Víte, komu půjčujete děti?

29. dub 2021

Tenhle příspěvek píšu abych se vypovídala, a aby bylo něco na zamyšlení. A anonymně píšu proto, aby moje známá nevěděla jaký tu mám profil.
Včera jsem s ní šla po městě, kde šla nejspíš babička s vnučkou v kočárku. Nevím co předcházelo, ale vnučka strašně plakala, a babka na ní nepříčetně křičela, že pokud nepřestane, tak jí nafláká. A ještě mávala rukou jako by jí opravdu chtěla praštit.Docela mě to vyděsilo. Člověk dá dítě na hlídání prarodičům s domněním, jak si to dítě báječně užije, přitom to tak být úplně nemusí...

loylii
29. dub 2021

@tahejhula 😆😆😆

zelenaesmolda
29. dub 2021

@felixfelicis
je jejich zodpovednost,aby jim dite do cesty nevbehlo.Ony maji zodpovednost za dite,ne naopak.Takze pokud jim do cesty vbehne tak je to jejich selhani a naflakat by mely hlavne samy sobe.

loylii
29. dub 2021

Deti nepůjčuju, ale dávám je k babičce protože občas musím do prace.. a do prace nechodim na kaficko, ale pro peníze a nějakou tu hodinu tam musím strávit. A když si chci užit chvilku s mužem jen my dva, tak je taky “pujcim” babičce a dědovi. Tvl co to je za hlod - PŮJČOVAT.. já jako dítě byla u babičky ze stejných důvodu, Rodiče si proste chtějí odpocinout nebo museli do prace a babičky byly rády.. Světě div se, ale některé rodiny mají vztahy v pořádku a vnoučata chtějí babičky vídat a obráceně babičky vnoučata taky....... A ano, i na mě babička zvýšila hlas, když jsem si to zasloužila a mě to teda přišlo normální... i kopřivou jsem dostala...😆 a moje mama z toho nevypadala nějak frustrovaně🤭😆🤭

felixfelicis
29. dub 2021

@zelenaesmolda Mně přijde pochopitelný, ze nekdo nabančí dítěti z leknutí, ze bylo doopravdy ohrožený na životě (ne správný, ale pochopitelný ). Asi proto vsichni zmiňuji tu silnici (nemyslím nikoho konkrétně tady, cetla jsem to uz milionkrat vsude možně). A pak je ještě x jiných situací, kdy jejich děti dostanou vilagos, ale o tom už nenapisou 🙂

madbetka
29. dub 2021

@felixfelicis Já to klidně napíšu. Naposledy jsem dceru venku sjela, protože mi odrážedlem najela zezadu na nohy a strašně mě praštila do kotníku, až se mi podlomila noha. Lehce jsem ji odstrčila, ale stejně s tím kolem spadla... Byla to ten den poslední kapka, cestou předtím jsem ji upozorňovala, ať nejede tak blízko...Všechny ječely celé dopoledne, venku několikrát neposlechly, že mají zastavit, já jsem měla PMS, v noci jsem kvůli nejmenší moc nespala...a bylo to.
Asi nás i někdo viděl, ale v tu chvíli mi to bylo celkem jedno. Z té země jsem ji zvedla, objala, omluvila se a vlastně i brečela s ní. Za chvíli jsme byly obě v pohodě, ale v tu chvíli jsem to prostě nezvládla.
Nejsem na to hrdá, fakt ne, nafackovala bych si. Ale pořád jsem jenom člověk a nejsem kvůli tomu horší máma.
Vidět to polovina zdejších diskutujících, možná založí taky takovouhle pěknou diskuzi. Málokdo umí tak pěkně odsoudit mámu, jako jiná máma 👍

autor
29. dub 2021

@madbetka Tak ale tohle je fakt přes čáru strčit do dítěte až spadne 😲

madbetka
29. dub 2021

Milá anonymní hrdinko, reflexivně jsem odstrčila kolo, které mě praštilo do kotníku. Na tom kole bohužel seděla moje dcera, bohužel to nevybalancovala a upadla. Znovu na moji nohu.
A vidíš? Nebyla jsi tam, vůbec mě neznáš, nemáš nejmenší tušení, co poslední dobou prožívám, jak reaguji normálně nebo jak normálně vychovávám svoje děti, přesto se odvažuješ mě soudit. Můžeš na sebe být hrdá.
Ono není tak těžké selhat. Ale je docela důležité, jak se k tomu člověk postaví potom.

