Voda

aponchie
21. zář 2009

tak je to tady...posledne kdyz sem nekomu tady napsala jak voda z vodovodu je super a uplne v poho lepsi nez balena tak me sjel apulka kona jak je to fuj no a pritom ono se to na zapade bezne dava a co ja si pamatuju tak vsude v restauraci v cizine je velkej dzban s vodou ..normalni vodou z kohoutku 😝 takze..a ted kdyz nekdo napise,ze je to modni vlna tak sem zvedava jak to nekdo hned zacne pit 😀

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/euro-cz/cl...

mywiel
21. zář 2009

Len tak ja nedam nic bez usmevu ked som nespokojna a este im poviem co mi nevyhovovalo, na Slovensku na to ale nie su vobec ale vobec zvyknuti....no comment. 😠 😔

len
21. zář 2009

Jinak teda ano, restaurace NENÍ ze zákona povinna kohoutkovou vodu podat. Ale zároveň jí to žádný zákon nezakazuje (jak se někteří číšníci snaží namluvit). Je to čistě jen a jen na jejich dobré vůli (stejně jako talířek navíc, změna přílohy nebo dětská židlička), ale možná právě ta dobré vůle je to, co bychom rádi v restauracích viděli hned za dobrým jídlem 😉

gtver
21. zář 2009

tak tak

bihan
21. zář 2009

Tak napr. vo Fr je to povinnosť zo zákona, že vám v reštaurácii nesmú odmietnuť vydať vodu z vodovodu 😉

erikasadek
21. zář 2009

teda tu sa uplne zmenila tema;. 😀 **

mala by byt servis v restauracii u nas a v zahranici..; 😀

erikasadek
21. zář 2009

bihan prepac ja som len srandovala.; ale cele menu ta vyjde do 6 euro..
amax 7 euro.. 😉

detske 4 euro.; 😀

gtver
21. zář 2009

ještě taková drobnost k té ceně vody a kolik se jí z kohoutku protočí 😀: Množství podniků (nepíšu všechny, ani většina, prostě jen množství, protože očekávám sdělení, kde všude to tak není 😀 ) platí náklady za vodu paušálně, tedy bez ohledu na spotřebovaný objem.

erikasadek
21. zář 2009

gtver aj tu. 😉

ked sme pri cenach nech mi niekto vysvetli preco je kava na slovensku draha, ako tu v parizi, dokonca aj jedlo skoro ako tu.; teda pizza 7 euro a viac a ine;.
rezia, nie je to iste, aplaty nie je to iste, naklady , nie je to iste, a ani energia.; 😅 😕

PS aj v dobrej restauracii ti daju vodu s vodovodu, ale s citronom a ladom. 😉

nieje to hanba;.

mywiel
21. zář 2009

gtver suhlas...je to len o biznise tie flaskové vody.

nobody
21. zář 2009

vys**te se na vodu
tito to mají horší, je fuk, jestli kohoutková nebo slepičí voda

https://www.youtube.com/watch?v=QHptBj9C_lY

to jsou povrchnosti přece

jakoubka
21. zář 2009

😔 😔 😔

mywiel
21. zář 2009

Mas pravdu Body, na prd cely vecer a ja sa tu hadam a zapajam do blbych tém...riesia sa fakt zbytocnosti niekedy... 😔 🤐

mywiel
21. zář 2009

Bud me radi, ze vodu mame... 😔

nobody
21. zář 2009

akorát mě ta debata nasrala (ať si mě klidně vymažou)
prostě jedno malinký děcko by na to hledělo s úplným úžasem, kdyby jenom vidělo tu vodu ..a bylo by fuk, jestli je to sračka zod Matonni nebo Korunní děnně pít se smí

vím, že se to srovnávat nedá, ale prostě to tak je

jsem se vytočil ..takže to berte s rezervou ..dobrou
sakra

len
21. zář 2009

Nobodu, máš naprosto pravdu. Nicméně za těchto okolností bychom se měli hluboce stydět nad většinou diskuzí na Koníku - o plenách, o očkování, o tom, jaká strava je pro děti nejlepší, o léčbě neplodnosti... 😖
Ale aspoň jsi mě konečně dokopal, abych poslala něco do Unicefu, složenka se mi tu válí týden na stole s tím, že až se k tomu dostanu, něco pošlu, tak díky 😉

nobody
21. zář 2009

😉 🙂
já děkuju, už nejsem tak na*******

nobody
21. zář 2009

třeba stovka pro ně měsíčně ..to je pro nás nic (pro někoho krabka gigaret a zapalovač, pro někoho pár panáků v hospodě, pro někoho opalovací krém ....) jo, pomůže to
akorát se zas vytáčím, protože všechno je to o tý politice v rozvojových zemích, protože co tam sedí za ******** - všechno jde do jiných sfér než na chudé ... a peníze tam jsou .. akorát to teče špatně
no radši končím

len
21. zář 2009

Teď tu držím ten unicefovej leták - "výroba, doprava a instalace jednoho ručního čerpadla na pitnou vodu (typ Mark II se speciální úpravou pro tropická prostředí)" - 68 000 Kč. Akorát mě trochu děsí představa, kolik tady člověk musí poslat, aby se tam těch 68 000 dostalo do správných rukou 😖
Ale už za 150 je terapeutická výživa pro jedno dítě na měsíc 🙂 A za 600 kompletní proočkování...

aponchie
autor
22. zář 2009

berusko ,ale ta voda je zalozena na stole automaticky to nikdo nepozaduje probuh 😅 😅 to nevis?

aponchie
autor
22. zář 2009

karlosi kdyz te to nebavi tak si zaloz svou humanitarni sekci..a nehraj na city prosim..kazde tema se da otocit timto smerem..ser na sve fotaky a jine blosti a radsi to posilej detem ty penize 😝 😀

aponchie
autor
22. zář 2009

ty mas nekde tema fitness ze? 😀 chudacci malickyti nemuzou se ani pohnout hlady a ty tady krepcis 😀 😀 nad fitness..to je sumak,ale nech tu diskuzi plynout kde ma a nepritahuj si ji k necemu svemu dikesssss 😎

jabber
23. říj 2009

Narazila jsem na nový test balených a kohoutkových vod:
http://www.dtest.cz/vody

😉

filipal
24. říj 2009

ja som tiez za pitie vody z vodovodu.
balena voda je hlavne neekologicka!! pet flase su v prirode nerozlozitelne!
viete, co tu zostane po nas? ☹ samozrejme flase sa daju recyklovat, to je ten lepsi pripad, ale odhadujem,
ze tieto flase triedi tak 30 percent ludi. lesy, vodne plochy...su plne roznych odpadov a samozrejme najviac flias.
kazda flasa, ktora sa zahodi do bezneho odpadu (cize nie je vytriedena) putuje bud do spalovne (vsetci to dychame!) alebo na skladku a tam zostane naveky. v buducnosti bude nasa planeta zavalena odpadkami.
my pijeme vodu z vodovodu (aj si ju nosim zo sebou), ale filtrovanu. najviac na kvalitu vody vplyva stav potrubia.

v niektorych krajinach su hrdi, ze maju kvalitnu vodu z vodovodu. napr. vo Svedsku maju dokonca na toaletach
pohariky na napitie sa priamo z vodovodu. samozrejmostou je voda v krcahu zadarmo v kazdom stravovacom zariadeni. deti v skolke, skole dostavaju cistu vodu.
a je to bahaty stat! zvlastne, ze u nas ludia stale nariekaju aki su chudobni, ale za balene napoje su ochotni
dat nehorazne sumy! ☹

ucte aj svoje deti na vodu, budu zdravsie.

ygreen
24. říj 2009

taky pijeme vodu z vodovodu, ale četla jsem že v létě je lepší pít lehce mineralizovanou vodu, hlavně děti. Třeba obrou modrou vodu. Že voda z kohoutku ředí v těle ionty, které jsou potřeba aby nebylo tělo dehydratované.

filipal
24. říj 2009

odporuca sa, ak je telo demineralizovane obcas kvalitnu mineralnu vodu, napr. po hnackach, zvracani,
ked su stari ludia dehydrovani... ale za beznych podmienok...
najlepsie je, ked je niekde nablizku pramen ( a na Slovensku, myslim, ze aj v Cechach) je ich dost.
lebo voda, tym, ze stoji vo flasiach straca tu kvalitu.
to o tych iontoch som pocula, niektori si kvoli tomu mrazia vodu a po rozmrazeni sa zlepsi jej kvalita.
existuju aj iontove napoje vhodne hlavne pre sportovcov...