Syn se těší na dárek "od babičky", ale prarodiče ho chtějí dát až k Vánocům - co teď

kacihruba
23. lis 2018

Ahoj 🙂Jak byste reagovali vy? V rijnu deda a babi navnadili meho syna (5let) na Putovani s dinosaury, ktere se kona v o2 arene v lednu. Syn dinosaury miluje. Pres muj ucet jsem vstupenky zaplatila (nemala castka za 3lidi). Domluvili jsme se, ze ho tam vezmou oni. Tim padem mi moje mamka dala penize za vstupenky. Od rijna syn vi, ze tam pujde a rekl to i kamaradum ve skolce a kdyz jdem kolem plakatu na toto vystoupeni rika, ze se moc tesi. A ted k veci dnes mi bylo mou mamou oznameno, ze mu vstupenky (ktere zatim mam ja) daji jako od Jeziska. Bohuzel nepochopila to, ze o tom celou dobu vi. Rekla mi, ze to nechape atd..jak byste reagovali vy? Nabidla jsem ji, ze ji poslu penize abychom mu neudelali ,,bordel,, v hlave :( Co byste delali vy? Docela dost jsme se pohadali. Proste s tim nesouhlasim ja ani muj manzel a ona rekla ze mu je proste daji, ze rekne ze je poslala jeziskovi atd pry si kdyztak neco rychle vymysli :(

leilinka1234
23. lis 2018

Hloupost :( tohle bych nedovolila a babička by to měla pochopit a respektovat.

barulina
23. lis 2018

vůbec, tohle bych nedovolila

irena1111
23. lis 2018

když už o tom syn ví tak je blbost mu to dávat pod stromeček

xxx3d
24. lis 2018

@kacihruba uff... já si to umím živě představit, včetně hádky. Apeluj na to, že malej věří na Ježíška!
Když o tom už ví, že tam na to vystoupení půjde, měl by v hlavičce zmatek. Vždyť víra v dárky spojené s vánocema je krásnou součástí dětství, proč mu ji tak pitomě brát. To pitomě bych při komunikaci s mojí máti vypustila 🙂
Co bych dělala, asi bych oželela prachy za vstupenky, vrátila bych jí je s tím, aby mu za ně koupila něco s tématikou dinosaurů nebo něco z toho, co si přeje od Ježíška, aby se u stromečku mohl radovat.

klaarusa
24. lis 2018

Plně souhlasím s vami. To se prostě nedělá. Lístky bych zaplatila ze svého a dala je synovi tak jak to bylo domluvené....

kacihruba
autor
24. lis 2018

Moc dekuji za podporu a ze ten nazor nemam jen ja a manzel 🙂 pry jsem na to moc precitlivela (jsem 4mesice po porodu) a ze nemuzu myslet realne 😀

anina32
24. lis 2018

@kacihruba Pod stromeček nedávat, ale na druhou stranu bych netrvala na tom aby mu dali navíc ještě jiný dárek. Dárky od ježíška dostane od vás, nemusí mu ježíšek nechávat ještě něco u babičky, nebo bych tam nějaký dárek jakože propašovala sama. Pokud slavîte společně tak bych neřešila vůbec, nepozná že by tam mělo být ještě něco od prarodičů. Hlavně mu ty lístky nedávat pod stromeček. Nebo druhá varianta, my jsme hodně velká rodina, a nakupování dárků pro ostatní před dítětem neutajím, tak prostě ví že dárky dětem sice nosí ježíšek, ale aby dospělý taky něco dostali, tak se právě obdarovávají sami. A aby mu to nebylo líto, tak jeden dárek dostane jako i od nás, kupovala jsem nové povlečení, dostane se spidermanem, teď ho peru, povlíkat budu 23.12, takže to má oficiální dárek od nás a těší se na něj, i když není od ježíška a nebude pod stromečkem. A zároveň spolu můžeme vybírat dárky pro ostatní členy rodiny, prostě podat to tak že na vánoce se lidé obdarovávají, ale dětem navíc nosí kopu dárků ježíšek. A proto že mu prarodiče dávají ty lístky, nesměli by to ale podat tak že je to od ježíška.