ivaze
29. dub 2021

@madbetka Mas pravdu. Pres čáru je soudit utrzkovite ostatní a ještě je přesvědčovat o vlastní vykonstruované pravde. Na netu se to takovými hrdiny jen hemží. 🙃 Myslím, že nikdo to neobhajuje psychické či fyzické násilí páchané na dětech. Já si jen tak říkám, jak je možné že je tolik tyranych dětí (opravdu tyranych) děti, když všude kolem je tolik hrdinek připravených zasáhnout.🤦‍♀️

mourovatakocka
29. dub 2021

Tak mě maně napadá, jestli je tazatelka vůbec matka, jestli je to vůbec žena. Ty anonymní diskuze jsou takové legrační. Výbušné téma a pak relativně málo zásahů stran anonymu.
Já jsem naopak jako matka neskonale tolerantnější k jiným matkám, jejich výchovným snahám i ke kiksům kdesi na ulici. Občas říkám, že mateřství mě naučilo u mě dříve nebývalé toleranci. Neříkám, že si nemyslím mnohdy své, ale už neodsuzuju, nehodnotím, nikomu necpu své názory.

autor
29. dub 2021

@madbetka Děláš jako kdyby ti nohu přejel tank. Mě kolikrát zas manžel přejel nohu plným nákupním vozíkem. A co? Mám ho odstrčit? Naschvál to asi nebylo. Sama jsem matka. A moc dobře vím jaké to je být vyčerpaná, unavená, nevyspalá. Ale když už mám chuť bouchnout, stihnu se zamyslet kde je problém mého vzteku. Udělalo moje dítě něco tak hrozného, nebo mám jen vztek z vyčerpání? Děti si nezaslouží aby byly hromosvodem vzteku a problémů. Chce to pracovat se svými emocemi.

autor
29. dub 2021

@mourovatakocka Právě že matka jsem. A přehodnotila jsem spoustu názorů z doby, kdy jsem děti neměla. Děti jsou opravdu mnohdy náročné. Ale snažím se svůj případný vztek vybít jinde, určitě ne na dětech.

madbetka
29. dub 2021

Dokud jsem měla jedno dítě, byla jsem taky dokonalá bezchybná matka, co se vždycky zachovala správně. S dítětem jsem se na všem domluvila, všude byla růžová vata, obláčky a jednorožci.
Dnes se zachovám správně v 98% případů. Ve zbývajících dvou procentech selžu. Jenže umím přiznat, že jsem selhala a přiznám to i tomu dítěti. Omluvím se mu a řeknu, že jsem se neovládla a že je mi to líto. Nepotřebuju, aby mi nějaká chytrá paní na internetu psala, že se mám ovládnout. Já to vím, dokonce to asi tak dvě stě padesátkrát za den udělám, po dvě stě padesáté první to občas nevyjde. Jenže nemám potřebu na internetu anonymně psát, že dělám vždycky všechno správně, abych si pohonila ego, i když vím, že vždycky všechno určitě ne...

Tak ti přeju, ať nikdy neselžeš. Ať se bez výjimky vždycky ovládneš, ať takhle zvládneš všechny situace, které tě kdy s dítětem potkají.
Nejsme všechny dokonalé mámy, já rozhodně nejsem. Ale jsem pro svoje děti nejlepší máma, jaká jen být umím. A moje děti jsou těmi, kdo mi dávají najevo, jak moc se mi to daří ❤️

felixfelicis
29. dub 2021

@madbetka Já to úplně chápu, mám tyhle stavy taky a daleko častěji, než bych si přála. Ale nebudu se omlouvat, protože si myslím, ze to je proste špatně, jsem dospělá a měla bych udržet svoje emoce na uzdě. Taky se pak omlouvam a s detmi si to vysvetlime, ale tím se to nedá "smaznout", připomíná mi to, když děti něco provedou, o čem na sto pro vedi, ze to neni ok, pak se omluví a mysli, ze řekly kouzelný slovíčko, nic se nestalo a jedeme dal. A tak furt vysvětluju, ze některý následky se už napravit nedají a omluva sice dobra, ale hlavní je nepachat tu zaskodnickou činnost🙂 Taky když vidím, jak po mě deti něco kopírují, tak to taky nastavuje dobry zrcadlo. Ale zakládat o tom diskusi mi přijde úplně mimo a z anonymky si nic nedělej, jestli je to tak, jak si myslím, tak ma zatím jedno maly mimino a o rodicovskym vzteku vi kulovy.

madbetka
29. dub 2021

@felixfelicis Máš pravdu, je to neomluvitelné a kolikrát si říkám, že na svých dětech páchám hrozné škody. Ale zároveň se nebudu sebemrskat, protože vím, že dělám, co nejvíc můžu. Vymanit se z určitých stereotypů není jednoduché a víme to všechny. Svůj den občas nemáme taky všechny. A tahle a podobné diskuze mě dokážou tak leda naštvat, protože až vlastní mateřství mě muselo naučit, že ne všechno je tak, jak to na první pohled vypadá a že odsoudit někoho je strašně jednoduché.

