Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
4. říj 2010

@petuli80 gratuluji k úšpěšné kontrole. A to všechno dr kontroloval při 3D? Co to teda bude, chlapeček? Ty potřebuješ nějaké povolení ke cvičení?

betelgeuzz
4. říj 2010

Mám dotaz na špenát. Včera jsem ho udělala (teda pro nás, ne pro malou), ale našla jsem, že špenát by se neměl ohřívat. Víte o tom něco bližšího?

A ještě mě napadlo, jestli bych mohla dávat malé nějaký rakytníkový sirup, v případě nějakýho nachlazení. Já mám dobrou zkušenost s echinaceou, ale v tom je alkohol, tak to ne, ale ten rakytník by nemusel být špatný.

petuli80
4. říj 2010

Bet, dík 🙂 Já si myslím, že to nebyl 3D, už proto, že to dělal ve stejné ordinaci na stejným přístroji, jako ten můj, a utz samotný mi vč. fotky přišel stejný, na který jsem zvyklá. Takže nechápu, kde co vzniklo za šum, ale jsem ráda, že to je, jak to je. Anebo jsem se objednala na něco jinýho, než chtěl můj dr. 😀 Aspoň vím, že když mi to bude nabízet znovu, můžu to s klidným srdcem odmítnout.

Jojo, mám nějaký vrozený abnormality, na který jsem se taky ptala, jestli mám čekat třeba předčasný porod nebo nějaký komplikace, a prý to tak může i nemusí být, že to není v těchto případech pravidlem, tak jsem za to taky ráda, bála jsem se nějakýho verdiktu ve stylu "Počítejte s tím, že...". Proto i to odložený cvičení.

blovitc120
4. říj 2010

@betelgeuzz ak tu echinaceu nechceš dať len kvôli obsahu alkoholu, nechceš ho skúsiť odpariť? Teda ak je to v súlade s tvojím bio presvedčením pre dieťa, že v tom ten alkohol vôbec bol. Ja som tak dávala odpariť kvapky na detoxikáciu po očkovaní. Samozrejme že je to možné len ak toho nedávaš na polievkové lyžice. Ja som nechávala 15 kvapiek odpariť 1,5-2 hodiny (odskúšala som si, že som dala 15 kvapiek alkoholu (lieh z lekárne), ten sa mi odparil za pol hodiny, tak som to nechala 3x tak dlho).

herminka
4. říj 2010

@petuli80 To musel být tzv. velký ultrazvuk, ne? Ten se dělá okolo 20. tt (já na něj jdu tento týden - to už budu 22.).

@betelgeuzz Medinterra dělá i echinaceový sirup, ale nevím o tom nic bližšího http://www.medinterra.cz/doplnky_stravy-sirupy.... , možná by se dal najít i od jiných firem. Rakytník je hlavně bomba na vitamín C.

Když už jsme u té echinacey, většinou jsem slyšela, že ji těhule nesmí, ale teď mi říkala kolegyně, že jí homeopatka i v lékárně říkali, že ano, tož z toho nejsem moudrá.

petuli80
4. říj 2010

Herminko, ano velký, zmínila jsem to v tom prvním popisku 🙂 Dej potom vědět, jak jste na tom 😉 Mmch. podle tohoto vyšetření mám TP o 3 dny později, 26.2., celkem to sedí.
Už jsem změnila údaje v pasu, nebudeme zatajovat 🙂

Josefka taky nevěděla s tou echi. přesně, říkala, že se na to podívá, tak uvidíme.
Já mám v plánu koupit rakytníkovou šťávu od weledy, měla jsem ji a když ji naředím vodou, je hodně dobrá. Ale v sirupu mají hafo cukru, to mi přijde škoda, stejně tak v trnkovém, ale asi by to jinak nemohl být sirup 😀

herminka
4. říj 2010

@petuli80 Jasně, dám vědět (tedy krom pohlaví, to si říct nenecháme). A moc gratuluji k holčičce 😵

