Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

hexi
14. čer 2010

tak to asi skusim v domacej pekarnicke s tej spaldovej muky a skusim aj vlocky diky za tip

josefka
14. čer 2010

erinko, ja bych rekla, ze jsou v pohode.

Ja samotny avokado mazu na chleba, musi byt ale pekne zraly. Ted je asi jejich doba, takze jsou vyborny, tak jich za tyden dame treba 5 😅. Dneska jsem si ohrala v praci obed a zjistila jsem, ze je omacka zakysla, ale byly v ni cerstvy brambory, tak jsem je vyndala a rozmackala s avokadem, ktere jsem si prinesla na svacu a dala k tomu olivy a a docela jsem si i pochutnala ... a to brambory moc nemusim.

betelgeuzz
15. čer 2010

Já jsem v tomhle konzerva. Pečiva jím dost a neumím si představit ho vyřadit. O pekárně jsem přemýšlela, ale mám obavy, aby to nebyl další křám, který ze začátku budu hodně používat a pak ho vyndám ze skříně 2x do roka 😒

Eri, včera jsem objevila v DM i jáhlové vločky, tak už je mám doma.

Josefko, si představuji, jak taháš brambory z omáčky a umýváš je 😀

josefka
15. čer 2010

betel 😀, akorat jsem je nemyla, ta omacka byla hodne vodova, tak na nich nastesti nezustala 😀 .... a m. se priznal, ze te omacky musel trochu snist, protoze mu v praci zrovna rikali, jak se ma, ze mu varim 😅 😀 .... tak nechtel priznat, ze to taky necham klidne kysnout a klidne mu to dam ... 😀 😀 😀

erinka83
15. čer 2010

Josefko 😀 chudák m 😀 JSme měli v neděli salát ze špaldy se zeleninou, tak jsem mu říkala, ať si v práci nezapomene postěžovat, že mu dávám zrní 😀

Bet, náhodou, pekárna je supr věc, já se přiznám, že pečivo taky jíme, akorát v těch hicech nebyla chuť, jinak si peču vlastní, vím, co tam dám a baví mě to 🙂 Sice ji nemůžu mít v té naší malé kuchyni, tak ji musím tahat přes celý byt z komory, ale dá se to 😀 A malé mám naplánováno, že budu péct rohlíky ze špaldové mouky, ať se vyhnem těm obchodovým....

Jo a ty jahelný vločky jsem měla v ruce, ale pak se mi nelíbilo, že jsou až odkudsi z Číny?? Teda předpokládám, že když koupím jáhly z českýho mlýna, že jsou český?? Ale nejsou bio, ale zas si říkám, že možná lepší, jak z Číny...

herminka
15. čer 2010

Eri, naposled jsem měla jáhly, kde byla jako země původu uvedena EU, snad to bude OK.
I pohanka se často prodává čínská. Doporučuji koupit pohanku, která byla semleta ve mlýně pana Šmajstrly v Trojanovicích, ta by měla být česká (krom toho dělají i neochucené pohankové křupky, bezlepkové pohankové těstoviny, pohankovou mouku, krupici apod.).

erinka83
15. čer 2010

hermi, tuhle pohanku kupuju hodně, pak ještě z nějakého mlýnu Alfa, ti právě mají i jáhly, tak doufám, že jsou český... Ale na těch jáhlových vločkách z DM ávě byla myslím Čína, tak to se mi kupovat nechtělo....

herminka
15. čer 2010

Já toho Šmajstrlu furt všude propaguji, protože maminka kdysi byla v tom mlýně na exkurzi a ten pán byl fajn, vypadalo to tam dobře, čistě...
Na ten mlýn Alfa se dívám a připadá mi, že z tama u nás snad není nic k dostání (možná kroupy, ty nekupuji).

erinka83
15. čer 2010

Vidíš, exkurzi mám v plánu, nebo to byl jiný mlýn?? .-) Teďka nevím, musím se podívat....

betelgeuzz
15. čer 2010

Tak tohle u nás vůbec neseženu 😒

luthien.k
15. čer 2010

Všechno se dá sehnat na netu 🙂 Od Šmajstrla máme instatní kaše a jsou dobré 🙂

catf
15. čer 2010

eri, jaks prisla na to,ze jahelne vlocky alnatura jsou z ciny? 😕
ja je mam doma a nic tam o cine neni, vyrobce je alnatura a distributor je dm

ja ty jahelne vlocky micham s kukuricnou krupici na slanou kasi k vajicku
a nebo je pridavam do zeleninovych polevek na zahusteni

pekarnu na chleba jsme taky uz davno poridili a uz v ni nepecem a vlastne nikdy jsem nebyla s vysledkem spokojena
kdybych se pustila do peciva, tak bych to spis pekla v normalni troube

herminka
15. čer 2010

Ctaf, třeba u semínek je země původu německy přímo na pytlíku (ne na české etiketě), nevím, jak je to u vloček.

