Dojíždění 30 min. do práce. Co myslíte?

llucineckas
16. led 2023

Ahoj, potřebuji názory.
Mám dvě malé děti, bydlime ve městě a máme možnost koupit nadherny nadstandardní dům za výbornou cenu, teď jsme v bytě a ten nám začíná byt malý. Nicméně dům je 20 km od města, zhruba 30 min autem do skoly a prace- já a děti jezdíme do stejne budovy - učím v soukrome škole, kde mám i děti ( školka a malá půjde do 1. Třídy.). Teď to máme do skoly cca 7 min autem.
Stojí dojíždění za život na vesnici v krásném domě se zahradou? Finančně neřeším, to zvladneme v pohodě.

victress
16. led 2023

ano, stojí, já tak dojíždím už léta, i když vlakem, což je jisté nepohodlí, autem bych to vůbec neřešila, navíc když jezdíte do stejné budovy s dětmi = značka ideál...pokud má dům i zahradu, tak bonus pro děti navíc...

konidana
16. led 2023

@llucineckas podle mne neni skoro zadny rozdil jestli dojizdis autem 7 nebo 30 minut. Autem jezdíš tak jak tak. Opruz je dojizdeni hodinu a vic.... no dobre i min, ale do 30 minut je uplne v pohode. To neprejedes ani z kraje do centra prahy.

uzivatelkapetra
16. led 2023

Popravdě půlhodina, co to dneska je? Nic

llucineckas
autor
16. led 2023

Děkuji, ještě dodám, že na vesnici nikoho neznáme 🤣 Ale ten dům za to podle mě stojí 🤷🏼‍♀️

emillyhk
16. led 2023

Když jsme hledali pozemek, kde stavět, tak jsem měla vytyčený okruh, že maximálně 20 km, tedy těch cca 30 minut. Povedlo se. Já jsem ještě na RD, ale manžel dojíždí a nakonec si to pochvaluje, protože nejede přes centrum a časově to odpoledne vychází dokonce líp 😉

martt
16. led 2023

@llucineckas Tak 30 minut není zas taková doba na dojíždění. Ale ja osobně bych se zaměřila na to , pokud bych nebyla pojízdná, jestli do té práce a skoly se mám jak dostat i bez auta. Jestli v té vesnici je nějaká občanská dostupnost, pošta, obchod apod....

jane46
16. led 2023

Jezdim tak do prace uz 11 let... I ted co mame deti. Rano s manzelem autem (je to tech 30 min), po praci busem 45 min. Super cas na spanek 😆 Ani mi to neprijde...

uzivatelkapetra
16. led 2023

@llucineckas neznáš, poznáš 🙂
Já jsem celý život z vesnice, teď několik let bydlíme v malé vesnici, kde krom hospody není vůbec nic a i v té hospodě jsem byla uvnitř poprvé až před Vánoci 🙂
Znám tu opravdu pár lidí, ale já nejsem příliš družný typ.
Máme dvě auta, protože bez auta je člověk hotový a vůbec mi to nevadí.

victress
16. led 2023

@llucineckas a hodíš nám sem odkaz z realitky, ať můžeme taky slintat? 😀

llucineckas
autor
16. led 2023

@victress není nikde inzerovaný, je to po známosti, ale je krásný. Skleník - vyhrivany, virivka, sauna, posilovna, obrovsky vnitřní bazen, garsonka uvnitr, party mistost se sklípkem, krásná zahrada. Vse moderní, fakt super. Cena 8 mil 😁

fifinka2020
16. led 2023

@llucineckas ber to hned ❤. Manžel dojíždí v Praze hodinu 🙄

jaja01k
16. led 2023

Každý má jiné priority. Pro mě by to nebylo. Vyrostla jsem na vesnici, takže dojíždění jsem si užila víc než dost. A práce okolo domu, zahrady taky. Teď jsem naprosto šťastná v paneláku na sídlišti, kde mám všechno v docházkové vzdálenosti, a na vesnici do baráku už bych nešla ani za zlaté prase.

vladienka
16. led 2023

Zijeme normalne v Prahe, nie za hranicou a manzel chodi do prace cca hodinu, holt druhy koniec metra plus par minut busom na metro.. takze polhodina je nic

llucineckas
autor
16. led 2023

@martt Ano, autobus jezdí každých 30 min a trvá 40 min, zastávka je pod barakem. Ve vesnici jsou 2 skoly, školka, zuška, obchod, pošta. Starosta je mlady, ambiciozni, spousta mladých rodin s dětmi.

jana_zofie
16. led 2023

@jaja01k taky tak. Ale jestli je to pul hodiny a ma kde zaparkovat (a idealne aby tam jezdily busy, at pubertaky nemusi vozit mamataxi kvuli kazde kravine), tak je to asi cajk.