Ono to zrcadlo funguje naštěstí na všechno, na ty zlozvyky, ale i na to dobré, co děti nasávají. A toho je pořád víc, tak to snad až tak blbě neděláme 🙂

autor
30. dub 2021

@felixfelicis Tak proč jsi tuhle diskuzi četla když tě to rozčiluje? Mám opravdu jedno dítě. A další nechci, chci si zachovat pevné nervy a ne je mít rozhašené. Někdo může mít tři děti a uchová si chladnou hlavu v každé situaci, ale mě stačí jedno. Nechci se dočkat toho že bych jednou psala mám několik dětí, a nestíhám, šílím z nich, atd. Tím bych asi tuhle celou diskuzi ukončila. Opravdu jsem to nemyslela zle, a ani jsem nezmiňovala matky. Nevhodné chování bylo od babičky.

felixfelicis
30. dub 2021

Však mít jedno dite je ok. Ale rozhasene nervy může mít i jednomama, kdyz si vezmu třeba kombinaci náročné práce, do toho distancni výuka a navíc třeba nějaké výchovné problémy nebo má dítě třeba ADHD, nějakou dys- a podobně a všechno je náročnější...S většími dětmi nejsou všechny situace slunickove. Já tu babičku vůbec neobhajuju, jak sis mohla přečíst (a taky bohužel potkávám lidi, na kterých je poznat, že jim nervy neujely, ale komunikují tak s detmi normalne), ale může se to stát. Zkus si to představit a mít trochu pochopeni.

autor
30. dub 2021

@felixfelicis Já to beru z pohledu mámy. Kdyby mi na moje dítě řvali moje rodiče nebo tchánovci, tak bych je poslala do patřičných míst.

gracinka7
30. dub 2021

Hele a nenapadla tě varianta, že to nebyla babička, ale máma? Ženské mají dnes děti docela pozdě a ne každá vypadá ve 45 na 30.
Mohla to být máma a možná je to její styl výchovy.

autor
30. dub 2021

@gracinka7 Jak už jsem tady někomu psala, ta dáma vypadala na 75, prostě klasická babička.

sudylichozrout
30. dub 2021

To by jeden vazne necekal, co dokonalych matek ma tu potrebu neustale presvedcovat sve okoli, ze jsou dokonale. Tak nejak mam pocit, ze si lecktere z vas spise touhle debatou resi vlastni prusery 😆🤦

janina228
30. dub 2021

@sudylichozrout samozřejmě netuším,jestli to je myšleno i ke mně, ale upřímně bych si přála být dokonalou matkou, které nervy nevytečou.. můj postoj je v tomhle jednoznačný - z fyzických trestů je mi na blití.. i z toho náznaku že by dvouleté dítě v kočárku babička profackovala mi nebylo dobře,proto jsem se do této diskuze zapojila.. nepřijde mi tohle chování normální, to je celé.

mourovatakocka
30. dub 2021

@madbetka Jen pro pobavení, dneska jsem si na tebe vzpomněla - dcera koukala po chlapech (jako fakt, ve třech a půl kouká na mladé pány) a najela mi kolem na nohu. Jen jsem sykla, ať dává pozor. Ujeli jsme asi třista metrů, tentokrát koukala na hrající si psy a najela na nohu tátovi. Jenže se odrazila a už se válela po zemi. Tomu říkám instantní karma 🤭 A jo, plnou palbou to je jako by najel tank, to prostě sorry jako.

madbetka
30. dub 2021

@mourovatakocka Ono hlavně když se trefí přímo do toho kotníku, do té kosti, tak je to bolest jak blázen. Ne, že by mě to omlouvalo, ale celkem to vysvětluje, proč člověk isntiktivně tu věc od toho kotníku odstrčí pryč. Zvlášť, když to dítě jelo za mnou, takže jsem ji jaksi ani neviděla 😉

Koukání po chlapech je polehčující okolnost 😀 Přece nebude koukat na cestu, co by tam viděla? 👍😀 Takhle se kochá naše druhá. U ní si vždycky vzpomenu na: „Vy jste se zase kochal, že jo, pane doktore?“ 😀

sudylichozrout
30. dub 2021

@madbetka Do kotniku a do achilovky. To bych vrazdila 😆🤦

ilonne
30. dub 2021

@sudylichozrout
@madbetka A taky hlavou přímo do "ohryzku" na krku. To je taky mňamka.

mourovatakocka
1. kvě 2021

@madbetka Přesně! Ona se prostě kochá. A je to moje holka s tím koukáním po chlapech. Miluje teda všechny děti, nevím, po kom je společenské zvířátko, ale mladé pány vysloveně vyhlíží.
Každopádně cyklistům zdar 😁

aselluska
1. kvě 2021

V jednom příspěvku píšeš, že řekla "naflákat", takže kdyby řekla "dostaneš na zadek" diskuze vy nevznikla? Jen dotaz ...