Tradiční čínská medicína

madoxka
14. dub 2016

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat zda se tu některá z Vás nechystá studovat TČM v Brně? Docela mě tento směr zajímá a hledám spřízněnou duši, která by měla též zájem 🙂 Popřípadě jaké máte zkušenosti s TČM? Vítám každou odpověď 🙂

malinkaelinka
15. dub 2016

O žádném studiu neuvažuji,ale na principech čínské medicíny mě strýček zbavil těžkého atopického ekzému, když mi bylo 8. Ten ekzém jsem měla od miminka. Před cca 2 lety se mi objevili potíže s ledvinami a nasledne ekzém..stryce už jsem se na nic zeptat nemohla a tak jsem zapátrala a ejhle, opět pomohla čínska medicina, přesně jsem se našla, udělala jsem změny ve stravě, sama jsem si naordinovala očistnou kuru a byl klid...před tím hnusný záněty ledvin několikrát do roka a pak klid. vše jsem si nastudovala sama, žádné preparáty jsem nebrala. Takže moje zkušenost je skvěla 🙂

madoxka
autor
15. dub 2016

@malinkaelinka To zní skvěle 🙂

bva
6. črc 2016

@madoxka a já se přikláním také už 13 let k tradiční čínské medicíně a velká spokojenost 🙂

laisobel
6. črc 2016

Ja chodim v Praze a sice je to drazsi ale moc mi to pomaha... Pryc s ekzemy a zlepseni alergii. Je to hodne komplexni a netroufla bych si sama, ale "doktorce" verim. Vsak oni v te Cine vedi co tam ty tisice let maji za poklad 🙂
Za mne cinska medicina tedy rozhodne ano 🙂
Je pravda ze jsou veci ktere sverim te nasi zapadni, ale mam to tak nejak v rovnovaze k vlastni spokojenosti.

urtica
6. črc 2016

@laisobel Myslím, že západní medicína má svoje místo zejména v případě akutních stavů, zlomenin, zubařiny apod.

madoxka
autor
7. črc 2016

@laisobel A o studiu v Brně neuvažujete?

laisobel
10. črc 2016

@urtica presne tak. Jsou stavy kde ma rozhodne dobry efekt. Za mne je to ideal v kombinaci s tou cinskou a s homeopatiky... Tak jako vyvazene 🙂

@madoxka nene neuvazuju... Zas tak zapalena do toho nejsem. Radeji se poradim s doktorkou tady...

madoxka
autor
10. črc 2016

@laisobel škoda ☹

eicul82
10. črc 2016

@madoxka Ahoj,můžeš mi napsat sz, lehce o tom uvažuji