Já občas peču chleba nebo z téhož těsta bulky normálně v troubě. Ale opravdu ne moc často a topit si v těch vedrech, co byla minutý týden, ještě troubou, to si neumím představit.

chaarleene
15. čer 2010

tak my pekárnu máme a používali jsme ji dost často (mám takovou, ve které se dají péct i bagetky - mňam 😵 ), akorát teď nepeču, protože když sním cokoliv kynutého, tak malou bolí bříško ☹ takže budu muset počkat, až trochu vyroste 😀

josefka
15. čer 2010

ja kdyz pecu chleba, tak taky v troube - neni to tak ekonomicky vyhodny jako pekarna, ale jeste jsem nevidela pekarnu bez teflonu a navic s tou nasi frekvenci jedeni chleba .... 😅

erinka83
15. čer 2010

Já to dělám poslední dobou tak, že těsto mi udělá pekárna, ale chleba upeču v troubě, je nesrovnatelně lepší....

catf, normálně to tam bylo napsaný, já se schválně dívala myslím ještě na ovesný vločky a tam je původ myslím Německo, proto mě to tak zarazilo... Zítra jdu zas do DM, tak to schválně omrknu...

erinka83
15. čer 2010

@chaarleene chaar, a co nějaký placky? Tam droždí není, tak by to snad nemělo vadit, ne? Nám chutnají třeba tyhle: http://www.varimezdrave.cz/zitne-placky-se-lnen... A dělala jsem i ty ořechové, mňam 😵

catf
16. čer 2010

erinko, ja je mam prave doma a ani na jedne etikete neni ta cina napsana, tak dej vedet, az se dostanes do dm..je mozny, ze za tu dobu je treba delaj jinde

taky mi prijde, ze chleba peceny v troube je lepsi..pekarna ale udela s hnetenim kus prace, takze erinky system je idealni 😀

ja jsem agitator vita placek 🙂 chystam se udelat sladkou verzi klasicky se susenym ovocem a to by mohlo byt pro mrne na zuzlani taky dobry 🙂

erinka83
16. čer 2010

Catf, tak jsem kukla a na jáhlách i jáhl. vločkách je země původu čína.. Např. ovesné vločky jsou Nizozemí/Polsko, otruby Rakousko... Tak jsem koupila jáhl. vločky ve zdravé výživě, ty jsou myslím z Rakouska, jsou pod kočárkem, malá tam ještě spí, tak chodím jak myška 😀

Jo, a chtěla jsem se zeptat, myslím bych mohla dát malé sušenoé meruňky? Samo nesířené a bio, přemýšelala jsem, že bych je namočila a rozmixovala do kaše...Catf ty vitaplacky by nemusely být špatné, ale pro malou bych se bála, že se tím zakucká ☹ Když je to určitě na kousky?

abra
autor
16. čer 2010

juju, to co pises me dost pripomina malou abru, tak vas asi fakt postihly koliky ☹ ☹ ty blaaaho, tak preju pevny nervy a hlavne vydrz a neztracej nadeji, ono se to fakt zlepsi. Ja jsem teda za ty tri mesice, kdy mala jenom rvala a nic jinyho prisla o usi, o nervy, o vsecko, nekolikrat denne sem brecela, parkrat sem se slozila ☹
co nam pomohlo je:
lefax pred kazdym jidlem
mezi jidly babycalm
po kazdym (ale fakt kazdym) jidle odrihnout
nestridat prsa pri kojeni (vypit jen z jednoho nedavat druhy
jak sem dala na dopiti i druhy, byl prusvih)
pri kazdym prebaleni namasirovat bricho, ale poradne, vazne se toho nebat a zatlacit uplne co nejvic az kam te to decko pusti
noseni na tygrika (nosim doted a v blbych dnech klidne i 5 a vic hodin tahem, uz vypadam jak kulturista :D )
spani na podlozene matraci
pevne zavinuti
nekolikrat denne cvicit s nohama do krize
davat decko casto na brisko
kdyz dite prdi, neznamena to, ze neni nadmuty, nekdy to je prave naopak

