V síti - doporučuji.

jirinakuk
9. bře 2020

Byla jsem s dcerou v kině na dok. filmu V SÍTI. Kdo máte doma puberťáky tak doporučuji je verze od 12 let a od 15 let.
Jde o kyber šikanu zneužívání dětí na internetu. Byly jsme s dcerou (14 let) na verzi od 15 let. Je to celkem drsná podívaná co jsou schopný těm dětem říct, ukázat a vydírat 🥺
Určitě to za to stojí, aby děti i rodiče viděli😉
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12360773574...

not_blond
9. bře 2020

Nemyslím, že je tady někdo, kdo by o tom ještě neslyšel....

jirinakuk
autor
9. bře 2020

@not_blond asi jo, ale kdyby náhodou, protože ten film stojí za to😉

shakira007
9. bře 2020

@jirinakuk ooo, to je fakt někdo až tak blbý, že se musí podívat na film aby věděl jak se chovát na internetu 😮🙄.

editah222
9. bře 2020

@shakira007 tak není každý tak dokonalý jako ty :D

@jirinakuk dokument jsem viděla a dceri ho za 2 roky taky pustím. Ale pro někoho může být ta kinová verze dost drsná.

shakira007
9. bře 2020

@editah222 tak já taky netvrdím že jsem,ale jak se chovát na internetu vím😀

verunkanatalka
9. bře 2020

@shakira007 a kolik ti je? Předpokládám, že si dospělá... Ten dokument je hlavně pro puboše...

mourovatakocka
9. bře 2020

@shakira007 To bude tím, že je to určené především dospívajícím. Až budeš mít dítě v této věkové skupině, budeš na tyhle věci nahlížet jinak.

verunkanatalka
9. bře 2020

@mourovatakocka přesně tak... Byla jsem na dokumentu v kině se starší dcerou( 20 let) a i ona byla v šoku...

mourovatakocka
9. bře 2020

@verunkanatalka Já mám dceru zatím malinkou, ale uvažuju o zřízení věže, kam ji zamknu, protože se dějí strašné věci 😢

verunkanatalka
9. bře 2020

@mourovatakocka kdyby to šlo viď? Člověk si řekne,že je dospělá, ale bojím se pořád...

tulikiss
9. bře 2020

holky shakira007 chodi casto do diskuzi jenom provokovat...

verunkanatalka
9. bře 2020

@tulikiss Už jsem si jí taky vícekrát všimla, že proudí...

not_blond
9. bře 2020

@mourovatakocka Dějí se pořád ty stejně strašné věci jako vždy, jen o tom díky internetu všichni víme 🙂

mourovatakocka
9. bře 2020

@not_blond Myslím, že kvůli internetu se děje těch věcí podstatně víc, protože už uchylove nemusí jen hlídkovat u škol, jako za mých mladých let. A proto je třeba o tom informovat.

not_blond
9. bře 2020

@mourovatakocka No nevím, jak jsi stará. Mě je 33 a už i za mých mladých let byl internet a byl to mnohem větší masakr, protože nás nikdo před jeho riziky nevaroval, protože rodiče tomu už vůbec nerozuměli. To já se pořád mnohem víc bojím pedo strejdů schováných v křoví u školy.

pabka
9. bře 2020

@not_blond těch se taky bojím, ale ani ne tak těch v křoví u školy, jako těch mezi sousedy, učiteli atd. Jednou jsem četla, ze asi 80% zneužití má na svědomí někdo z velmi blízkého okolí dítěte, od koho by to nikdo nečekal..... to mě děsí.

jirinakuk
autor
9. bře 2020

@shakira007 ne blbý, ale některé děti nemají představu kam až to může zajít 😕

jirinakuk
autor
9. bře 2020

@mourovatakocka to byses divila jsem na malé vesnici a stále mi do zpráv ze školy chodí, že lákají děti třeba na Pokémony zrovna minulý týden 😕

not_blond
9. bře 2020

@pabka Jo, tomu věřím, ale toho se až tak nebojím. Nějak věřím, že ještě pár let budu mít kontrolu nad jejich životem a budu pracovat na tom, abychom si náš "přátelský" vztah udržely. Já se nejvíc bojím věcí, které nemůžu nijak ovlivnit, což je přesně nějaký ouchyl, který je zatáhne do auta....

drzticka81
9. bře 2020

Jsme ted meli ve skole skoleni bezpecnost na internetu - rekla jsem si u toho-ty pubertaky a jejich chovani na netu chapu -jsou nezkuseni a snadno ovlivnitelni, ale co vykladal skolitel i o dospelych -cumela jsem, co jsou schopni na netu prezentovat....a pak se divi 🙂))) Ja jsem nechapala..........

shakira007
9. bře 2020

@jirinakuk a ať toho jsou rodiče, aby jím to vysvětlíji

shakira007
9. bře 2020

@tulikiss a kvůli tobě teď jako nemám právo říct svůj názor?🙄

teckadvojtecka
9. bře 2020

Kvůli internetu roste i trend lovení duchů. :D

llluckaaa
9. bře 2020

@jirinakuk Byla jsem na něm minulý týden a je to výborně natočené 😉

tulikiss
9. bře 2020

@shakira007 a ja snad nekde neco takoveho pisu...

jirinakuk
autor
9. bře 2020

@shakira007 ano, ale jestli máš doma puberťáka tak nejspíš víš jak se chovají. Můžeš vysvětlovat jak chceš, ale mají svojí hlavu😕😀 Moje dcera se bude se mnou hádat, že je např. banán fialový i když ví, že mám pravdu já 😂 Jinak takové věci jí neustále vysvětluji až jí to otravuje 😉 Jo dceři je 14 a byla z toho filmu nadšená a zároveň vyděšená 😉🙀

lucie_j
10. bře 2020

@mourovatakocka Ano, děje se toho víc. Viděla jsem pořad o filmu V síti a psycholožka říkala, že dělali výzkum, jestli ti, co obtěžují přes net by obtěžovali u škol apod. kdyby nebyl internet a výsledek byl, že jen asi 5 procent ano, zbytek ne.

lucie_j
10. bře 2020

@shakira007 Tak vzhledem k tomu, že jsi na MK, bys měla vědět, že takhle blbých lidí jsou mraky. Třetina rodičů nemá problém sdílet na netu fotky svých dětí, pětina dokonce fotky na kterých jsou děti obsažené. Další level hlouposti představují matky, co z profilu s fotkou píšou, jak hledají někoho do trojky, chodí na swingers a kam a jak jim to jejich chlap udělal. Chudáci jejich děti. Autoři doufají, že se díky filmu zamyslí nejen puberťáci, ale i dospělí.