Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
1. dub 2011

@alpiinka Problem je, ze mne je ted ze vseho blbe, ted jsem horko tezko polkla ten jitrocelak. Hlavne aby to nechytil M. abych ho tu nenechala manzelovi marodnyho, my to mame za tyden pryc, ale u nej se to minule tahlo urcite 14 dnu, ale snasel to dobre, taky mel jen rymu a kasel, ani teploty nemel. No a dobry je, ze muj tata ho chodil kontrolovat a poslouchat, tak jsem nemusela k doktorovi a pritom mela jistotu, akorat kdyz by mel horecku, musime s moci. To ted teda taky necham na manzelovi, uz je z toho celej najezenej, kam ma jit a jak to zvladne chytat a jak to budou stihat do 7,30, ale uz jsem si rekla, ze at se taky stara, ze se tam ted nepovalim, navic cekam, zda to prece jen nechytne a nebude mit teplotu, at tam nelitame dvakrat. Jak ty se cejtis, nejakej vyvoj? Ja mela tuhle noc i klidnou, sice kasel, ryma a WC, ale mala byla hodna 🙂

jasekd
1. dub 2011

@aemmi No, nejak se resilo, co komu vadi, porcovani masa atd. Ja mam za sebou 3 nebo 4 semestry na pitevne a pak cumakovani na patolce a soudnim, ale treba kralika bych asi z kuze nestahla. Nejaky takovyhle bio tema jsme tu mely... Nastesti nektere diskuse mi prijdou, ze se moc nekontrolujou, treba na BKM taky resime casto veci OT a klidek.

aemmi
1. dub 2011

@jasekd tak pitevny a spol. jsou jedním z důvodů, proč bych nemohla do zdravotnictví, ani jako sestra...a já a maso, to je kapitola sama pro sebe, nestáhla bych nic ani náhodou a ani bych to nejedla, kdybych to viděla, já musím mít maso nejradši naporcovaný 😅
Koukám, že máš pěkný patálie s nachlazením, ted mě na kašel ani rýmu nic nenapadá, snad jen česnečka, ta mi vždycky uvolní dutiny...tak at se brzy vykurýruješ 😉

jasekd
1. dub 2011

@aemmi Clovek si zvykne na vsechno, ono hlavne jsme byli v hroznym stresu, co po nas vsechno chtej a jak se to naucime, ze nam ani nestihlo bejt blbe 😀 Ve tretaku uz byl clovek otrkanejsi, co se tyka uceni, a najednou ten zaludek to snasel hur. Cesnecku asi prubnu. A jdu na to hned, dokud M. spi. Venku je hezky, tak snad bude mit mama silu po praci a vezme ho ven na chvili, at neni furt se mnou v tom zaprskanym byte.

jasekd
1. dub 2011

@aemmi Nejdu, nemam majoranku 😠 Co tak dat misto ni za koreni???

alpiinka
1. dub 2011

@jasekd celkom sa to da, ale moc toho nenaspim, chrbat mi dava zabrat, aj dnes sa chystam ist plavat...a v noci ma velmi boli brucho, co 5-10 minut sa musim otocit, co ma tak vsetko tlaci a boli, neviem, ci je to tym, ze nemam velke brusko a uz mu je tam fakt tesno, alebo co...a taktiez posledne 3 dni som nejak mimo...uz ani nerozmyslam nad porodom, ale zacinam byt paranoidna, ci bude vsetko v poriadku, aby sa nieco nestalo pri porode, alebo este pred, ci bude babo zdrave...posledny ultrazvuk som mala v 31. tyzdni a odvtedy su to len pravidelne kontroly mocu, tlaku, ozvy, nahmatanie polohy prcka cez brucho a to je vsetko...ako mohla by som si vymysliet, ze som necitila pohyby nejaku dobu a poslali by ma na utz, ale zas si hovorim, nech nerobim paniku...

