Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

blovitc120
4. dub 2011

@luthien.k @jasekd vdaka za vysvetlenie kyly. Tak uz viem, ze je to pruh, prietrz. Zaujimave, ako naschval minuly piatok som stretla znamu, ma 2 chlapcov, jeden ma 4 roky a druhy pol roka. Starsi mal tiez od narodenia "kylu". Tiez mu odlozili operaciu kym bol starsi. Vraj mu zoperovali a po operacii sa mu to aj tak vratilo, lebo plakaval. Tak kamaratka mu to da az v predskolskom veku mozno znova urobit. Drfzim palce, nech aj u vas to odkladaju cim viac sa da, predsa narkoza v tak utlom veku nic moc...
Ad obklady, u nas v teme tiez jedna holka hovorila, ze ruky a nohy nie, ze je tam riziko myslim zlyhania krvneho obehu alebo nieco podobne. Ja teplotu nezrazam, po prve dcera nic liekove nezje a do zadku by som jej nedala ani zastruhany vlas, po druhe kym nie je nejaka apaticka alebo podobne, nechavam to na jej organizmus, nech si imunita poradi. Samozrejme s ledvinou by som asi inak uvazovala a reagovala, ale inak zdrave dieta necham, nech to odoznie.
@abra 8 hodin je sila, sucitim, mne mala jacala cele (ale vazne cele) dni, vecer zaspavala aj do 1 v noci, ale potom spala a budila sa po 2 hodinach, najedla sa a spala aj do 10 a.m., akurat vecer zle zaspavala a cez den nespala. Teraz to dohana vdakabohu. Ale prebdene noci nepoznam klop-klop, len cez den som bola zrela na psychiatriu

luthien.k
5. dub 2011

@jasekd, díky za vysvětlení, já taky měla někdy kolem dvaceti nějaké uzlinky v prsu, chodila jsem i na pravidelné kontroly, ale pak jsme se přestěhovali, já už si nic nehmatám, tak jsem to dál neřešila 😅
S tím uskřinutím - hlavní příznak je skutečně pláč, a to prý dost intenzivní, protože je to velká bolest, takže prý děti i často zvrací, potom nejde ta kýla zatlačit zpátky, je na omak tvrdá, často mění barvu (do modra, fialova). Že by nekakal, to už by to musel mít uskřinuté dlouho. A máš pravdu, ti, co vidí daleko horší případy (ten náš doktor je navíc dětský traumatolog - takže co se týče různých nepěkných stavů u dětí je asi fakt dost otrlý - s dětma to ale umí, choval se úžasně, pochválil, jak je malej krásnej, šišlal na něj .-D 😀 😀)
Jinak taky máme zatím děti rozdělené a různě si je prohazujeme 😀 Teď je mm se starším na nákupech a já tu s malým vařím. Horší to bude, až budeme sami, zítra nás čeká první zkouška, protože mm musí na ten jeden den do práce. No a od příštího týdne naostro... 😖
@blovitc120, tak jste mě spolu s jasekd nahlodali s těmi zábaly 😀 Jen doufám, že je nebudeme potřebovat... Jinak já srážím teplotu "individuálně", když jí snáší dobře, tak obvykle nesrážím do 38,5, pokud je k tomu ale ještě nějaká bolest (zuby nebo když měl tu angínu, to byl dost zuboženej), tak srážím od 38, aby se mu ulevilo i od té bolesti.

