V jakém českém městě byste chtěly bydlet?

daasqua
5. únor 2020

Ahojte, taková menší diskuze na odreagování... V jakém českém městě (jiném, než bydlíte nyní), případně oblasti byste chtěly bydlet? Kde vás to uchvátilo a říkaly jste si, to by bylo fajn tady s rodinkou bydlet a užívat si toho a toho?

dominika963852
6. únor 2020

@katkapavlik I já 🏙

eloise02
6. únor 2020

V Luhačovicích, to je moje srdeční záležitost už od dětství, kdy jsme tam jezdili s našima.

jitkaem
6. únor 2020

Kladno 🙂

volodka162
6. únor 2020

Narodila jsem se kousek u Náchoda...takže každého asi napadne babiččino údolí atd (ano, pěšky jsme si tam párkrát z baráku taky vyrazili), ale po 18 roce jsem se odstěhovala na severní čechy. Každého kdo odtamtud nepochází, tak si hned vybaví Most a uhlí a smrad atd. Ale naštěstí bydlím v malém městečku alá vstupní brána do českosaského švýcarska - ten severní levý cípeček nahoře na mapě. Je tu krásně...samé kopečky, lidi sem jezdí až z prahy za přírodou a krásou a klidem a dost často i důchodci v Praze prodají byt za xxx milionu, tady si koupí za 500tisíc 2+1 a jsou spokojení a do smrti finančně zajištění. Ale taky to má své mínusy (upadající zdravotní péče - čeští nový zubaři nebo porodnice cca 1hod cesty a nebo holt do Německa). Zato ta příroda je krásná a v létě se ke mě sjíždějí lidé na návštěvu ze všech koutů republiky a moc se jim tady u nás líbí.

barulina
6. únor 2020

@drep Ostrava je srdcovka

barulina
6. únor 2020

Já jsem Karvinacka, miluju ji. Od 20.Ostrave a taky miluju. Bydlím poslední 3 roky na Valašsku a nemít. Tu povinnosti jdu zpět.

veroniquecz
6. únor 2020

@daasqua bydlíme v Brně, výhledově bychom chtěli do Frýdku (kvůli Beskydum) nebo na vysočinu (kvůli rodině). Uvidíme kam nás to potáhne 🤷🏻‍♀️

hanicka_k
6. únor 2020

Chtěla bych se vrátit do svého rodného města - do Slaného. Ale jinak bych brala nějaké poblíž Phy s přímým vlakovým spojením do Phy 👍

ninive211
6. únor 2020

Těžká otázka...jsem rodilá Brňačka, žiju tady celý svůj život a bez nadsázky říkám, že mě odsud nikdo nedostane. Jen mě štvou ty šíleně vysoké ceny bydlení,vyšponované mimo jiné poptávkou studentů a mladých, kterých je tu opravdu hodně. Takže si říkám, že díky bohu za to štěstí, ze máme státní byt, protože 4 mega na hezký třípokojáč je bohužel totál scifi. Co se mi teď posledně líbilo za místo, tak Znojmo, mít přímo tam práci (bez nutnosti dojíždění), klidně bych tam bydlela. Na shopping kousek Hatě a moje milované Podyjí, kde jsem trávila celé dětství každý rok týden na dovolené, co by kamenem dohodil

mravenecekmaly
6. únor 2020

@astyna88 nejkvalitnější Waldorfská škola v Čechách a krásná severní příroda 🙂 ♥️

pratensis
6. únor 2020

Já jsem nejspokojenější tam, kde jsem. Malé třicetitisícové město v jižních Čechách, vše potřebné v docházkové vzdálenosti, domek, naše milovaná zahrada, krásná krajina, Šumava za rohem... Narodila jsem se a 18 let žila 130 km odtud na Vysočině. Tam mám puštěné kořeny, ráda se vracím. Přestupní stanice bylo 15 let v Českých Budějovicích, tam mi taky bylo dobře a ráda vzpomínám. Mám tam na kole proježděné blízké i daleké okolí křížem krážem. Ale teď je mi nejlíp tady, kde se narodil můj muž a naše děti.

vilmic
6. únor 2020

Jsem Pražák každým coulem a nemyslim si, že se to někdy změní. Bydlím na Vinohradech a miluju to tady, neznám lepší místo k žití. Kdybych ale musela, byla by to Plzeň. Ale taky bych musela bydlet v centru. A pokud bych musela na Moravu, tak asi Kroměříž.

hanule8
6. únor 2020

Žiju celý život v Ostravě a zanedlouho se stěhujeme na domeček do Beskyd 🙂
Takže můj sen se mi splnil 😊

baris
6. únor 2020

@veroniquecz já jsem z Frýdku a nehodlám se stěhovat nikam 😀.

konidana
6. únor 2020

Boží Dar! Chvilku jsem přemýšlela a musela kouknout na mapu... Ale nejvýše položené české město je jasná volba. Na horách, sníh, kousek do K.Varů a hlavně Krušky jsou moje srdeční záležitost. Trávila jsem tam jako dítě velkou část letních prázdnin

veroniquecz
6. únor 2020

@baris věřím 🤗 snad se nám do budoucna poštěstí 🤗 Kde přesně bydlíš?

veroniquecz
6. únor 2020

@baris myslím jestli přímo Frýdek, nebo nějaké vesnicky kolem ;)

baris
6. únor 2020

@veroniquecz přímo Frýdek. Jako vesnice kolem se mi moooooc líbí Chlebovice.

izz76
6. únor 2020

Karlovy Vary😍

tinaprofi
6. únor 2020

Do obce uz jedine, Modrava 🙂

daasqua
autor
6. únor 2020

Koukám, že ČB vedou 🙂 Manželovi se taky hodně líbí, byli jsme tam několikrát na dovolené, bydleli na severozápadním předměstí u lesa. Pak se mu také líbí hodně Brno, ale nejradši má Mariánské Lázně. Mně se loni hodně líbilo ve Františkových lázních, byl tam klid, přitom městečko, krásné parky na výlety okolo. Nejspíš si tam letos dáme delší dovolenou, kdy bude mít manžel home-office a já s dcerou budeme brouzdat okolo 🙂
Mně by se docela líbilo třeba tak rok vždycky bydlet v nějakém městě, vyzkoušet si život tam se vším všudy, ale to je nesplnitelná utopie 🙂 Většina měst má něco do sebe. Líbil se mi na život třeba Mikulov, Znojmo, ČB, Tábor, Třeboň, Sobotka, Jičín, HK... spíš trochu civilizace kvůli obchodům.

hojda
6. únor 2020

Klasik říká: Jó Budějovice, tam by chtěl žít každý. Jinak je tu žebříček z roku 2019 https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kvalita-zi...

hojda
6. únor 2020

@drep A nevadí vám ten vzduch tam? Nedávno byla v tv reportáž, kde se nějaká paní z Ostravy soudí se státem kvůli rakovině.

e_v_k_a83
7. únor 2020

@hojda jsem z OV a musim rict, ze reportaze a masaz medii je jinde nez realita. Jak jsou ted mirne zimy a fouka, je to pohoda. Opravdu hnusne dny, kdy jsem nesla ven byly zatim 2-3 a to si to hlidam, mam male deti. A troufam si rict, ze vetsi mesta se smogu nevyhnou.Ano OV ma k tomu sve vyssi predispozice. Mam zname z cistejsich koutu a kdyz navstivili OV byli moc prekvapeni. Jedni se sem prestehovali z Liberecka a jsou nadseni. Takze ne vsemu z te telky se da verit🙂

kompleta
7. únor 2020

samota u lesa, ideal...

dendasubaristka
7. únor 2020

Žiju v Ostravě od narození. Co jsem za celou dobu projela,tak pro mě je ta Ostrava nejlepší. Manžel je s Havířova a umělá bych si představit žít i tam je tam více zeleně a je to takové menší utulnejsi a pro děti asi lepší. Tam bych se nebála ještě děti pustit ven 🙂 tchán se odstěhoval na vesnici za Brno. Březník a nějak se mi čím dál víc líbí,takový ten klid a pohoda. Ale Ostrava ta je pro mě nej. 🙂

dendasubaristka
7. únor 2020

@hojda jak slečna nade mnou psala vzduch není tak strašný jak se povídá 🙂 Já bych zas třeba nemohla do Prahy. Jak v televizi vypadá krásně a přijedu tam a těch lidí no jako masakr. Minuli rok jsme si chtěli užít vánoční trhy :D to jsme byly ale bláhový nemáte šanci se dostat vůbec ke stánku. Člověk se tam musí asi narodit aby to měl rad 🙂

barulina
7. únor 2020

@dendasubaristka No pokud nežije a asumbarku v Havri 😆 nás kraj je prostě nádherný.

drep
7. únor 2020

@hojda hele, jsem z ústí a to co pamatuju od nás ze začátku devadesátých let, tak to už dnes není nikde, to byl opravdu vzduch, na který se dá sahat a pomalu z něj modelovat. Byla jsem v ostravě během posledních let vždycky asi týden v zimě a nikdy jsem tam žádnou hrůzu nezažila a to jsem chodila denně běhat. Takže ne, furt je to moje srdcovka.

dendasubaristka
7. únor 2020

@barulina no jasně,ale tady ty části mají asi všechny města. V Ostravě zas Vítkovice, přívoz, mariánky 🙂