kacihruba
autor
24. lis 2018

@anina32 Stedry vecer slavime i s babi a dedou. Jde o to, ze jsme se domluvili, ze obe deti budou mit stejny pocet darku jak od nas,segry(ktera je take na stedry vecer s nami) a nasich.Ja uz vsechny darky mam, vetsinu objednavam a kdyz nejaky koupim neberu s sebou syna u dcery je to jeste jine jsou ji teprve 4mesice. Ale chceme aby meli vse na stejny pocet🙂 chceme uchovat takoveho ,,detskeho ducha Vanoc,, dokud to pujde 🙂

gruyerre
26. lis 2018

@kacihruba Tak o co jde? Bude mít váš chlapeček o dárek míň, když nedostane lístky pod stromeček? Tak kupte vašemu maléme ještě nějaký dáreček vy, ať mají děti stejně, a bude vystaráno, ne?

pabka
26. lis 2018

@kacihruba a on doslova ví, ze už lístky babička má? Pokud ne, začala bych trochu naznačovat, ze víš, ze by tam chtěl a ze se to snad povede a ze byste mohli o lístky napsat Jeziskovi. Já v tom problém tedy naopak nevidím, naše dcera chce tady u nás do velké místní herny, moc se tam těší, slíbila jsem ji, ze tam v zimě půjdeme a lístky ji taky přinese jezisek, proč by ne? Já ji říkám, ze jsou hodně drahé, ze tam určitě jednou půjdeme, ale zatím ne..
tedy pokud neví konkrétně přímo to, ze babička už lístky koupila, tak nevidím problém v tom, ze by je přinesl jezisek.

martaska78
27. lis 2018

Tak pokud jde jen o počet dárků, tak buď jeden schovat nebo nějakou drobnost dokoupit. Babičce bych řekla, že o tom malý ví, tak to přece nemůže mít od Ježíška, když ví že ho tam berou oni, ať už nic nekupují, protože je jedno od koho dárek je, stejně jsou všechny od Ježíška a ještě bude malý rád, že má tak super babi a dědu, že ho vezmou na výlet. Hlavně si tím moc nedělat hlavu😉

bayt
28. lis 2018

Ja bych se nedohadovala a prikoupila darek navic.

hanafaustyna
28. lis 2018

Souhlasím s pabka. Ježíšek muze donést lístky...

kacihruba
autor
28. lis 2018

@gruyerre kdyby to bylo tak lehke 🙂 tak si piskam 😀 a neresim a koupim meco jineho ;)

kacihruba
autor
28. lis 2018

@pabka spis vi, ze ty listky jsem mela v ruce a ze jsou doma.v rijnu jsme kupovali listky s tim, ze je se mnou vyzvedl a tesil se na dinosaury s babi a dedou. Nebylo mi nikym receno, ze jsou jako od jeziska ani me to nenapadlo 🙂 proste jen vezmeme ho na dinosaury 🙂

kacihruba
autor
28. lis 2018

@hanafaustyna on je se mnou vyzvedaval a tim, ze je videl mu je proste nedam viz prispevek.Nakonec jsem mame poslala penize zpet at mam klid

kacihruba
autor
28. lis 2018

@martaska78 ja uz to neresim ;) poslala jsem mame penize, protoze zacala tvrdit ,,ja to platila takze i kdyz je mel v ruce tak mu to vysvetlim, ze jezisek je ukradl,, 😀 takze jsem ji poslala penize zpet a tim padem jsou listky nase. Sice nepochopila, ze s nim stejne pujdou i kdyz jsem ji to vratila.

hanafaustyna
28. lis 2018

@kacihruba aha tak to chápu. Já teď taky deckam dala pohádku na cd na poslouchání a večer sem dostala sprdung,že to mělo být na Ježíška,že to bylo jasný...

bayt
29. lis 2018

@kacihruba Clovek se nestaci divit, kolik problemu a kotrmelcu to zabere, aby se detem neprozradilo, ze darky kupujete vy.

kacihruba
autor
29. lis 2018

@bayt Nikdy jsem tohle neresila. Az prave ted jen kvuli temto listkum. Kazdorocne objednam najednou z mallu skoro vsechny darky na konci rijna/zacatek listopadu a mam vystarano a neresim nejake behani po obchodech ;) darky uz mam zabaleny a muzu uzivat klidu obdobi Vanoc s detmi a rodinou 🙂 bez stresovani a honky po obchodech 🙂

mandre
29. lis 2018

no teda já bych vrátila peníze a i bych šla s ním, protože jestli jsi to platila ty a šli by oni, tak to celé bude mít další jednání🙂....mám to podobně, místo aby mi šli na ruku, dost často mi dělali nepředvídané situace😖 a odpovědí je, že to moc řeším...takže vše si radši dělám sama i kupuju a nic dopředu jim neříkám.