jasekd
5. dub 2011

Holky, a dejte uz pokoj s urvanejma holcickama, kdyz ja , matka hodneho chlapecka, zrovna jednu cekam 😀 Jinak u nas uz je lepe, tak manzel sel do prace, Martinek jen zvysena teplota a zacina otravovat, piti uz je taky o neco lepsi, akorat je zahlenenej a bude asi kaslat. Prvni moc v poradku, tak ta sterilni snad bude taky 🙂 Na kontrolu jen pokud se horecky vrati nebo se v te druhe moci neco naslo. U me, holka hlavickou, sikulka, zadne kontrakce, ale ani zadna zmena na cipku, a to me minule neprohlizeli, takze v podstate 14 dnu stejny nalez, zavreno 😖 Sice nechci rodit ted, ale zas nejaky posun bych brala, tohle sice nemusi nic znamenat, ale uz jsem prave zazila zavreny porodni cesty, dite vysoko a rozhodlo se jit ven a nebylo to uplne ono, myslela jsem, ze podruhy se to bude nejak pripravovat driv. Jsem proste drzak 😀 Kontrola v pondeli a pry asi jeste probehne, no mne by se hodil porod v nedeli . Vecer rozbehnout a porodit treba po pulnoci, 11.4.2011 🙂
@blovitc120 Ja teplotu srazim, ne nejak drasticky, staci o stupen, ale trochu ano, protoze se bojim kreci. Ten sok snad nehrozi, kdyz si clovek pohlida, aby dite nemelo studene ruce a nohy, ale stejne je hrozny, jak clovek najde i protichudne informace, dokonce jsem nasla i doporuceni zabalit do studenyho, do igelitu a prikrejt 😅 Nevim, jak by se timhle dite ochladilo 😠 Jinak chapu, ze neco jineho je "preprat" rocni dite a neco jineho 2,5lete. My se od te minule nemoci perem kazdej vecer s antibiotikama, ktery predtim papal rad, ale zatim vyhravame my 😀

jasekd
5. dub 2011

@luthien.k No jak rikam, ma to skoro kazdej, jen nekdo vic, nekdo min. Vliv na kojeni to mit nemusi, sama nevim, zda to u me bylo tim, ale je pravda, ze ten rozdil leva/prava tam byl vzdycky, coz vim diky prevazovani a tomu, jak se M. prisaval atd. Treba ted budu taky mlikarna Kunin 😀 Jinak pro traumatologa je kyla jak ulomenej nehet, to je jasny, ale je super, ze i tak se vam venoval, vysvetlil atd, protoze pro nas rodice je ten nas problem ten nejvetsi. Martinek je mezi mejma znamejma asi nejvic nemocne dite (teda ne jako rymy, horecky atd) s tou svoji vadou, nikdo z kamosek nema podobny problemy, a kdyz chodim na diskusi o ledvinach, je tam jeden z nejlepsich, jine deti maji za sebou 2,3 operace, ledviny nefungujou, hruza. O jinych diskusich ani nemluvim, ty ale radsi nectu. Takze jsme stastny, ze je na tom takhle 🙂 Ty priznaky uskrinuti by asi byly celkem dramaticke, takze se asi nemusite bat, ze byste to nepoznali. No zitra te ceka zatezovej test, drzim palce, pro me je i ted vikend spasa, kdyz jsme na nej dva, a mame jen jeho, se teprv budu divit 😅

luthien.k
5. dub 2011

@jasekd, pro mě byl doteď taky každý víkend spása, ale to bylo hlavně tím těhotenstvím, protože to jsem fakt už sotva lezla a my to tu máme celkem náročný na terén na horách, takže k baráku od auta do krpálu s břichem a vléct prcka, kterému se nikdy moc nechce do kopce atd... Teď, když už jsem v pohodě (jakože fakt už můžu i sedět normálně, stát a chodit skoro celej den, prostě proti minule děsná rychlost v uzdravování "tam dole"), tak je to o něčem jiném, teď budou hlavní roli hrát pevné nervy...
No máš pravdu s tím ulomeným nehtem 😀 Já bohužel ve svém nejbližším okolí mám horší případy, než jsme my nebo vy, moje nejlepší kamarádka má holčičku se závažnou formou epilepsie, zůstává díky ní vývojově pozadu, s velkou pravděpodobností se stane, že nebude od puberty chodit a riziko náhlých úmrtí díky "nehodám" při záchvatech je vysoké... Navíc nevědí, jestli to náhodou nebude mít i druhá holčička, která měla nedávno při horečce také něco podobné záchvatu, takže nějaké kýly jsou proti tomu fakt prkotina 😔

jasekd
5. dub 2011

@luthien.k No to je strasny ☹ Snad ta druha holcicka mela "jen" febrilni krece, to muzou mit i jinak zdrave deti, to uz by bylo fakt prokleti, ja nastesti v okoli takove pripady nemam, vsichni maji deti zdrave. A co je taky dobry, ze vam to odoperujou, Martinovi podle situace taky a decka budou mit pokoj, zbavej se toho a jednou o nejake kyle nebo VUR nebudou vedet 🙂 Super, ze se tak rychle davas do kupy, snad ja pak taky, clovek musi fungovat vic nez pri prvnim. Ale zas leccos uz jde samo, nebojuje se s kazdym prebalenim atd.

luthien.k
5. dub 2011

@jasekd, ona je ta porucha daná geneticky, zřejmě po tatínkovi, který měl jako dítě a puberťák také záchvaty, ale je prý možné, že jeho organismus se s tou mutací dobře popral a dnes je zdravý, "jenom" to přenáší v genech dál... Té druhé jsou už skoro dva roky, to obvykle děti febrilní křeče už nemívají a té první to začalo právě jako febrilní křeče (ale o hodně dřív, konkrétně 7 hodin po první dávce hexy...).
No a ti naši kluci - jak píšeš, když nebudou nějaké komplikace, tak si to odbydou a budou mít pokoj... I když, jak psala @blovitc120, tak u té kýly je vždy riziko, že se to vrátí, oni ten tříselný kanál nemůžou úplně zašít, páč tam vede zásobování k těm varlátkům... No uvidíme. Jaká je prognóza u vás?

jasekd
5. dub 2011

@luthien.k No to je u kazde kyly urcite riziko, to je pravda. Proste se tvori v oslabenem miste a i kdyz se tam nasiji ty ruzne sitky atd, prece jen je to stale slabe misto. U nas, no, zatim se ceka, sice reflux velikej, ale jak jsem psala, ledvina na to nereaguje nejakym poskozenim, dilatace panvicky se nezhorsuje, spis naopak, takze nam rekli, ze nejspis v zari znovu vysetreni (MCUG, to je rtg s kontrastem, co zmeri stupen refluxu), pokud se ten reflux zmensi, asi budou dale cekat, pokud ne, asi operovat. Velka operace je vetsi zatez, uspesnost vysoka, pak je jeste endoskopicka operace, za chvili hotovo, uspesnost mensi, ale kdyby se reflux trochu zmensil a M. byl k tomu vhodnej, nemusi se rezat brisko a dite je v CA treba jen 15 minut. Reflux bud zmizi nebo se zmensi. Jeste asi budou chtit izotop. vysetreni na funkci te ledviny, zda prece jen neni snizena,ale zda se ze neni. Na ATB kazdopadne budem jeste dlouho. On M. je trochu zvlastni pripad, jine deti s timto stupnem maji i dost poskozenou ledvinu, M. ne 🙂 Te tve kamaradky i deti je mi lito, febrilni krece muzou byt i ve dvou letech, ale jestli je to u nich geneticka zatez, tak je bohuzel dost pravdepodobne, ze to ma taky, to musi bejt priserny. Jinak dite nam dneska nejak prujmuje, a to mel uz normalni obed a rejzi. Jeste, ze mame doma Kuliska 😀 😉

luthien.k
5. dub 2011

@jasekd, mm venčí děti 😀
Já o tom vaše problému slyšela až prvně od Tebe, že něco takového existuje (reflux samozřejmě znám, to ostatní nikoliv). Ono je toho tolik, co ty děti můžou mít, co tu občas zahlédnu v diskuzích ☹
U té mojí kamarádky to není zatím jisté, speciální genetické vyšetření ukáže, začalo se u nás dělat teprve před pár měsíci...
Hele, Tobík taky při nemocech vždycky průjmuje, takže to chce probiotika a čas...

jasekd
5. dub 2011

@luthien.k Jo, jsem v klidu, jsem fakt rada, ze uz nema ty teploty, snad to vydrzi. Probio mame samozrejme, nonstop uz od leta. Nase dite je holt samej reflux, nejdriv gastro a pak i do ledviny, furt nam nekde pretejka 😀 Jinak, teda, bavi se tu jeste nekdo jinej?! Koukam, ze dve deti tezka pohoda 😀 Te kamosce bych moc prala, aby to nebyla genetika. Ta M. vada je snad vyvojova, ale uz se objevily nazory, ze je tam v nekterych pripadech gen. podklad, ale Vendulka vypada uplne OK a my s manzelem zadnej problem nemame, takze asi vyvoj...

luthien.k
5. dub 2011

@jasekd, no jasně, těžká pohoda - když se mm postará a dokonce mě nabádá, ať si chvíli sednu 😀 a neprudí kvůli MK 😀

blovitc120
5. dub 2011

@luthien.k 😀. Toto mi hovorila kamarátka, ktorá má 3 deti, z toho jedného autistu:" Čím viac mám detí, tým viac mám času a tým viac stíham".

aemmi
6. dub 2011

@jasekd hele, co je to vlastně ten reflux u dětí? omlouvám se za neznalost 😅

abra
autor
6. dub 2011

@luthien.k jj, 8 hodin, od pulnoci do 8 do rana, vetsinou zmakla spis tak 4 a pak hodka klid a pak zas 4 nebo 5, skoro vubec nespala, byla uplne ko a jenom rvala, furt jsem s ni behala na rukach, v satku, na mici, v hacce, taky jsem z toho pak padla, no jako prvni pulrok byl hooodne drsnej ☹ Hlavne ty kecy "kazdy dite place" me dostavaly do vyvrtky. Jo a taky si z toho odnesla slabou pupecni kylu, doufam, ze se ji to samo nejak zato, ze nebude muset na operaci ☹

@blovitc120 u nas to bylo ve dne v noci, mazec, doufam, ze tedko se to uz opakovat nebude. A presne jak rikas, ted to mala dohani, spava celou noc az do pul sedmy 😀 luxuuuuus 😀

@jasekd tak ja te potesim, segrina prvorozena byla naprosty zlaticko a vubec, zeptej se @butt, jakej ma doma poklad hodnouckej 😉

jasekd
6. dub 2011

@aemmi Reflux obecne je, kdyz neco tece nekam, kam nema, kdyz se to vraci. Martinek zacal s gastroesofagealnim, tzn. potrava se vraci z zaludku nahoru, ty deti pak zvracej i obloukem, pali je zaha, jsou mrzute atd. On mel malinko uzsi prechod z zaludku do tenkeho streva, ale jak rostl, tak se ten prechod srovnal na normalni sirku 🙂 Obcas blinka i ted, ale uz pohoda. No a pak ma jeste vesikoureteralni reflux, tzn. moc se mu pri zvysenem tlaku (pri curani) vraci z moc. mechyre do mocovodu, ktery ma rozsireny, a nahoru do ledviny, to je horsi, protoze je u nej vetsi riziko infekce ledviny, navic ta vracejici se moc roztahuje ledvinu a zhorsuje jeji funkci. Martin ma ten reflux hodne silnej, ale ledvina je podivuhodne odolna a temer normalni 🙂 Bere antibiotika denne kryci davku, aby prave nic nechytil a snazime se o BKM aspon co se tyka kakani.

Jinak u nas spokojenost, M. sice v noci dost kaslal, ale je bez teplot, na kontrolu jsme nesli, a i druhej vzorek moci je cistej 🙂 Jen tak dal. A ta holka v brise jeste ani neni na svete a uz dostala dve prani k svatku, takze uz ji ta Vendula asi zustane, vsichni se toho chytli.
A dekuji za info, ze jsou i hodne holcicky. Ja zas muzu rict, ze ne vsichni chlapecci trpi na prdiky a koliky 🙂 I kdyz mel zacpu, trapil ho ten GER nebo bolelo curani, nikdy moc neplakal. V podstate poradnej non stop rev jsme si uzili az ted, jak mel v nedeli ty horecky, tak to jecel furt, zejmena kdyz jsme se snazili dostat do nej tekutiny. A stejne place tak nejak prijemnejc nez treba kamosky holcicka, to rve usi.
@abra Ja zas byla alergicka na reci "kazde dite blinka", jenze jim ty deti spokojene nabiraly a obcas ublinkly z prejedeni, kdezto mne dite hublo a blilo porad. Ja se fakt snazim takhle nekomentovat, kdyz si nekdo stezuje, bud poradit nebo aspon pritakat, ze je to fakt narocny, protoze vim, jak to vytaci.