aemmi
1. dub 2011

@jasekd Já nevím, možná oregano, to je příbuzná majoránky...ale v těhu se teda snad moc nemá, mně vadí...a nebo bez majoránky, jen kmín a třeba jestli máš nať petrželky, nebo pažitku...
Já jsem holt slabší povaha, no, na některý věci bych si ani zvykat nechtěla 😀

jasekd
1. dub 2011

@aemmi Diky, uz se to vari s kminem. Oregano me taky napadlo, ale kdyz rikas, ze se to nema... Stejne jde hlavne o ten cesnek, a petrzelku mam taky v mrazaku.
@alpiinka Ja mam pravidelne tlak, moc, monitor i UZ kvuli te poloze, ale mne pripada, ze to Dr. dela asi kazdemu, s Martinkem jsem taky mela UZ furt, ale tam zas byla mozna indikace ty ledviny. A taky kontroluje cipek (minule teda ne, to je pravda). Dalsi ko mam v utery. Na UZ kouka na polohu a meri prutoky. Neboj, uz to budes mit brzo za sebou a budete oba/obe OK 🙂 Ja spis resim ted, abych se uzdravila a pak organizaci, kam dat Martinka a kdy vlastne vyvolavat poplach, aby to nebylo moc brzo nebo pozde.

aemmi
1. dub 2011

@jasekd nemáš zač 🙂

alpiinka
1. dub 2011

@jasekd sak ja viem, asi mam predporodne blues 😀 tuna sa nerobia gynekologicke prehliadky vobec (teda ak nie je nejaky problem), mne robili jednu 3 mesiace pred terminom, ci nahodou nerodim, lebo som zacala citit silne tlaky...a utz som mala tiez dva navyse, zvycajne je posledny velky utz okolo 20. tyzdna...no snad prcek skoro vyskoci 😀
sak, ja ked vidim, co vsetko musite riesit vy mamicky s malymi detmi, tak si hovorim, ze by som si mala hlavu zamestnat niecim a nerozmyslat nad hlupostami 😔
@aemmi neboj, sme v jednom klube, ja patrim k tym, co nenaporcuju ani kura 😝

tak ja utekam na kontrolu, potom plavat a nakoniec pomoct segre nieco nachystat, dnes maju prist malu pozriet kolegyne z prace

jasekd
1. dub 2011

@alpiinka Tak bacha, at z toho neni porod do vody 😀 No ja tady valila deprese vcera nebo predevcirem, ale spis z toho Martinka, to je normalni. Nebejt tehotna, taky to zvladam lip. A teda aktivni jsi az dost. Jak se dari segre a male? To mas docela dobre, ona ti uz muze leccos poradit. A tady se to asi kolikrat kontroluje az moc a u vetsiny je to nastesti i zbytecne, ale prece jen jsem za to vdecna.

betelgeuzz
1. dub 2011

@jasekd no oregáno se nemá, protože může vyvolat porod (majoránka taky). Tak ty si ho tam nasyp, kolik chceš 😀

jasekd
1. dub 2011

@betelgeuzz Aha, no vidis, to jsem nevedela. Jeste ze jsem ho tam nedala, ted se to nehodi, nejdriv se musim vylecit 😉 S timhle by se jednak hur rodilo, ale hlavne ta druha matka na pokoji by me asi rada nemela 😝 A taky ten kasel na siti. Treba zadny nebude, ale je treba pocitat se vsim, kor kdyz jsem necvicila. Ale hlavne kdyz nebude sekce, to by vubec bylo blby na tu jizvu. 1. termin mam pristi nedeli, to uz bych mela byt OK, vsichni doma, to by nebylo marny, a jinak hezkej datum bude v pondeli 11.4. 🙂 Jdu lehnout, mama si vzala Martinka ven 🙂

abra
autor
1. dub 2011

@aemmi no fuj, kolik brachovi bylo?? 😀 😀

@juju, delam ale tedko uz pred porodem neberu, az pak zas jak se situace trochu uklidni, tak budu pokracovat, pisnu ti do ip

