Syn 23 měsíců. Jak ho naučím usínat samotného v posteli?

kudynovaveronika
18. lis 2019
hezz17
19. lis 2019

😀 no to jsem zvědavá. Taky bych se nechala inspirovat.

zelenaesmolda
19. lis 2019

@kudynovaveronika
asi nijak,musi z toho vyrust.proc chces at usina sam?

magdanaty
19. lis 2019

Dcera má tři roky a taky sama neusne.. ale nehrotim To, ten správný čas přijde..

svntvt
19. lis 2019

2,5 roku a to same...sama nechce. Horsi je, ze nechce ani s tatinkem apod., jen s maminkou :-/ leda kdyz nejsem doma tak nedela caviki....

lovemusicsun
19. lis 2019

Ahoj, my máme dcerku, teď 20 měsíců. Za 4 měsíce čekáme druhé mimčo, tak se také snažím trochu ji osamostatnit, aby usínala sama. Od narození spala s námi v posteli, pak jak povyrostla, tak jsme ji u nás vždy uspali a pak přenesli do postýlky, kterou máme v ložnici. Teď posledních pár týdnů se ji snažíme uspat v postýlce rovnou. Dali jsme jí tam oblíbeného medvídka, pouštíme jí hvězdičky z projektoru a takovou uspávací hudbu (ta se jí moc líbí). Povětšinou ji slyším ještě tak 20 minut povídat a pak prostě usne. Ale občas se ještě vzteká a řve, to se snažím jí uklidnit, ale z postýlky nevytahuju, jen jsem u ní. To bohužel někdy trvá i hodinu, ale nakonec se přitulí k medvídkovi a spí. Dalším krokem je pro nás malá dětská postel v jejím pokojíčku, tam zatím spí přes den, ale na noc jsme ještě nezkoušeli.
Nám pomáhá ta hračka, také jsem jí koupila postýlku pro panenky, kam večer uložíme panenku, že jde také spát do své postýlky. Noční světlo je taky super a necháváme jí i pootevřené dveře, aby si nemyslela, že jsme jí opustili. Já se snažím hodně vysvětlovat, že každý máme svou postýlku, že se v ní spí a ráno se ustele a zas večer se tam vrátíme.

eithelwing
19. lis 2019

Dcera, 2,5 roku. Neusíná sama, za svůj úspěch považuji, že jí stačí pusinka, pomazlení, písnička, a pak sedím v rohu místnosti. Ale prostě tam musím být. Ona ví, že pak odejdu, vše to chápe, jen nechce být sama. A já to chápu, máme patrový dům, dcera spí v patře, my jsme dole... A je prostě malinká.
Většinou tam sedím 20 minut, mrknu na koníka, čtu si. :D Poslední dobou spí hodně odpoledne, takže večer usíná i hodinu. Ale nezlobí, leží, převaluje se, jen to prostě logicky trvá. Tak to někdy kouknu i na díl seriálu do sluchátek. :D

Jestli jde spíš o tu postel... No, tam neporadím. Malá byla odmala celkem... Nespáč u nás. Prostě jak jsem ji vzala k sobě, spala špatně. Jí vyhovoval vlastní prostor. Teď je to jiné, ráno si k nám vleze a dospí se, což osobně miluji. 🙂

V tomto věku bych každopádně vše konzultovala s prckem. Pokud mluví, lze z něj dostat, co ho trápí, co by potřeboval na lepší usnutí apod.

jaja01k
19. lis 2019

U nás pomohlo, když jsme zařídili nový pokojíček s novými postelemi, to bylo klukům 2,5 a 3,5 roku. Do té doby jsem musela s oběma ležet, držet za ruku a čekat, než usnou. V novém pokojíčku od první noci usínají sami. Ani jsme to nijak neřešili, prostě zalehli, řekli “dobrou noc” a spokojeně chrupkali až do rána.

veronikav31
19. lis 2019

Zkuste číst pohádky,případně držet za ruku a časem ten interval kracovat,až nebude potřeba žádný.Já dcerce a synovi přečtu pohádku,dám pusu a odcházím, oba dva jsou spolu v pokojíku(dcerce budou 4 roky,synovi budou 2 roky)

telicka
19. lis 2019

Od mojí kamarádky syn spí ještě v 6letech z maminkou přišli o tatínka tak jsou jenom oni dva .A druhá kamarádka má holčičku a ta přečte pohádky na dobrou noc usne v pokojíčku sama ,ale stejně kolem té 1hodinky dojde k rodičům do ložnice

nazka
19. lis 2019

@kudynovaveronika dcera má přes 3roky a i když přečtu pohádku, musím u ní počkat než usne. Teď se nám má narodit miminko, tak bych ráda, aby usinala sama, ale nechci ji nějak stresovat. Nevím jak na to

kudynovaveronika
autor
19. lis 2019

@zelenaesmolda no usínal vedle me na posteli, což bylo super, ale teď co jsem z porodnice doma chce usínat na rukou a kolikrát by mi ruce upadli jako v poledne ho také uspávám na rukou usne za chvíli, ale říkám si, že když už bude mít 2 roky měl by snad usínat nejspíš sam nebo ja opravdu nevim

marketa_sob
19. lis 2019

@kudynovaveronika Píšete, že jste teď krátce doma z porodnice, tak to bych se teď na nějaké usínání o samotě vykašlala... Jako chápu, že by to dost pomohlo, že s miminkem je dost práce a někdy je hrozně těžké tu pozornost rozdělit mezi dvě děti (mám také holky přesně dva roky od sebe... takže ta starší ještě dost vyžaduje moji pozornost a miminko samozřejmě taky). Pro starší dítě je příchod miminka dost psychicky náročná situace a ztížit mu to teď ještě tím, že ho budu učit usínat samostatně. Já bych to na nějakou dobu odložila, ono si to sedne 😉 Zkrátka pokud to jen trochu jde, já bych mu to usínání s maminkou neodpírala...

veronikav31
19. lis 2019

@kudynovaveronika omlouvám se,ale vy skoro 2 letého prcka uspáváte na rukou?jako miminko klidně jo,ale takhle velké dítě?tak ho dejte do postele a zkuste si k němu lehnout,ale uspávat na rukou to už fakt ne

loylii
19. lis 2019

@kudynovaveronika u nás je každý den stejný rituál už od miminek. Vecere, koupel, namazat krémem, dat do ruky lahev s řídkou kaší, dat do postýlek v pokojicku, pustit lampu noční světlo. Mají otevřené dveře, slyší nás vedle v místnosti, máme pustenou TV a neseptame😉 usnou tak do 20ti min, jedna vstává kolem 5 rano, druhá v 7. Hned po probuzení je vyndam k nám do postele, ještě znovu usnou. Věk 17 měsíců. Jestli to je takhle správně netuším, ale dělám to presne tak, jak nás uspavala maminka, ty tam navíc ještě jel každý večer šicí stroj😉

zelenaesmolda
20. lis 2019

@marketa_sob
hlavne by pak starsi ditko mohlo zacit na maleho "vetrelce" zarlit

marketa_sob
20. lis 2019

@zelenaesmolda přesně tak, hlavně naše Zorka žárlivost přes den moc neprojevuje, ale když se vzbudí v noci a je rozespala, tak se chce ke mně přitulit a to jí třeba vadí, že kojim...

zelenaesmolda
20. lis 2019

@marketa_sob
me se libilo prirovnani noveho ditete v rodine k tomu,ze si manzel privede milenku,v podstate je ta situace uplne stejna a nedivim se,ze dite zarli 🙂

texetka
21. lis 2019

Já uspávám i 3 letou 🙂 Ležím u ní v posteli a počkám až usne. Až se narodí druhé, počítám, že se na nějaký čas nastěhuje starší zase k nám do postele a budeme spát všichni společně.
Jinak do své postele chtěla až letos v září. Sama od sebe.

texetka
21. lis 2019

@kudynovaveronika a co kdyby usínal s vámi v posteli ? Nešlo by to ?

kudynovaveronika
autor
24. lis 2019

@texetka no to by slo ale je to muj malinky milacek s velky mamanek ☺️ Tak jsem chtela at zacne byt v tomto samostatny. Jinak je velmi chytry cokoliv mi poda uklizi semnou je moc sikovny ale v tomto chce usinat semnou sle jen ho musim chovat 🤔 nenosim ho hodinu do 15minut spinka. Nekdy i za par vterin.

puhelin
24. lis 2019

Dcerce se braska narodil kdyz mela necelych 2,5 roku. Spime vsichni v jedne posteli - 4luzku. Kdyz vecer uspavam, kojim mladsiho a starsi se ke mne prituli ze zadu a spi. Po obede jsem uspavani zrusila, to bylo i na 2 hodiny nez usnula. Takze je vecer unavena a odpadne. Po navratu z porodnice se kazdou noc budi a hleda me. Ujistuje se, ze tam jsem. Vlastne krome 5 dnu v nemocnici a 3 dnu v porodnici je kazdou noc se mnou. Nikdy jsem nebyla vecer venku s kamaradkama.