• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vepřochřipka on-line

27. listopadu 2009 
jitus, ak ides do poradne, kde su zdrave deti, ok, ale v tomto obdobi by som k dr. nesla, ak to nie je nevyhnutne :wink:
11. lis 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
To teda nechápem,prečo tie učiteľky liezli na Ukrajinu :angry: :angry: :angry:
11. lis 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitka, a uz vobec by som teraz neockovala.. :wink: ak nahodou tak to bude rana pre organizmus.. :wink:

takze klud, viem ake tio je ak s abojis.. moj muz bol tiez v kontakte so svojim kolegom , ktory ju dostal a vidis nedostal ani moj muz ani ziaden kolega. a ani moje deti.. :wink:
11. lis 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je tu nekdo, kdo je nakazen AH1N1?
Nebo nekdo zna nekoho, kdo to dostal?

Nechci to tu zvratit v debatu o tom co by bylo kdyby...a jestli vubec.... :confounded:

K vyse psanemu...mala byla pred casem v kontaktu s lidmi co prijeli z U.K., jejich maly mel nudle u nosu...mala za par dni byla nemocna...volala jsem doktorce...bylo mi sdeleno, ze nevychazet vubec z domu, pokud zacne kuckat-zavolat opet....ze pak se domluvime blize....nakonec z toho byla laryngitida :pensive:

Takze zbytecne nesirit, pokud by bylo co!
11. lis 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
JANUS;; ja, ako som uz pisala, kolega mojho muza pred mesiacom dostal.....

takze osbna skusenost ano, kedze ho poznam aj ja, a kedze snim pracuje 8 hodin denne 1 m od seba...
moj muz ani ostani ju nedostali, a chvala bohu ani nase deti.. kedze sme sa balki ze ju nechtiac doniesol aj domov .. :wink:
11. lis 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
Moja kolegyna ma dceru cca 4 roky, kt. bola testami potvrdena prasacia chripka, teraz nedavno. Prejavovalo sa to skriabanim v hrdle, najprv suchym kaslom a potom uz aj hlienovitym. A mala mala velmi vysoke horucky 38-40. Momentalne kolegyna aj jej manzel su doma spolu s malou. Neviem ci dostala nejake lieky, ale Tamiflu jej nedali.
11. lis 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituskak to ze sa hrozne bojis tak tym tu chripku mozes skor dostat, kym sa netreba zbytocne trepat k doktorovi a do cakarni tak tam nechodte, daj malému preventivne rovno do ust oscilloccocinum homeopatiu, mozes tu tubicku rozdelit na 3x a bude ok ved nie je novorodena, hlavne klidek. :wink:
11. lis 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jituska mame podobné motto takze sa ho drz, ked sa bojis tak to pride, nahody neexistuju... :wink: :grinning:
11. lis 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dajte si deticky zaockovat a modlite sa aby tu vakcinu prezili! :angry: :frowning2: :zipper_mouth:
hydroxid hlinitý, Thimerosal (ortuť, soľ toxický pre nervový systém), Skvalén, stopy antibiotík
11. lis 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim ze Tamiflu sa dava len pri komplikaciach ako zapal priedusiek ked uz je clovek hospitalizovany, inac sa to lieci antibiotikami, nie kazdému hned nasadia Tamiflu.
11. lis 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
janus: Tady v blízkosti je zavřená základka, protože se tam rozšířila chřipka. Nakaženo je zhruba 10 lidí zatím.
11. lis 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aurecon....tady? Kde? :grinning:

erika...ja vim, ja si pamatuju....nerikal, jak to snasel?

