Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

lendaw
6. bře 2011

@estrellita já jsem atopik, takže nakožní problémy mám vyzkoušené kde co. Za celý život mi ještě žádný kožař nebyl schopný pomoct 😠 Nicméně, s hexou podávám homeopatika a první 2 dávky jsme zvládly naprosto bez reakce. Třetí už teda byla horší, ale v porovnání s ostatními ještě v mezích. Prevenar jsem nenechala dát a nenechám.

estrellita
6. bře 2011

@lendaw ja jsem jako mala hodne trpela na usi, takze jsme se rozhodli to Matymu dat, nicmene zadne jine nepovinne ne.
a co to jsou za homeo? vim, ze jich je na ockovani vic a cetla jsem, ze by se mely davat az podle toho, an co dite reagovalo (ale otazkou je, jak se to pozn au hexy, kdyz je to 6 nemoci, ze jo 🙂

estrellita
6. bře 2011

venku je krasne, jdu nahodit mlade do Beca a vyrazime na vylet 🙂 krasny den vsem

lendaw
6. bře 2011

@estrellita přímo na hexu je Phosphorus a Thuya Occidentalis, obojí v ředění 9CH, podává se obojí jednou denně.

luthien.k
6. bře 2011

@estrellita, taková reakce je u citlivých dětí po očkování možná, zásah do imunity v podobě očkování může mít za následek právě objevení se ekzému, pátá nemoc to nebude. Rozhodně na to nedávat makový (ani jiný) olej, tím se u ekzematické vyrážky akorát koleduje o pořádnou dermatitidu! Excipila U Lipolotio také raději ne, kamarádky holčička na něj měla ošklivou reakci, resp. na ureu, která je v něm obsažená (ačkoli dřív jí mazání tím nevadilo, ale protože má oslabenou imunitu díky růstu zubů, je situace zase poněkud jiná - jako u vás po očkování by to mohlo tak být).
Teď čistě přírodně smýšlející maminky zavřou všechny oči (i ty kuří 😀): Na vyrážky typu drobné, červené svědivé pupínky, na takové patří nějaký hydratační základ (A-Derma Exomega krém, Bioderma Atoderm PP Antirecidive, Expicial U Hydrolotio a pod.) a na to léčebnou pastu se zinkem nebo ichtamolem (zinková mast od HBF, Ichtyo care pasta a pod.) Na svědění Fenistil kapky, alespoň před spaním. To by mělo pomoct zklidnit situaci. Vždy vše nové je nutné vyzkoušet na kousku zdravé kůže, aspoň po dva dny, aby byla jistota, že není reakce. Koupat nejlépe s přídavkem odvaru z dubové kůry.
Až zmizí začervenání, tak se teprve může začít promašťovat.

luthien.k
6. bře 2011

@estrellit, i Holtovvu mast je možné zkusit, obsahuje právě ty léčebné, zklidňující složky jako zinková nebo ichtamolová mast.

luthien.k
6. bře 2011

@chaarleene, Sudocreme je na suchou kůži naprostý nesmysl, protože jí ještě víc vysuší, ten je dobrý na opruzeniny nebo ekzém v záhybech těla se sklonem k mokvání!!!
Na hodně suchou kůži je ideální směs hydratačního krému (A-Derma Exomega je rozhodně bez parabenů 😉) a něčeho mastného, třeba žluté vazelíny (no jo, zase to není přírodní, když ono na ty dnešní problémy dětí holt jen ta příroda prostě nefunguje...), v poměru 1:1.

luthien.k
6. bře 2011

Jinak ty jídelníčky dnešních dětí... Někdo tu psal, jak si maminky stěžují, že to jejich dítě nic nejí a když vidím, co dostane mezi jídly za kila sladkostí, tak se fakt nedivím!!! U nás se nestává, že by prcek nejedl oběd nebo večeři, pouze když je to něco nového, co mu nesedne chuťově (výjimečně) nebo když mu není dobře. Ze sladkostí dostává cca 3 ks gumových medvídků denně, sušenky Alnatura pro děti a domácí buchtu, když jednou za 14 dní něco upeču (tak, aby to mohl, tj. bez krémů, čokolády apod.) Sacharidů v rýžomilku má myslím dost 🙂
Nicméně že se děti fotí u marcipánového dortu a pak dostanou ochutnat piškot (jak to třeba bylo u mojí ségry, když slavili rok s malým), to mi zase tak strašné nepřijde 😉

