Uvítací koupání miminek

bambosa
14. lis 2008

Díky své dceři jsem konečně začala dělat to, co mě velice baví:péče o mámu a miminko. Dělám individuální kurzy před porodem, ale hlavně, chodím po porodu k rodičům a pomáhám jim, nebo je učím a ukazuji péče o mimi. úplně nejradší mám uvítací koupání 🙂
jde o to, že vstup miminka do tohoto světa by se měl oslavit 🙂 přivítat drobečka, dát mu najevo, že je tu správně, že je chtěné a v bezpečí...to se v porodnicích neděje ☹ mimi vezmou a šup šup umyjí pod vodou.
před pár dny jsem byla u 8denního chlapečka. s maminkou jsme si popovídaly o jejím porodu, o tom jak se cítí ..aby měla nějakou zpětnou vazbu-to je strašně důležité. aby těm ženám někdo řekl, že jsou moc šikovné a že udělaly to nejpodstatnější ve svém životě-přivedly na svět dítě 🙂 pak jsme zapálily svíčky, vonnou tyčinku a napustily jsme koupací kyblík teplou vodou s olejíčkem "uvítání" od eoné. a pak jsem chlapečka vzala a lehouince ho ponořila do vody..něco tak nádherného se musí zažít na vlastní kůži. měl zavřená očka, já jej držela pod bradičkou a on se tam vznášel, zabalený v klubíčku. jestli to takto vypadá v bříšku, tak je to tam krásné. byl úplně v pohodě a spokojeně si mrumlal 🙂 pak jsem ho předala jeho mamince a z povzdálí pozorovala jak si ti dva sebe sami užívají. tomu říkám práce, ketrá má smysl! 🙂 púak jsme ho osušily a dostal od mámy mlíčko 🙂 něco tak krásného bych přála každému miminku a jeho rodičům.

s pozdravem porodní štístko Eva

lila794
14. lis 2008

zlatééééééé 😀 😀 😀

babalala
14. lis 2008

Milý, nevšední rituálek.. 😵

slunicko552
14. lis 2008

Kráásné 😵

blau
14. lis 2008

parada, myslim si, ze odvadzas velky kus prace. Pretoze toto potrebuje maminka po porode, ked si je neista, aby jej niekto povedal a uistil, ze vsetko co robi robi dobre a este lepsie. Ja myslim, ze v takomto pripade nemoze prist ziadne baby-blues 😉 Tlieskame EVICKA 😵 a prajeme vela takychto krasnych ritualov 😉 😉

danuskam
14. lis 2008

Tak toto je také malé sci-fi. škoda že to nie je štandardné u každej maminy.

elize
14. lis 2008

je to krasne 🙂 nase prve kupanie doma bolo az po mesiaci, kedze bol drobcek v inkubatore a domov sme si ho mohli odniest az ked bol OK. Nase prve kupanie doma - katastrofa. Neviem co s nim v nemocnici robili, ale trvalo mi dost dlho kym zacal mat kupanie ako tak rad. Chudatko moje. Za to teraz ho neviem z vane dostat von 😀

andy80
14. lis 2008

Hezký. Jen mě v porodce malou po porodu nekoupali. Jen jí otřeli plenou a zabalili a druhý den ráno jsem si jí koupala já sama a bylo to fajn. Malá vodu miluje.