jo a v kavarne s butt jsem si vzpomela, ze sem se tady chtela zeptat, jestli nevite nahodou nekdo, co muze zpusobovat nadmerny a dlouhodoby slintani, mala slinta uz od 6mesicu bez prestavky a fakt jako drsne, kazdou hodinu ji musim davat novej bryndak a to uz fakt skoro trictvrte roku, nevim si s tim rady, je proste furt mokra, po hodce max dvou je ten bryndak na zdimani a to doslova ☹ Chvilu sedi v kocare a ma hned celou mokrou bundu ☹ Hlavne mi nerikejte zuby, pac to me rika kde kdo, uz si prijdu jak blazen, kdyz sem ze zacatku furt chodila, ze neni normalni aby moje dite tak brecelo, ze ji musi neco byt a kazdej na me koukal jak na pitomca a nakonec co z toho je zejo... ☹

aemmi
1. dub 2011

@abra No, asi víc než tvý malý, myslím, že tak 4 roky 😅

juju
1. dub 2011

@abra no ja viem ze nadmerne slintanie je v malom veku sposobene zubkami ale skusk sa opytat nejakej pediatricky, mozno to moze mat suvis s nejakou chorobou, ale dufam, ze nie 😅 a mate nejake novinky o Petuli a Amalke?

blovitc120
1. dub 2011

@abra moja dcera takto slinila naozaj pred prvym zubom, od 4 do 7m vyzerala presne tak, ako popisujes a stale som ju prezliekala. Ja som mala to iste ako tehotna, vyslinila som si kazdu noc pod sebou polmetrovy kruh, vtedy ma aj hrozne palila zaha. Nemoze to mat nieco s travenim? Tiez by som sa poradila s pediatrom, ako juju hovori.

@jasekd drzim palce, nech malicka pocka, kym budes zdrava

jasekd
2. dub 2011

@abra Promin, ale co ona to ma za problemy, alergii na BKM a intoleranci laktozy nebo se pletu? Trochu se mi ty vase deti pletou. Jinak to slintani muze bejt proste normalni, Martin skoro neslinta, kdyz nechce a nedela to schvalne, ale kamosky chlapecek ma rok a pul a taky chodi furt s bryndakem. Nebo zuby. U vas bych taky skoro rekla, jako @blovitc120 , ze to muze bejt s travenim, nemela ona nebo jeste nema i reflux? Pak obecne je to u nekterych nemoci, zanetu v dutine ustni, nezadouci ucinky nekt. leku nebo otrava, coz u vas asi ne, ze, ja bych se asi fakt priklanela k tomu traveni anebo tomu, ze proste jen vic slinta. Zas na zuby je tolepsi nez kdyby mela slin malo, pak se strasne kazej.

butt
2. dub 2011

holky, kt spi deti s vama v posteli. na cem je tam nechavate lezet?my mame s manzelem kazdej svou matracku, takze uprostred je tenpredel a na tom jsem ji nechtela nechavat, tak jsem podkladala tlustyma dekama..ale jak ted cestuje, tak pak byva catsecne na vyvysene dece, castecne na nasi matracce..tak si rikam, aby si moc nekrivila zada...a nejak me nenapada, jak to vyresit...(rady, ze ma spat jen ve sve postylce neberu 😀 )

luthien.k
2. dub 2011

Čauky děvčata, nakukuju, jestli už nerodíte a zatím to nevypadá, což...??? Už bych vám přála mít to za sebou, to čekání je prostě nejhorší.
@abra, vy už s malou nevíte, co byste si vymyslely, co??? 😀 S tím slintáním fakt nevím, u nás jsou potoky jen když jde o ty zuby, jinak je ostuda ostudnej pořád s dudlíkem, protože jinak má (i když zuby nerostou) v puse ruce až po lokty 😅 😅 😅
No a malej už má dudánka taky, aby byl co nejklidnější kvůli té kýle...

