Úplný konec laktace po skončení kojení

mzacikova
12. čer 2019

Dnes se na Vás obracím s další prosbou.
Nekojím od konce ledna. Laktace se do měsíce zastavila. Dnes jsem si zmáčkla prsa a vyteklo jen pár kapiček mléka. Ne mleziva, ale mléka.
Těhotná podle TT nejsem. MS ještě nemám pravidelnou, takže nevím, čím by to mohlo být.
Samozřejmě vím, že je to u každé z nás jiné. Ale zajímá mě, kdy jste přišly o mléko úplně? Jen orientačně. Děkuji ❤️

blondynka400
12. čer 2019

@mzacikova u první asi po 3 měsících, u druhé minimálně 6 měsíců. Přesně, po zmáčknutí vyteklo pár kapiček mléka. Vždy jsem kojila děti docela dlouho (18 a 27 měsíců)

bzubzalka
12. čer 2019

Já teda stále kojím, syn 16m. Při poslední prevenci na gynekologii mi dr. Řekla, že až přestanu kojit pošle mě za 5m na sono prsů, aby viděla, že mám vše tak jak má být... Podrobněji jsem se neptal... Proč atd.

leymea
12. čer 2019

Kdyz jsem prestala kojit tak jsem o mleko prisla hned uplne. Po zmacknuti uz nic neteklo 😀 ale na gynde mi bylo receno, ze pokud by neco teklo tak je to normalni 🙂 jo a kojila jsem pul roku.

pavlina212
13. čer 2019

Nedavno jsem cetla diskuzi na jinem serveru a maminky tam tohle popisovaly bezne. Osobne mam stejnou zkusenost. Po ukonceni kojeni jsem si zvladla neco odstriknout klidne po dvou letech.

barumat
13. čer 2019

Já kojila dva měsíce, a ještě když bylo dceři dva a půl, vymáčkla jsem kapku bez problémů. Naopak teď co jsem těhotná, tak nic. Jinak za války se v pohodě dokázaly rozkojit ženy celé roky po porodu. Prostě jak to to tělo jednou začne dělat, je pořád připravené 😁

konidana
13. čer 2019

Děti jsem kojila každé rok a pak vždy ještě cca další rok šlo vymáčknout kapky mléka. Že by přímá úměra? 😉

bayt
13. čer 2019

@mzacikova Já jsem četla, že to může trvat klidně rok 🙂

kosi_cek
13. čer 2019

Já měla prsa vyschlá vždy až ve chvíli, kdy jsem znovu otěhotněla. Pauzu mezi odstavením a otěhotněním jsem měla i několik let (naposled, přes 3 roky), ale při zmáčknutí dvorce lezly kapky neustále. Jednou, asi po roce po jednom z odstavů, jsem to chtěla ukázat gynekoložce a povedlo se mi ji dokonce postříkat 😀 Nic se s tím každopádně nedělalo, navíc vše bylo v pohodě, já to beru tak, že prsa zůstávají v pohotovosti, kdyby náhodou.

andryyysssek
13. čer 2019

Jsem 5 let po druhém porodu, syna jsem kojila jen půl roku, a ještě teď vyteče pár kapek po zmáčknutí.