petuli80
4. říj 2010

Díky hermi 😵 Já jsem před otěhotněním taky měla za to, že se necháme překvapit, na rozdíl od m., který to vědět chtěl. Pak se to stalo, jenže já jsem měla velkou touhu to vědět, na rozdíl od m., který to vědět nechtěl 😀 Tak nakonec jsme se v noci dohodli na tom kompromisu; příště si to bude zkouška mé nedočkavosti a snad to vydržím 🙂
Takže Tě obdivuji 😉

abra
autor
4. říj 2010

caute, nestiham vas docist, hlasim ze skola uuuuuuuuuzasna, ale teda narocna, nejak jsem i zacala premyslet, jestli jsem se moc neprecenila, no snad to zmaknu 🙂

taky jsem mela o vikendu problem, hrozne moc jsem krvacela a fakt jako porazka prasete, takze sem byla na sto pro presvedcena, ze je konec, ale dr me ujistila, ze je vsecko oka takze jsem hrozne moc rada 🙂

petuli80
4. říj 2010

Abro, jsem fakt ráda, že je všechno o.k., opatruj se!!!
Školu dáš, těším se, až povyprávíš 🙂 A dávej užitečný tipy, josefko Nr. II 😎

herminka
4. říj 2010

Petuli, taky jsem děsně zvedavá, ale na druhou stranu mám ráda překvapení a v tomto případě ho preferuji 🙂

Abro, to musela být pěkná infarktovka 😲, ještě štěstí, že je to v pořádku. Já jsem něco podobného zažila na konci 3. měsíce, ale i když to bylo krve spousta, tak nějak jsem vnitřně cítila, že to bude OK.

butt
4. říj 2010

@abra super, ze jsi ze skoly tak nadsena!!a stejne jako peta se tesim na moudra, se kt se s nami budes delit 😀 a dobre, ze to krvaceni dobre dopadlo.ja jsme uprimne rada, ze me v tehotenstvi nic takovyho nepotkalo... drzim pesti, aby se to uz neopakovalo!

jinak holky ja taky chtela puvodne prekvapko, jesli to bude kluk, nebo holka, ale manzel to odmitl a mne prijde na hlavu, kdyz jeden to vi a druhej ne, 😀 takze jsem nakonec svolila, ze si to rict nechame 🙂 a byla jsem rada, bylo fajn vedet, ze muzu kupovat ruzovy hadriky 😀

chaarleene
4. říj 2010

@butt tak u nás to manžel věděl a já ne a dalo se to 😀 neprokecl se 😀

butt
4. říj 2010

@chaarleene 😀 😀 a ja si myslela, ze to je jen ve filmech, ze to jeden vi a druhej ne 😀

chaarleene
4. říj 2010

@butt normálně mi doktor na ultrazvuku řekl, ať se nekoukám a manželovi to ukázal 😀 a když jsem si pak do kabinky šla odložit gaťky, tak se ještě manžel ujistil, jestli viděl správně 😀

juju
4. říj 2010

petuli, super, ja som sa tiez vzdy vytesovala z ultrazvuku aj ked sa stale nevie, ci predsanie je skodlivy, lebo som videla svoje bejby 😵

abro drzte sa!

baby odkedy sa moze podavat spenat? co si myslite o prihrievani detskej vyzivy v mikrovlnke? ideme totiz zaciatkom decembra na dovcu do talianska a riesim ako zabezpecim malemu papanie. kupim nejake bio detske vyzivy a instantne kasicky ale mozem to podavat studene? alebo ohriate v mikrovlnke 😠 ?

herminka
4. říj 2010

Chaar, nevěděla jsem, že jste to měli takové "konspirativní", myslela jsem, že jste se nechali překvapit oba 🙂

Juju, nejsem zastánce démonizace mikrovlnky, ale tak malému dítěti bych v ní raději jídlo neohřívala. Spíš nechat uvařit vodu (v rychlovarné konvici nebo právě v MW) a ohřívat ve vodní lázni (což bude samozřejmě trvat dýl).

butt
4. říj 2010

@chaarleene pekny 😀

@juju taky jsem v tehotenstvi nepremyslela nad skodlivosti ultrazvuku a pokazdy se na nej strasne tesila 🙂 jak se vam dari?jak se citis a jak s (ne)kojenim?

