Taxikaření nebo bydlení ve městě?

rybizka
16. bře 2024

Potřebuju poradu s vámi.
Přestěhovali jste se někdo z obce za městem (my máme dojezd 20min autem) zase zpět do města, aby děti chodily samy do škol a kroužků a nemuseli jste je taxikařit?
Nejde o to vození, ráda to pro děti udělám, ale připadá mi to pro všechny děsně omezující a pro ně nesamostatné. Ano, mohly by pak jezdit busem, ale podle mě nic nenahradí to, když se můžou spolehnout jen na svou pěsko-chůzi, max MHD. Nás v obci nic nedrží, hlubší přátelství tu nemáme. Máme tu prostě ,,jen” krásné, prostorné bydlení se zahradou… ale teď babo raď, co je pro ten život víc ,,potřebnější” 😀
Řešili jste to někdo? Díky za vaše zkušenosti a názory.

lobella
18. bře 2024

@konidana prave si nemyslim,ze je vzdy nutne byt otrokem a taxikarem, proste jaky si to kdo udela tak to ma, jako bydlet ve meste, ale mit krouzek na druhe strane mesta,stejne to decko do urciteho veku neposlete samotne, takze jestli vesnice nebo mesto, zas tak rapidni rozdil nevidim

dasasa1
18. bře 2024

My bydlime ve meste, skolu mame pred domem a stejne deti vozime do lepsi jinam😅 Krouzky u nas ve meste taky vozime, je to rychlejsi. Nam by asi zadne stehovani nepomohlo🙈

anonymmm88
19. bře 2024

Taky ted taxikaříme a vozime 30min autem do školy ačkoli máme jednu velkou 5min autem. Ale nebylo to naše rozhodnutí, ale ex, protože nechtěl dát souhlas se změnou školy. A tak vozíme. Jako je to docela opruz, ale říkám si,že vždy se můžeme přestěhovat blíž. Zeptala bych se i děti, jak to vidí, prostě vědět názor, jestli jsou tak spokojene. Občas mám totiž pocit, ze my dospělí neco v sobe řešíme a deti jsou naprosto v pohodě.

jane46
19. bře 2024

Nevyměnila bych zahradu a klid v domě za kroužek a školu přes silnici...
Vyrostla jsem v zapadlé vesničce...ale jsem rozený asociál, takže mi vyhovovalo, že na mě každé odpoledne nezvoní kamarádky... ale že se musím jednou za čas domluvit, vzít kolo a dojet přes kopec do města (a jak to bylo potom parádní, když šel člověk z bigbítu a za ty 3 km pěšky naprosto vystřízlivěl 😀).
Teď bydlíme podobně, ale děti jsou tu od narození, tak tu partu mají tady (a já sociálně trpím, protože u nás věčně je nějaký jejich kámoš či celá banda kámošů) a za kroužky, zábavou atd. můžou vzít to kolo, sednout do busu... časem 😀 😀

nnnadja
19. bře 2024

U nas je jen skola do prvniho stupne. Krouzky jsem resila v miste. Cca od 5 tridy jsou uz deti samostane a jezdi autobusem vsude samy. Takze toho taxikareni ubyva. Ale je des bes no,zvlast kdyz tech deti je vice. Ja mam dva “jedinacky” tak se to dalo..ale do mesta bych se nestehovala zpet skrz toto.

krisstina93
19. bře 2024

Já bych radši dům se zahradou a vozit děti, než drepet ve městě a mít všechno pod nosem, ale všude milion lidi, bordel, žádné soukromi, neustále brát ohled na sousedy v paneláku apod,

pampelina18
28. bře 2024

@rybizka zkušenost město dojezd nulový ale hrůza.... Zlatá vesnice, raději budu dojíždět do práce hodinu a mít dům se zahradou než žít v paneláku v ruchu města.

lutu11
28. bře 2024

@rybizka
V jistem casovem rozmezi se muzou Tvoje potreby a potreby deti omezovat. Ale deti s Tebou budou bydlet relativne kratkou dobu. Z dlouhodobeho hlediska (pokud si Ty ve vesnici spokojena), bychom se urcite nestehovala. Z kratkodobeho a vychovniho hlediska si myslim, ze pro deti je lepsi kdyz se nauci samostatnosti (dojizdet zkusi samy), pokory (logicky nebudou stihat 5 krouzku ve meste), a organizace vlastniho casu. Chci obcas koukat na televizy, nebo se furt honit? Tebe jakozto rodici, bychom doporucovala hledet prioritne na sebe. A rozhodnout se hlavne podle vlastnich pocitu. Ja bychom se NIKDY z vesnice neprestehovala. Mne by chybel les a zahrada.

elvira
28. bře 2024

Bydlíme na vesnici, je tu školka, škola, doktoři, takže taxikářeni se nekoná, syn chodí a chodil do i ze školy sám brzy. Dojíždět bude na střední, to už zvládne sám. My dojizdime do práce, je to cca 20 minut, děláme spolu, takže jedna cesta. Město mi nevyhovuje, spoustu lidí, aut, tady vylezu na zahradu a mám klid. Neměnila bych.

