Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

lenki33
10. únor 2010

abra pre male deticky na koliku je vhodne z EO -kopor/kopr, pripadne aj ta levandula ni eje zla, kopor pomaha traveniu, levandula je proti bolesti, rozriedit v nosnom oleji /napr mandlovom 1% roztok
ale uplne najviac podla mna pomaha zvisle nosenie v satke, mimi brusko je tak neustale zahrievane a masirovane tvojimi pohybmi a dychanim 😉

eukalyptus pre deti je vhodny bud citriodora/alebo radiata, klasicky eukalyptus radsej nie
do nosa su dobre kvapky Pinosol, nei su extra prirodne ale su vhodne aj pre babatka a su lacne
do aromalampy alebo rozprasovaca je dobry ten eukalyptus alebo aj borovica 😉

lenki33
10. únor 2010

erinka a neksusala si malej dat probiotika?? napr Bio gaiu, niekedy to zaberie, minimalne zlepsi imunitu a creva/ktore sa hlavne prejavuju na pokozke

betelgeuzz
10. únor 2010

Abro, no známý věci to celkem jsou, ale nikdy mě nenapadlo je všechny dohromady zkusit. Ty jsi to zkusila? V diskuzi pod tím článkem si to celkem chválí, že to pomohlo.

Jak jsme jinde řešily příkrmy, že dobrá by byla mražená zelenina, tak jsem se dívala ve sparu a mají v té svojí bio značce mraženou mrkev a hrášek, takže asi do toho půjdu.

tomasek06
10. únor 2010

Dávala jsem tu dubovou kůru 😉

barica
10. únor 2010

tomasek: vyzkousim a pevne verim ze uz to zabere🙂... diky!

erinka83
10. únor 2010

Abro, malá mi teď většinou spí celou noc, tak nepřebaluju... A někdy není vůbec počůraná, pustí to pak až do nočníčku...

lenki, myslíš tohle? http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=443507

abra
autor
10. únor 2010

bet, to co je v tom clanku na tom odkazu, jaks davala do jinyho zivotniho stylu (myslim body 1-5), tak normalne s malou delam a delala sem to tak i se segrou, jinac nevim co dalsiho je v ty knizce, proto sem psala, ze bych ju potrebovala videt. Jak pojedu na nakup, tak se zkusim stavit v knize, ale vzhledem k tomu ze v tom NC kam jezdim jsou jenom takovy ty "slevneny knihy" tak pochybuju, ze ju tam budou mit ☹ Uz aby byly ty elekronicky knihy a knihovny 😀

eri, aha, me zarazila ta doba, 11 hodin se me zda mega dlouho 😅

lenki, kopr doma nemam, nikdy sem ho nepotrebovala, ale levanduli sem ji zkousela poustet v aromamysi a moc velkej ucinek to nemelo, mozna bych mohla vyzkouset udelat z toho ritual, ze ji pustim kazdej vecer pred spanim a ona se tim padem klidni, pac si spoji vuni levandule s tim ,ze se jde spat ne? 😅

erinka83
10. únor 2010

11 hodin bylo poprvé, většinou 9-10 😉

abra
autor
10. únor 2010

tyjo, to ti zavidim, mala abra je jak prutokovej ohrivac 😀 ale to asi vsecky uplne maly mimina 🙂

erinka83
10. únor 2010

Trvá to asi 2 týdny, předtím se budila 1-2x, úplně malinká co 3 hodiny zhruba.... Doufám, že jí to vydrží 😀 Jsem ji všude vychválila, tak dufám, že to nebyla poslední celá noc 😀

juju
10. únor 2010

abra ja mam tie bolesti uz od 27tt a je to velka bolest. ak sa to am stupnovat, tak och jaj 😅 ale myslela som si, ze to bude nejak sposobene polohou bejby, lebo som citila, ze sa nieco deje, ze sa malicky radikalne prevaluje ci co a od vtedy citim tie bolesti.

