou a ne aby tam manžel byl na týden a já tady. Oba bychom si hledali práci malé školku. Děkuji

petusino
25. led 2016

Ahoj, osobní zkušenost nemám, ale kamarádka takhle odjela a říkala že dobrý, ale je to dobrodružná povaha bez závazků...myslím že jednoduché to určitě mít nebudete, ale ty platy asi stojí za to🙂 zkus mrknout tady http://stehovani-zahranici.cz/zivot-v-rakousku/ alespoň zjistíš co za papíry a vyřizování všechno potřebuješ...dřív jsem taky chtěla vypadnout, ale nakonec jsem našla dobrou práci i tady🙂 Každopádně hodně štěstí!

katkahla
20. čer 2016
Uživatel katkahla je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katkahla.

Ahojda, já se stěhovala s ročním prckem z ČR do Itálie, objednala jsem si stěhováky na www.stehovani-zahranici.cz a docela se tam dozvěděla i užitečné informace. Cenu jsem měla smluvní, a byla dodržena. Já jela s prckem autem a stěhováci dorazili asi 4 hoďky po mě. Pak už pomáhali i kamarádi. Je to ale mazec, už nikdy víc 😀

kozlikmazlik
18. srp 2016

Zdravím, jsou tu i maminky starších dětí, jak zvládají jazyk a začlenění do kolektivu školáci ? Jak doma doučujete své děti češtinu ? 😅

unicorna
12. črc 2022
Uživatel unicorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od unicorna.

@betynka81 Není to úplně ta samá situace ale bydleli jsme půl roku v obytném autě na cestách po Evropě s ročním dítětem a úplně v pohodě. Všechno se dá nějak zvládnout, když člověk chce s potřebným vybavením a informacemi 🙂 Meli jsme zbalene základní věci v takových přepravkách https://www.bekuplast.com/cz/produkty/rady-kontejneru/ jakože technice věci kvůli autu jako nářadí a nějaké filtry. A potom věci pro malého, a když chce tak se člověk naučí i jazyk, byli jsme ve Španělsku a za pár dní už člověk umí trochu počítat slušně pozdravit a poděkovat.