Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
28. bře 2011

@betelgeuzz A to už mám žádanku asi 14 dní 😕 já se taky divila...

aemmi
28. bře 2011

U zubaře bych si nejradši nechala umrtvit i prohlídku, neradši bych ji strávila v narkóze 🙄

butt
28. bře 2011

@andelka nase dr je tayky v klidu, tak to me trochu uklidnuje..no ale v cloveku to samozrejme hloda ☹

butt
28. bře 2011

@betelgeuzz moc dekuju za tip na knizku, urcite poridim!

butt
28. bře 2011

@estrellita no ja byla zvedava, co me to vlastne delali 😀

betelgeuzz
28. bře 2011

@aemmi a nemáte v rodině cukrovku? To se pak dělává dřív.

butt
28. bře 2011

@jasekd ona sasule si umi dat nohy pod brisko (parkrat se ji to povedlo) , ale porste nikdy se nezvedne zaroven i na rukach..ale tak super, ze martinek je jinak ok 😉 jinak muj manze je skvelej, on je prave ten, kdo me porad uuklinuje, ze se na nejaky tabulka mam vyprnout a ze saska vsechno dozene..no a ja naopak vysiluju, ze mame opozdeny dite 😅

aemmi
28. bře 2011

@betelgeuzz Ne, nemáme, ani se mě na to neptali...sice nejsem vyloženě objednaná, prý až se mi to hodí, ale stejně je to brzy, aspon tady z koně vím, že se chodí později...

butt
28. bře 2011

@erinka83 dekuji za uklidneni 🙂

abra
autor
28. bře 2011

chachaaaa, se me vcera v noci zdalo o @luthien.k , ze rodila, a heleee 😀 Tak moooc gratuluju!!!!!

butt
28. bře 2011

@abra hele a nemas zpravy od peti? 🙂

abra
autor
28. bře 2011

@butt nemam, tedko je pry u rodicu, tak se ozve az se vrati, pak ji reknu, ze se tady ma ohlasit 😀

andelka
28. bře 2011

@jasekd tak právě jsem jakž takž přelezli celý obývák, lezla jsem nad ním a měla ruce pod jeho bříškem, takže na něj nemohl. Ale samo že jak ho nechám tak po dvou krocích se zas plazí. Tak budeme trénovat aby si ten pohyb oblíbil 😅

alpiinka
28. bře 2011

zubar = nocna mora 😝 ale ja sa bojim az tak, ze keby bolo mozne, ja som na preventivnej prehliadke kazdy druhy mesiac, len aby mi tam nenasli nejaky vacsi kaz...mna tiez aj prehliadka boli 😖 asi pred 4 rokmi mi moj zubar hovori, ze by bolo dobre vytrhnut zub mudrosti, lebo mi moze zacat krivit zuby, ze tam neni dost miesta...nooo odvaha stale neprisla 😝 ale zistila som si, ze ak chcem, tak tu ma uspia a vytrhnu (na slovensku to nerobia...alebo teda aspon nerobili)...minuly rok som sa k tomu dokopala, pochodila vysetrenia, dostala termin na operaciu a dva tyzdne pred tym som zacala tusit, ze som tehotna, za dalsi tyzden robila test a tu sme 😵 sice stale so vsetkymi zubami, ale pokladom v brusku 😵 no a tiez si klopem na drevo, ale poslednych 10 rokov mi okrem prehliadok a odstranenia zubneho kamena nerobil zubar nic 😅

juju
28. bře 2011

@butt 8 mesiacov je este skoro 😉
@andelka
podla mna obe - vobec nestresujte, aj ked mne sa to lahko hovori - ja mam doma sikulka 😎 uz vie liest hore schodami a ak sa nevysplha vysoko tak sa odvazi zist aj jeden schod dole a zacal chodit sam s posuvnym choditkom co tlaci pred sebou. Ale podla mna netreba na deti tlacit, len ich stimulovat a ak po roku nesedia tak ist za lekarom. inak urcite viete ze mnohe deti ani nikdy nezacnu lozit 🙂

co to citam, dalsie bio bejby 😵 LUTH gratulujem a drzte sa nech je babo zdrave! 😉

andelka
28. bře 2011

@juju to vím, ale nechtěla bych aby to přeskočil, myslím že je to docela důležitá schopnost. S tím sedem je to pravda, některé dítě si sedne ze čtyř, některé z lezení a některé až ze stoje. Dany zatím klečí, takhle

alpiinka
28. bře 2011

@andelka mimo temu, ale ten je zlatyyy, vyzera byt nezbednik 😀

abra
autor
28. bře 2011

mala si do klasickyho sedu nesedne doted, je ji to nepohodlny a prdi na to 😅 a to beha v pohode i po venku, ale normalne sedet to nee 😀 😀

aemmi
28. bře 2011

@alpiinka Tak to já asi do 11 let neměla jedinej kaz, pak jeden a dlouho dobrý, až někde v 17 se mi zuby začaly strašně kazit...no, mám blombovaný všechny stoličky, některý i 2x, jednu bílou blombu na 4., pak 3 korunky a ze dvou zubů vytažený nervy 😔