a co je Rybilka? a teda ked to tak zosumarizujeme, aky prasok teda pouzivat? na veci staci ecover, batole a na pleinky nieco radikalnejsie? 😕

erinka83
10. únor 2010

Rybilka je taky na prcku, ale složení nic moc: Petrolatum, Lanolin, Cod Liver Oil, Zinc Oxide, Aqua, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Propylparaben 😒

luthien.k
10. únor 2010

juju, ségra má někdy stavy, že nemůže vylézt z postele, jak jí to bolí, tak se na to raději připrav 😒
Rybilka sice není "přírodní" (ale která kosmetika je, že?), ale zase neobsahuje ty dráždivé látky jako jsou třeba parfémy (esenciální oleje z "přírodní" kosmetiky jsou pro citlivou pleť dost dráždivé).

betelgeuzz
10. únor 2010

Luthien, přírodní kosmetiky je dost, třeba weleda, alverde, lavera atd. 😉

betelgeuzz
10. únor 2010

Abro, jestli děláš těch 5 bodů, tak asi nemá smysl tu knížku kupovat. Já to dřív neznala, pro mě to bylo nový. V knížce je to akorát víc rozepsaný. U nás nakonec při velkém pláči zabralo lehnout si do postele a dát malé prso, to ji uklidnilo a usnula. Jinak přeju pevné nervy, protože nakonec každá kolika přejde. Mě vždycky pobaví, jak se píše, že holčičky na to moc netrpí. Nevím, jak by na tom byl u nás chlapeček 😒

luthien.k
10. únor 2010

Betelgeuzz, jasně, ale její výroba je stejně průmyslová, jako té "nepřírodní", ale je pravda, že suroviny jsou na jiné bázi... Každopádně maminky s citlivými dětičkami, "přírodní" kosmetiku nepoužívejte, je dráždivá díky esenciálním olejům. Moje poradkyně pro atopii se zděsila, když jsem se jí pochlubila měsíčkovým krémem na opruzeniny od Weledy 😒

luthien.k
10. únor 2010

Jinak abych tu nebyla za rejpala, tak já se taky snažím, aby moje mimčo poznalo co možná nejméně chemie atd., snažím se žít co nejohleduplněji k životnímu prostředí (založila jsem tu na to téma), ale neuznávám fanatický přístup (nemluvím tu o nikom z vás, chraň bůh 🙂 ) a vždy se rozmýšlím, jestli není náhodou ta konvenční cesta lepší (jako v případě té Rybilky - maximální spokojenost).

sisi.v
10. únor 2010

souhlasím s názorem, že každý extrém je špatný, ale zrovna parabenům a jejich derivátům v rybilce a spol. bych se tedy vyhla obloukem, pokud je to možné.

erinka83
11. únor 2010

Rybilku mám jak vzorek z porodnice a zatím jsem k ní nedošla, ale nevím, nevím, malá měla ráno na prcce zas červený flíček, vypadalo to jak spálenina... Ale stejně, když půjdu k Dr., tak ta mi doporučí modrou indulonu a bude 😅

barica
11. únor 2010

ja tedy musim ze sve zkusenosti rict, ze vsem parabenum a mrtvym mineralnim olejum - parafin a spol. se take vyhybam obloukem, ale zase musim souhlasit i s luthien, ze zrovna ani Weleda neni idealni🙂... chce to holt hledat a kdyz se chce, tak se ten spravny vyrobek najde🙂...

lenki33
11. únor 2010

eri, ano myslim to 🙂 je to od 3m, a su to jedine probiotika vyrobene z materskeho mlieka, nie kravskeho
myslim si ze ked je mimi citlivejsie na opruzeniny, tak je to treba riesit hlavne z vnutra, lebo opruzeniny su problem citliva pokozka+agresivna stolica, cize ked sa celkovo zlepsi imunita, tak sa zlepsia aj opruzeniny
docasne pouzivat kremiky je sice fajn, ale problem to neriesi
mne sa celkom osvedcil aj Levantis z nobilisu, je to taky kremogel s oxidom zinocnatym a levandulou