kacihruba
autor
29. lis 2018

@mandre no ja bych sla i s manzelem, ale hlidani pro malou(4mesice) nejspis moc nebude. Zatim nechce u nikoho byt. Uvidim nechavam to otevrene 🙂 Vubec nevim co je to napadlo. Vcera zase bez zeptani zaplatili dovolenou u more i pro malyho 😀 radeji nekomentuji a vtip je v tom, ze v tu dobu jsme my na dovolene 😀 takze jsem si vyslechla dalsi pohadku o tom jak ho vezmou a nasi dovolenou mame presunout 😀

babanci
29. lis 2018

Udělala bych to tak, jak jsi to udělala Ty. Vysvětlila bych rodičům, že malý už to prostě ví, těší se na to a jako dárek pod stromeček už to není možné. Když jsi jim vrátila penze, tak můžou vymyslet něco jiného, ne? U pětiletého kluka to nebude problém.

babanci
29. lis 2018

@kacihruba A co kdyby jí přesunuli oni? Mám taky vnoučata, taky jsem koupila pobyt u moře, ale napřed jsem se zeptala, Za a - jestli mi je vůbec chtějí dát a za b - jestli můžu v tento termín. Vůbec nechápu, proč si lidi, ještě blízcí, dělají takové zbytečné potíže. ☹

mandre
29. lis 2018

@kacihruba to máš aspoň dobrý, že ho chtějí vzít na dovolenou😀, naše babíčky se nikdy ani nenabídly....moc zájmu taky škodí. mně se třeba stávalo, že se mě zeptala, co má koupit k narozeninám a já blbec jsem jí přesně vybrala a ona pak koupila něco jinýho a ani mi to neřekla (načež já s tím počítala, protože jinak bych to sama koupila🙏) A když jsem se zeptala, proč nekoupila, na čem jsme se domluvily, tak prý tohle se jí líbilo a že to moc řešim. Udělala mi to 2x a od té doby kupuju vše já, dám jí to a ona zaplatí.

normalnimatka
29. lis 2018

moc nechápu, o co prarodičům jde...aby měli vyřízenej dárek pod stromeček, nebo jak? nevim no....

ale jinak, já třeba plánuju dětem říct, že dárky dává ježíšek i lidi mezi sebou. aspoň pak nemusíš vymejšlet romány, když dítě něco doma najde, nebo balící papír atd. navíc můžete spolu pak třeba pro někoho dárek chystat - namalovat něco pro babičku apod, nebo dělat jmenovky na dárky atp. je to logičtější, jak by to přeci ježíšek všecko stihnul, žejo:D

pabka
29. lis 2018

@normalnimatka takhle to máme my, vloni v 5 letech už mi přišla dcera tolik “při smyslech”, aby slyšela a viděla, ze dárky lidé kupuji, ze v reklamách se asi nenabízeji dárky pro Ježíška, aby je koupil v Alze atd.
Takže jsme ji řekli, ze jeden malý dárek si dávají mezi sebou ti, co se mají radi a zbytek dárku nosí jezisek. A mám klid, když slyší reklamu, vyrábí dárek ve škole, vidí balici papír apod., vždy už mužu říct, ze to je na ten dárek, co si dáme mezi sebou.
Nehledě na to, ze si moc přeje panenku LOL - kdo nezná, je to panenka v kouli a je překvapením, který typ panenky uvnitř v kouli je. Chce jednu konkrétní a když jsem ji Vysvětlovala, že nikdy nikdo předem neví, jaká panenka uvnitř je, tak mi řekla, že si o ní napíše Ježíškovi, protože ten je kouzelnej a ví všechno. A určitě ji donese tu, kterou si přeje. 😂😂😂😂
Takže panenku LOL dostane jako od nás, ostatní dárky přinese ježíšek.

kacihruba
autor
30. lis 2018

@mandre samozrejme jsem rada, ze maji zajem, ale od doby co jsem porodila dceru(4mesice) je to az moc. A kdyz jim neco vysvetlim..melou svou a jeste jsou urazeni. Ja to moc neresim az na ten darek. Na druhe strane ma zajem jen tchan. Tchyni jsem nevidela 4roky a od doby co jsem s manzelem (10let) jsem ji videla cca 3-4krat 🙂 tak to me daji penize a kup to a pak mi to dej jako ze to je od nich 😀 coz uz davno nedelam..presne kvuli tomu jsem si nakoupula vse dopredu a vetsinou na eshopech a mam klid 🙂