Umírání - pomalý odchod ... Jak se vyrovnat s pocitem soucitu a lítosti?

25. dub 2023

Ahoj, věci o kterých se moc nemluví...
Jak se vyrovnat s pocitem soucitu a lítosti, s tím, když se někdo ,, nedobrovolně,, vydá na cestu k odchodu ale ne a ne dojít do cíle...odchod je pomalý, život dole a ještě níž...stav se už nikdy nezlepší, jistá cesta na smrt, jen se neví kdy...u nás to trvá již 10 měsíců...člověk stále plné při smyslech, vše si uvědomuje...navíc musí trávit čas v nemocnici, neboť životní funkce udržují přístroje...

zelenaesmolda
25. dub 2023

Desim se toho,ze jednou budu umirat v bolestech a v ramci humanity to budu muset pretrpet do konce.Asi bych v tomhle pripade volila asistovanou sebevrazdu.

jancazao
25. dub 2023

@zelenaesmolda však to není legální...

jancazao
25. dub 2023

Je mi to moc líto, radu nemám, držte se 🍀

siebs
25. dub 2023

Kontaktujte Cestu domů, pomohou vám jak s praktickými záležitostmi, tak vás i celým procesem pomohou provést...

zelenaesmolda
25. dub 2023

@jancazao
Treba ve Svycarsku je.V Holandsku je taky eutanazie legalni pokud jsi v terminalnim stadiu nemoci.

jancazao
25. dub 2023

@zelenaesmolda tak jasně, pokud na to budeš mít...
Pro mě by tohle bylo nereálné, protože takové peníze mít nikdy nebudu.

galatea_a
25. dub 2023

Cesta domů, určitě jim zavolej a domluv se s nima.

zelenaesmolda
25. dub 2023

@jancazao
nezjistovala jsem koik to stoji ale tak teoreticky by se to dalo pokryt z pojisteni kdyz jsou obe zeme v EU?

lgsk
25. dub 2023

@zelenaesmolda na základě modryho průkazu se vykazuje nezbytná péče...což tohle určitě nebude

krisstina93
25. dub 2023

A jak se k tomu staví dotyčný? Jako pro členy rodiny je takový odchod menší šok, mate čas se s tím smířit a psychicky se na to připravit, vlastně se vam potom možná i malinko uleví, ze je po všem. Ale záleží na tom umírajícím, je smireny? Má nějaké velké bolesti, kde by nepomohla medikace? Má i světlé chvilky? Já bych se mu ty poslední dny/ týdny snažila nějak zpříjemnit. Co přesun někam do hospicu, kde bude takové víc domácí prostředí? I když záleží na čem musí byt připojeny no. Každopádně bych delala co stav dovolí, donesla oblíbená jídla, fotky, nějaký program, aby se mu zvedla nálada. Byla pozitivní, aby ten člověk proste nemel pocit, ze už ho oplakáváte zaživa.

zelenaesmolda
25. dub 2023

@lgsk
nemyslela jsem EHIC kartu

jancazao
25. dub 2023

@zelenaesmolda 225 tisíc včetně pohřbu píšou. Nevím jak by to bylo, kdybys chtěla nechat své tělo poslat zpátky do země.

zelenaesmolda
25. dub 2023

@jancazao
v ktere zemi?

martinka_33
25. dub 2023

@zelenaesmolda v tomto případě mě mrzí, že není u nás eutanazie legální 😪