Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
25. bře 2011

@jasekd No, nám to vyšlo, když jsem to zrovna vůbec nečekala, noc předtím než jsem to zjistila, jsem se vzbudila a přemýšlela, jestli se na nějaký čas nepřestaneme snažit, měla jsem strach hlavně kvůli škole...ale když jsem koukala na ten pozitivní test, tak jsem samozřejmě měla velkou radost, no pak se objevili obavy, navíc zánět moč. měchýře, ATB, kvasinky, zase ATB, tak mě dost nervovalo, jestli to zárodku nějak nemůže uškodit 😒
Druhý bych chtěla tak cca po dvou letech, tak si to budeme muset nějak pořešit a nic nenechat náhodě 😀 ikdyž se to samozřejmě zvládnou dá, teta má dvě děti 9 měsíců od sebe, jsou v jednom roce 😅 jasně, že lidi kecaj, kor tady u nás na vesnici, ale proti tomu musí bejt člověk otrlej. A budete mít dvojkočár?

luthien.k
25. bře 2011

Čauky holky, k té dule nebo PA - to půjdete s nimi a i s manželem? Mm by tam nikoho dalšího nechtěl 😅 On byl děsně právě spokojenej s tím, že nás pořád nikdo neprudil, že jsme byli sami, v klidu a já se přiznám, že jsem na nějaký vůně, vodu, balon ani jiné věci neměla ani pomyšlení, byla jsem ráda, že mezi kontrakcema ležím a odpočívám a při kontrakcích mi nejvíc pomáhalo, když mi mm drtil masáží záda... Takže mě osobně taková osoba u porodu přijde zbytečná, zvlášť u toho druhého, kdy už člověk ví, do čeho jde a tuší, co mu asi bude dělat dobře... Ale jak tu často na MK čtu - sto lidí, sto chutí 😀

@jasekd, bylo mi blbý se ptát, jestli druhý takhle brzo je plánovaný, tak jsem ráda, že to vím, jak to je 🙂 A že lidi blbě čuměj, to si umím představit, oni někdy blbě čuměj i na mě, když s tím břichem honím to naše venku utíkací dítě, to bych někdy dala nevímco za ležící 😀

@aemmi, nenech se námi otrávit, první těhu je úplně jiný, ostatní to taky s Tebou víc prožívaj atd., tak si to koukej pořádně užít 😉

luthien.k
25. bře 2011

Já jsem už pořádně otrávená z toho čekání, kdyby se měl Mates narodit jako Tobík, tak už by byl na světě, tak nějak jsem počítala s tím, že to bude taky dřív, ale zatím to nevypadá (a to myslím, že mi včera doktor udělal Hamiltona, protože to tam celé tak pěkně prstem dole obkroužil, i když mi k tomu teda nic neřekl a já debil se nezeptala - jen říkal, že nachystané je to opravdu hezky, že se to může spustit každou chvíli), nicméně nervózní jsem už jako pes...

aemmi
25. bře 2011

@luthien.k dík za povzbuzení 🙂 ale tak ono je zase dobrý vědět, jak vypadá realita...no, já malýho už ted začínám přemlouvat, at tam vydrží co nejdýl, protože v 9. měsíci budu mít poslední státnici 😅 😀

betelgeuzz
25. bře 2011

@luthien.k přesně, každý má představu jinou. Mně tam právě někdo chyběl. M se samozřejmě snažil, ale podle mě, ženská je ženská, tu chlap nezastane. Taky si říkám, že nevím, jak to bude s malou. Stát se může cokoliv, porod bude třeba rychlý a nestihneme ji nikam odvízt a m s ní bude třeba čekat před porodnicí v autě, než si pro ni někdo přijede. A tím, že vím, do čehu jdu, tím spíš tam chci někoho dalšího. Já vůbec nevím, co by mi dělalo dobře, protože minule jsem prostě chtěla, aby mi všichni dali pokoj a umřela jsem 😀 Ale to je můj normální stav, když je mi hodně špatně. Kdyby mi něco nabízel m, tak ho pošlu někam, cizímu bych si to nedovolila 🙂 A je mi v podstatě jedno, jestli tam m někoho bude chtít, nebo ne. Je to můj porod, s největší pravděpodobností poslední a udělám všechno proto, aby vyšel podle mých představ. Minule jsem spíš doufala, že personál udělá všechno pro to sám a bohužel jsem se mýlila.

betelgeuzz
25. bře 2011

@luthien.k tobě udělali hamiltona bez toho, aby se tě zeptali? To je to, co u porodu nechci. Zasahování bez upozornění, souhlasu a pod.

luthien.k
25. bře 2011

@betelgeuzz, já si nejsem 100% jistá, jestli to byl hamilton, prostě to tam prstem dole obkroužil, což ještě nikdy při vyšetření nedělal a ségra, které ho dělali regulérně, říkala, že to bylo to samý, tak já nevím 😅
Jinak já k minulému porodu šla s porodním plánem a ne že by se všeho drželi (třeba nenechali dotepat pupečník a na konci při střídání směn tam byly dokonce čtyři doktoři se podívat, i když jsem chtěla co největší soukromí), ale většiny věcí ano, nic nedělali bez toho, aby se zeptali, nechtěla jsem žádný oblbováky, prostě nic chemického, a taky jsem nic nedostala (a že jsem si v některých chvílích něco přála 😀), nikam malého neodnesli, ještě krvavého ho zabalili a celé ty dvě hodiny byl tak u mě atd.
Jinak s tím mým chlapem - on je dost tvrdohlavej, kdybych si tam chtěla vzít navíc někoho "cizího", tak on by tam se mnou nejspíš nešel... 😅 Takže já preferuju jeho 🙂 Byl mi tam velkou oporou, to si fakt nemůžu stěžovat. A vidět ho poprvé se slzami v očích, to taky nebylo k zahození... 😉

jasekd
25. bře 2011

@luthien.k Proc blby se ptat 😉 Ja chtela deti urcite do dvou let kvuli rodicaku a praci a prvni nam neslo, tak jsem chtela zacit driv, cca na podzim 2010, ale manzel jednou ulit 😀 Takze jsem otehotnela v cervenci... Dneska jsem byla ve Sparu koupit Martinkovi aspion drobnosti k narozeninam a samej pacient, pani treba moc mila, ale jeden na me bafnul zpoza rohu, jak si to jako predstavuju, ze takhle se me nedockaj 😝 No tak to at si trhne nohou, peci zajistenou maji, a ja kvuli nim bezdetna nebudu! Vic uz jsem si pospisit snad nemohla... A lidi cumej fakt hrozne, i pusu zapomenou zavrit, a kdyz jdu bez kocaru treba k Dr., tak zas pocitaj, jak to, ze jsem jeste tehotna, mozna si rikaji, ze jsme o prvni prisli... No drby jdou asi slusne.
Porod se chystam proste nejak prezit, doufam, ze opet s manzelem. Minulej jsem prosedela na WC, balon naprd, sprcha taky, tak jsem sedela na tom zachode a visela za madlo a skucela, mozna by mi vyhovovala ta stolicka, ale ten zachod je zas bytelnejsi, je tam to madlo a stolicka byla snad zabrana, oni tam toho zas nemaji tolik. Na zasahy jsem kyvla, protoze prirozene mi to vubec nepostupovalo uz pri hodne silnejch bolestech, 6 hodin a stale 1 cm. Mela jsem Buscopan, prdnuti vody a ted nektere asi omdli, ale kejvla jsem i na Tramadol 😝 Jenze toho muzou dat tak malo, ze to podle me nemelo efekt. Ke konci jsem byla na kysliku, a malej byl naprosto v poradku i pres ten obtiznej konec. 10-10-10, takze super. Ted se me porad ptaji, zda nebylo neco kolem porodu, kdyz je tak pozadu, ale porod z jeho hlediska dopadl naprosto v pohode, tak snad je fakt jen linej. Manzela mam sebou jako podavace rucniku, pomoc, kdyby mi bylo blbe. Masirovat neumi, ani minule na me nesahal, ono na ty krizaky toho stejne moc neni, nebo mate nejakej tip? Segra mi zjistovala od kamosky info o te plan. sekci a neni to tak strasne, manzel byl stale s ni, coz neni vsude mozne, jak mi rikal treba kamarad ARO z Jilemnice, tak u nich to nejde, tady u nas je manzel i na sale, operovali ji v 9 a od 6ti byl uz s ni,coz je super. Na kojeni se snazili nosit po tech 3 hodinach, v noci teda ne, ale aspon pres den, ono ja to nezazila, ale clovek se asi musi trochu prospat, je to prece jen operace. Takze docela to jde, maji snahu, i kdyz rikala, ze meli fakt plno a pousteli je uz 5.den po porodu dopoledne, tak to mela OK. Normalni rodicky poustej 4.den, kdyz je plno, tak nekdy i 3.den (porod se nepocita, pokud neni treba tesne po pulnoci). Tak uvidime, jak nakonec pujde.