a s tim ze nechce od tebe, to mala taky delala, ona prvni mesic spala jenom a vyhradne na mym brichu , coz ji taky pomahalo na to brisko, kdyz na nem spala, pekne se ji to tam pohnulo a vyprdela se, proste kdyz ju neco boli tak ode me nechce, cely dny byla jenom a vyhradne u me v satku, jak sem ju vytahla treba jenom na prebaleni, tak rev ja prase ☹ , az druhej mesic dokazala spat vedle me, ze se me jenom dotykala nozkou a vzdycky zkusila kopnout a kdyz me necitila, tak zacala jecet jak sirena. ve tretim mesici jsem ju zkousela davat pomalu do postylky nebo do hacky na noc, takze pul noci spala se mnou a pul noci v hacce nebo v postylce a az ve ctvrtym mesicu se ucila zaspavat sama a vubec byt celou noc v postylce. Akorat ted ma zas nejaky blby obdobi, pac se me zas v noci budi a stehuje do postele.

catf
16. čer 2010

erinko, tak to se na to musim v dm taky podivat, je mi divny, ze to na tech mejch neni uvedeny

ty vitaplacky se nijak netrhaj, protoze ten len je dela takovy elasticky a velikostne zalezi na tom, jak to clovek nakraji..v albu na beremku to mam vyfoceny...kdyz dite zvladne krupky, tak zvladne urcite i tyhle placky

luthien.k
16. čer 2010

@catf, fakt z Číny, mám je taky doma...

josefka
16. čer 2010

catf 😀 😀 - pro takhle male mimino jsou krupky stravitelnejsi nez susene ovoce 😉 ... coz ale neznamena, ze bych mu je davala.
erinko, to bych s tema susenejma merunkama jeste nedelala, mohla by ses dockat bolebricha ..... to uz by bylo lepsi zkusit cerstve.

catf
16. čer 2010

josefko, do tech vitaplacek prijde odstavena a nevyuzita vlaknina z jablek, hrusek apod., to se rozmixuje se lnem a ususi v troube...proc by to melo byt hur stravitelny nez krupka?

luthien.k
16. čer 2010

@catf, pokud vím, tak se vláknina dětem špatně tráví, celozrnné věci se právě kvůli tomu doporučují až po třetím roce věku (@josefka mě kdyžtak opraví), do té doby jen příležitostně...

catf
16. čer 2010

mne to prave prijde divny, kdyz se detem davaj ovocny kasicky a pozdeji i varena zelenina mixla treba s masem ne?
josefka to urcite objasni 🙂

luthien.k
16. čer 2010

Dokonce zelenina a maso dřív, než ovoce 🙂 Já teda nevím, "jak moc vlákniny obsahuje ta nevyužitá vláknina z jablek atd", ale jestli víc, než normální ovoce, jestli je to koncentrovaný, tak pak by to bylo tak, jak jsem psala - že to není vhodné pro dětské trávení...

josefka
16. čer 2010

catf, lnene seminko by dite nemelo mit driv jak v peti letech 😅 (stejne jako ostatni seminka a orisky) a s tou vlakninou je to jak psala luthein. Je to pro zazivaci trakt malych deti moc tezke. Deti neumi dobre zpracovat slozite cukry, ale umi zpracovat jednoduche cukry (treba ty krupky 🙂) .... po 3 roku se to obraci.
Detem by se nejdriv mely davat zeleninove kasicky, ale nejprve takove, ktere jsou malo vlaknite - jako je avokado, brabor, bataty, banan, pripadne mrkev a tmavolista zelenina (obsahuje vice vlakniny) az pozdeji, ovoce taky radsi az po 1 roce. Jinak delas kasicku tak, ze 1 ks ovoce rozvaris (tim trosku zmenis slozeni vlakniny) a umixujes s vodou, ale kdyz vyuzijes nevyuzitou vlakninu ze syrove zeleniny, tak je to jako bys dala do te kasicky treba 5ks ovoce, to same je to se susenym ovocem.
Jo a v ovoci je obecne vic vlakniny nez v zelenine a v masu vlaknina neni zadna.
catf, na dite pak budes muset opatrne se zdravou stravou 😀 😀 😀

catf
16. čer 2010

no tak ja si ho pujdu koupit(to dite) do supermarketu az petilety, no 😀
jinak tohle info si ukladam pro segru, to se ji bude hodit 🙂

catf
16. čer 2010

josefko, na beremko ti kopiruju ten seznam ingredienci v kosmetice, jaks chtela