Vepřochřipka on-line

j.a.n.u.s.
9. lis 2009

Prosim adminy, aby tuto temu oddelily od Praseci chripky....tady bych chtela, aby se psalo, kdyz ji nekdo opravdu chytne a priznaky, lecba..."monitorovani" okoli...

Omlouvam se za nadlehceny nazev, ale jen prave pro to, aby se to oddelilo.

Ceska media pisi, ze chripka prijde do CR do 14 dnu(myslim pandemie-rychle sireni)....Najdou se urcite mezi nami holky, co se s tim setkaly a nebo v budoucnu setkaji.

V Karvine uz odvezli na infekcni jednoho znameho 😖 ...tak si rikam, kolik lidi mohl nakazit?(inkubacni doba je 5-7dni)...

ikke
12. lis 2009

prosim, drzte sa povodneho predmetu tejto temy: "aby se psalo, kdyz ji nekdo opravdu chytne a priznaky, lecba..."monitorovani" okoli... "

vseobecna diskusia o tejto chripke patri sem:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ak tato tema nebude splnat svoj povodny ucel, bude zavreta a ponechana bude iba tema na linku.

mywiel
12. lis 2009

Petot nie len bububu ale tie vakciny chcu aj minut, lebo co s nimi, ked ich uz tolko nakupili a vyhodili tolko penazi na ne. Sorry ikke to bol posledny prispevok sem. 🤐

bobulle
12. lis 2009

Tak naše malá chřipku má, dnes ji "diagnostikovala" dr., ale jakou nevím 😕 😅 ... má vysoké teploty (až 39,5), teď se k tomu přidal kašel a je bobek hrozně protivka 😔

peppapig
12. lis 2009

janus, veprochripka on line 😀 uzasny nazev

Nemam cas vas precist, tak jen pridam svou zkusenost. Praseci chripku jsem prekonala ja i dcera, pravdepodobne jsme ji chytli od nasich znamych. Bylo to v cervenci, v tu dobu virus radil tady v UK v hojnem poctu. Priznaky jako obycejna chripka plus velke bolesti hlavy, vysoka teplota, kasel. Mala byla velmi oslabena a nervozni, uplakana, chytala se za hlavicku. U me zadna ryma, boleni svalu a hlavy, tezce se mi dychalo (jsem tezky alergic a preci jen se asi virus ukazal na me slabe strance), bolel me mocovy mechyr pri moceni, ale zanet nebyl prokazan. Uz je to dost davno, tak si nepamatuji vsechny detaily. Hned v den zjisteni jsme dostaly medicinu Tamiflu, ja jsem dobrala cele baleni, po dvou dnech jsem se citila velmi dobre. M baleni nevyuzila, po 4 dnech uzivani se u ni objevila alergicka reakce, vydesilo me to, behem dvou dnu se cela osypala a napuchla (i na krku a v obliceji). Okamzite jsem ji vzala k lekari, doporucil podavat antihistaminovy sirup dle navodu a stopnout tamiflu. Alergie zmizela do tydne.

vanish1
12. lis 2009

ja by som tamiflu nevzala a už vôbec ho nedala deťom, o vedľ. účinkoch už toho bolo popísaného dosť ..

peppapig
12. lis 2009

Ja jsem nad uzivanim tamiflu moc dlouho neuvazovala pac jsem chtela byt vylecena, co nejdriv (na planu byla dovolena). Nemela jsem zadne vedlejsi ucinky, u male ta hrozne vypadajici alergie, jinak nic. Akorat v ten tyden se zacalo v normalnich novinach (zadne blesky apod) psat o alergickych reakcich na medicinu u deti 😒 . Verim, ze se da praseci chripka vylezet s paracetamolem do dvou tydnu. Me bylo dobre behem 2 dnu pri uzivani tamiflu.

peppapig
12. lis 2009

Jeste jsem chtela pripsat, ze manzel se nijak neomezol ve styku s nama nakazenyma a chripku nedostal.

j.a.n.u.s.
autor
13. lis 2009

Vendy diky....na tvuj prispevek jsem cekala 😉

womenne
14. lis 2009

janus dufam že to nebol ten tvoj znamy 😔 http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-praseci-chrip...

