Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

radusiq
6. led 2012

@butt kalisek mam, toto chcem skusik pre zmenu...

abecedka
8. led 2012

@butt děkuji.

Holky máte nějaký tip na dobrou knížku o stravování dětí? Mám fořta, ale tu univerzální...moc mě nenadchla. Příjde mi taková příliš negativní.
Zemanová pro děti teprve chystá... 😝

A kdybych chtěla za vámi do uzavřené diskuze, pustíte mě? Moc prosím prosím. Já chodila na koníkovi 🙂 poctivě.

verbal
8. led 2012

@prsky Ahoj, chcem sa opytat od akeho veku su hacke nechala spat syna?

prsky
8. led 2012

@verbal este spava v nej a necham ho v nej spavat dovtedy, kym sa mu v nej bude chciet spat 😉

verbal
8. led 2012

Skor ma zaujima ci si ho tam dala uz ako novoredeniatko, alebo az ked drzal hlavicku?

prsky
8. led 2012

@verbal jaaj..uz mam tusim ziskanu dyslexiu a od citam ako do 😅 on prichodu z porodnice som ho tam davala

butt
10. led 2012

@radusiq aha 🙂 tak pak poreferuj 😉

@abecedka neni zac 🙂 knizku zadnou neznam, ridim se radama sesbiranyma vsude mozne 🙂 o tvym prijeti do soukrome skupiny jedname 🙂

abecedka
10. led 2012

@butt óoo tak to je mi velkým potěšením, budu čekat na verdikt 😵

abecedka
10. led 2012

@verbal já také dávala do hačky od narození, právě tehdy si myslím že je to nejvíce potřeba - v těch začátcích

andelka
13. led 2012

@abecedka já mám ráda Jídelníček kojenců a malých dětí ů Gregora, Zákostelecká, fakt doporučuju. 🙂

abecedka
14. led 2012

@andelka děkuji za tip, už jsem si ho objednala.

martina05
14. led 2012

ahojte , chcela by som sa spýtať na zn. Korres..Máte s ňou skúsenosti?? Je jej zloženie "v poriadku"...??Ďakujem za všetky rady..

luthien.k
16. led 2012

@martina05 zkušenost nemám, ale prozradí Ti to složení 😉 Například Just Nahrin se také tváří jako přírodní kosmetika, ale složení má příšerné, na měsíčkovém krému jsem napočítala tuším 4 parabeny atd.... Takže to chce prostě číst etiketu...

abecedka
17. led 2012

@martina05 nebo je vypiš to složení 😉 a uvidíme

martina05
17. led 2012

@luthien.k
@abecedka juuj viem že by to chcelo prečítať zloženie , len je ho neviem a neviem ktoré zložky sú ok a ktoré nie....na nete som zloženie nenašla....
len nepr. toto
http://www.korres.cz/produkt/korres-cleanser-to...
chcela by som si kupiť sadu s granátovým jablkom na mastnú a zmiešanú pleť....
už som z toho úplne nešťastná, Weleda, Hauschka a alverde mi nesadli...
prípadne dajte nejaké dobré tipy na bio kozmetiku na čistenia a zmatnenie...
vďaka

luthien.k
17. led 2012

@martina05 ale tam nikde nevidím INCI složení, čili to jediné, podle kterého se dá posoudit... Dobré tipy na čištění a zmatnění mám, ale nejsou bio 😅

martina05
17. led 2012

@luthien.k no veď to, to zloženie bude na obale a ten nemám, lebo kozmetiku by som si mohla keď tak objednať cez net....
ak máš tipy pošli, kludne príp. do IP....

betelgeuzz
17. led 2012

@martina05 tady píšou, že neobsahuje parabeny, silicony, minerální oleje a další látky, které do přírodní kosmetiky nepatří http://www.korres.cz/filozofie/. Takže určitě je lepší, než spousta běžných značek.

luthien.k
17. led 2012

@martina05 IP napsána... Mně na těch přírodních a bio kosmetikách vadí ta hojná parfemace esenc. oleji, která leckteré pleti neprospívá, hlavně té citlivé...