merope
16. led 2023

@llucineckas Tak jestli je dojíždějí bez auta 40 minut a jezdí to po půl hodině, tak bez auta sice opruz, ale dá se to. Já to mám do práce cca 30 minut a to do jedné budovy, kde to beru jako "u nosu" (bydlím v širším centru Prahy a škola je u Hlaváku), do druhé budovy to mám přes 45 minut, protože je na okraji Prahy (a to to mám metrem bez přestupu).

zekrt
16. led 2023

Vadilo by mi, že se děti nedopraví všude snadno samy. 🤷🏼‍♀️ Pro mě by to nebylo.

denski24
16. led 2023

@llucineckas v tvé situaci bych neváhala a šla do domu

zelenaesmolda
16. led 2023

@llucineckas
ja dojizdim mhd pul hodiny ve meste.nevidim v tom zadny problem.

journals
16. led 2023

Dojíždění bych neřešila, půl hodina je luxus 😀 ale žít na vesnici bych nechtěla

janule0123
16. led 2023

@llucineckas ono není problém jet do práce 30minut v rámci města 😎spis bych premyslela až budou děti větší, jestli se v pohodě dostanou domu z města … případně když budeš třeba nemocná, jestli zvládnou sami do školy… jak jezdí spoje, navazují přestupy … jak to dlouho trvá … každý ma svoje…

teate
16. led 2023

V Praze jezdíme i hodinu. 😅 Tohle je nic. Ale pokud je to nějaká “díra”, tak bych spíš zohlednila co děti, až budou větší. Jak se budou dopravovat ony samy. 🙂 Pokud to není problém, vemte nadstandardní dům za dobrou cenu.

nita1984
17. led 2023

@jaja01k tohle je na životě to krásný. Vyrostla jsem ve velkém městě v bytě. Stejne tak manžel. Teď se shodujeme na jednom. V bytě už fakt nikdy. Navíc s našim auti synem si to v bytě neumím vůbec představit, ale uznávám, ze je to specifická situace. Každému vyhovuje něco jiného. Pro někoho je základ MHDpred domem, pro někoho klid a další benefity vesnice.

lauriak
17. led 2023

@llucineckas jsou to vizovice?

rencinka87
17. led 2023

@llucineckas Treba v ramci Prahy je 30 min standardni dojizdeci cas - bud MHD nebo autem v zacpach - takze 30 minut jako cas jako takovy bych neresila vubec.
Dala bych si pozor, jestli to je 30 minut i ve spicce (treba syn to ma do skoly autem 12 minut mimo spicku, v klasickym rannim provozu je to 20-25 a kdyz byly uzavery na Barrandaku, tak jsme jezdili i 45 minut) a taky bych brala vyrazne v uvahu, jak se da dostat od domu MHD (jak casto jezdi, jak dlouha je cesta, jak jezdi vecer/v noci/o vikendu) - kvuli detem, az budou vetsi, aby mohly dojizdet samy a hlavne az pak budou dospivat, aby byly nezavisle na odvozu vas rodicu.
Jinak bych nevahala 😉

marcicek84
17. led 2023

Vzala bych to,ale popremyslela nad tim,zda deti nedat do mistni skoly/skolky,at ony nemuseji jezdit tech 30 min. a seznami se tam s detmi z okoli. Zalezi zda bych stihala vyzvedavat. 30 min. dojizdeni do prace je ok.

zuzineckah
17. led 2023

@llucineckas záleží, jestli těch 30 min je to i v kritických hodinách, my se taky o víkendu dostaneme do Phy za 15 minut, ale ve špičce je průměr 40 min až hodina... Ale domu bych se nevzdávala, jen bych vykoumala tu dopravdu, pokud je i jiná možnost než auto. a souhlasím s @marcicek84, co se týče dětí. Pokud by to šlo, tak si myslím, že je to rozumný nápad.

llucineckas
autor
17. led 2023

@lauriak ze Zlína do Liptálu máme nabídku

anita003
17. led 2023

Pro dospělé je to stěhování bez problémů, dojezd v klidu, na vesnici ticho a pohoda... Pro děti poměrně na prd slušně řečeno. Já se stěhovala z města na vesnici, když mi bylo 9 - pořád jsme dojížděli do školy do města, později jsem tam chodila i na gympl, takže nejhorší pro mě bylo, že všichni kamarádi byli jinde, na vesnici jsem neměla nikoho, jo, 1 sousedku, ale to není totéž jako spolužáci... A v pubertě pak nějaké párty byly vždycky ve městě a dostat se nějak domů byl problém, když člověk nechtěl dát x stovek za taxi... Taky se teď se 2 dětma díváme po baráku, ale už vím, že to těm dětem nemůžu udělat, abych je odstěhovala na periferii... Ale barák zní dobře, když už tak bych jim změnila školu do Liptálu...

lauriak
17. led 2023

@llucineckas myslim, ze trasu liptal - zlin stihnout v ranni spicce za pul hodinu je absolutne nerealne. Ja sem kdysi jezdila vizovice - zlin rano mezi 7-8 a kolona tam byla na hodinu.