aemmi
6. dub 2011

@jasekd Aha, děkuju za vysvětlení, já o existenci těhle problémů neměla ani tuchy ☹ chudák malej, zlepší se to s věkem?

jasekd
6. dub 2011

@aemmi Proc bys mela mit, vsak to nepotrebujes 😉 Budem li mit velike stesti, zlepsi se to, i kdyz u IV. stupne (druhy nejhorsi), je to malo pravdepodobne, ale vzhledem ke stavu ledviny muzeme cekat dele nez jini, akorat mi vadi, ze musi brat dlouhodobe ty ATB, ma je uz asi 8 mesicu v kuse. Kdyz se nezlepsi, tak se to operuje. Jinak malej je v pohode, ono ho to nijak nezatezuje, akorat driv ho nekdy bolelo curani, musel hodne tlacit a plakal u toho, ale ne pokazdy a ted se mi zda, ze uz s tim problem nema 🙂

alpiinka
6. dub 2011

ahojte, vidim, ze tu riesite tazke temy, detske choroby a boliestky 😔 je to smutne, ze niektore deticky musia hned od zaciatku takto bojovat ☹
@jasekd vcera som bola navstivit byvalu kolegynu, pred tyzdnom a pol sa jej narodilo dievcatko...no a nemohla som uverit 😕 ... uz ma jeden a pol rocneho syna, v piatok porodila, v nedelu ich pustili domov, muz uz v pondelok v praci, tak ona sama doma s dvoma detmi...ale ta jej mala, to je taky anjelik, spi 5 hodin, za 10 minut je nakojena a zase spi, aj ked sa zobudila, len zamrncala, ledva sme ju poculi, tak jej dala jest a znova spinkala, okolo nej riadny rambajz a jej nic nevadilo...kolegyna kolac napeceny, no len som cumela a to ten maly je riadny divoch...strasne sa bala, ako to bude po narodeni malej, ale hovori, ze zatial pohoda, je oddychnuta, jedine maly jej dava riadne zabrat...takze aj tvoja mala moze byt taka
inac, u nas nic nove, na porod to nevyzera, dnes idem na kontrolu, tak som zvedava...uz ani tych poslickov takmer nemavam, babo si asi zmyslelo, ze v tom brusku mu bude lepsie...

jasekd
6. dub 2011

@alpiinka Uz jsem si rikala, kde jsi a zda me nepredbehnes, i kdyz mas narok , TP o den driv 😉 Mne ted dala taky pokoj, jak jsme nemocny. U me neni zadny posun, kontrolu, pokud neporodim, mam az v pondeli, vubec se to nehejbe 😅 Ten zacatek, pokud by se rozbehlo kojeni a nebyly problemy s briskem nebo blinkanim, neni tak zlej, aspon Martin dost spal, az moc. Ale my prave meli ty problemy s kojenim a vsim kolem toho. Jinak neplakal, hodnej byl... Ovsem nejvetsi havaj jsemmela, kdyz bylo malymu cca 4-6 mesicu, hodnej, uz tolik neblinkal, spinkal, to byla fakt dovolena 🙂 Ale ze bych se chystala pect kolace, to asi ne 😅 Zas tolik casu mit nebudu, teda zvladla bych to, ale na to jsem lina 😉

alpiinka
6. dub 2011

@jasekd vyzera to, ze mame preteky, kto bude rodit neskor 😀
no u mojej segry je to uplne inac, ale hlavne kojenim, ze mala je ciciku non stop, spravila si z nej cumel, spinka tam, no vie, co je dobre, ale segra sa tesi, ked pridem, ze sa aspon osprchuje, naje, prip. cosi urobi...ked spi na rukach, tak vydrzi, ale len co ju chceme dat do postielky, alebo kocara, zacne robit cirkus...a teda hlasivky ma fakt dobre...som zvedava na tie nase 🙂 co to budu za osobnosti 😅