jasekd
25. bře 2011

@aemmi No taky sis uzila, mne se ty infekce od jiste doby vyhejbaj, nejvic jsem je mela na vejsce, az me skolni Dr. na gynde sprdla, ze se odbejvam v jidle atd (setrila jsem prachy neuveritelnym zpusobem a taky jsem setrila cas na uceni),sla jsem do sebe a dala se do kupy a od te doby dobry. Jo jeste mi delala kulitivaci a mela jsem nejakou mrchu pomerne vzacnou a ta kdyz se znicila, tak i ty kvasinky to vzdaly. Ale ted zas mam toho Streptokoka GBS 😠 Statnice bych tehotna asi nedala, kor na konci, pro me to byl cistej koncentrovanej stres, coz je sice moje prace obcas taky, ale aspon placena 😀 Teda posledni statnici jsem mela takovou klidnejsi, z protetiky, tu bych i dala, ale delat treba stomchiru nebo konzervacni stomatologii s pupkem, tak tam rodim 😝 Mas muj obdiv. Ja si teda pred nejhorsima statnicema lupla i Neurol, nebo jsem pila ten caj Nervova smes, a to se jaksi nemuze v tehot. Co vlastne delas za skolu? Jo a dvojkocar mame, Jane powertwin, jetej z netu, je to trochu socka odrena, ale nechtelo se nam investovat a s timhle kocarem je vetsina uzivatelu spokojena, snad se nam nerozsype, jsme asi treti majitele 😝 Protoze s Martinovym tempem ho budem pouzivat dele, nez jsme mysleli. My ho kupovali, kdyz bylo M. asi 6 mesicu a vypadal jeste "normalne" 😅 ted bych asi koupila ten samej, ale v lepsim stavu, tehdy to byla super cena, tak jsme ho vzali tak brzo.

aemmi
25. bře 2011

@jasekd Já teda myslím, že stravou to u mě nebude, jedla jsem pořád dost vyváženě, možná tak organismus reagoval na vetřelce 😀 ale ted už je to pohoda, cítím se fakt fajn, jen mě dost pobolívá hlava 😖 ted je asi takový to ticho před bouří, než začne kopat, budu pořád lítat na malou, nebudu moc spát a tak 😝
Já jsem si ne Tebe právě vzpomněla, jeli jsme ve středu do LBC do školy, kolem Mšena, JBC je do kopcovatej, tak jsem si říkala, že tahat dvě děti, to si taky užiješ 😒 jinak já dělám peďák, ještě mám nějaký resty, tak snad se k tem státnicím vůbec dohrabu, mám je na 2x. Ze státnic teda zatím moc nervy nemám, ale to asi taky přijde, ale u nás teda nebudu první ani poslední, ono ta naše škola se s medinou rozhodně srovnávat nedá 😅

erinka83
25. bře 2011

@luthien.k já to mám jako Bet, teda ne že bych byla s porodem vyloženě nespokojená, ale jsou určitý věci, který chci jinak a sama si o ně asi nedokážu říct natož pak manžel 😒 takže proto tam chci další osobu, která přesně bude vědět, co chci a bude mě v tm podporovat... jo a manžel to ještě neví 😀 řeknu mu to, až o tom budu mít konkrétné představu... ale vzhledem k tomu, že nevím, kdy začnu rodit a jak to bude s malou, co kdyby s ní musel být on než někdo jiný přijede, nechci rodit sama v cizím prostředí, vzhledem k tomu stěhování nemám novou porodnici omrklou...

jasekd
25. bře 2011

@aemmi Je, a odkud jsi? Uz jsme to asi resily, jenze vetsina jste situ vymzaly profil. fotky (ja nemela fotku nikdy) a nejak se mi to mota. Ty jsi z tech Krkonos a prestehovala ses na Sumavu nebo si to pletu? Ve Msene ja bydlim 🙂 Jinak ta infekce muze byt i reakce na tehot., je to zmena. Ja mela nabeh na zanet mocaku s Martinkem na dovce na Slovensku, ale jeste jsem to zmakla bez ATB, jen brusinkovym sirupem koupenym ve slovenske lekarne a ten sirup byl made in Jablonec nad Nisou, to je nahoda 🙂 A curat jsem litala od zacatku, pak chvili klid a ted samozrejme zase. A kazda skola ma neco, ja bych na ty deticky nemela nerva, co bys vlastne ucila a koho? Sorry, mozna jsme to uz resily, ale hlava derava, no...

aemmi
25. bře 2011

@jasekd Jojo, pamatuješ si to dobře, to jsem přesně já 😉 Mšeno právě znám, jsme se tam jezdili koupat a párkrát jsme tam byli na inlinech. Mně teda už brusinky nepomohly, normálně mě ten močák začal úplně z ničeho nic, najednou, nikdy předtím jsem to neměla, pak Dr. říkal, že to byl nějakej vzácnej myslím streptokok 😕 tak nevím, kde jsem k tomu přišla. Jinak já mám uč. pro 1. st. ZŠ, no většinu zkoušek jsem dala, ani nevím, jak, přišlo mi to lehčí než gympl 😀 ikdyž pár předmětů byly taky pěkný chuťovky 😒 takže bych učila prostě na 1. stupni, klasicky všechno, není to žádný terno, ale zase práce se dá najít všude, narozdíl od jiných oborů, na který jsem měla chuť 😝 ale práce se mě asi dalších pár let týkat nebude, přemýšlím i že bych si udělala ještě něco, kdyby se mi do tohohle pak nechtělo...

abra
autor
25. bře 2011

hlasim bezva vysledky od dr, mala bude donosena, to je jasny, uz tomu fakt zacinam verit 🙂 juchuu 🙂 teda ale podle tech bolesti, kreci a kde vseho bych vubec netipla, ze vysledky budou takto pekny 🙂

Holky, ja myslela, ze jednu budu nosit a druhou vozit v kocaru, ale vika se ted nasackovala do kocaru a desne si ho oblibila (zvlastni, po takove dobe zejo 😀 ) no a co kdyz nikola nebude nosici??? Jak to resite??