juju
6. bře 2011

@luthien.k ked naozaj nic nepomaha, tak sa treba priklonit aj neprirodnej ceste 😉 moje heslo je, ked uz chemia, tak aspon bez parabenov, kedze to je najsvinstvo 😝 ale zacat samoska s prirodou

luthien.k
6. bře 2011

@juju, tak tak 🙂

andelka
6. bře 2011

Jdu zas na radu 🙂
Dělám malému mléčné kaše k večeři (zatím měl párkrát z UM) a chtěla bych to prostřídávat s Reis drink - to ho normálně ohřeju na potřebnou teplotu a pak tam nasypu instantní kaši? Asi jo, že? Zatím jsem to vždycky dělala tak, že jsem převařila vodu a buď do toho nasypala kaši nebo dávku UM a kaši a nechala ochladit. A mám ten Reis drink ředit?

luthien.k
6. bře 2011

@andelka, normálně si v rendlíku ohřeju Reis drink (neředím, není třeba) a pak nasypu kaši do požadované hustoty, jako bys to dělala s normálním mlíkem 😉 Dochucuju přesnídávkou, ale je to sladké i tak.

estrellita
6. bře 2011

@luthien.k dekuju za radu, holtovu mast jsem nesehnala, tak ji zitra objednam.
ekzem to nebude, to jsou opravdu tecky, ani se neslivaji a suche to vubec nema. ale jak jsi psala mozna tim ockovani oslabenemu telu vadila ta urea a nebojsem prisla jeste na neco - ted jsem vracel do prani par veci, na kterych je prasek - i kdyz tedy Lovela, manzel dal do rpacky asi hodne veci, tak se to nevymachalo, tak je mozny, ze to je tak i s jeho bodyckama, tak mu je vsechny hodim vyprat jeste jednou a poradne vymachat

chaarleene
6. bře 2011

tak mám ještě pár dotazů

ohledně toho krému - mám pocit, že se jí to po prvním potření fakt zlepšilo - myslíte, že když sem vypíšu složení, že byste mi mohly poradit, co asi tak mohlo zabrat a kde bych to našla v něčem bez parabenů?
olea europaea, isopropyl palmitate, methyl glucose sesquistearate, glycerin, cetearyl alcohol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, hydrogenated coco-glycerides, propylene glycol, cera alba, glyceryl stearate, calendula officinalis extract, chamomilla reticuta extract, simmondsia chinensis oil, oleyl erucate, carbomer, panthenol, bisabolol, aloe barbadensis extract, sodium hydroxide, lactic acid, phenoxyethanol + ty parabeny, parfém a voda...

v popisu píšou, že tam je jojobový olej a "Zink Oxid"

chaarleene
6. bře 2011

a co se týče Reis Drinku - jak dlouho vydrží otevřený v lednici? a kolik tak obvykle stojí?
u nás ve zdravé výživě stojí přes 60 korun, tak nevím, jestli to je běžná cena nebo jestli to je tady předražený...

andelka
6. bře 2011

@luthien.k dík, tak jsem to myslela dobře 🙂 já zatím kaše neochucuju ničím.

@chaarleene nechci kecat, Reis jsme kupovala jen jednou, ale mám pocit, že to bylo levnější.
@estrellita nám se to taky občas stane, tak pak mácháme ve vaně a ždímáme ve ždímačce 😅 říkala i doktorka, když byl Dany malinký a byl ještě takový flekatý, že věco co přijdou do kontaktu s kůží mám máchat dvakrát. Většinou už peru normálně, Dany už problémy nemá, ale sem tam se taky stane, že dám víc prádla a pak je to znát.

estrellita
6. bře 2011

@andelka on to prave ma jen na brisku a hrudniku, pod plenkou ani tuk a porad pase koniky, ba zadech nevydrzi, tak me to napadlo, ze jestli to neni dobre vymachany, tak by to mohlo byt ono. ale tonouci se stebla chyta 😅 fakt uz nevim 😅

andelka
6. bře 2011

@estrellita já myslím že to opravdu může být tím. Maty je ještě malý, citlivý.