jasekd
6. dub 2011

@alpiinka Ale segra ma jen jedno dite, ne? Tak to jeste jde, ja se taky venovala jen Martinkovi, dlouho papal a pak se dlouho choval kvuli tomu blinkani, jak nekdo prisel, uz ho mel na ruce a ja letela do sprchy 😀 Ale zase kdyz spal, tak spal dobre. Stihala bych toho dost, ale nejsem od prirody pilna vcelka, tak jsem se v tom trochu placala. Ted mam tady taky spoustu prace, malej spinka, a ja tu vysedavam a pisu si s cizejma lidma(manzel takhle vzdycky nadava, co me tady jako tak bavi) a nechce se mi zvedat. Ale vsak uz mame narok, ne 😉

alpiinka
6. dub 2011

@jasekd 😀 😀 😀 na mna uz asi tiez ide lenivost, kazdy den niekde lietam, ale uz som si povedala, ze dost, dnes len na kontrolu a sedim doma 😅 vcera som uplne padla, ked som prisla domov a ani neviem ako, zaspala na gauci, len co som zapala notebook 😀
segra ma prve, tak nastastie sa nemusi stresovat, a to nehovorim, aka je rozmaznana...jej priatel pride z prace, este obleceny berie malu, navari jej, aby chuda na druhy den nezomrela od hladu 😀....ja pridem...ale je pravda, ze mala spi max. 2 hodiny a niekedy ani to nie...

luthien.k
6. dub 2011

Nazdárek, tak my jsme dnes absolvovali poradnu - jen já a děti - a bylo to teda náročný, ale dalo se to. Naštěstí jsem tam potkala známou, tak s náma Tobík nemusel do ordinace a hrál si v čekárně, ale bude to teď zezačátku veselý, když se chodí skoro pořád... Musela jsem se ale smát, když tam byli dva páry - vždy dva rodiče na asi tříměsíční děti - a pak já deset dní po porodu na dvě děti 😀
Je teda fakt, že dnes už začínám rozumět tomu, jak mi vícenásobné maminy vždycky říkaly - jedno dítě, žádné dítě 🙂

@jasekd, @alpiinka, rozhodně to s aktivitou nepřehánějte, když nemusíte, užijete si jí ještě dost! 😉

Jinak u nás to vypadá, že historie se bude opakovat aneb prostě ta atopická zátěž po mamince má opět tendenci se projevovat - už podruhé jsem našla u Matýska v plíně hleny, což ukazuje obvykle na nějaký potravinový alergen - u Tobíka to bylo to samé - a to jsem vysadila z jídelníčku, co se dalo 😒

jasekd
6. dub 2011

@luthien.k My ted byli na jedno rocni nemocne dite taky dva, ale jinak si pripadam jak svobodna matka, ostatni na jedno mimino otec, matka a nekdy i babicka 😅 Nejvic me to vytacelo na kyclich, cekarna 2x2 metry, tam 10 deti a polovina s obema rodici 😠 A ty otcove nijak nepomahaji, vetsinou drepi na lavici a cumi a zabiraji misto! Jasne, ja taky obcas mela odvoz, ale cekal nekde venku. To me mrzi s tou alergii, to je dalsi vec, u ktere doufam, ze se nam vyhne! Martin mel taky obcas hleny, ale u nej to byla asi jen ryma, problemy zadne tuk tuk nema.

butt
6. dub 2011

@jasekd jak psala abra, nase mala je uplny zlaticko, takze jsou i hodny holcicky 😀 ve dvou tydnech spala 8 hodin v kuse 😀 no az ted se to nejak kazi a je na me lehce zavisla 😠