lu777
14. lis 2009

tak nakukuju sem, protože jsem právě zjistila, že moje kamarádka tu chřipku má 😒 skoro měsíc jsem ji neviděla, takže od ní ji nechytnu, ale došlo mi, že je to blíž než jsem si myslela a místo paniky nebo ignorování bych si měla najít info o příznacích a léčení....
jen mám teda strach protože jsem těhu.... 😔

j.a.n.u.s.
autor
15. lis 2009

womenne...bohuzel ano. 😔

womenne
17. lis 2009

lu napodobne tiež som sa spoliehala že je to daleko ale v poslednom linku som sa mylila 😔
janus musel mat nejaky tažky priebeh nie?šiel hned do nemocky?vla ludi čaka kym nenstanu kmplikacie ☹ juj ja už mam docela strach..

mywiel
17. lis 2009

binki • 1d • 1. feb 2009 o 14:24
tak my to měli a homeopatika nám to pomohla zvládnout

mywiel
17. lis 2009

Janus mrzi ma to ze to bol tvoj znamy, ale otazne je ci by nezomrel aj na normalnu chripku? Mal uz oslabeny organizmus predtym? Mal komplikacie, pneumoniu? 😕

jarka007
18. lis 2009

Tak nase 2 deti asi maju prasaciu chripku ☹ . Stredny ma od nedele vysoke horucky 40ky, nic nepije a neje, velmi kasle a boli ho hrdlo, hlava chrbat a meni farbu od vinovo cervenej do uplne bledej. Momentalne dostal homeo Pulsatilla a citi sa trochu lepsie. Budem ju davat vo vyssej potencii kym ho to neprejde. Dcera mala iba 38,2 boi ju trochu hrdlo a strasne hlava. Inak je fit a beha po byte.

Ci to je alebo nie je prasacia chripka alebo obycajna sa uz bohuzial u nas neda zistit, pretoze "Gesundheitsamt" zrusil povinnost hlasenia, kontroly vyteru a karanteny. Vraj je to drahe a ak nema clovek 24h horucku, moze ist do skoly. Je to len predpoklad, lebo sme boli v sobotu na Martinskom trhu vo Waldorfskej skole a tam hovorila lekarka ze mala minimalne 15 pacientov, deti s potvrdenym virusom. Vraj sa da dostat aj ked len okolo niekoho prejdete.

Inak najmensi 15mes. nema nic, ja som vcera citila trochu nevolnost a strasnu unavu, dnes uz nic a manzela trochu boli hrdlo. Doktorka hovori, ze zalezi na imunite cloveka ako to znasa. Mala pripady, ze to dostala len polovica rodiny, tak ako u nas.

j.a.n.u.s.
autor
18. lis 2009

http://www.denik.cz/z_domova/v-ostrave-zemrel-m...

Nebyl nijak zvlast nemocny...na nic chronickeho asi netrpel...komplikace nastaly az po zapalu plic.

j.a.n.u.s.
autor
20. lis 2009

Takze je klid, co? 😀

Rikaji, ze ke konci roku....mnooo uvidime, kdyz tak ozivime diskuzi.... 😎

Jinak sever Moravy je zaplaven, ale sezonni chripkou-neznam nikoho, kdo by byl tedkom zdravy... 😨

mywiel
27. lis 2009

No u nas to ma svokor co je diabetik a 7 rocny syn mojej svagrinej (ona ma doma 4 deti z toho najmladsie ma 4 mesiace ale chora nie je), su doma v karanténe a beru homeopatiu Timulin, Influenzin, Gelsenium. Tamiflu im zatial nenasadili.

mamutka
27. lis 2009

vcera bola o tom dobra diskusia v Lampe s Hribom. virologovia sa zhoduju v nazore ze to je hnus aky chaos okolo toho robia media. je to cele blbost, proste je to chripka ako kazda ina. vtacia je horsia, stale trva, ludia zomieraju a o tej sa nepise vobec.

mywiel
27. lis 2009

Ani u nas sa vytery a testy uz nerobia, tiez nam povedali ze je to drahé. Mne to skor pripada, ze tym, ze nepotvrdia tak viac zarobia na Tamiflu a vakcinach, lebo niektori doktori este zaockuju aj chorého v pociatocnom stadiu prip. nasadia Tamiflu, takze farmaceuticky priemysel si vzdy najde vyhovorku len aby viac predal a zarobil. 😠

peppapig
27. lis 2009

Janusko, je mi moc lito, ze to byl tvuj znamy RIP 😢

Mas pravdu, ze na severu Moravy radi obyc chripka, tak jsme uz podlehly (ja, tata, segre uz je lepe, Mia ma jen rymu a mamka je snad pokazde imunni), ja mam do toho jeste alergii 😠 Musim rict, ze se tesim domu do UK 😅