catf
4. říj 2010

ahoj vsem, mam dotaz mimo debatu..pred nejakou dobou jsme na beremku probiraly praci koule...uz jste to nektera zkusila a nebo znate nekoho, kdo s tim ma zkusenosti?

erinka83
4. říj 2010

@abra jsem nějak mimo, ty jsi zase těhu?? 😵

juju
4. říj 2010

herminka, ja to tak doma robim, ale neviem, ako to bude na dovci 😒 ale vyziva by sa mohla jest aj studena ze?

butt - este stale kojime a dokrmujeme, kedze si zvykol na rychly tok z flase a ked mu prestane liat mlieko z prsa tak uz prso odmieta lebo sa mu nechce tahat 😠 ale mame kdejake bio mliecka na vyber v BE a tie mu chutia a ako nahle mu chcem prepasovat nutrilon, tak ho vypluva 😀 inak v noci sa budi stale castejsie a castejsie, dufam, ze nepojdeme na styl malej abry; asi o tyzden zacnem s liecbou tak prestaneme kojit; a vy ako s klobucikmi? to je divne ze ta tvoja mala potvorka neche otvarat usta, moj nastavuje a otvara zobacik ako lastovicka, je to strasne mile 😵

Erinka 😀 😀 😀

abra
autor
5. říj 2010

holky no byl to sokec, fakt jsem byla z toho uplne hotova, snad uz se to nebude opakovat, i kdyz ta dr rikala, ze radsi at s tim pocitam. S tim kurzem to bude sranda, vcera jsem delala prvni cast prace na m. a vysly mu tak blby hodnoty, ze z toho byl chudak paf, no ja mu uz jak dlouho rikam, ze nema jist furt ty uzeniny a napajet se sladkyma brcama atd atd zejo 😒 no aspon ho to primeje k zamysleni 😀

juju, ja jsem male dala spenat v pul roce, babi mela cerstvej mladej na zahradce 🙂 ale mala byla na ovozelu uz od 4mesice, pac nechtela to mliko, takze je asi spesl pripad. V mikrovlne ji ohrivam jidlo na cestach a nijak to neresim, majoritni cast jidla ma ohrivanou doma na vode, takze ta trocha ohrevu kdyz ji nekde mimo domov se me zda zanedbatelna.

betelgeuzz
5. říj 2010

@juju nevím, jestli znáš stránky kojeni.net, tam se dají stáhnout dva dokumenty k příkrmům, je tam tabulka, co od kdy dávat. Je to teda takový ten většinový názor, který si samozřejmě můžeš upravit, dle sebe, ale myslím, že na odpíchnutí je fajn.

@blovitc120 ano, myslela jsem, kvůli tomu alkoholu, že to není moc OK. Tak když bude potřeba, možná zkusím tu tvoji radu.
No mě říkali v lékárně, že ty echinaceový kapky ani při kojení, ale pak jsem si říkala, kolik toho alkoholu do sebe asi dostanu, když je to pár kapek na lžičce. Naštěstí jsem to nepotřebovala.

butt
5. říj 2010

@juju to je dokonaly, jak emilek preferuje bio 😀 a myslim, ze je fajn, ze dostava aspon nejaky tvoje mlicko, kdyz to jeste jde 😉 mala se obcas taky budi za noc na nas casto, nastetsi ma lehci spani manzel a vstava k ni on 😀
jinak u nas porad stejny..musi priznat, ze jsem uz ztratila trpelivost neco s tema klobouckama delat 😅 bavic, ted kdyz chodim do skoly, dostava mliko z flasky, takze tomu uz ani nedavam moc nadeje 😀 a nebo az ji bude treba pul roku nebo tak..az bude mit vetsi pusinku 🙂 ja se hlavne ze zacatku bala, ze prijdu kvuli tem klobouckum okamzite o mliko..ale zatim to vypada dobre..musim rict, ze poprve mam pocit, ze je kolem kojeni vse dobry a mam z nej dobrej pocit 🙂 navic za chvilku splnime mou metu 3 mesice kojeni 😀 a hura na metu dalsi - 6 mesicu 🙂

@abra myslim, ze bych se na tu skolu mela taky vrhnout v zajmu manzelovy lepsi vyzivy 😀

@betelgeuzz to rikali ze pri kojeni ne kvuli tomu alkoholu, jo? 😕 to mi prijde trosku prehnany 😅

luthien.k
5. říj 2010

Čaute holky, jsem ráda, že ultrazvuky i nenadálé příhody v těhu dopadly dobře, stejně tak zdárné kojení i příkrmy atd. 😉!!! Nějak to pořádně nestíhám číst, já zase marodím a jsem u našich, takže nic moc 😖 Minulý týden jsem dobrala atb. na angínu a už se o mě pokouší nějaká viróza nebo co. Jsem moc ráda, že probíráte tu echinaceu a ten nápad s odpařením alkoholu je supééér, @blovitc120, díky! Mně lékárník řekl, že po prvním trimestru jí můžu, ale mm. se ten nápad nelíbil a takhle to je v pohodě 🙂
Jinak beru i rakytníkový sirup od Weledy a do něj ještě práškový vit. C z lékárny a samotný sirup můžou i děti, tak směle do toho, @betelgeuzz.

erinka83
5. říj 2010

@juju já jsem fakt mimo, nic nevím 😀

kaja73
5. říj 2010

@betelgeuzz ta echinacea existuje v dvoch formach-ako klasicka bylinka-ta je s alkoholom a ako homeopatia-ta ho neobsahuje.Cela naša rodina je teraz na tej homeopaticej echinacee-vola sa to echinacea angustifolia a riedenie ma 5 ch.To možu aj tehotne aj kojenci. 😉

juju
5. říj 2010

butt, to je super, ze mas mlieko, mna tiez vsetci strasili, ze s klobucikmi stratim mliecko ale ked to ide super, tak to neries. jedine skus aspon raz denne bez klobucikov, alebo len nechaj malu na bradavke kvoli tomu, ze ked je tak bezprostredny kontakt, tak mliecko vie ako sa ma prisposobit ci uz podla veku, alebo ak ma malicka nejaku chorobu, proste bradavka musi dostat podnet z pusinky babatka, co babatko v mliecku potrebuje, potom je mliecko dokonale 😉

inak echinacea ju super, ked ju beriem tak chora nie som a ked som leniva a zanedbam to tak sa hned na mna nieco nasije

ozaj a ked Emilka prestanem kojit, mam ho hned zacat prikrmovat, lebo on len tak gula ockami ked jeme, ma 7 kg, pevne drzi hlavicku a takmer uz sam sedi a o tyzden bude mat uz skoro 5 mesiacov 😲

barica
5. říj 2010

@didi35 diky za objasneni te pohanky🙂... taky se chystam seminka vyzkouset, jak je davas, namlete?

@chaarleene ja jsem olivovy olej zacala davat az nekdy kolem 10m, makrobiotika to drive nedoporucuje a kdyz uz se pak dava, tak jedine pridavat do vareni, aby se sloucil se zeleninou a byl stravitelny, takove to pridavani nakonec je pry absolutne nestravitelne, coz tedy ja muzu sama potvrdit, porad mi bylo divne, ze kdyz si dam lzicku za studena lisovaneho oleje do jidla, ze druhy den beham porad na zachod🙂, holt to slinivka ci slezina nevezme, takze se ani nedivim, ze to nevezme ani mala🙂... jo a ja to mixovala... a klidne muzes zkusit i jinou zeleninu, ja zacinala s dyni...

abra
autor
6. říj 2010

butt, no uvidime, jestli to neni jenom takovej zachvat toho ze ji blbe 😀 vcera v devet vecer si namazal obrovskej kus vanocky s nutelou 😕 😨 a prej ze si to nenapise a zatajime to, ja mu dam 😎 😀

barico, proc je pridavani olivace nakonec absolutne nestravitelny? dyk olivac by se nemel vubec vystavovat vyssim teplotam 😕