@herminka citim se lip, ale pupek mam vetsi 😀 kdybych mela stejne narocny druhy tehotenstvi jako to prvni, tak uz jsem pod drnem 😒

@jasekd utros me taky pekne vyridil, u druhyho jsem rekla, ze chci neco jinyho nebo ze to nemuzu brat, jinak bych nebyla schopna niceho a chodila jsem na takovy injekce, po kterych jsem byla sice jeden den uplne jak nalita pod obraz, ale pak jsem v pohode fungovala

@jasekd no ona by to mala nedala, do hodiny by byla tak hotova, ze by z toho stresu zvracela a to ja nechcu, takze jako fakt v nejhorsim holt asi rodim sama no... ale to se snad nestane, verim, ze budem mit dost casu ju zabezpecit 🙂
Ja mela problem s tim, ze me myslim v 27tt nebo tak nejak napraskly obaly a trochu unikala voda, takze jsem musela jenom lezet a nic nedelat a cekalo se, jestli se to samo zaceli nebo jestli to bude na spital, m. mel dovku a pak dojel hlidat tchan, do tydne to bylo dobry, nastesti. No a proto se tam ty vody udelalo asi ted vic, pro sichr. S malou jsem mela nahore taky kolem 20kg a 10kg slo pryc hned prvni den, domu jsem dosla uz jen s 8kg nahore, snad to bude tedko taky tak 🙂

@erinka83 jojooo, tak to sem zrovna nedavno rikala, ze me chybi to, jak jsem planovala tu vybavu a mela na vsecko klidek a cas a m. rekl, ze to bylo jak v jinym svete, ze tedko uz jsme jakysi stary a opotrebovany 😀

@luthien.k tak co, furt nerodis? 😀 ja sem tedka budu chodit pravidelne cihat 😀
btw m. taky nechtel nikoho s sebou, ale rikal, ze to neni jeho rozhodnuti ale moje a at mu pak reknu, jestli s nama nekdo pujde, tak do ceho ten clovek jako muze kecat a do ceho ne, aby vedel 😀 Ja jsem si nikoho jinyho nez m. nevzala (a ten stejne dojel az na posledni cca pul nebo trictvrtehodku, pac ja jsem stejne dyl nerodila 😀 , a byla sem za to rada, pac sem nechtela, aby me kdokoli rusil a vsecky jsem vyhazovala, takze pa u me byla asi tak dvakrat a kdyz pak sla chystat veci, tak se nenapadne plizila kolem zdi a dr dosla az uplne na finale a schovala se tak, ze sem si ji skoro nevsimla 😀

jasekd
25. bře 2011

@abra Tak to moc gratuluju, ja jen vim, ze jsi mela problemy pri prvnim, tak kdyz se dele neukazes, tak si rikam, copak se deje 😅 Ty mas nejakej hematolog. problem, blby prutoky nebo tak neco? Moc drzim palce, aby to tentokrat bylo bez takovyho stresu. A kolik se vlastne Viki narodila? Jinak ona je jeste mala, ja bych teda uvazovala o souroz. kocarku. Ja si taky ze zacatku malovala, jak budu nosit, ale v Manduce (satek mam, ale neumim), no to bych si dala, s Martinkem. On je, jak jsem psala, na urovni 9 mes. ditete v pohybu, takze bych se unosila, nez by byl schopnej stat na skejtu nebo chodit. My jdem na kontrolu v cervenci a Dr. rikal, ze bude spokojenej, kdyz bude dobre lezt 😅 Mam ten Powertwin, jak jsem psala vyse Aemmi. Ale pokud jsi na noseni zvykla, tak pockej a kdyz to nepujde, tak treba tech powertwinu jetejch je na netu dost, nebyl by problem neco sehnat podle situace. Jinak ja tu unavu a zvraceni davala za vinu Utrogestanu, a ted jsem ho nemela a bylo to stejny, v obou tehot. jsem 5 mesicu zvracela, at uz s nim nebo bez nej. Ale kamoska rikala, ze jela autem a musela si nahlas predrikavat, "cervena, zastavime... apod." ze z nej byla vyrizena 😀 😝

