• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Svatba + dítě = konec VŠ?

5. prosince 2010 
Ahoj, nikde jsem podobné téma nenašla a ráda bych zde našla spřízněnou duši :slight_smile: Jde o to, že moje rodina i známí si nějak dali do souvislostí, že moje svatba se rovná ukončení studia vysoké školy. S manželem jsme se vzali, chceme mít dítě a zároveň si přeju i dostudovat. Nikdy jsem neřekla, že školu končím, ovšem teď mám pořád na talíři, že jestli nedostuduju školu, tak dostanu, budu mít doživotní problém doma apod. Já bych se moc snažila studovat i s prckem, rodinu si prostě moc přejeme a čekat se nám nechce. Akorát už jsem alergická na ty řeči, že školu MUSÍ být, že MUSÍM dostudovat, že máme být rozumní apod. Nejdřív to bylo před svatbou, teď to poslouchám i po svatbě. Včera jsem narazila ve dveřích na sousedku a ta na mě hned: No ale doufám že doděláš tu školu, jinak ode mě dostaneš!
Co to je? Proč mají všichni potřebu rozhodovat za mě? A pořád mi hrozí? Copak si to nemůžu udělat podle svýho bez výčitek svědomí? Najde se tu někdo, kdo to cítí stejně nebo by aspoň utěšil? Děkuju moc :slight_smile: Luli
4. pro 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. pro 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/studium-vs-na-materske/?page=last&post=last&lastref=il

tady jsou holčiny, co studujou při mateřské vejšku. My jsme ted s manželem přerušili. Zálwží hodně na tom, jestli jsou ve škole ochotní ti vyjít vstříc :slight_smile:
4. pro 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulinka005 , já měla taky mimčo během studií na VŠ. Svatbu jsem měla ve 4. měsíci a byla v prváku na navazujícím magisterském studiu. Když jsem byla u zápisu, tak jsem netušila, že už jsem "v tom" :sweat_smile: . Z rodiny mi sice nikdo nic neříkal, ale já věděla, že prostě dostudovat musím!!! Sama sobě bych to jednou vyčítala :wink:. Z denního studia jsem přešla na dálkové, nějakou dobu jsem kojila, tak by se to ani nedalo a hlídání jsem měla jen v té míře, že jednou za měsíc přijela tchýně pohlídat, když jsem musela do školy. Snažila jsem se nestresovat, všechno si rozložila průběžně a najednou jsem psala diplomku a měla před státnicema :slight_smile:.
Teď se ještě chystám na rigorozni zkoušky a doufám, že to vyjde. Mám obor, který mne baví a často to bylo příjemné vytržení z mateřských činností a povinností :grinning: .

U tebe bych spíš řekla, že je "problém", že tě rodina pořád vidí jako dítě a mají potřebu ti říkat, co máš a nemáš. Na to mám jednu radu... v klidu ale důrazně si s nima promluv, ať tě respektují, že ti není patnáct, aby ti říkali, jak máš žít a jak si uspořádat život. Že ty jim taky nemluvíš do vztahů a do práce a do způsobu života a prostě to stejné vyžaduješ od nich :wink: .
4. pro 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulinka005 Ahoj, no ja jsem zjistila ze jsem tehotna v poslednim rocniku Bakalare a uz jsem byla prijata na Magistra. Prerusila jsem na rok abych byla s mimcem a pak jsem to dodelala kdyz byl Matty necely rok jsem nastoupila do skoly. Dalo se to bylo to hodne prace obzvlast kdyz nemam babicky a dedecky na hlidani, ale musis chtit. Z toho co pises se ti moc nechce. tak se na kazdyho vykasli adelej si svoje, jsi preci dospela ne? abych pravdu rekla dneska mit vysokou skolu uz skoro nic neznamena, urcite mas kolem sebe lidi ktery do skoly sotva vkrocili a jsou na tom co se prace tyce lip nez ty co roky studovali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulinka005 Ja to mela stejne, jen se mimco nepovedlo behem vysky, ale az po ni. Pridej se do diskuze, na niz ti dala odkaz @terinda (dik :wink:), je tam takovych jako jsi ty vic :wink:
4. pro 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bez podpory rodiny je to teda horší (hlídání) Ale jak se říká, všechno jde, když se chce! (a když se to dá finančně utáhnout :wink: ) Taky je důležitý faktor, zda je škola blízko (v našem případě 5min busem) a škola nakloněná "rozvolnění"- to mi přijde příjemnější než přerušit, prostě si jet svým tempem.
Mě čekají poslední dvě státnice na denním studiu. Máme šikovnou a spokojenou dceru (hlídání brala vždy jako zpestření-zvyklá, že jde máma do školy a brzo se vrátí)..kojenou do dvou let :slight_smile:
5. pro 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lulinka005 Ahoj ja otehotnela o prazdninach a pak jsem sla do 4 -ten jsem dodelala denne -mala se narodila v breznu a patak jsem delala dalkove:slight_smile: pravda, ze tata na me byl nastvany a tvrdil, ze to nedodelam - tak just jo.)))
5. pro 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Spamování s žádostí o vyplnění dotazníků”
25. lis 2012 v 10:24 • charlottka2006
Tvůj příspěvek