Věkový rozdíl ve vztahu. Co byste poradili?

tanerozhodna
11. pro 2022

Dobrý den, mám určitý problém. Před pár dny jsem oslavila svoje osmnácté narozeniny. Už rok a půl chodím s klukem který bude mít za chvíli 19. Mám ho moc ráda ale teď se objevil jeden kluk, který jsem si myslela, že je v mém věku ale ukázalo se, že za pár měsíců (4) bude mít teprve 16. Na svůj věk vůbec nevypadá ani se tak nechová. Vypadá opravdu na 17/18 let. S mladším klučinou se známe chvilku ale dost si rozumíme. Moc se mi líbí ale nevím, jestli já jemu taky. Chová se ke mně moc hezky, je to sportovec a má vše co bych od vztahu chtěla. Můj přítel se kterým jsem teď, je skvělý ale je tam spousta věcí, které se mi nelíbí. Nechci ale ničit vztah, kvůli mladšímu klukovi, u kterého ani nevím, jestli by se mnou chtěl být a zároveň jestli by byl připravený na vztah. Prosím o názory a vyjádření

blondynka400
11. pro 2022

@tanerozhodna je ti 18, tak co řešíš 😀 Vztahů ještě bude.... A jestli je o 2 roky mladší a nebo starší je úplně jedno. A řešit, zda je někdo v 18 připravený na vztah. Holka užívej si a neřeš takové kraviny

jjasmina
12. pro 2022

@blondynka400 moje řeč

95newmommy2020
12. pro 2022

Vyzkousej si všechno, dokud to jde. 🙂

cilkat
12. pro 2022

Ač sama jsme v trvalém vztahu od devatenácti let, jsem ve svém okolí hodně vyjímka... Jaké máte plány do budoucna? Chcete jít na vejšku? ... než doděláte gympl a vejšku, budete o 7 let starší... to je v osumnácti opravdu sakra dlouhá doba. A vlastně teprve tou dobou budete řešit takové ty formální hlouposti, jako jestli je vás vztah dost stabilní na to, abyste si pořídili hypotéku, byt, děti... prostě závazky na celý život. Tou dobou bude věkový rozdí dvou, tří let vlastně dost jedno - teda až na to dodělávání školy, ale to nutně nemusí být vázáno věkem, že...
Těší mě, že stále ještě jsou mladí, kteří ve vztahu hledají tu celoživotní perspektivu. Ale fakt se v tomhle věku neupínej na jedinou možnost. Ti lidé se ještě hodně mění.

carmenz
12. pro 2022

Jsem macecha dvou kluků, 16 a 23 let. Oba jsou úplně stavění na vážně vztahy. Takže bych rozhodně neřekla, že s mladším klukem to nemůže vyjít. A v tvém věku bych se opravdu rozhodovala srdcem, ne rozumem. Můžete spolu zůstat napořád (mám kolegyni, která je se svým přítelem od 15 a mají už dvě děti), ale nemusíte, každopádně na nějaká rozumová rozhodování tak jako tak bude ještě čas v budoucnu mnohokrát a teď bych šla na tvém místě prostě za láskou.
Držím palce 🍀