Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

tiki
28. lis 2007

Zuzko, podle mne to není brzo. Jak se prostě cejtíš. Já mám teda šestadvacet, ale taky už bych pomalu chtěla druhý a do třicítky stihnout nejmíň tři 😉

zuzka.l
autor
28. lis 2007

ahoj Tiki,je pravda jak se clovek citi,ja chci a zaroven vaham,ten muj bobek ma rad deti,tak by si mel skym hrat,vyrustat.A taky by na druhou stranu uz chtela aspon castecne do prace mezi lidi.A za jak dlouho planujes asi druhe?

terezkaaa
29. lis 2007

zuzko, mně bude 21,malýmu bude půl roku a taky bych docela chtěla(né úplně teda hned) druhý mimi.Bohužel bych ale taky na druhou stranu chtěla do práce a nevím, jestli bych se tak dlouho na MD nezbláznila 😅

viona
29. lis 2007

Zuzko,je na každým,jak se cítí,mě je 26 a ráda bych brzo druhý,jestli mimčo chceš,tak neváhej 🙂

zuzka.l
autor
29. lis 2007

to jo,clovek je doma,zadne kulturni vyziti,ale kdyz se podivam na toho meho cvrcka,udelala by pro nej cokoliv a vim,ze by sporozence privital 🙂 moje prvni tehotenstvi bylo prekvapeni,necekali jsme to,ale hodne prijemne prekvapeni 😀 tak ted vahame...

terezkaaa
29. lis 2007

zuzko, jestli máš do toho chuť a cítíš se na to, tak fakt nevidím důvod otálet.23 let, přece není až taková vyjímka-znám jednu holčinu,byla se mnou v porodnici a v 19 letech rodila druhé 🙂

zuzka.l
autor
30. lis 2007

Ahoj Teri,tak to je sila v 19 druhe 🙂Jenze to je tak,my jsme v zahranici v Anglii,co se tyka zivotniho stylu mas to tady lepsi,muzes si toho vic dovolit nez u nas,ale jelikoz jsme v cizi zemi,tak si clovek pripada sam ☹ vis jak,zadna rodina okolo tebe,proste na vse sama.No a co Adamek?Spinka ti dobre pres noc?malej se mi az do 1roku budil 3krat na mliko 😒

terezkaaa
30. lis 2007

zuzi, malej je zlatej-spinka celou noc 🙂 ,ty jsi asi kojila, vid?Ty sunary je přecejen víc zasytí 😉
Tak to chápu, že si připadáš sama.Já vždycky toužila po tom,odjet někam pryč a usadit se tam.Anglie je super, určitě tam ale máš už nějaký známý,ne?

zuzka.l
autor
30. lis 2007

Teri ja jsem kojila asi jen mesic,pak jsem mliko ztratila,takze taky sunar.A stejne porad papal 🙂 pak jsme byli na rocni kontrole a tam mi rekli,ze ho mam nechat vecer brecet,ze je to zvyk,tak dva dny pobrecel a uz spi celou noc,nekdy se budi na caj,ale to uz je v pohode 🙂 dudlika uz taky nema,mival ho jen na noc a ve 14mesicich jsem mu ho prestala davat,tak dva dny pofnukaval a ted uz si ani nevzpomene 😉 kdyby si videla,to by si neverila,tady maj deti dudel i v 5letech!!!!ja jsem tu pracovala 6mesicu a pak otehotnela,rodila jsem tady a hruza ☹ moc znamych tady nemam,nebot jsem s malym doma,takze se nemam kde seznamit.Proto uz by docela rada do prace 🙂 a jak ty?otehotnela si po skole?ja jsem po mature jela hned tady,pritom jsem anglictine nikdy nejak nefandila 😀 pritel me sem zavedl

terezkaaa
30. lis 2007

Já otěhotněla hned po matuře asi druhý den 🙂
Ty jo, dudlíka v 5-ti letech...no,mají jít už pomalu do školy... 😅
A tvůj přítel už tam žil před tím nebo jste se oba rozhodli pro Anglii?
Já ted budu chodit do práce jen na zkrácený úvazek,nějak z tý mateřský nevyžívám 😅
Říkáš hrozný nemocnice v Anglii jsou? 🙂 Odkud přesně jste?