abra
autor
25. bře 2011

@jasekd zadny problemy s prutokama ani krvi nemam, jenom jsem ze zacatku pokazdy desne moc krvacela, takze proto ten utros a pak to druhy cosi (uz si nepamatuju nazev). Vika byla jenom trochu driv, byla 35+2, takze pekny mimco, ale i to se na ni podepsalo, mela si tam jeste trochu pobyt 🙂 Ju jsem nosila do pul roku furt, v satku a pak v ergu, kocar nechtela ani videt, no a ja sem doted tak nejak si rikala, ze to bude to stejny,ale napadlo me, ze to vlastne muze byt uplne naopak... Ten souroz. kocar moc nechcu, je tezkej, nikam ho sama nezvednu, nevim, nelaka me a rada bych se mu vyhnula ☹ jeste jsem videla takovou sklapeci zidlicku ke kocaru, to by mohlo byt dobry, mala celkem pekne zacina chodit po venku, takze treba by to mohlo byt reseni, ale fakt nevim.

abra
autor
25. bře 2011
luthien.k
25. bře 2011

@jasekd, Ty máš kamaráda v Jil. na ARO? Já tam budu rodit 😀 Teda ne na ARU 😀, ale v Jil. tak to je dobrý. On tam asi nedělá anesteziologa, co? Já jsem uvažovala i o epidurálu kvůli těm křížákům, ale bojím se ho možná víc, než porodu, takže z toho asi nic nebude... 🙂

@abra, no nerodím, ale už mě to takhle fakt nebaví... Mám tu naštěstí tu svou čipernou babičku, tak se víceméně stará o dítě, já jsem už fakt nemožná... 😝

abra
autor
25. bře 2011

@luthien.k tu babicku ti uprimne zavidim, takovou bych vyvazila zlatem, ja zkousim naucit malou na tu filipinku, vypada to ze ju zacina mit rada, moje tchyne nam rikala, jak se doma nudi.... no co na to rict...

luthien.k
25. bře 2011

@abra, ona je to moje babička, je jí 80, ale její vitalitu bych chtěla mít i teď 🙂 Zrovna tu žehlí plínky... 😀

abra
autor
25. bře 2011

@luthien.k tyjo, tak to je neco! tak bych taky chtela byt v jejim veku ciperna 🙂

jasekd
25. bře 2011

@abra No treba to Jane neni tezky, je lehci nez muj kocar, ale ja nemam nejakej super lehkej, mam Babyactive Ballerinu, tank do terenu, klasickej houpavej 4kolak. I se to Jane super sklada do auta. Nosit ho stejne nikam nebudu, to by se s tema detma zlomil 😀 Ten bugypod znam z netu, taky jsem o nem uvazovala, ale ted jsem tak rada, ze bude ten kocar, i to bude problem, M. sam nesedi a ta predni sedacka nepujde do lehu, protoze vzadu bude prekazet mimco. Asi opravdu jeste pockej, jak se situace vyvine. Tvoje mala, na to, ze se narodila o neco driv, je hezky sikovna, nas mladej je 40+0 a je to prd platny 😖 Jak se to na ni podepsalo? Mam pocit, ze jsi psala, ze hodne plakala? Nebo i jine problemy? (jestli nechces, neodpovidej), ale treba by takova byla i donosena. Ale taky nevis, jak ti bude chtit chodit v zime, znam hodne deti, co litaly jak das a v zime najednou zas kocarek.
@luthien.k Ja chci taky takovou babicku 🙂 Jinak kamarad je ARO Jilemnice, takze ano, picha epi, spinaly, dusi, opichuje kolena.... Tak se treba potkate, ale snad ho nebudes potrebovat. Mne ten spinal porad hrozi, tak mi k tomu podal vysvetleni, teda spis k prubehu sekce, abych nebyla prekvapena nekterejma neprijmnejma momentama, co dost casto nastanou, ale to se tyka vylozene sekce, ne Epi. Ja se ho bojim taky, ale ta segry kamoska treba psala, ze to vubec nebolelo, asi taky jaky mas zada, jak moc mas bolesti (ona nemela zadne, plan. sekce) a dokazes se nahrbit, jakej je to anesteziolog. Kamarada profesne neznam, ale myslim, ze v male nemocnici se dostane ke vsemu, jezdi i na zachrance, tak myslim, ze se ho nemusis bat 😉 Ty jsiprimo z Jilemnice? Se mi tu pletete... Kdyz hrozila stavka a uzavreni JBC, tak jsem si rikala, zda nejet do Jilemnice, jenze od nas je to hnusna cesta, tak bych asi zkousela LBC nebo Mladou Boleslav, ta je sice 50 km, ale po dalnici.