lenkabukov
29. bře 2024

Bydlíme na konci světa, kde ani busy nejezdi. Raději budu taxikarit a mít klid, sousedy skoro nemáme, jen pár a zbytek chataři, je to tu úžasné….než abychom se tohoto vzdali. Vyzkoušela jsem si život ve městě a už nikdy bych se tam nevrátila. Ten hluk z ulice nezvladam. 😂🙈

evulineek
29. bře 2024

@rybizka prestehovala, pro deti mesto k nezaplaceni. Zustala bych jen v připadě, že tu mame velke pratelske vazby a take na vybavenosti dane obce.

evulineek
29. bře 2024

@rybizka zeptala bych se i jak to videj deti.

anonymmm88
29. bře 2024

@evulineek tak pro někoho je k nezaplacení i vesnice. Záleží,jak je kdo nastavený a co mu vyhovuje. Ale pro deti je vesnice taky super. Co se týče toho, že chodí sám ven, ve městě bych ho nepustila. V lete může být venku, i když já jsem doma a vařím, nemusí na mě čekat. Má tu bazén, čtyřkolku. Jediné co, tak ho musíme pořád vozit. Ale cestu autem si povidame, dáváme hádanky, zpíváme.

Jinak já žila celý život ve velkém městě a rok zpátky jsem se prestehovala na vesnici, kde, jak říká moje babi, dávají lišky dobrou noc. Do města (pul hodky autem) jezdím několikrát do týdne ( syn škola, doktoři, rodina) a vždy jsem šťastná, že jedu zpět do klidu. Ja rikam , ze se že mě stává asociál😀 Ale je pravda, že přeplněné hřiště jsem nedávala, ani když jsem bydlela ve městě.

veronicka89
29. bře 2024

V panelaku na sidlisti bych bydlela uz jen v nejake silene nouzi...

Vyrostla jsem ve meste v dome o 6 bytech u parku se zahradou ....

Dum me nelaka co se tyka obhospodareni ...

Pro me je idealka bud byt ve meste nebo tak jak bydlime ted : mini vesnicka s pekarnou skolou a postou .
Na vlak 2min chuze
5 min autem do jesli , 20-30min autem nebo mhd do prace a skolu 300m od domu , vsechny obchodaky sluzby a nakupy do 6 minut autem / 6minut vlakem 😍

Takze odpoved je bydleni v klidu ake kde je vse potrebne v okoli...

e_lys88
29. bře 2024

@rybizka ahoj, mám čerstvou, osobní zkušenost. Od maličká jsem bydlela, na vesnici, v baráku, teď půl roku zpět, taky na vesnici, město hodně daleko, do prace tam i zpět celkem 80km denně, autem. Opravdu nádherné místo, louky, lesy, spíše chatová oblast už…na mateřskou ideální, ale ne, na každodenní fungování, po dlouhém uvažování, jsme dům prodali a přestěhovali se, do města, máme vééeliky 3+1 byt, v cihlovém baráku, jen 13 bytů, jsme na kraji města a maximálně spokojení, vážně mi to moooc vyhovuje, až si říkám, jak by bylo všechno jednoduché, kdyby to bylo dříve. Máme sice ještě kousek, od nás druhý dům, obří zahradou a hodně volných chvil, trávíme i tam. Takže za mě mít byt, ve městě+chatičku se zahradou=značka ideál👍👍👍👏👏👏!

petronelka20
29. bře 2024

@rybizka bydlime na vesnici, mame tu skoro vse (skolku, prvni stupen zakladky, postu, obchod…), pristi rok jde dcera na druhy stupen do sousedniho mesta (bude jezdit bud vlakem ci autobusem, spoje jsou dobre, ve spicku to jezdi nekolikret do hodiny, rekla bych i mozna casteji nez mhd ve meste mohla by klidne chodit i pesky nebo jezdit na kole, skola je vzdalena asi dva kilometry). Jsme tu spokojeni, prestehovali jsme se pred 8. lety z velkeho mesta. Ale treba s tema krouzkama si clovek nevybere, syn chodi na karate, v sousednim meste mu klub nevyhovoval (vadili mu treneri, kteri trenuji i ve meste, kam chodi dcera, takze bychom museli stejne dojizdet do jineho okresu do jeho stavajiciho klubu), tak jezdime do mesta vzdalenejsiho a dcera chodi na cheerleaders a to jezdime 35km do jineho okresu, kde jsme drive bydleli, takze taxikare delame take. Az bude syn starsi, tak muze jezdit sam, ale u dcery to vidime az na stredi, pokud tedy bude dojizdet do toho mesta, pokud ne, tak ji taˇ budeme muset vozit i nadale, pokud u toho sportu zustane.

moni_12
30. bře 2024

On je taky město a město....my bydlíme na malém městě, 30tis obyvatel, bydlíme v 3patrovem cihlovém domě, na patře dva byty, pohodička, klídek, za barákem krásné velke travnaté hřiště... Před barákem park, vše dostupné okolo. Když jsem byla na návštěvě u kamarádky v Brně, v 8.patre paneláku na sídlišti, to se mi vůbec nelíbilo.