prdecek
30. lis 2007

ahojky,
sorry, ze vám se takhle lezu, jen sem chtěla říct, že moje kamarádka měla první mimčo v 19 a ted ji je 24 a má dva krasny chlapecky 5 a 2 roky, takze určo mladá na dvě děti nejsi. je to asi individual jak se cítíš 🙂

zuzka.l
autor
30. lis 2007

Je to Essex,u more,asi hodka vlakem do Londyna.Jeste jsem s malym nebyla ani v Cechach,je na dlouho nez se vyridi cestovni pas pres ambasadu,ale v prosinci uz si pro nej jedeme 🙂Ja by sla hned aspon castecne do prace,ale to bohuzel nehrozi,nebot pritel dela skoro porad 12,takze jsme sami a maleho by mi nemel kdo hlidat.Do skolky berou od tri a to jeste na par hodin,tak to bude zajimave.A muzu se zeptat co sis nasla za praci?ja jsem vyucena zdravotni sestra,prace mi docela chybi.Chtela jsem delat prozatim osetrovatelku,at se zabehnu v jazyce,ale bohuzel jsem si nestihla u nas udelat ridicak a tady to povazuji za nutne.

zuzka.l
autor
30. lis 2007

Teri a ty zijes s pritelem nebo mazelem? 🙂 Verim,ze to u nas neni lehke,ja by se chtela vratit a i nechtela.Chtela by,aby me deti chodili do ceske skoly.A davas malymu uz prikrmy?ja jsem davala od 4mesicu 🙂

zuzka.l
autor
30. lis 2007

pro Prdecka,to jo,mas pravdu,na veku nezalezi,samo,ze ne doslova 😀

prdecek
30. lis 2007

😀

terezkaaa
1. pro 2007

zuzi,já jsem taky zdravotní sestra, takže jdu dělat do nemocnice.Žiju s přítelem, nějak jsme nepovažovali za nutné svatbu...Příkrmy dávám, malý to miluje a začíná už dokonce odmítat mlíčko 😔
Takže taky asi nejsi vdaná-říkáš přítel,viď?Já to právě asi budu mít tak, že rok budu s malým doma a pak začnu chodit do práce.Tchýně půjde za rok do důchodu, tak se sama nabídla, že bude hlídat 🙂 Já slyšela, že v Anglii ženský s dětma pomálu doma nejsou, že skoro hned nastupujou do práce, ale to mě absolutně nedává logiku,páč to, co bych si vydělala, zaplatím potom chůvě... 😒

zuzka.l
autor
1. pro 2007

Teri nejsme svoji a taky to nepovazuji za nutne a vubec se do toho nehrnu 🙂 to by taky brala,jenze tady zadnou babicku nema ☹ oni si vetsinou berou operky od nas nebo slovenska a daji jim minimum,takze to je akorat dobre,ze se naucis anglicky,ale vydelat sance neni,ale muze se najit i bohatci rodina 😉 me ta prace v nemocnici tak chybi,tady maj sestry penez jak zelez,ale studujou snad jen dva,tri roky a pak ta pece vypada 😲 zazila jsem si sve i u porodu.Pak malej dostal v 6tydnech zapal plic,tak jsem se tam s nema vecne hadala,mela jsem o maleho takovej strach!To bys mela super kdyby jsi chytla praci na obvode!Ja nez jsem jela tady,tak jsem mela nastupovat do Prahy na detckou onkologii,pak jsem se rozhodla odjet sem za pritelem 🙂A na jake oddeleni pujdes uz vis? 🙂

terezkaaa
1. pro 2007

Jdu na ortopedii, tam jsem chodila jako žákyně na praxi, a bylo to tam děsně fajn, tak se svým způsobem i docela těším 🙂
No jo, no, on tady na tu péči a zařízení každej sice nadává, ale k čemu to pak je, že sice nemocnice vypadá možná někde jak hotel ale ta péče je ve světě podle mě daleko horší, než u nás.Já bych v cizině za žádnou cenu jako pacient nechtěla skončit 😒
Povídej, co bylo u porodu? 🙂

