Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
24. srp 2010

@kutcher ja jsem je vzdycky jenom trhala, nikdy jsme je nekrajely s babi, kdyztak draly az byly suchy, ale je fakt, ze zadny koreny jsme nepouzivaly, to jenom babi sama kdysi davno a o tom me uz jenom vykladala, takze s tim nemam zkusenost. Vetsinou jsem mela ale pak celkem dodelany ruce 😅
Ten rmenec znam spis jako zaludecni lek, myslis jako odvar nebo vykoupat v nalevu?

hermi, ja mela medvidka i alverde a u alverde se me libilo, ze tam byl rapik 🙂

juju, me detska taky rikala, ze uz ju napada akorat homeopatie, ale vis co, ja moc pro homeopatii nejsem ☹ jeste se ve ctvrtek zeptam na neurologii, jestli nemaji nejakyho tipa, nebo jestli je neco nenapada

kutcher
24. srp 2010

@abra ale stejně to je hezký dětsví, když sbíráš květinyJak jsem psala trošku výš, tak 100 - 500ml nálevu (květ) do koupele nebo 2-3 kapky éter. oleje ze rmence. S tím žaludkem máš pravdu nálev je při poruchách zažívání, ale i při nespavosti, rozrušení a stresu, a dají se s ním vyplachovat ústa při zánětech dutiny ústní nebo oči při zánětu spojivek. Dá se inhalovat při senné rýmě, astmatu atd. ale jelikož kojencům se takto nedává, tak se v něm dá koupat. Mast ze rmence je dobrý na kousnutí hmyzem, na svědivý ekzém, ale i při podráždění pochvy či konečníku. Jak asi výš je toho hodně.

abra
autor
24. srp 2010

@kutcher jojo, uz to vidim, psalas to tam, nevsimla jsem si 😅 no za zkousku nic nedam, snad se me neoleze 😀 akorat tezko rict, jestli ho sezenu zejo

abra
autor
24. srp 2010

jinak bylo to uzasny detstvi u babi, vzpominam na to moc rada, taky houby jsme sbiraly kdejaky, tedko je les plnej uzasnych hub, ktery nikdo nesbira pac je nezna, tak mam zne 😀 (teda krome minulyho tydne 😅 ) No ale je fakt , ze toho dost zapominam, to je skoda

abra
autor
24. srp 2010

holky, slysely jste o klokankovani? Jestli budu mit i druhy nedonoseny, tak si to zkusim prosadit, hele:
http://www.azrodina.cz/2357-klokankovani-zahrat...

kutcher
24. srp 2010

@abra taky zapomínám, takže si to furt omýlám dokola, někdy to je až únavný - tak pak písni, jestli to trochu pomohlo - se rmencem problémy nebývaj, ale i tak zkus nejdřív nižší množství a pak uvidíš 🙂 a co se týče sehnatelnosti, tak se přiznám, že když něco nemůžu sehnat, tak to prostě objednám na netu, když je to akutní.
Já teda houby taky moc neznám, ale začla jsem konečně sbírat i pýchavky a jednu, teď si nevzpomenu na název... taková velká oranžová, přirostlá na stromě a roste jen na ovocných stromech, tý je teď taky hafo.

petuli80
24. srp 2010

abra, kutcher, závidím vám vaše znalosti bylinkářství i hub 😵

Ninouche, přeju pohodový porod a zdraví tobě i miminku 🙂

Díky za otevření tématu očkování, leží mi to v hlavě a chystám se přečíst nějaký knížky, nechci to podcenit, ani se nechávat vmanipulovat do všeho možnýho 😒

Herminko, už tě to taky chytlo? 😉 🙂

chaarleene
24. srp 2010

@abra tak o klokánkování v tomhle smyslu (neustále) jsem neslyšela, ale jinak se to u nedonošených dětí dělá celkem běžně, ne? 😕 u nás v nemocnici, když se mimčo narodí císařem, tak když je všechno v pohodě, tak ho zkouší ještě mamině dát přisát a pak ho dají tatínkovi hezky na hrudník, přikryjou a nechají ho aspoň ty 2 hodiny klokánkovat 😵

abra
autor
24. srp 2010

kutcher, tak co roste na strome a je houba to nesbiram 😀

chaar, no bezny to neni, ale co jsem tak pochopila, tak nejde myslim jen o ty 2 hodky,ale o to, ze to dite je tam furt, no moc se me to libi 😵

chaarleene
24. srp 2010

koukám, že přišly na přetřes i houby 😀 manžel se minulý týden houbama přiotrávil, takže u nás se teď houby dlouho jíst nebudou 😅 😀

juju
24. srp 2010

abra tak skus aspon zmenit lekarku; ved to nie je normalne; moj maly hulaka lebo je bud hladny, alebo sa mu chce spat a bojuje proti spanku, alebo sa nudi a potrebuje spolocnost alebo ma bolenie bruska. co sumarom je dost placu ale aspon viem ze z coho to je; v noci sa budi niekedy 3 krat niekedy raz na jedenie ale ihned zaspi, ja ked jeho noc trva len 7 hodin vratane prestavok - a to som si myslela ze mam narocne dieta, ale asi nas bez problemov tromfnes a to je rozdiel 6 mesiacov; inak zavidim maminkam, co ani nevedia ze maju dieta, ktore sa vacsinou same hra, samo zaspi, v noci spi nonstop aspon 6 hod 😅