luthien.k
6. bře 2011

@estrellita, nejjednodušší vysvětlení bývá často i to nejvíc pravděpodobné 😉

luthien.k
6. bře 2011

@chaarleene, Reis drink stojí 35 Kč a já ho mívám v lednici cca pět dní v pohodě.
Jinak ohledně toho složení toho krému bys toho chtěla asi moc aneb asi nikdo z nás tu není chemik s praxí v kosmetickém průmyslu... 😅 Nicméně jsou tam promašťující (oleje olivový, palmový...) i hydratační složky (glycerin) plus výtažky z měsíčku, aloe, heřmánku, oxid zinečnatý ale ve složení nevidím, leda bych byla slepá... Takže si myslím, že je to tak, jak jsem psala - je to potřeba hydratovat i promastit zároveň 😉

chaarleene
6. bře 2011

@luthien.k fajn, díky, zkusím něco najít... bohužel tu ve městě máme omezenou nabídku (= není tu DM a nechtějí ji tu otevřít 😠 😀 ), tak uvidím, co seženu 🙂

estrellita
6. bře 2011

@luthien.k no snad, snad 🙂 dala jsem vsechno do pracky, tak uvidime. odo rana jsem ho nevidela se skrabat, tak ho to mozna ani nesvedi.

aemmi
6. bře 2011

@andelka Hm, to je přesně jak děti u nás, hlavní jídlo rozďobou, nejradši jedí v obýváku u konferenčního stolku ve stoje, lítají u toho sem tam, tohle je teda chyba tety, že je nevede, navíc nemají žádný jídelní režim, no, není to můj problém, ale prostě se nemůžou divit, že nesnědí oběd, když chvíli předtím dostanou každej dva smetánky a tatranku, misku s křupkama mají taky pořád po ruce 😅
JInak si taky říkám, přece to malý dítě okolo roku to samo od sebe nebere tak, že je o něco ochuzený když nedostane marcipán, nebo křupky, to si jen vsugerovávají dospělí, že je to chudáček...ale asi je blbý, když pak kolem něj chodí a dělají mňam, to je dobrý, ale to ty chudáčku nemůžeš 😒

aemmi
6. bře 2011

@estrellita Tak my jíme asi tak středně, m. míň zdravěji, já víc, ale už naštěstí pochopil, že buřt nebo klobása 4x týdně k večeři není zrovna to úplně nejlepší 😀

estrellita
6. bře 2011

@aemmi tak my mame radi vinnou klobasu, coz je taky cunarna,ale jednou za cas si ji dame a k tomu si udelame dost velky zeleninovy salat, abysme to nejak kompenzovali 😀

aemmi
6. bře 2011

@estrellita jé tu taky můžu a m. ji neznal, poprvé ji měl ted se mnou na vánoce, takže v tom jsem ho zkazila 😀

estrellita
6. bře 2011

@aemmi 😀 😀

aemmi
6. bře 2011

Jo a přidávám blbý zkušenosti s kožníma, tady se mě zeptali, jak mám ten ekzém dlouho a co mi na to psali, noa šla sem ven s receptem, takhle přesně to bylo i u tý doktorky předtím 😠

erinka83
6. bře 2011

@luthien.k A malý ty medvídky bez problémů pokouše? Jako jestli se nebojíš, že to třeba spolkne a tak, mně to přijde rizikový jak oříšky 😅 ale ty jsou pravda tvrdší....
JEdna moje kamarádka si stěžuje, že jí malá nejí, ale když jsme u ní na návštěvě, tak ji několikrát kojí, má pořád po ruce křupky a pak ještě rohlík, to by mi pak Barča taky neobědvala 😅

olina.s
6. bře 2011

@aemmi tak to je škoda, mě vůbec nenapadlo, že je to tak daleko ☹

@estrellita já ti můžu napsat naší zkušenost s AE a očkováním - nechci tě vyděsit, že bude mít malý ekzém. Malé se ekzém objevil asi 2-3 týdny po 1. hexavakcíně ☹ Naše současná dr. mi potvrdila, že už se očko uvádí v souvislosti s AE, jedna její složka - látka proti 1 nemoci - spouští tuhle poruchu imunity. Malá měla nejprvě pupínky, ale ji to zezačátku nesvědilo...
@luthien.k tys tady napsala v pár příspěvcích tolik info, které jsem nedostala za celou dobu od bývalé dr 😠 Měla bych dotaz. Naše dr.mi také říkala, že podle nejnovějších poznatků lze zařazovat lepek už měsíc po začátku příkrmů, a samozřejmě po troškách,.....mě by ale zajímal jogurt. Jaký malému koupit? My občas koupíme Hollandii nebo Jihočeský, jinak nějak nekonzumujeme a ještě podávat ho už teď, když malá měla alergii - ml. bílkovina, kakao? Zatím dost kojím. Jo, malý zatím nebyl ještě očkovaný.Děkuju.