zuzka.l
autor
1. pro 2007

Tak zaprve tady nemaji gynekologicke prohlidky,nebyla jsem behem tehotenstvi,ani po porodu,koukali na me jak na debila,ze neco takoveho chci.Byla jsem na vyvolavacce,sestra,ktera byla u me,no u me,cumela celou dobu na hodinky,kdy ji konci sichta,dostala jsem epidural,pak prisla jina a ta me odrodila,silene bolesti a na 3krat nastrihla,tak jsem krvacela jak krava a oni me hned po porodu poslali samotnou na zachod,tak to semnou samo svihlo o zem,jeste,ze tam byl semnou pritel ten me krisil.o kojeni nepoucili,nic,nepomohli z hygienou a pak,aby mi pomohli vstanout,tak radci do me narvali cevku a ja myslela,ze chcipnu jak to palilo.Za dva dny me pustili konecne domu,ale byla to hruza!!!!!!!!A pak malej lezel s tim zapalem plic,zalomili mu kanylu v ruce a sestra,ze to je v poho,ze to vydrzi do rana,tak jsem se s ni pohadala a v 1rano prisla doktorka,ktera mu to znudene vyndala,aniz by pouzila dezinfekci!!!tak se ji ptam kde ji ma!???a ona,fakt nekecam,mi rekla,ze pres malou ranu se ti infekce do tela dostat nemuze!!!a to uz byla konecna!!!!A jak ty?Verim,ze vic v pohode 😀

terezkaaa
2. pro 2007

teda,no to je jak noční můra,to snad není ani možný tohle...fakt zlatý čechy.Kdo tady na to nadává, tak není o čem mluví...
Já teda porod měla taky hroznej,přenášela jsem 3 týdny a konečně se rozhodli mi to vyvolat.Dvakrát se nic nedělo, až na potřetí konečně se to nějak,ikdyž teda pomalu rozběho.A to jsem před tím byla asi 3 dny o hladu a žízni,protože jsem pořád slyšela, že "už by to mohlo být".Takže úplně vyčerpaná bez sil jsem šla rodit.Dostala jsem asi nejmíň tři infuze oxytocinu,ten porod se tahnul celejch 24 hodin a od začátku kontrakce po třech minutách!Navíc jsem od samýho začátku škemrala o epi,nejdřív, že mi to jde hezky a ať ještě vydržím a najednou na to bylo už moc pozdě-mi srali 😠 Pak začaly asistentky mi povídat, že jsem ale už na bolest dostala-tak jsem na ně začala ječet, ať ze mě nedělají idiota, že jsem taky ZS a že oxytocin není na bolest.Partner říkal, že se mě docela bál 😀 Nakonec to nějak dopadlo,vytlačení bylo v pohodě-malej nástřih.Na šestinedělí byly sestřičky ochotný a všechno ukazovaly a vysvětlovaly.Pak nás třetí den pustili,jen mi bylo řečeno, že malýmu slyší šelest na srdci, ale že to je u mimin běžné.Asi po týdnu doma, se mi malej nějak nezdál,celou noc brečel, pak už k ránu nechtěl ani jíst.Nebudu to psát celé do detailu,zkrátím to-malýmu nakonec zjistili koarktaci aorty a musel být vrtulníkem okamžitě přepraven do Motola a operovat.Šanci mi dávali 50/50,ale malý byl silný a zvládl to naprosto bez problémů.Teď už je úplně zdravý,bez nějakých omezení do budoucna.Byla jsem v jednu chvíli rozhodnutá, že tu porodnici zažaluju-i všichni kolem mi to radili, protože z toho by byla kauza jak hrom.Pak jsem ale byla ráda,jak to dopadlo a radši jsem nic nepodnikala.S porodnicí jsem si to vyřídila osobně a byla mi vyjádřena omluva 😒
Ono to zdravotnictví-to je prostě problém asi všude,ale přecejen jsem ráda, že jsem v čechách.

zuzka.l
autor
2. pro 2007

Tak to je taky sila,tak hlavne,ze je to tvoje zlaticko v poradku,to verim,ze museli byt nervy,hlavne,ze uz je zdravoucky!zdravotnictvi je tady na nic,ale zas ostatni veci se zase nedaji srovnavat s nama,hlavne co se tyka financni stranky,vem si,ze zdravotni sestry tady maji 6 az 8stovek na nase jen na hodinu,co se tyka financni stranky anglicani nestradaji.Prace je ohodnocena dobre.Ne jak u nas svine jak zavedli jeste platit za vse kolem zdravotnictvi a penize zadne.Pritel si tady nasel dobrou praci,jsem zvedava co budu delat ja,az budu 🙂 ted 19prosince si jedeme pro pas a rodny list cesky od maleho,nebot mel anglicky.Uvazujeme o tom sourozenci,aby malej nebyl sam,ale zas se tak tesim do prace.Uvidis po prvnim roce,to je zmen,ja ted porad maleho nahanim,leze mi do lednicky,spajzky,do pracky,no je vsude kde nema 😀 A jak casto ti spinka pres den?