petja
22. led 2012

@abecedka super kniha je Polévky a kašičky pro nejmenší od Judity Hofhanzlové a vůbec všecky její knížky o stravování
Jinak hacka už mi doma visí,tak už se těším,až v ní bude pusinka hajat 😵

anehap
14. únor 2012

ahoj holky, diskuzi mám skoro celou pročtenou, super rady, jen teď nemůžu ani za nic najít, kde jste tu psali o vit. C - práškovém - z DM ,řekla bych, že jsem tu o něm četla 😕 Jsem teď dost nachlazená a nerada bych, aby to chytla malá, má 18 měsíců, můžu jí ten vit. C taky dát? Na krabičce píšou, že do 3 let nedávat, ale myslím, že když se to doporučuje u očkování atd, tak by to nemělo vadit? Díky moc 😉

butt
14. únor 2012

@anehap já stejně staré dceři C dávám 🙂

anehap
14. únor 2012

@butt díky moc za rychlou odpověď 😉 a jaké množství prosím tě? Máš taky to z DM? Je tam ta malinká odměrka...než jsem ji vyhrabala, tak jsem si sobě rozpustila půlku kávové lžičky do vody, to jsem asi přehnala 😀 , u malé ale radši experimentovat nebudu, tak se radši ptám 😉

butt
14. únor 2012

@anehap no já nejsem uplně na podávání C odborník. přijde mi, že jak je doporučená denní dávka 100mg pro dospělýho, že to je málo, ale zas jak někdo dává několik gramů denně, toho se trošku bojím. takže já sama sobě dávám denně tak dva gramy, dceři tak 200 mg. ale opravdu nemám nastudováno...

anehap
14. únor 2012

@butt díky, právě - u malé bych to taky nepřeháněla, zkusím taky tak těch 200mg, ono prý když se dá hodně, tak můžou mít průjem....tak bych potom když tak snížila 😉

butt
14. únor 2012

@anehap ten průjem ale prý býva až u mnohem větších dávek, než je 200mg...

luthien.k
14. únor 2012

@anehap to se fakt nemusíš bát, že po 200g bude mít průjem 😉 Co vím, tak se dává co rok, to gram, jako prevence (u megaskorbické léčby).
Těch 100mg, to je dávka, aby člověk nedostal kurděje 😉 Se skutečnou potřebou vit. C nemá podle mého mnoho společného. Existuje dokonce teorie, že se někde ve vývoji člověka stala chyba, že nám vypadl gen, abychom si uměli Cčko sami syntetizovat (jako to umějí ostatní zvířata) a proto bychom ho měli doplňovat opravdu mnohonásobně proti tomu, co říkají dnešní DDD, že jeho potřeba je vysoká. Jinak za tu teorii nekopu, jen to píšu pro zajímavost... Čili, pokud není překročena ta toleranční mez, není ten průjem, tak je to OK. Vit. C se nedá předávkovat.

anehap
14. únor 2012

@butt
@luthien.k díky holky, tak jsem klidná 😎 a kolik teda třeba bereš, když jsi nemocná? to se může dost navýšit oproti normálu,ne?

A když jsme u toho céčka, nemáte zkušenost s jeho užíváním před očkováním? Taky jsem tu někde na MK četla, že je to dobrý(konkrétně se mi jedná o priorix, chceme jít teda nejdřív ve 2 letech), jaké dávky a jak dlouho před očko dávat?

butt
14. únor 2012

@luthien.k hele ale víš, co by mě zajímalo?jak to je s vlivem C na ledviny?odpůrci tady těch vyšších dávek argumentují, že to může nějak poškozovat ledviny...ale fakt jsem se k tomu nidky nedostala víc, abych to mohla prostudovat..

kaja73
14. únor 2012

@butt http://www.badatel.sk/index.php?Itemid=45&id=18... a este si mozes odkliknut ten odkaz na knihu v pdf formate o c vitamine -je na stranke v lavo-autor je petot tu z MK-inak peter tuhar.