V Motole jsme dopadli tak, že na akutní operaci to není, prý se máme vzpamatovat z porodu a po šestinedělí si domluvíme termín operace někdy mezi jeho 2 - 3 měsícem. Takže ještě do té doby budu celkem nervózní, aby si to neuskřinul, večer děláme možné i nemožné, aby neplakal (přes den je zlatíčko), protože má svojí dvou - tří hodinovku, kdy nepomáhá skoro nic... Ale pak zase celkem pohoda, tak to nechci zakřiknout...

luthien.k
2. dub 2011

@alpiinka, nedělají se gynekologické prohlídky??? No to teda koukám 😕 Já bych bez toho byla docela nervózní, ale holt jiný kraj, jiný mrav... Když tu tak občas čítám zkušenosti mamin se zahraničním zdravotnictvím, tak si říkám, že jakkoli mě to naše někdy pěkně štve, tak co se týče péče o těhotné a posléze děti je myslím u nás na špičkové úrovni. Že člověk narazí u porodu na blba (jako my), to je proti tomu celkem problém o ničem...

luthien.k
2. dub 2011

Dala jsem do fotoblogu aktuální fotky našich kluků (jen teda po jedné od každého), tak se můžete mrknout 🙂

alpiinka
2. dub 2011

@jasekd porod na plavarni??? 😕 to nieeee, dakujem 😀 ale neboj, pytala som sa PA, ci by som prisla nato, ze mi v bazene odtiekla plodova voda 😅 ... co sa tyka aktivnosti, manzel sa uz teraz boji, ze dieta bude az prilis zive po mame 😀 😀 ... segra sa ma fajn, zo zaciatku sa potrapila s kojenim, tyzden bola mala aj na flaske, ale s jej mliekom, ale uz sa do toho dostavaju a znova koji 🙂 vcera som jej isla pomoct a nakoniec to skoncilo tak, ze mala sa rozhodla, ze mi zaspi na rukach a ked som ju chcela prelozit do kocara, tak protest a segra si musela vsetko nachystat sama a ja som robila aupairku 😀
a ako sa citis dnes? cesnacka zabrala? my sme dnes boli na pizzu a na mojom oblubenom kolaci, tak uz mozem rodit 😅 ...vcera som sa v stadelmann docitala, ze pizza pocas kojenia nie ☹ , tak som rychlo m ukecala, aby sme to stihli 😀

jasekd
2. dub 2011

@luthien.k Ahoj, ja nastesti nerodim, jsem furt nemocna. Martinek je ted u tchanu, byl i na noc a asi tam i zustane. Nijak mu pry nechybime, az si rikam, zda je to normalni? Ale on je jeste malickej, tak asi jo. Chodej s nim ven, hrajou si, ja bych ho akorat obstarala, aby neumrel hlady a nebyl mokrej, na vic nemam, tak je mu tam dobre, i kdyz se mi stejska, tak kdyby byl doma, neco chytne a mel by ho na krku jen manzel, ten se ted stara o me. V patek odpoledne se s nim stridali venku nasi. Uz nevim, co s tim kaslem, mam jitrocelak, cibuli, cesnecku, citrony, zaludek znicenej a je to skoro horsi. Uplne se dusim 😠 Kez bych si mohla vzit nejaky prasky, uprimne uz me to bio akorat stve 😠 To bych sem asi psat nemela, coz? 😀 Myslela jsem na vas. Na jednu stranu je dobre, ze to neni akutni, ale chapu, ze budes nervozni, taky bych byla, ale prece jen pro nej bude lepsi, kdyz bude trochu silnejsi a tezsi na tu operaci. Asi vas nejak poucili, co a jak. A Martinek zadnou kylu nemel a dudana mel taky, proste mi nevydrzely nervy. Jak pises, nejdulezitejsi je, aby neplakal, snad nebude moc ukricenej, broucek. Je nadhernej, ja na jednu stranu chci uz taky, ale ted to fakt nejde, takhle bych snad neporodila a hlavne pak ta pece potom. Uvazuju, ze si manzel bude muset vzit v pondeli dovolenou. Jinak ted me pekelne bolelo bricho a je cele nasisato, ale obracene, nez vzdycky, snad to proboha neznamena obrat 😕 Uz jsem z ni nervozni, co tam vymejsli, na jednu stranu by ji bez namahy vyndali, ale ta jizva potom... Jen doufam, ze mi to nespadne na prudusky a nebude z toho nic vaznejsiho, to nepoznam, nebot na to normalne vubec netrpim. At vam to doma klape a Matysek je spokojenej a ty taky. Jak se zotavujes? A jak Tobik reaguje na mimco?
@alpiinka Neporodila jsi do toho bazenu?