luthien.k
25. bře 2011

@jasekd, tak to je dobrý 🙂 Já bych se u epi spíš bála toho, že se pak nebudu moct pořádně hnout, prý taky může potom bolet hlava atd. Navíc jsem posera, jak se můžu vyhnout injekci, tak se jí vyhnu 😀
Jinak nejsem přímo z Jil., ale mám to tam deset minut cesty 🙂 Stejně jako @aemmi, kdyby teda bydlela ještě doma, ale z jiného směru 🙂

jasekd
25. bře 2011

@luthien.k No stat se to muze, ty bolesti jsou z toho, ze unika tim vpichem mok, tak se to musi ucpat krevni zatkou. Taky teda nejasam pri predstave vpichu do oblasti patere, ale spinal je proste lepsi pro dite, to je jasna vec, a doufam, ze i pro me to bude lepsi nez CA, pokud to teda budu vubec potrebovat. Epiduralu u norm. porodu se snazim vyhnout, ale kdyby mi to prasknuti vody u Martina nepomohlo k otevreni a nabidli mi kvuli tomu epi, tak ho vezmu. Nejde ani tak o tu bolest, ale ze to dost lidem pomohlo k otvirani, a za to to asi nekdy stoji. Ja se nastesti po prasknuti vody otevrela hned z toho 1 cm na 4 cm, malej se narodil za dalsi 4 hodiny, sice bolesti pak o to horsi, ale hnulo se to. Ja jsem proste nezazila takovy to prirozeny pozvolny otvirani se a stupnovani bolesti, ja je mela od zacatku hodne silny, proto jsem na ty zasahy kejvla a rada. Ted mam docela bolesti, uz od odpoledne, ale jsou to podle me posly, i kdyz nevim, s M. jsem to nezazila. Mozna se ta nase lejdy zase toci 😠

luthien.k
25. bře 2011

@jasekd, epi pomáhá k otvírání? Co já se nedozvím 🙂 Já to měla právě vše hezky postupně, přirozeně a relativně rychle, takže doufám, že se historie bude opakovat, ale ty křížáky prostě byly hnusný a mm je přebíjel těma masážema, což mi trochu pomáhalo. Kdybych to měla jako Ty, tak jdu do epi hned (a propo, jaký je rozdíl proti spinálu?)
Jinak doufám, že máš poslíčky a ne že se prďolína točí 😉

jasekd
25. bře 2011

@luthien.k Jo, pomaha, ono se nejak zvysi prokrveni oblasti a uvolni to svaly, zase kdyz je anestetika moc, tak se muzou oslabit kontrakce 😅 ale oni uz dneska snad maji to davkovani v pazi, teda je to relativni, ale urcite bych to zkusila, hekat tam nejak dlouho. Pokud se neotevres, tak aspon by to melo pomoct proti bolesti a dyl vydrzis. Ja to teda nezazila sama, jen jsem videla na praxi ve spitale, jak zenske po mnoha hodinach pichli epi a z vynervovane trosky na pokraji sil se stala uplne jina, spolupracujici, vysmata osoba 🙂 Ne vzdy to teda funguje takto idealne. Epidural se picha vne tvrde pleny, pusobi hlavne na senzitivni nervy, omezene i motoricke, ale melo by jit normalne se pohybovat, ale nerodi se s tim do vody, kvuli infekci, bud je to analgezie, tedy proti bolesti, ale citis tlak a mela bys poznat, kdy tlacit, nebo se to da udelat jako anestezie, kdyz je potreba udelat sekci, daji silnejsi latku a necitis nic. Spinal se picha mezi arachnoideu a mekkou plenu, cili do mozkomis. moku, je to rychlejsi a staci min anestetika, to bych mela ja na toho cisare. Ten epidural, ja se ho bala a nechtela jsem ho a kdyz uz bylo nejhur, tak se nejdriv zeptala, zda ho chci, ja rekla, ze asi ne, a ona na to, ze to nema cenu, prece jen to trva nejakou dobu. Tentokrat ovsem! to budeme mit rychle a v pohode, ze 😀 A bez krizaku. Ja mam delohu v RVF, teda mela jsem u Martina, tak se treba tim porodem srovnala, ted mi nikdo do prukazu zadny RVF nenapsal 🙂

alpiinka
25. bře 2011

kocky, moja sestra si dala epi, ale dost jej to spomalilo porod, ale zase nan neda dopustit...hovori, ze bez neho by to neprezila 😕...a to bola pred porodom dost rozhodnuta, ze epi nechce @luthien.k mna na nom tiez odradza to, ze raz ked mi ho pichnu, uz sa nemozem pohnut a rodit sa da tiez iba v 2 polohach...ja ked si predstavim, ze by som mala lezat na chrbate viac ako 5 minut, tak ma az mdloby obchadzaju 😖 aj ked mozno pri epi by som ten moj chrbat necitila...ale na boku by sa to dalo, takze hovorim, ze aj ked by som radsej bez, rozhodovat sa budem az podla situacie a samozrejme aj ci bude cas atd...

jasekd
25. bře 2011

@alpiinka Ten pohyb je relativni, ta zenska, co jsem videla na praxi, si skakala na balonu apod, rozhodne nemusela lezet 😉 To zpomaleni muze byt treba u te vyssi davky anestetika, zas nekdo rika, ze se driv otevrel... Stejne jako ty, kdyz by se neco podelalo, tak si ho necham dat, kdyz to bude jako minule, vydrzim bez nej, to se jeste dalo. Vsak to prezijem, ale uz aby to bylo, ty bolesti dneska mi to nejak pripomnely, a fakt se mi do toho nechce, no asi uz pozde, co? 😀 Jinak ted se to bricho nejak uklidnilo, pujdu spat, malej zas bude prudit rano nejpozdeji v 6 😠

alpiinka
25. bře 2011

@jasekd je mozne, ze tuna davaju hned silnejsie davky, lebo som sa na to pytala a bolo mi povedane, ze raz dostanem epi, tak uz len byt na posteli a monitorovana...segre to od epi pokial porodila trvalo este takmer 5 hodin...ale povedala, ze si dost oddychla, dokonca aj zaspala na nejakych 15 minut...ona aj bola otvorena dostatocne, ale cakali kym mala este viac zostupi dolu takmer hodinu a pol...
tak dobru noc, ja asi tiez pojdem, posledne 3 dni a noci, mi krpec tiez dava zabrat, poslickovia tak 3x za den, aj po 5 minutach, ze uz si zacinam mysliet, ze hadam aj rodime, to trva tak pol hodinu a potom to zmizne...mne dnes rano uz bolo dosti blbo, tak som si napustila vanu, hodinu si v nej polezala a pomohlo to...

jasekd
25. bře 2011

@alpiinka No muset jen lezet, tak si ho sakra rozmyslim, to pak taky zpomali prubeh... Ty jsi v Irsku, vid? A segra taky, nebo na Slovensku? Uz musim fakt chrapat, vy tam mate o hodinu min 🙂 Jenze ja jsem byla vzdycky sova, dyl jit spat a dyl vstavat a az ted me synacek prevychovava 😝