Strach z porodu a těhotenství

lulusila888
23. črc 2016

Zdravim.

S přítelem se budeme brát - nyní zařazujeme byt. Ráda bych až bude vše hotovo a budu mít něco odpracovano (stálou a jistou práci) třeba za 5 let měla malé miminko.

Jenže mě od toho odrazuje porod, těhotenství a vše co k tomu patří. Nejvíc se děsím porodu - bolesti,nástřihu a hlavně jak to tam dole bude vypadat. Už nikdy nebude jako dřív... prosím nenadavejte mi za to, ale z porodu mám hrůzu. Nejradši bych šla na císařsky řez jenže u nás se nedělá na pozadani. Slysela jsem, ze bolest je horší je to komplikovanější, ale me jde spis o to,že ji nebudu mit znicenou. Nějak si nedokazu představit, že ji roztrihnou a roztrhne se.. a ja ji mám dost úzkou podle gynekologa tato hrůza bude muset proběhnout. Dokonce přemýšlím, že si dítě ani neporidim. Prosím nenadavejte mi - mám to prostě v sobe a to,že až uvidim miminko vše odezni mě proste neuklidni. Tohle je věc co mě děsí... Jsem prostě ta divná ženská co asi mít dítě nebude :-/ popravdě bych si klidně i deset let ještě pockala - ten porod mě tak odrazuje, ze bych se i dítěte vzdala :-/ prosím neodsudte mě...

prostejina
23. črc 2016

Spis ještě nejste psychicky na dítě připravena, protože kdybyste dítě fakt chtěla a toužila po něm, tak pro vas tyhle věci překážkou nebudou. Já si říkám - zvládly to jiný ženský, tak já taky.

g_m
23. črc 2016

@lulusila888 Souhlasím s @prostejina. Počkala bych klidně 4 roky a uvidíte, že to bude najednou všechno jinak. Ono se to samo nějak utřepe a po společném bydlení zjistíte, že i v tom bytě něco chybí a pak porod, těhotenství nebo nástřih bude maličkost, kterou člověk klidně absolvuje. A rozhodně to tam dole nebude vypadat jak po výbuchu bomby 😀 Možná ze začátku, ale ona medicína a chirurgie dokáže divy ;)
A není možné z vašeho pohledu hodnotit, jestli se uklidníte, až budete mít mimišo v ruce. Pokud to člověk nezažil, tak nemůže soudit...

andelka
23. črc 2016

Když se tohoto bojíš, tak na dítě připravená nejsi. Vidíš jen ty výjimečné případy, které se sice mohou stát, ale většinou i tyhle se dají řešit, a fakt to tam po jednom dítěti a jednom standartním porodu nebude navždy jakoby tam proběhl atomový výbuch. Nástřihu a natržení se dá předcházet (aniball, epino, masáž hráze, správná poloha při tlačení a mnoho dalších věcí, které můžeš aktivně udělat). Mám za sebou dva porody, na císaře bych dobrovolně v životě nešla. Z prvního mám malý nástřih, který jsem necítila, zahojený byl za 14 dní, gynekolog po šestinedělí si ho ani nevšiml, dneska už není poznat vůbec. Druhý porod úplně bez poranění a tam dole jsem úplně jako před dětmi, žádný rozdíl nevidím ani nevnímám (ani partner).
Pokud ti není 30, tak to vůbec neřeš, máte toho s partnerem ještě dost před sebou a nemusíte nikam spěchat. Hodně totiž dělají i hormony. Až budeš miminko opravdu chtít a projdeš si nějakými životními zkušenostmi, tak i to těhotenství a porod budeš vidět jinak.

andreaandrejka
23. črc 2016

Podle toho co pises,tak si myslim,ze jeste nejsi pripravena. Az pripravena budes,az prijde ta touha po diteti,tak tyhle veci vubec resit nebudes a prijmes je tak jak jsou.
Sama pises,ze to vidis az tak za 5 let. To je jeste dlouha doba na to,abys to zacala citit jinak.
Zadna pred prvnim tehotenstvim nevime co ceho jdeme,jak to bude tam dole vypadat,jak to bude bolet,jak se budeme citit..ale kvuli tomu bych jeste neuvazovala o bezdetnosti 🙂 Proste jeste nejsi pripravena,za par let to urcite uvidis jinak.

bamishop
23. črc 2016

@lulusila888 byt tebou bych ted deti neresila, kdyz nejsou aktualni, a zmenila gynekologa, ktery te jen podporil v tvych bludech. Jake budes mit tehotenstvi a porod ti tezko nekdo predpovi, ostatne v tuhle chvili ani nevis, jestli deti vubec muzete mit. Jinak je rozhodne lepsi ji mit potrhsnou, coz se zahoji pripadne da dal resit, nez mit celozivotne jizvu a srusty v brise

lulusila888
autor
23. črc 2016

Děkuji všem za názory 🙂

lejla29
23. črc 2016

@lulusila888 když mi bylo 20 let, měla jsem stejný problém a panickou hrůzu, když jsem ve 25-ti letech zjistila, že nemůžu mít dítě přirozenou cestou a začal boj o to, abych vůbec otěhotněla, tak jsem úplně změnila hodnoty...nakonec po umělým oplodnění mám 2 dcery...mám za sebou dva porody, dva nástřihy a dole mám všechno stejné jako před porodem i manžel to říká...na stahování pochvy jsou cviky, kdy dole zatahuješ...atd....jo, šíleně jsem se bála porodu, no a nakonec jsem první rodila 2 hodiny celkem a bylo to super...druhý porod byl horší, asi proto, že jsem se vůbec nebála...ha,ha...a těhotenství, až na to, že jsem se bála, aby bylo vše v pořádku, tak taky super...žádná nevolnost nic, kdybych neměla břicho, tak ani nevím, že jsem těhotná...naopak jsem si to hrozně užívala a pocit, kdy poprvé cítíš miminko, jak se hýbe, je něco úžasného....Myslím, že nad tím moc přemýšlíš a moc to řešíš, dej tomu čas...

myskaol
23. črc 2016

Nemela jsem strach z porodu jak z nastrihu. Ten nakonec nebyl. Ted me ceka za par týdnu další porod. Zas tak strašný, jak kazdy rika to fakt není. Aspoň dle me. A pipku svete div se mam naprosto stejnou ba ne dokonce užší. Když nejsi u porodu hysterka a posloucháš PA co mas dělat není problem. Těhotenství je v pohodě. Párkrát se pozvracíš a párkrát te budou bolet záda a párkrát budeš mit pocit, ze už se na to můžeš vyprdnout. Zase pohyby miminka jsou strasne fajn a těšíš se az ho uvidíš na kontrole. Cisar bych teda dobrovolne nechtěla. Po porodu jsi funkční kdežto po císaři moc ne. Nakonec se budeš těšit a u porodu už ti bude bolest fuk 🙂

pavlina212
23. črc 2016

@lulusila888 Nemyslím si, že nejsi připravena. Jinými slovy, že za určitou dobu - 2, 5, nebo 10 let - budeš připravena a tyto obavy nebudou tak velké, aby tě od mateřství odradily. V krajním případě existuje možnost císařského řezu po posudku od psychiatra. Pro začátek můžeš zkusit psychologa. Je možné, že ti pomůže strach překonat a nic takového nebude potřeba.

lv
23. črc 2016

souhlasím s pavlina212, neúměrný strach z porodu se řeší s psychiatrem, je to prostě diagnoza, která je indikací k císaři. A taky souhlasím, že to řešíš předčasně, za 5let to můžeš vidět úplně jinak. Jo a fakt to není tak strašný, ani porod, ani následky 🙂

kaja2016
23. črc 2016

@lulusila888 A deti chcete? Prece neni nutny se rozmnozovat, pokud tu potrebu nemate, jen kvuli tomu, ze by se to melo 😉 Ja bych se tim netrapila a uzivala si zivota 🙂 Deti je na svete hodne a spousta z nich rodinu nemaji, takze i to je varianta. Proste vse lze resit, hlavne se netrapit blbostma 😉 on i ten cisar by se tady dal nejak ukecat 😉

lenickakl
23. črc 2016

Mela jsem taky panickou hruzu z porodu a tak.. Kdyz mi byla diagnostikovana neplodnost, muj strach sel stranou..

magdalenax
23. črc 2016

@lulusila888 Ahoj, především Tě nijak neodsuzuji, pokud chceš mít dítko, nech tomu volný průběh, hormony jsou takové malé potvory, které dokáží naší mysl ovládnout během pár hodin a pokud se nedostaví a nezačnou Tě ovlivňovat, tak jsou možná někde dál, buď přijdou, nebo ne. To neovlivníš a hlavně, - nedělej to. Ale oni přijdou a začnou tlačit na pilu, je to přirozené, jen vyjímečně se tak nestane, nebo respektive stane, ale žena už je v tom životě jinde a přestane vnímat ten mateřský pud natolik, aby si dítko pořídila.
Mimochodem, pokud jde o císaře, věř, že je to na dvě věci. Jizvu cítím ještě po více jak dvaceti letech, stačí kilo nahoře, přepůlí Ti bříško a nic s tím nenaděláš. Navíc, matka po klasickém porodu s nástřihem si vyléčí jizvu a za chvíli nic, co se týče bolesti, některá porodí za pět minut, jiná za patnáct hodin, ale po císaři rodíš ještě týden, protože srůstá i řez dělohy. V klidu si užívej života, ono to přijde samo, neboj

astyna
24. črc 2016

máš pravdu, už to dole nebude nikdy jako dříve - já mám od porodu bezbolestnou menstruaci a nejlepší orgasmy 😀 navíc mě doktorka sešila trošku těsněji, takže všeobecná spokojenost 😎

alboo
24. črc 2016

@lulusila888 neoduzuji, chapu. Tohle není o pripravenosti. Ja se bojim kazdeho zakroku, v těhotenství me bolelo i vag.vyšetření posledni dva mesice. Porod des, ale prezila sem, respektive pro me des, pro jine by byly jen 2hod opravdu velkych bolesti pohoda. Ale mnohem horsich bylo 11dni prenaseni po psychicke strance. V prvni 4-5m mesicu mi bylo jen zle, kazdych 6tydnu odbery krve, pri kterych kolabuju, velke bolesti prsou.. porod s nastrihem, spatnym hojenim. Dole to teda neni uplne ok jako predtim, ale lepsi se to. Sex byl první mesice problém, ale spise v me hlave, nyni ok. Ale zase diky to sme se venovali i jinym sex.aktivitam nez jen styku.
Nicmene u prvniho ditete, kdy mi hrozil vyvolavanej porod, sem chtela sekci... dekuji bohu, ze k tomu nedošlo. Kdyby druhe.tak o sc ani neuvažuji ( i kdyz me to treba prvni mesice po porodu napadlo). Proste lepsi si par hodinu prorvat bolesti nez spousta dalsich rizik, ktere z sc.vyplivaji