jasekd
2. dub 2011

@alpiinka To snad neni mozny, zase jsme se tu sesly, hlavne ze pisu, jesli nerodis 😀 😀 😀

jasekd
2. dub 2011

@alpiinka Ono s tim kojenim si spis vyzkousis, co maly snese. Martin byl na tohle dobrej. Jasne, ze si nedas pizzu s feferonama, ale jinak by to treba i slo. Ja ani nevim, jak se to pece, to je kynuty? Asi ne, nebo jo? Ja mohla snist i kynutou buchtu, kdyz byla jen jedna a starsi, nemohla jsem jen ty nejznamejsi veci, to jsem teda ani nezkousela, a cerstvy pecivo a vejce mu nedelaly dobre a omezila jsem mliko, ale spis preventivne.

jasekd
2. dub 2011

@alpiinka No jak bys to poznala, v bazenu by stoupla voda 😀 😀 😀

alpiinka
2. dub 2011

@luthien.k drobci su uplne na zozratie 😵 podarili sa vam 😉
ked som bola prvykrat tehotna (podarilo sa nam hned na prvy raz, ale v 12. tyzdni som potratila ☹ ), tak som bola cela nestastna z tejto ich zdravotnej starostlivosti...ale clovek trocha zase dospeje, ziska nadhlad, aj kopec informacii a po case sa pozera na vsetko inak...teraz som napriklad rada, ze som tehotna v irsku a nie na slovensku...resp. az tento tyzden na konci tehu ma chytili depky a bola by som rada aj za ultrazvuk aj za prehliadku pre pokoj duse...tu sa vsetko berie velmi prirodne a takmer bez zasahu do tehotenstva, ale ked sa uz vyskytne problem, tak sa fakt staraju...horsie je, ze tymi kontrolami ako u vas sa da kopec veci podchytit uz v zaciatku a tuna to hned tak nezistia 😒 ale ked clovek chce, moze chodit sukromne a platit si to, je tu kopec polskych klinik, kde maju takmer taku istu starostlivost ako na slovensku alebo v cechach, prvykrat sme tak boli a pokial sa ma nieco stat, sa stane a ani pravidelne prehliadky nic nezmozu 😖 a je kopec veci za ktore som rada a kt. by som napr. na slovensku musela dat do porodneho planu (s vysledkom neistym) a tuna je to samozrejmost, robi sa vsetko preto, aby nestrihali, dokonca ani pri vakuu nestrihaju(aj ked teda, ze je to riadne bolestive 😝 ), iba pri kliestoch, hned sa dava babo na samoprisatie a vysetruje sa na maminom brusku (samozrejme, ked vsetko vyzera byt v poriadku), necha sa dopulzovat pupocnik (ale myslim, ze to treba povedat), neumyvaju a babo uz od teba vobec nezoberu, takze krmenie na poziadanie a atd.....a co som obzvlast rada je, ze o ockovani rozhoduju rodicia a nie stat 🙂 ja sa skor bojim tej poporodnej pediatrickej starostlivosti...

alpiinka
2. dub 2011

@jasekd 😀 😀 😀 sak to, bazen sa zacne vylievat 😀 😀 😀
telepatia funguje 🙂 noo, teba ta choroba teda riadne drapla, ale aspon ze o maleho mas postarane, aj ked je jasne, ze ti chyba, no mozes viac oddychovat a nenakazis ho...

alpiinka
2. dub 2011

luth, vidis, si ma inspirovala, ja som davala nejake fotky do albumu cez tyzden a teraz ma napada, ze aj profilovu (svadobnu) by som uz mohla vymenit 😉