abra, myslela som na masaz, bruska
eo sa maju vseobecne pouzivat az cca od 2m, ale myslim z eked je problem, urcite by som dala aj skor /pri oboch detoch som prave kvoli kolikam zacala skor/ len treba fakt dodrzat riedenie!! pripadne skus dat kvapku do kupela- ale rozriedenu v lyzicke oleja, alebo mlieka
ale uplne najviac asi pomaha nosenie v satke 🙂

tymothy
11. únor 2010

Já teď budu trochu za rebela, ale té Rybilky se musím zastat... 😉 Vyzkoušeli jsme několik různých krémů proti opruzeninám - jak přírodní, tak i ty nepřírodní - a musím říct, že bezkonkurenčně nejlépe dopadl Bepanthen, Sudocrem a ta Rybilka....a z téhle trojky je právě ta Rybilka asi nejmenší zlo. Co se týče přirodní kosmetiky na zadeček, tak ta u nás bohužel úplně propadla... ☹ Určitě tady záleží na dítěti - pokud to zvládá s přírodní kosmetikou a neopruzuje se, rozhodně je to lepší volba než nějaké průmyslové mastičky. Ale občas je potřeba udělat kompromis mezi přírodnem a funkčností - raději dítěti na zadek napatlám nějaký ten paraben (i když z toho radost mít nebudu), než abych mu ho nechala rozbolavět...

erinka83
11. únor 2010

Ještě mám doma vzorek Johnsons 😀 Ale to dřív zkusím tu Rybilku 😉

tymothy
11. únor 2010

Ten vzorek mám doma taky. A také na něj ještě nedošlo... 😉

catf
11. únor 2010

ahoj, tak jsem prisla nakouknout, co to tu abra zalozila 🙂

ke slozeni te rybilky mam jeden komentar...je potreba se zamyslet nad tim, co ty ingredience vlastne znamenaji a co prinasej, a jestli je to opravdu nenahraditelny preparat
Petrolatum, Lanolin, Cod Liver Oil, Zinc Oxide, Aqua, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Propylparaben

petrolatum, lanolin...ropne derivaty(rakovinotvorne), jejich jedina funkce je promastit a zneprodysnit porusene misto na kuzi(to je taky vlastne jejich jedina "pozitivni" funkce, ze ucpanim vsech poru zamezuji proniknuti bakterii do pokozky, v drivejsich dobach se myslelo, ze maji i funkci uzdravovaci, pak se ale prislo na to, ze porusene misto na kuzi pouze uzavrou)
cod liver oil..rybi olej..mastne kyseliny pomahaji proti koznim problemum
zinc oxide..pusobi antisepticky..antisepticky pusobi napriklad i kokosovy olej a zinek se nachazi napr v dynovem oleji
acqua..
tocopheryl acetate..forma vitaminu e (stabilizator a pojidlo)
methylparaben, popylparaben...konzervant, rakovinotvorny

takze z laickeho hlediska se daji ingredience viz vyse nahradit prirodni alternativou a to i v bio kvalite..bambucke maslo, kokosovy olej, rybi olej, dynovy olej, vitamin e(prodava napr nobilis)..

erinka83
11. únor 2010

catf, co přírodního by mohlo nahradit lanolin? Třeba to bambucké máslo?

chloequest
11. únor 2010

Cau Catf 😀 ...ja take nakoukla,pac jsem se chtela Abry zeptat jak ji jde materstvi ruku v ruce s bio...zda se to da...Jake ustupky udelala ci neudelala...viz.poporodni pece o mimi i maminku,ockovani,vyziva,atd,atd...

K te rybilce...a co tak zasypovy pudr od Hauschky?Ten je prirodni a jemny...Ten rybi olej,jsem cetla se na opruzeniny opravdu doporucuje...nebo naredeny Tea Tree...

erinka83
11. únor 2010

Holky, potřebuju něco, co koupím nejlíp v DM 😀 nebo v lékárně.... Rybí olej se dá koupit jen tak, že?

barica
11. únor 2010

jsem myslela, ze lanolin je ovci tuk? ale mozna se pletu🙂... nicmene s catf naprosto souhlasim!

erinka83
11. únor 2010

jo, taky mě to teď napadlo, vždyť v tom přece lanolinujeme vlňáky a říká se tomu ovčí tuk??