@luthien.k

luthien.k
6. dub 2011

@jasekd, to se nepočítá, Ty jsi "vysokostádiová" těhule 😀 😀 😀 To se hodí každá pomocná ruka!
Mě to taky právě vytáčí, ty otcové, protože tam akorát s prominutím čuměj (navíc jsem tam kojila, tak bych si i přála trochu soukromí, i když mi to bylo fuk, hlavně když se malej napil a uklidnil) a jsou tam k prdu, přesně jak píšeš 😠

juju
6. dub 2011

@aemmi jasekd ti to vysvetlila odborne a ja len k tomu cosi laicky dodam; existuje aj reflux u babatiek o ktorom nemas ponatie, lebo je tzv skryty - to je pali ich len zaha ale o tom sa vela nepise a ani sa to neda casto vypozorovat, mozno az v neskorsom obdobi; Emko sa s tym trapil a trapi, preto mi stale prvych 7 mes plakal ☹ akonahle zacal sam sediet a bol schopny sa sam posadit, cize kontrolovat svoje telo a polohu, plakat prestal, lebo uz len stale sedel 🙂 a tak kyselina nesla do hrdielka tak casto

butt
6. dub 2011

@luthien.k
@jasekd holky se mnou kdyz manzel nekam vyjimecne takto sel, tak mi fakt pomahal a ja byla rada, ze ho tam mam, tak je nepomlouvejte 😀 a navic jako otec mel pochopeni pro kojeni a na prsa pri kojeni fakt necumel 😀 😀ale se nam stalo, ze kyz jsme spolu byly ve familypointu, ze se jedna matka schovalala tak, aby manzel nahodou neco nevidel 😅

jasekd
6. dub 2011

@luthien.k Ja budu mit ted dobry, ze chodim na stredisko, kde i pracuju, a ze zacatku kdyz pujdu s obema, tak mi pribehne pomoct nase sestricka, mam to domluvene, kdyz tam nebudou mit zrovna nejakej kolaps nebo tezkou extrakci, ze by mi pomohla 🙂 I kdyz tam se to zrovna da, bezbarierovy pristup, cekarna narvana nebyva, to same ve spitale na nefrologii, mame nastesti moderni nemocnici, nejvetsi peklo jsou ty kycle. 3.patro, starej barak, pidi vytah, kam se se dvema nechodicima prckama normalne nevejdu! Takze kocar vytahnout do schodu, nechat u vratnice a pak asi pesky. K vytahu vede i "bezbarierovy" vchod, ale do vytahu nejde ani inv. vozik, natoz kocar, navic to ma ty rucne se zavirajici vnitrni dvere a to asi nedam, no museli byste to videt 😀 Takze tam ten doprovod plne chapu, ale at ceka na chodbe pred cekarnou.
@butt Klika, neco jako nas Martin 🙂 Jinak kdyz je tam ten doprovod k ruce, tak to i chapu, jenze oni tam prave sedej rozvaleny na ty jediny lavici, kam se daj dat nejaky veci, a cumej a neuhnou, tak ty me stvou. Jinak jak pisu, taky mam obcas doprovod, ale bud pomaha a uhejba, nebo ceka venku.
@juju Tohle mela kamosky holka, vubec neblinkala na rozdil od Martina, ale o to vic ji to chudacka bolelo a trapilo, Martin byl celkem v pohode, az na to nepribejvani, a to se spravilo dokrmem Nutrilonem, takze na nervy jsme byli spis my, on ne.
Jinak Martin kasle cim dal vic, do toho ten prujem a protivnej je zas jak cinze, ale teplotu nema, tak snad se mu nevrati.

betelgeuzz
6. dub 2011

@jasekd jojo, taky jsem jak svobodná matka. 🙂 S malou jsme se celkem najezdila, neurologie, rahabilitace, poradny a vždycky sama. I kontroly v těhu sama. Teď jsem byla i na genetice sama a ještě s malou 😀 Ale já to nějak neprožívám a m má problém si brát dovolenou, takže to prostě zvládnout musím.

@butt jako já vím, že ti chlapi mi na ty prsa hledět nebudou, ale stejně mi to příjemný není, když tam je a radši si zajdu někam do soukromí nebo se otočím.