r123
2. pro 2007

zuzik.mě bude v únoru 21 a v březnu se mi narodí holčičika a to už mám doma skoro tříletýho klučinu! 😀 a stihla sem se i vdát!!! 😎 a brzo mi to nepříde!!!záleží na člověku!!!! 😉

tanuki
2. pro 2007

Ahoj holky! Moc Vám držim pěstičky a doufám, že se mezi mladé maminky v dohledné době připojím! Sice ještě studuju (medinu 😀 ) tak to jsme z jednoho fochu.. svatba taky zatím nebyla, ale jeden pokus už nečekaně proběhl a na jaře se chystáme na další, snad se tentokráte pořádně zavrtá a bude vše OK.. To zdravotnictví, to je fakt síla. Co jsem tak slyšela, tak Anglie, POrtugalsko a Itálie, USA hrůza..
Škoda, že není jiná cesta, jak si vážit péče a víc vlastního zdraví, než ty poplatky. Osobně souhlasím jen s těma v nemocnici (krom dětí) pořád jsou ale ty ostatní na úrovni jedné čokolády nebo půlky krabičky cigaret, v EU je to mnohonásobně více. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Spousta pediatrů s tím nesouhlasí, tak vzhledem k tomu, že to má jít do jejich kapsy, tak to třeba ani vybírat nebudou... Na druhou stranu když hafo pacientů courá na pohotovost, protože se tam čeká míň než přes den, jsou tam schopný přijít s rýmou a kašlem, tak TY snad těch 90korun odradí!
Jsem ochotná si připlatit (trošku připlácím na gyndě, ale ta péče je bezvadná), ale musí být i ta prevence co k čemu!

zuzka.l
autor
2. pro 2007

Ahojky r123,tak to je krasne 🙂 my by jsme taky chteli holcicku 🙂Bojim se toho,ze to bude neco,zvladat takhle dve deti,ale asi to pak uz neprijde.Ale je to tak ve dvou se to lepe tahne 😉

zuzka.l
autor
2. pro 2007

pro tanuki:a kolik ti jeste zbyva dokonce?to jsi chodila na gympl nebo zdravku?je to tak,radci,kdyz uz neni zbyti by zaplatila za peci,kdyz vim,ze pece opravdu stoji za to!tady neexistuji pravidelne prohlidky na gynekologii a kdyz uz chces jit,musis jit prvni k obvodaku,ten to musi schvalit,ze te posle na gyndu,pak posle gynekologu dopis a oni te objednaji treba az za 4-5mesicu a takhle me objednalia ja zrovna dostala menstruaci,takze zrusili moji navstevu a mohla by cekat dalsi 4 a i vic mesicu,takze jsem nebyla a nemam z toho dobry pocit,nebot ty kontroli jsou fakt dulezity,ale tady jim to nic nerika.A je to hodne tezke ta medina?

zuzka.l
autor
3. pro 2007

A jake pripravy na vanoce? 🙂

tanuki
3. pro 2007

já jsem šla z gymplu.. Jsem ve 4., takže zbývaji dva a půl. To je fakt děsné s těma prohlídkama. Moje kamarádka bydlí v Portugalsku, tam jsou příšerně drahé soukromé kliniky a neskutečně špatné státní. Takže nikdy nebyla u gynekologa, ženy tam chodí až když je nejhůř (což vzhledem k množství rakovin..je děsné) A antikoncepci prodavaj v lékárně bez receptu.

zuzka.l
autor
4. pro 2007

to jo z gymplu je to jednodussi nez ze zdravky.Tady je antina zadarmo,ale na recept.A preventivky tady neznaji.A ty planujes mimco pozdeji 😀

tanuki
5. pro 2007

jsem cim dal vic rozhodnutá, že na jaře to zkusíme 🙂