andelka
28. bře 2011

@alpiinka děkuji 🙂 to je 😀

jasekd
28. bře 2011

@betelgeuzz Injekce na horni zuby je pohoda, na dolni stolicky je to horsi, picha se to jinym zpusobem a ztuhne pulka celisti, ale kdyby to bylo nejaky hluboky, nevaham...
Jinak jsem byla na kontrole, monitor OK, prutoky taky, holka stale hlavou, pokud by se mi zdalo, ze se toci, tak se mam jeste stavit, jinak kontrola pristi utery a v patek volam do porodnice a rusim cisare 😉 Prej uz se s velkou pravdepodobnosti neotoci. Nechala jsem si rict odhad, dlouho ji tonejak neslo nastavit, pak dlouho hledala a pak mi rekla 3,1, ale hned dodala, ze je to blbost, ze to bude vic, tak snad ne o moc 😅 Proti Martinkovejm 3,75 by 3,1 byla parada 🙂

alpiinka
28. bře 2011

@jasekd super, malicka sa snad ukludnila a dokotrmelcovala 🙂 tak budu zavody 😀

jasekd
28. bře 2011

@butt Manzel taky furt rikal, at se na vsechno vyprdnu, zadny tabulky atd, ale kdyz jsem mu rekla, o tech 3 mesicich pozadu, tak uz se mu to nelibilo, ale rozhodne me nejak nestresuje, taky spis uklidnuje 😉 To spis ja vsude hledma nejakou hlubsi medicinskou pricinu.
@alpiinka Kvuli jedne osmicce bych se uspavat nenechavala, ledaze by byla obzvlast blbe natocena a nebo kdyby jich bylo vic, ja mam vytrzenou horni, druha mi vyrostla dobre, jednu dolni castecne prorezanou a jednu schovanou, ale je tam. Tech dolnich bych se mela zbavit, ale asi bych na to sla postupne v lokale, nevim, nejak nebyl cas 😝 A chut teda taky ne 😀 No a vypada to, ze si skutecne dame zavod, cisar se asi nekona. Na monitoru nemam zadny kontrakce, cipek dneska nekontrolovala, ale asi se nechystam.
@andelka Peknej. Martin vypada mensi, i kdyz jsou na tom temer stejne.

jasekd
28. bře 2011

@alpiinka 😀 😀 😀 Ted jsem psala o tech zavodech.

alpiinka
28. bře 2011

@jasekd no ved aj mne tuna odporucili hned vsetky 4 dat prec...obidve dolu kvoli miestu a dve horne, aby som nemavala infekcie, lebo by drazdili spodok, ked sa nebudu mat do coho opriet...ale ziadna z nich nie je zle natocena, dokonca ma chceli ukecat, ze to zvladnem s injekciou 😝 ja???!!! to tazko, lebo od strachu by som tam ani neprisla 😀 😀 😀 tak som bola objednana na vsetky styri...
ja som len rada, ze tvoja mala seka dobrotu 😀 aspon mam spolubojovnicku 😉

jasekd
28. bře 2011

@alpiinka No pocitej s tim, ze operaci sice prospis, ale pak ten tejden po ni nic moc, jsou to 4 rany najednou kdyz se hoji, otoky atd. V lokale ti nikdo vsechny 4 delat nebude, spis po jedne, nebo kdyz to jde dobre, udela se treba 1 horni a 1 dolni najednou. No musela bych videt rtg a pak bych ti rekla svuj nazor, zda bych sla v lokale nebo CA. Sice tohle nedelam, posilam na stomchir, ale vetsinou se da priblizne odhadnout, jak dobre to pujde, i kdyz nekdy to, co vypada jednoduse, pak jde blbe a naopak, jako vsechno. A jestli me predbehnes, tak me nastves 😀

alpiinka
28. bře 2011

@aemmi ufff, teda pri tolkych opravach by si clovek snad trocha aj na toho zubara zvykol 😝 mne moj zubar toto povedal, ze mam stastie na dobre zuby (az sa divim, pri tom mnozstve sladkom, co ja pozeriem 😕 ), ze ked by som musela k nemu chodit 1-2x do tyzdna na nejake cistenie a pod., ze rychlo by som si zvykla a uz sa tak nebala...no neviem neviem...no napriek vsetkemu musim povedat, ze moj zubar je aj tak poklad a zlaty clovek

estrellita
28. bře 2011

@jasekd
@andelka jeste jsem cetla jednu radu, ze jde dat na chvilicku tyhle lenivce na dlazbu jen v plence - no je to trochu radikalnejsi reseni 😅 , ale pry to funguje, ze se vetsinou hodne rychle zvednou na 4 a nemaji se z toho jak jinak dostat, nez po 4 😀

tak maly se otaci na zada docela dobre, kdyz chce, ale obcas taky prepadne a to je pak rev, ale umi to i hezky pomalu a ladne. jenze obcas flaka pretaceni, ze se proste prevali telem, hlavu necha na zemi a pak jen provlikne ruku, takze to ho zas peruju ja, vratim na zada a s malou dopomoci to udela spravne, No ale umi to, jen se mu rposte obcas nechce zapojit svaly 😝

alpiinka
28. bře 2011

@jasekd a ty si myslis, ze ja sa toho nebojim, aj ked budem uspata??? ze ma este takto strasis???? 😀 😀 😀 no ale podla toho, co mi povedali, tak za posledne 4 roky nevidia nejake zhorsenie a krivenie, tak ja sa utesujem, ze to mozno ani nebude treba...uvidim, ked pojdem s malym/malou v lete na slovensko, co mi moj zubar povie...predsa len ma pozna roky...alebo zeby som teba prisla pozriet? 😉 😀

estrellita
28. bře 2011

@jasekd az vykoupu a uspim, tak nafotim 🙂