Cekam na Vendy, slibila-ze napise, jak to probihalo u nich...mela to aji ona aji mala...mala ale chytla alergii na Tamiflu.... :frowning2: (bodejt!NHS je hnus hnusavy)
11. lis 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
janus: Je to blízko Havířova, bydlí tam mamka, tak to vím od ní.
11. lis 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,ten dezinfekcni gel ci roztok se kupuje v lekarne,ci kde ho sezenu?diky
11. lis 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dav,lekarne,drogerie.....na umyvanie ruk staci mydlo dettol,resp v DM drogerke maju Balea-arzt seife tekute mydlo/biele perletove-antibakterial/,a dettol v akejkolvek podobe/,spray,gel,tekute mydlo/ :slight_smile:
11. lis 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sorry,trochu odbočím-Mywiel,nevieš,č aj vakcína proti normálnej chrípke obsahuje tie zložky? :confused: i
11. lis 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
roasha:a co v rosmannu to sezenu,pac mi dm nemame :unamused: !jinak ten dettol treba ten gel,se jen nanese na ruky a tot vse?vubec se v tom neorientuju,takze absolutne nevim.dekuji
11. lis 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to fakt nevím, proč lezli na Ukrajinu. Proč jeli ostatní nakažení ven? myslím, že už to není sranda na to, abychom se o tom jenom bavili. klidně mi říkejte, že vyvolávám paniku. už jsme si s malým něco prošla a nechci zažít něco dalšího znovu!!!
11. lis 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
potvrzuji, že panika je skutečně na vzestupu...v neděli večer jsem musela na pohotovost, a když jsem vlezla do ordinace, tak na mě mladý mudr kouknul a říká: "jestli mi řeknete, že máte teplotu, nejde Vám srazit paralenem a je Vám hrozně, tak jste dneska 49tá komu říkám, že k parelenu stačí vzít ibalgin" :slight_smile:. Já tam šla s něčím jiným a pana doktora to vyloženě potěšilo, byl na mě moc příjemnej a navíc mi pomohl :slight_smile:.
mimochodem, z těch 48mi přede mnou se nikomu nepotvrdila.
11. lis 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já věřím, že doktoři toho mají plné brejle. ale pro zdraví vlastního dítěte budu klidně za histerku.
11. lis 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já gel používám i s malou, když chce venku housku, tak nejdřív ogelíkuje ručky. :wink:
11. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
deborah to neviem... :frowning2: ale ja nechcem ani proti normalnej :wink:
11. lis 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
.... na ukrajine sem byla pred 14 dny....kdyby neco, tak uz to mam???? :grinning:
11. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. lis 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tessa ja to ani necitam a spravy uz ani nepozeram, len strach a dookola omielaju zomrelo tam a tam a na normalnu chripku zomieraju ludia kazdy rok a to nikdy nehovoria :rolling_eyes:
11. lis 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne by to celé bolo jedno...ale len keď by som bola sama...ale mám rodinu a hlavne 2 deti, ktoré majú veľmi oslabenú imunitu...takže som z toho všetkého mimo... :cry:
12. lis 2009 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bu bu bu, ľudia, kupujte si naše lieky a vakcíny.

Tá Ukrajina je fakt divná. Práškovanie neznámymi lietadlami a zrazu z nuly na státisíce chorých? Toto je normálny priebeh epidémie? Neverím. A neznámy vírus, ktorý ani po 2 týždňoch neidentifikovali? Čo sú toto za pokusy?
12. lis 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petot, promiň, ale přečetl jsi si, o čem má toto téma být? O průběhu onemocnění v konkrétních případech :wink:
Takže to tvoje "bu bu bu" je kapku mimo téma. Na to je tu druhá diskuze o prasečí chřipce, kam tak hojně přispíváš. Tady jsi se svým příspěvkem fakt mimo. Stejně tak jako většina ostatních přispívajících :wink: :grinning:
12. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
martimari: OK.
12. lis 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, osobně si myslím, že normálně fungující organismus by chripka nemela nijak vic ovlivnit nez ta klasicka. Pro zajimavost, jsem tehotna, zaroven jsem astmatik/alergik a lekar, u ktereho se lecim mi presto ockovani nedoporucil uz kdyz jsem to s nim konzultovala nekdy v lete. Je to doktor, kteremu opravdu duveruju, kapacita pres imunologii, to je zvlastni, ze? Stejne tak znami doktori nebo sestry se ockovat taky nedavaj. Cele je to zcasti hodne prifoukle a priznaky se podle me nelisi od tech u klasicke chripky na tu taky kazdej reaguje individualne...
12. lis 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek