Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
19. lis 2009

edvi - 😀 jo dobrý....

filu - nejmenuje se to Ben nebo Grada 😉 ? Ale klíďo mě utni,kdybych se ptala nevhod..já v jednom technickém vydavatelsví pracovala 😉

katcha.
19. lis 2009

Holky, s těmi koťaty a zvykáním si ste mi připomněly- ségra měla 2 kočky a pak kotě a to kotě si asi muselo vydobývat pozici u misky a tak vždycky když sem mu třeba hodila kousek salámu, tak s ním utíkalo třeba pod postel a tam ho doslova zhltlo a ještě sem slyšela takový srandovní vrčení. Asi se fakt bálo o svůj žvanec. A o to víc to bylo komický, jak bylo malý a bezbranný a dělalo ze sebe velkou šelmu 🙂

krtek.93
19. lis 2009

Ahoj! Tak jsem vás jenom rychle prolítla... Jsem dneska nějaká akční, hned po příchodu z práce jsem umyla nádobí a už jsme dokonce i po veččeři - takhle brzo normálně jíme jenom na Štědrej den 😀

filu: redaktorka? Mě by bavilo dělat korektorku, sice jsem tu češtinu nedodělala, ale stejně jsem na ten pravopis úchylná 😅

jizi: jo, taky mám docela obavy, co se bude dít, až to vysadim. Už aby to bylo.

edvi: To je fajn s tou brigádou, pečení cukroví je taková docela zajímavá práce ne? To přijdeš na jiný myšlenky určitě. Akorát chudákmanžel, s tim prstem 😖

Na vánoční pečení se taky docela těšim, dneska jsem koupila další dva dárky (měly bejt tři, ale tu věc měli jenom dvakrát - mělo to bejt pro tři různý lidi totéž). Ale nějak mě vůbec nebaví vymejšlet, co bych jako ráda sama pro sebe. Připadám si úplně vyšťavená, hlavně bych se potřebovala dát nějak do kupy, chudák muž - ta, co si jí před dvěma měsícema bral, vypadal teda fakt jinak 😅 Nějak mě nebaví se malovat, to si radši ráno přispim, protože unavená jsem furt, a co jsem před svatbou pracně zhubla, mám zase celý zpátky 😒

jizi
autor
19. lis 2009

Filu: Vzali jsme si kotě z útulku - jsou jí asi čtyři měsíce, zatím jsem jí nepáčila tlmaku, abych se podívala, jestli už má vyměněné všechny zubiska. Chester je dneska už víc v pohodě, tak snad se nakonec sžijí... A co ta vaše princezna, jak si zvykla v novém domově? ... A nebylo teda lepší vzít rovnou dvě, když máte stejně v plánu kámoše? Přeci jen u sourozenců je výrazně vyšší šance, že si sednou a to spolu anii sourozenci nemusí vždy vycházet, natož cizí s cizím... 😒

salomme
20. lis 2009

Dobré dopoledne ženy! Zase po delší době koukám, co se událo.

edvi: A jak se ti v pekárně líbí? To je dobré s těma příjmeníma, to budu taky aplikovat 😅

Já naštěstí žádné problémy v bance neměla - mám KB a změnili mi to hned, bez cavyků, dopsali mi tam i titul a na kartu řekli, že ji klidně můžu nechat dojet na původní jméno (já mám obě příjmení). Stejně tak v mBank - tam sjme si zřídili společný účet a taky jsme za 5 minut byli hotoví.
A už mám doma úspěšně i řidičák - ten trval nejdýl a nový pas. A dneska ho jedeme vyzkoušet do Polska. Ta, sice není pootřeba, ale tak když ho máme, tak ho sebou vezmeme.

S vánočním cukrovím to máme doma podobně jako aci. Většinou týden před vánocema na to všichni vlítneme a během víkendu upečeme většinu cukroví. Zbytek máti dodělává přes týden. Míváme tak ke 30 druhům. Chodí k nám i moje neteře, protože oni doma moc nepečou, takže je to opravdu moc hezká vánoční atmosféra, kdy hrajou koledy, je teplo a my jsme všichni v kuchyni kolem stolu, jeden plní tlapky, další tvoří rohlíčky, třetí vykrajuje linecké....Máme zapnuté 2 trouby a jedeme jako draci 😀

krtek: jak pokračují pohovory? Vypadá to někde slibně?

S těmi koťátky jste mi připoměli, že manželův otec by chtěl kocourka...Co jsme jim přinesli v létě nalezence, tak ten se k nim tulil asi 3 dny a šel zase o dům dál, ale bylo to hezké koťátko. My jsme ho zachránili před spáry našeho hafana - chuďato k nám asi zabloudilo a naše Laura se chtěla hrát a tak jsme ho našli celé oslintané v kůlně na dříví a rychle raději odnesli k tchánům. Laura (fenka labradora) si totiž velmi ráda hraje se zvířátky - naposled, když si takhle hrála se slepicí, jsme mysleli, že je naše nosnice mrtvá! Ale ona naštěstí jen mrtvou předstítrala, aby jí ten pes už dal pokoj. Takže se z toho pak probrala, sice s poničenou fazónou, na zadku kompletně vytrhané peří, ale jinak zdravá. Stejně tak miluje kráíky - jednoho už zadávila, ale to bylo omylem, ona nám ho jen chtěla přinést, když utekl z králíkárny, holt se nenechal chytit a tak trochu víc stiskla čelist a už bylo hotovo. Jsou s ní opravdu samé radosti!

filu
20. lis 2009

Dobré dopoledne, mladé paní. 😉

Aci: O tu novou průkazku jsem žádala jen poštou. Mám VZP, tak jsem někde na jejich stránkách vylovila nějaký formulář pro nahlášení změn a oni tak nějak cca do měsíce poslali novou kartičku (teda doufám, ještě jsem ji neviděla, protože přišla na adresu k rodičům :-/).

Edvi: To musí být fajn brigádka. Já aspoň u sebe mám pocit, že si u vaření/pečení a tak super odpočinu, protože se na to musím soustředit a nemyslím na případné chmury... S tím dvojitým příjmením na úřadech je to teda švanda, tos chytře vymyslela. 🙂

Pejtrajda: To naklladatelství, kde pracuju, se jmenuje ještě jinak, ale radši to nechci psát sem na diskusi, nicméně kdyby Tě to zajímalo, tak mi klidně napiš do IP a já Ti to prozradím, zase takové tajemství to není. 😉

Krtek: S tou korektorkou jsem si taky nejdřív říkala, že by mě to určitě bavilo, ono občas to v práci taky dělám, když korektor nestíhá nebo je to nějaký kratší text, se kterým se mi nechce ho otravovat, ale musím říct, že si nedokážu představit, že bych to měla dělat každý den 8 hodin denně, to musí být šíleně úmorný a jednotvárný.

Jizi: Naše koťátko si zvyklo hned, ona je taková hodně živá, nebojácná a přátelská, ani to nevypadá, že by nějak trpěla tím, že je tam přes den samotná, ale určitě bude pro ni líp, když dostaně kámoše. Proč jsme si nevzali rovnou dvě koťátka - protože jsme chtěli mít kočku konkrétního plemena (původně Ragdoll, ale teď jsme to změnili na Birmu 😉) a vzhledem k tomu, že nám kočičku dávali jako svatební dar kamarádi, nemohli jsme od nich chtít kočku za deset nebo i víc tisíc, tak jsme si nechali dát "obyč" a tu dražší si pořídíme sami. Máme teď dokonce i jednu vyhlídnutou, ale je to tak výhodná nabídka, že se obávám, že nám ji někdo vyfoukne. Mimochodem chudáci ti lidi, co dali ten inzerát - koupili synovi kocourka a pak zjistili, že má na něj alergii, tak ho teď prodávají (toho kocourka, ne syna 😉). A bylo vidět, jak si ho už zamilovali, protože ten pán včera manželovi do telefonu asi deset minut vyprávěl, co kocourek dělá, jak se pořád chce mazlit a tak. ☹ Já už si taky nedokážu představit, že bychom tu naši příšerku dali pryč, sice nám už skoro zlikvidovala koberec a potah na pohovku v obýváku, ale je to už prostě naše láska. 😉

petrajda
20. lis 2009

salomme - téda já bych asi zcvolkla z toho pečení.Jsem najednu stranu ráda,že to muž moc nejí,já sice peču a vařim ráda,ale nerada se s něčim piplám 😖 .
U muže v rodině je zase zvikem,že se sejde kdo může,děda roztopí pec a pečou s vánočky. Minimálně padesát kusů spíš víc. Mohu vás holky ujistit,že jsem ráda,že tou dobou bejvám v práci-sejdou se vždy víkend před štedrym dnem a to prodávám

acimedaca
20. lis 2009

salome: ty jo, 30 druhů, to jste na tom líp něž my 🙂 je to vždycky masakr,a le jak to dělá hodně lidí,tak to docela ubývá a hlavně, je to hotové jedním vrzem a pak už nemusíš po´večerech něco natírat krémem a polévat a tak....hezky napsané "Laura si ráda hraje se zvířátky" 🙂 zase máte doma veselo 🙂

mě se na tom společném pečení líbí ta vánoční atmosféra

filu: nj, zkusímt o taky poštou, nějak se tam nemůžu dokopat, abych tam došla...

petrajda: ty jo, 50 vánoček, kdo to sní? je teda fkat, že my pečeme na vánoce 4 vánočky pro 5 lidí, takže to je skoro 1 vánočka na člověka....ale to se vás tam sejde 50?

petrajda
20. lis 2009

aci - to nevím,já tam nikdy nebyla 🙂 .Ale třeba jen mi dva dostaneme tři - a sní je obě manžel.Nechápu,hubenej jak lunt a není to na něm vidět.jeho děda má statek a klasickou pec ,rodina je to hoooodně rozvětvená a do rodiny se dávají tak tři čtyři,někdy i pět.A dokážou je sníst naposezení. Jestli nechápeš tak já taky ne 😵 .
Jinak loni vlastně letos tchyni zbyli a dala tři do mrazáku a v létě jsme si je dali u grilování pod kaštanem,když jsme byli přeplácaný masem 🙂

Jinak u nás doma tři druhy cukroví a šmitec.Perníky,linecký a rohlíčky.jen co jí manžel,já nejím nic a ty co bych ráda zas nemůžu.

acimedaca
20. lis 2009

petrajda: neboj, znám lidi, co umí sníst vánočku na posezení 🙂

petrajda
20. lis 2009

aci - já se přiznám,že co se jídla kolem vánoc týká,tak se vždy těším až bude po.všude a u každého to samé,každej se chce mít dobře,já sama se taky přežírám. Sem pak ráda,když vánoce vlastně projezdíme po příbuznejch aspoň mě to nenutí sedět doma a cpát se 🙂. Už se vám někdy stalo,že jste o vánocích zhubli? Tak mě jen jednou a je to už dávno.
Teda jako nepřežírám se tak moc,že bych do sebe ládovala,ale určitě jím víc než v normální dny 😝

acimedaca
20. lis 2009

já mám dobré jídlo ráda a v rodině se snažíme vystřídat různé věci, při návštěvách, aby se to jídlo neopakovalo...ale rozhodně teda nezhubnu....můj problém o vánocích je to cukroví, takový vosí hnízda, po těch bych se utloukla....hlavně večer u televize.....
Jedině, kdy jsem zhubla bylo v prváku na vejšce při první zkouškovým, asi 4 kg...tak sjem měla radost, že to bude pokaždý tak a ono při tom dalším zkouškovém už ani ťuk.....tak od tý doby pomalu ale jistě tloustnu....

petrajda
20. lis 2009

já taky 😢 .Říkám tomu syndrom vdaných paní 🙂 .Ženská po svatbě dost často přibrala.Ale pravej důvod byl asi ty děti.
mňam...vosí hnízda...to je to co bych ráda a nemůžu,nepečené cukroví - to vůbec bych se po něm utloukla.Dost často jsou v něm ořechy a alkohol, tedy líh, a já mám alergii 😠

acimedaca
20. lis 2009

No u mě to teda rozhodně bylo před svatbou to kynutí......za posledních 8 let je to tak 10 kg navíc ☹ hodně od té doby, co jsem nastoupila do práce - 4 roky....
Alergie, to je svinstvo, já to znám....

katcha.
20. lis 2009

Teda holky, vy mi děláte chutě s tím cukrovím 😝
Ještě k těm kočkám: u nás v ulici se jich hromada toulá, ona je asi jedna paní i tak trochu přikrmuje, takže se množí a množí. Štvou mě, že nám kadí po zahradě a když si chcem v létě zahrát třeba badminton naboso, tak je to blbý a navíc to smrdí. Anebo když sekáme, to je teprv pocuc. No každopádně jsem minulý týden zahlídla jednu kočku, co je evidentně z této vyživované pouliční party, ale vypadala jak nějaká pěstovaná, domácí. Taková hezká, šedo-stříbrnou hebounkou srst a žlutý očí. Hned bych si ji vzala 😀 . Ale to by nešlo, furt sme v tahu, navíc máme papouška a tak podobně.
No ale dneska jsem byla zas celá rozjěmněná. Kámoš má v práci v krabici taky hezkou kočičku, takovou šedo-bíle pruhovanou se žlutýma očkama, jak nějaký malý tygřík. Ale teď se jí narodila 4 koťátka 😵 . Jsou ještě skoro všechny slepý, velký ani ne jako dlaň. Jen jsou všechny černý s bílýma flíčkama. Takoví malí bobečci. Stačilo si jen jedno vzít do kapsy domů 😀
No nic, papouch bude muset stačit.
Jako sem se zrovna dneska navíc dozvěděla, že kámoška vyplázla 3.000 za návštěvu veteriny s koucourem. To sou taky pěkný pálky... Ale co by člověk pro domácího mazlíčka neudělal, že 🙂

petrajda
21. lis 2009

ahoj holky do mrazivého dne..aspoň tady u nás 😝
měli jsme v baráku taky jednu číču,tedy sousedi měli.Nedovedete si představit,jak mi otravovala život. Mám zvířata ráda,fakt,ale tohle byla bestie.Dokonce i kolegyně v práci na ní byla alergická a to má koček plnek dům 🙂 .Nakonec ji dali pryč na manželovu žádost.Je na kočky taky alergickej,ale psychycky..prostě stačí když jen kočka projde dveřma a hned se osype a špatně se mu mluví.

jana1k
21. lis 2009

ahoj holky,tak u nás je zase pohádkově,jako včera.kéž by takhle chtělo být až do vánoc 😀 . Včera večer jsme byli s mužíčkem na městě,hralá tam skupina Mig 21,lidičky ten Macháček je fakt super....Nasmáli jsme se jak blázen 😀 .Ted momentálně lítám po bytě.musím poklidit,uvařit oběd. A po obědě pojedu s M na barák. Prcka máme u rodičů. Tak se mějte,přeju hezký víkend. 🙂

petrajda
21. lis 2009

Omluva...já napsala psychycky,ale měli to bějt fyzicky 😉 Psychycky jsem na ní byla alergická já 🙂

petrajda
21. lis 2009

jana - u nás to sice vypadá na krásnej den,ale musela sem roztopit kotel...byla sem zmrzlá jak houno 🙂 🙂
Jsem bohužel zase v práci,ale odpol jedem k příbuznejm.Tak aspoň nějaká akce...příčtí sobotu tu máme oldiespárty-ta je přesně už pro nás 😀 ,tak doufám,že vyrazíme..

jizi
autor
22. lis 2009

Ahoj ženky boženky, mám dotaz: nevysazovala některá z vás v nedávné době (nebo v dávnější a máte to ještě v živé paměti) HA?!

tiduska
22. lis 2009

Ahoj, přidávám se k JIZI. Už jsem doma zahájila kampaň o vysazení HA. Manža mi zatím odkýval květen, takže teď řeším, jestli vysadit v lednu, pak si dávat 3 měsíce pozor, aby se tělo mělo čas nastartovat a pak naostro nebo jestli počkat až na ten květen a riskovat, že půl roku se nebude nic dít... Teda to jsou dilemata 😉

jizi
autor
22. lis 2009

Sal, díky za IP 😉

Tady je nějak při neděli mrtvo ... Co vyvádíte?

jana1k
22. lis 2009

ahoh holky,zdravím po víkendu.....(pracovním....jak jinak,že 😉 )

Jizi: no já vysazovala,před 2 lety,pardon vlastně už 3lety 😅 . Ani jsem to nekonzultovala s lékařem,prostě jsem si nekoupila další balení. No a hned jsme šli na jisto 😉 ,žádná jiná ochrana. Vysadila jsem koncem října,a otěhotněla jsem v únoru. Ale musím říct,že po vysazení,jsem pak měla pomotanou menstr. + během měsíce (tak týden před MS,jsem vždycky špinila) 😖 ,tak jsem zvědavá,jaký to bude mít průběh tedkom,až na jaře (snad) opět vysadím......Ale spíše se zase bojím,zhoršení pleti.......Víte jak jsem vypadala? Jaké jsem měla vředy na obličeji (néé bedary,ale opravdu až vředy),mazec......A spravilo se mi to asi až měl malý 4 měsíce,a to už jsem zase brala HA + vitamíny + návštěvy kosmetičky...... 🙄

jizi
autor
22. lis 2009

... Jani, co jste dělali tenhle víkend? ... Já se jen chtěla zeptat, jestli někoho po vysazení taky tak bolela prsa, protože to je peklo 😖

jana1k
22. lis 2009

jizi: a nejsi už náhodou těhotná......?? 😉 To bolí prsa,a nebo před MS?!
No makáme na baráku.....,právě se dokončuje střecha. Už tam začínjí vodaři + elektrikáři. Chceme na jaro bydlet,tak snad se zadaří. A pak že by do nového,rovnou mimi...... 🙂

acimedaca
23. lis 2009

jizi: no já vysazovala několikrát a nikdy mě nebolely....jen jednou přij jedné nové HA...