kutcher
24. srp 2010

@chaarleene tak to je pak na prd, taky bych už to nevzala dlouho do pusy a s čím si to spletl?
@abra taky jsem o klokánkování tady neslyšela - je to moc hezké, ale asi bych se bála, že to zalehnu a ani nemluvím o bolesti zad, když toho prcínka furt taháš :-\

chaarleene
24. srp 2010

no, ty houby byly jedlé, ale staré - byly v lednici 5 dní... vůbec jsem netušila, že se staré houby nesmí jíst, u nás doma se to nikdy neřešilo (asi jsme měli štěstí, protože nám nikdy nic nebylo), ale v nemocnici mu všichni říkali, že houby starší než 2 dny se prostě nejí 😅

herminka
24. srp 2010

Holky, jsem ráda, že se vám v Beskydech líbilo - máme to tu fajné 🙂 A už se moc těším, až budeme chodit do hor s prckem v nosítku 😵

Petuli, celkem mě to taky začíná chytat. A protože už jsem to v práci řekla, můžu si bez podezřívání leccos půjčit 😀

betelgeuzz
24. srp 2010

@herminka kde pracuješ? Medvídek není přírodní, i když to všude píšou. Obsahuje nějaký PEG, bohužel jsem to zjistila, až když jsem si ho koupila a doma pročítala složení. 😒 Na koupání používám olej alverde, zadek umývám jen čistou vodou.

herminka
24. srp 2010

@betelgeuzz Aha, kdysi jsem četla, že Medvídek není přírodní, ale je to už pár let zpátky, myslela jsem, že ho už "spravili". Nakonec jsem ho naštěstí nevzala.

ninouche
24. srp 2010

@petuli80 ahoj, a děkuju za přání 🙂 Tobě přeju pohodové těhotenství, užívej si to 😉 S tím očkováním to bude asi těžký, zjistit si dostatek informací, který jsou opravdu důvěryhodný... no, budeme to muset nějak zvládnout.

ninouche
24. srp 2010

S tím Medvídkem mě to teda zklamalo, fakt jsem si myslela, že je přírodní ☹ Na koupání jsem zatím pořídila od Weledy takovou tu krémovou koupel - váhala jsem právě mezi tím a olejíčkem od Alverde, ale protože mi moc hezky nevoněl, vzala jsem nakonec tu weledu (i když teda je dvakrát tak drahá 😅 )

luthien.k
24. srp 2010

Jé, tak i houby přišly na přetřes 🙂 Já jsem dneska odpoledne našla košík (hub, ne jen košík 😀) a s malým je to sbírání fakt náročný... Ale protože mi to nedá, tak vyrážíme každou chvíli, hrozně mě to baví. S těma starýma houbama mě to taky docela překvapilo, že se dá až přiotrávit, u nás ale syrové leží v lednici maximálně do druhého dne, ty dnešní raději hned šoupám na pánev a pak hurá zamrazit, ať máme kus léta i v zimě 🙂
@abra, a co sbíráš za netradiční houby? To mě zajímá! Můj děda taky sbíral spousty hub, co jiní ne, různé holubinky a tak, ale bohužel mě to nestačil naučit 😔 Já z těch méně tradičních sbírám asi jen pravé ryzce, ty tu snad nesbírá nikdo a jsou výborní, pýchavky, špičky na louce a poznám i muchomůrku růžovku (masáka), ale to se už bojím...

luthien.k
24. srp 2010

Jinak na zadečky a do koupání - nejlépe nic, jen vodu 🙂 Malá miminka se neušpiní a zadeček se při troše cviku dá krásně omýt čistou vodou pod kohoutkem. Dneska už teda na pokaděný zadek používám i mýdlo, a to ani ne dětské, ale podle složení (ověřovala kamarádka chemička, co dělala v kosmetickém vývoji) velmi kvalitní mýdlo Sonett neutral. Nepoužívám na malého nic s éterickými oleji, které jsou ve všech Weledách a jiných drahých dětských kosmetikách, protože můžou dráždit a alergizovat (my máme atopika, tak proto). Na mytí jsem ještě objevila podle složení také velmi dobrou věc, a to Babylove Ultra Sensitive z DMka. Velmi příjemná je i cena 🙂 Takže to jsou moje tipy.

erinka83
24. srp 2010

@herminka Hermi, ty jsi myslím něde psala, že jsi byla v tom pohankovém mlýně, že? Asi to nemáš daleko 😉 No paní byla moc příjemná, vše nám ukázala, vysvětlila, bombardovali jsme ji otázkama 😀 Nějak jsem došla k tomu, že někdy kupuju pohanku od mlýnu Alfa, tak to mi řekla, že ti ji loupou termicky 😒 Přitom chuťově mi přijde OK ☹ Tak nic, už budu kupovat jen Šmajstrlu 🙂 A pak nám doporučila restauračku u Kociána, tak jsme si dali pohankový speciality, mňamka 😵 A cestou domů jsme se stavili ještě v kravíně v Čeladné, tak to byl takový agrovýlet 😀

butt
24. srp 2010

jeste se vratim k tematu ockovani s dovolenim 🙂 kamoska mi ted rikala, ze jeji doktorka bude jejich malymu ockovat pneumokoka zaroven s hexou ☹ hrozny, ze takovy doktori fakt existujou ☹ no a chtela jsem se s vami zaroven poradit, jaky nepovinny ockovani byste doporucovaly...ja jsem celkem rozhodnuta pro rotaviry, pze ty jsou kolem me tak nejam porad, mam dojem..ale nevim co s tim pneumokokem, je to fakt tak casty, ze je vhodny to naockovat?ja o nem totiz slysela zatim vzdy jen z reklamy na ockovani, narozdil od tech rotaviru...

luthien.k
24. srp 2010

@butt, pneumokoka za mě nee. Moje doktorka mi ho rozmluvila hned, že je to hlavně o hrubé a s etičností hraničící reklamě. Těch vakcín je víc, že, takže jsou drahé a farmaceutické firmy kapsují. Navíc na nosiče pneumokoka bývají prý často reakce, nám, když jsme tehdá měli neustále krev a hleny ve stolici a ekzém, tak prý vůbec. Jo a kamarádka tady z MK právě kvůli přístupu k očkování změnila pediatra za rozumnějšího a ten jí říkal, že za celou jeho kariéru měl jen jedno dítě s vážnými komplikacemi po pneumokokovi a již sedm mu jich zemřelo na meningokoka, proti kterému se taky dá očkovat. Ale je to jen jedna vakcína, což se farma firmám až tak nevyplatí, takže žádná reklamní masáž na to není.
Takže asi tak 😝

kutcher
24. srp 2010

@luthien.k taky sbíram růžovky, bedly červenavé, václavky, pýchavky, žampióny, holubinky nazelenalé, Hlívu ústřičnou, penízovku sametonohou, tu můžu doporučit, je výborná a nemáte si ji s čím splést ;) a další + klasické houby.

kutcher
24. srp 2010

Jo a ryzce taky, manžel to považuje za jednu z nejchutnějších hub na světě, hlavně ve smetan. omáčce.

juju
24. srp 2010

butt, my sme ockovanie riesili aj laktacnou poradkynou, ktora mi ukazala carovny nahoz - dufam, ze vam pomaha. ona mi povedala, ze ak pneumokoka babo dostane, tak zomrie, aj ked vyskyt je veeeeeelmi ojedinely. je to starsia pani, alternativne orientovana, ziadne cumle, sunare, vlhcene obrusku, velmi za satkovanie a pratelne plienky, takze tak nejak bio orientovana, ale to ockovanie mi poradila. tu je inak kazdy zaockovany proti rotavirusom, takze tym padom to nemusim davat malemu 🙂 inak tu sa tiez dava hexa spolu s pnemokokom 2x ale ja im to uz druhy raz nedovolim 🙄

ninouche, drz sa a vela zdravia a sily!

juju
24. srp 2010

inak s tymi nivea obruskami som sa zmylila - je tam aj paraben 😠

labutka
25. srp 2010

dievcata, niesme sice uplne bio, ale sme eko a sirim osvetu, hlavne latkovanie. 🙂
Dnes o 17.15 v Reflexe na Markize reportaz o latkovych plienkach s mojim malym Slovanistom v hlavnej ulohe. 🙂
A zajtra reportaz o noseni deti. 🙂

betelgeuzz
25. srp 2010

@juju tak to bych očekávala, že v Belgii bude lepší přístup k očkování. 😒

Já za sebe taky říkám pneumokoka nee. Dětská mi taky řekla, že mi ho nedoporučuje, ale nevím, jestli to nedoporučuje všem, nebo jenom nám, malá měla odloženou hexu o 2 měsíce. Ono se to dá naočkovat i později, pokud by dítě trpělo na záněty středouší,akorát už to pak není hrazené pojišťovnou.

Já bych se chtěla znát s nějakým houbařem jako jste tady vy, který by mě to naučil poznávat a hledat. Jsme asi před 14 dny vyrazili s m a našli jsme 5 babek, ostatní chodili s plnýma košema ☹

luthien.k
25. srp 2010

Nám teda doktorka řekla hned, že nespadáme do rizikové skupiny očkování proti pneumokoku a tak by nám to pojišťovna nehradila... 😕

@kutcher, no vidíš, na václavky a bedly všech jedlých druhů jsem zapomněla, ty tu taky sousedi nesbírají, růžovky jsem sbírala dřív, když jsme se i s rodiči shodli, že jsou to ony, ale mm houby nezná vůbec, tak se nemám s kým poradit... Zajímá mě ta penízovka sametonohá! Mám doma altas hub, tak jdu mrknout 🙂
Ryzce máme nejraději jen tak s kmínem na pánvi s trochou másla, to je prostě delikatesa 🙂