Trefovaly jste se porodem na určité datum?

daasqua
12. bře 2020

Ahoj, napadla mě taková diskuze na odlehčení v této složité době 🙂 Chtěli jste se trefit s narozením dítek na nějaké speciální datum? Například že by to vypadalo hezky (20.2.2020...), nebo že by měli narozeniny s někým jiným v rodině, nebo že to datum má nějaký zvláštní význam pro vás? Dá se třeba při císaři vybrat nějaké datum? 😀
Já jsem se třeba narodila tátovi k třicetinám (no chtěl asi kluka 😀 ), vnučka se mu narodila ke svátku. Moje obě babičky se narodily ve stejný den (i rok) a v ten den a měsíc jsme pak později měli svatbu.

alilali
12. bře 2020

@daasqua Ty blaho. Ne. Ale myslím, že to je nereálné a jde spíš o náhodu 🤔, ale těžko říct. Pro císař se datum vybrat neda.

jaja01k
12. bře 2020

U prvního byla šance, že by se mohl narodit na manželovy narozeniny nebo na Valentýna, 14.2.2014, to mi přišlo takové hezké. Ale vybral si jiné datum. U druhého jsem si myslela, že by se mohl narodit na apríla. Nenarodil, i když jeho povaha a smysl pro humor by tomu odpovídaly.

llorak
12. bře 2020

Já měla termín 1.10.2018, tak jsem chtěla porodit 22.9. na své narozeniny a broucek se nakonec rozhodl vylézt už 18.9.2018 😁 takže to má krásné ❤

ireniq
12. bře 2020

Já jsem si přála porodit na sudý den v měsíci, prostě se mi sudá čísla víc líbí 😀 původně jsem měla termín 24., 28. mě přijali do porodnice na pozorování s tím, že druhý den ráno asi císař a nakonec byl císař ještě ten den večer, takže se mi sudé číslo splnilo 🙂

adelka951
12. bře 2020

Manžel chtel, aby se nejmladší narodil 18.8.18. No, nevyšlo to jen o pár hodin, malej chtěl ven o něco dřív.

alcar
12. bře 2020

Chtela jsem dceru porodit na prvni jarni den, byt jsem mela termin az 31.3. Nakonec byla vypuzena oxytocinem 21.3. Bohuzel od toho roku je prvni jarni den uz 20.3. 😃
A kluky dvojcata jsem mela “v planu” na manzelovy narozeniny 22.5., ale porodila jsem predcasne uz 6.4. Nakonec jsem ale rada, protoze slavi decka narozeniny spolecne.

daasqua
autor
12. bře 2020

@llorak Kamarádky syn je zase 16.9.2016, takže podobné 🙂

elinkav
12. bře 2020

Chtěla jsem, aby se dcera narodila 16.10.2016 (ten den jsem měla termín). Tak jsem se odpoledne naložila do horké vany a dělala všechno pro to, aby to bylo... porod se spustil v 11 hodin večer a narodila se až další den odpoledne... 😬😁

daasqua
autor
12. bře 2020

@elinkav Jo, to se musí den předem 😀 U mě to tak fungovalo. Trefila jsem se tím do neděle (taky jsem), aspoň byl klid 😀

papousekpaja
12. bře 2020

Ja mam termin 8.6. Muj exmanzel (zustali jsme skvelymi prateli) si ze me dela srandu, ze by si pral, aby se mi to narodilo k jeho padestatinam 1.6. ( je o 17 let starsi) me by se zas moc libilo, kdyby mel broucek datum narozeni bud 22.5 nebo 22.6 na muj svatek, proste mam 22 rada, mam i 22.1 narozeniny. Ten kveten by realny byl, sice o 17 dni driv, ale to neni tak strasne, to uz je 9 mesic, ja sla na svet o mesic drive a mela jsem prez 3 kg a 50 cm. No, nechame se prekvapit jake datum si Davidek vybere 😉 aspon, oproti me a priteli bude mit narozeniny, kdyz bude teplo.

elinkav
12. bře 2020

@daasqua to jsem si já bláhová (prvorodička) myslela, že si dojedu porodit a bude hotovo... netušila jsem, že se s tím budu crcat 16 hodin 😄
Tak ti to vyšlo pěkně na víkend 🙂

lstuchlova
12. bře 2020

Chtěli jsme prosinec, ten se povedl. Datum nám byl jedno, dcera si "vybrala" 21. 12. 🙂

daasqua
autor
12. bře 2020

@papousekpaja Číslo 22 se mi u dat taky líbí (máme svatbu). No ten den se jí ještě nechtělo, až o dva později 🙂 Ani sklenička červeného vína ve vaně ji nenalákala.

papousekpaja
12. bře 2020

@daasqua ja jsem na tu 22 az uchylna 😂 i kdyz se divam na americke filmy, tak ji proste vsude vidim, treba i v Simpsonech jsou dva dily s loterii a v obou ma Homer vsadit a nebo vsadil serii cisel, kde byla 22. V tom filmu se Sandrou Bullock jak je tam ten autobus s bombou (nevzpomenu si na nazev) , ten ma taky cislo 22.

leilinka1234
12. bře 2020

Jo, děsně jsem chtěl porodit 19.11. 😀 termín porodu 4.12. 🙂 byla by v tom hezká datumová souhra s druhou dcerkou 🙂 měly by vždy jedna svátek a druhá narozeniny. Hezky spolu 🙂 nevyšlo to, přenášela jsem 😀

lucie_j
12. bře 2020

Netrefovali jsme nic. S dcerou jsem měla termín na tchánovi narozeniny. Vůbec jsme nepočítali, že by to mohlo vyjít, že by to byla příliš velká náhoda. Čekali jsme, že to bude den po, nebo před. Ale dcera se trefila, asi si chtěla udělat u dědy oko.

lucie_j
12. bře 2020

@lstuchlova Fakt? A z jakého důvodu? Většina lidí prosinec nechce kvůli vánocům.

annanoskova
12. bře 2020

U nás by byl ideální datum 17. Já jsem 17.3. manžel 17.11. a brali jsme se 17.10. ❤ Termín jsme měly mít 9.ledna, ale kvůli KP se dcera narodila císařem 6. ledna 2020 Rodinná souhra😊Moje mamka je narozená šestého, děda v lednu a babička s nulou na konci 1950 😊

patmouse
12. bře 2020

Ja jsem spis hlavne nechtela urcity datum... obe deti mam v zari,tak hrozilo,ze by se jedno z nich mohlo narodit na narozeniny tchyne... to bych neprezila 🤦🏼‍♀️ Nastesti to nevyslo 🤭😂

nafreya
12. bře 2020

My se teda nijak nestrefovali, ale nakonec nam to vyslo. U prvniho miminka jsem si prala, at se narodi 25. protoze jeho tatka je taky 25. A vyslo to. Dokonce ve stejny den, jako mlse narodila moje sestrenka (pres koleno) a druhe miminko se narodilo ve stejny den jako mladsi sestra te sestrenky 🙂

krupka3
12. bře 2020

U nas byl TP 7.1., ale vedela jsem, ze budu rodit driv, takze jsem to porad smerovala na Stedry den. Dcera se nakonec narodila 22.12. ve 22:02, takze jeste hezci 🙂 druhy TP mam 27.6., tak si rikam, ze 16.6. by se mi libilo 😀 Tata ma narozeniny 7.6., to je moc brzy, a manzel 28.6., tak pripadne jeste tak, i kdyz s prenasenim moc nepocitam.

lstuchlova
12. bře 2020

@lucie_j Jen protože se mi prosinec líbí, chtěla jsem zimní miminko, leden nemam ráda a na únor bychom zkusili druhé dítě.... 😀

palacinka_marmeladova
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie_j
12. bře 2020

@lstuchlova Tak to jo. Já mám první v červenci. Manžel je v lednu.Já, moji rodiče, tchán a dcera v únoru. Teď bude karanténa, tak třeba bude v prosinci ještě třeťátko...

daasqua
autor
12. bře 2020

@lstuchlova Já zrovna prosinec nechtěla kvůli vánocům 🙂 A nakonec má datumově druhé vánoce v létě jako narozeniny. I teď se zdržíme, aby případné druhátko nebylo na vánoce. Brala bych tak leden-březen nejlépe 😀 Spíš zimní či jarní mimi.

bonavoxa
12. bře 2020

Právě, že jsem nechtěla, ale stalo se. Termín jsem měla 18. Rodila jsem přesně rok po švagrové. Takže náš Lukys i jejich Nora jsou oba 21.12. Pořád jsme si dělali srandu, že to bude ten stejný den, protože ta pravděpodobnost je mizivá..a pak nám sklaplo :D😂

pavelkamat
12. bře 2020

Tchyni se povedlo [ má 3 děti] 6.2. - 26.2.-26.6. 😶 Roky jsou tedy různé a záměr to její nebyl 😏

pavlina212
12. bře 2020

U syna mi muz zakazal rodit brzo, aby se malej narodil v jeho oblibenym znameni 😂 Poslala jsem ho s tim nekam a nakonec porodila ve 41+5 😂

Dceru jsem premlouvala, at se narodi 15., aby mela presne mesicni odstup od svatku (jako ma bracha). Poslechla jen v tom, ze 15. rupla vodu a narodila se o den dele ( 39+1). Takze asi tak nas ry deti poslouchaj 😄

vilmic
12. bře 2020

Moje babička je narozená 18.8.1948, máma 18.8.1970, já 18.8.1992. Tzn. na den po 22 letech. Jako věřim, že babička byla nadšená, jaký měla štěstí, že se jí dcerka narodila na narozky. Ale jak mě vystrnadila moje máma, to fakt nevim. 😀

marpe2
12. bře 2020

@bonavoxa to se povedlo i mě a moji sestře 😂 u nás je tedy rozdíl 8 let, ale ona má syna a já dceru 17.12. A přesně prosinec jsem nechtěla, ale proto se to asi povedlo, protože to byl po delší době měsíc, kdy jsme se vůbec "nesnažili" 😂