jinak ahojda po víkendu, já byla v praze a bez Pc, tak sjem ani nic nemohla napsat....

petrajda
23. lis 2009

Ahoj holky zdravím taky po pracovním víkendu a částečně návštěvním 🙂 !
Jizi - taky bych se zeptala zda náhodou nejsi v tom 😉

Jinak já HA brala je to už víc než 10 let a a nijak dlouho. Takže s manželem co sme od seznámení už nikdy,po vzájemné dohodě jsme si prostě dávali pozor.Nechtěla sem jí prostě brát a oba už jsme rozum docela měli 🙂 ,tak nějak od začátku vztahu jsme oba tušili,že spolu zůstanem a zatím to vyšlo.Takže kdyby mimčo přišlo dřív asi by to ani jednomu nevadilo.
Chci tím říct,že i když se snažíme o mimi už nejakej ten měsíc zatím nic,ale zatím jsme ještě podle statistik,opravdu na začátku,akorát já jsem s každou MS sklamaná.Prostě jsem si myslela,že když jsem HA nebrala půjde to rychleji ☹ .Ale toto bohužel nejde nijak plánovaně naočkovat.Na dnešek se mi zdálo,že sem porodila mrtvé mimi,tak se začínám pomalu bát abych z toho těšění a sklamání se mírně řečeno nezcvokla.
Jinak se mi svěřila švagrová,že je asi zřejmě v tom.je to u nás zatím tajemství neřekla to ani mamce,ale dělala si test(byl pozitivní) a tak nějaké příznaky má. a musím se vám teda svěřit,že samozřejmě radost mám,ale zároveň jsem pěknej sobec. Tak trochu jsem cítila sklamání sama v sebe a takovej divnej smutek.Prostě říkám začínám blbnout 😖

jizi
autor
23. lis 2009

Dámy, nemalujte děcko na zeď! To by byla hodně blbá náhoda - prášky jsem sice jíst přestala, ale používáme Pharmatex - a jednou jedinkrát (!) jsem se ex post zapomněla a umyla se mejdlem (v příbalovým letákou píšou, že to může ovlivnit (nebo snad dokonce zrušit?) účinnost) - teď by se potomek teda krutě nehodil (což zní hrozně, už když to píšu, ale je to fakt) - jakože samo by se to nějak udělalo, ALE... A co jste jedly za prášky? Totiž - za celých deset let jsem vyměnila Triquilar jen jednou a jen na dva měsíce, protože mi ty jiný prášky nevyhovovaly, vrátila jsem se zpátky k T. ...

Jani: A pak už přijdou na řadu ty příjemnější věci? Podlahy, dlažby, kuchyň... ?!

Petrajda: Tak to je ale brutální sen, brrr - noční můry mívám často, ale takhle šílenej sen snad nikdy... 😖 A s tím "sobectví" - myslím, že jsou to naprosto normální pocity - to přeci není tak, že bys jí to nepřála! A řešíte nějak plodný dny? Nebo tomu nechávate totálně volný průběh? Jasně že nemyslím "V šest hodin nástup na sex", ale třeba jen zjistit, kdy jsou a v dané době "přitvrdit"? 🙂

Aci: A co v Praze? 😉

acimedaca
23. lis 2009

petrajda: no když se budeš takhle stresovat už na začátku snažení,to se z toho brzy zcvokneš.....vím, že se snažíte pár měsíců,ale nejde všechno hned, musíš vydržet a hlavně to tolik neřešit (já vím, to se mit o kecá)....ale myslím to v dobrém 🙂 čím méně stresu a přemýášlení nad tím, tím lépe...

jizi: já vyzkoušela kde co, akorát už nevím, jak se jmenovaly.....
byla jsem na nákupech 🙂 a mezi lidma 🙂

petrajda
23. lis 2009

jizi 🙂 - tak nástup na akci v pravou chvíli zatím ještě ne,ale ovu u sebe poznám.Naposled,co sem si myslela že se zadaří bylo den po ovu,ale naděje sem si dávala jen potají.Chvíli to i vypadalo,že jako jo,ale byla to jen zdrželá ms.

Jinak švagrové to samo přeju,ale ve chvíli kdy mi to řekla jsem prostě cejtila malinké bodnutí.Ale oni taky poprvé čekali skoro rok,takže vím,rozumem,že se nic ještě neděje,ale pocitově sem dost rozhozená. Tkže si vylejvám srdce aspoň tady. Navíc ona má špatnou štítnou žlázu,přišli jí na to až po prvnimdítěti kže se bála aby mohla mít další mimi.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru