Vše dělám špatně. Jsem fakt tak hrozná matka?

klokanka31
22. črc 2021

Tak jsem si myslela že až bude naše malá větší, bude od nevyžádaných rad pokoj. A ono to je horší 🤔 Od narození malé dělám vše špatně. Kojila jsem, špatně. Dávala jsem pak příkrmy, taky špatně. Dávám místo džusíků vodu, špatně. Ke svačince má místo housky chleba,špatně. Dávám jí zeleninu, špatně. Neučila jsem ji chodit, špatně. Dnes jsem se dozvěděla, že ji přetěžuju a ubližuju jí tím, že jí nechám aby na procházkách ťapkala po svých (co mám dělat když sama chce?). No a že mi pomáhá při uklízení nebo žehlení? Naprostá tragédie. A já si začínám říkat, jsem fakt tak hrozná matka? Nebo je magor někdo jiný?

meronym
23. črc 2021

@klokanka31 Jo a jste skvela mama!

meronym
23. črc 2021

@klokanka31 To je smutne, vzdyt je to mlada zenska. Nazory jak osmdesatnice.

klokanka31
autor
23. črc 2021

@meronym Děkuju 🙂

katule1990
23. črc 2021

@klokanka31 Z toho, co tu celkem často píšeš, je jasný, že tě máma vůbec nerespektuje, nejen, co se výchovy týče. Musíš se proti tomu fakt jasně a tvrdě vymezit, jinak to nikdy neskončí a budeš se tím trápit pořád. Řekla bych jí něco jako: "Mami, už nejsem malá holka, jsem dávno dospělá a nemůžeš se mnou pořád takhle mluvit. Mám dítě a o jeho výchově rozhoduju já s mužem a snažíme se pro něj dělat vše s nejlepším vědomím a svědomím. Pokud to nechceš a nebudeš respektovat, tak sem nebudeme moct chodit. Chci svůj život žít v klidu a pohodě a ne pořád ve stresu, co jsem podle tebe zase udělala špatně. Fakt mi to ubližuje. Tak toho zkus, prosím, nechat a přemýšlej o tom, co mi říkáš. Myslím to vážně." Pokud se nad sebou nezamyslí, tak bych ty návštěvy fakt dost omezila.

skarma007
24. črc 2021

tak třeba moje sestra si nonstop stěžuje na dítě, na x věcí, tak jí řeknu, co by mohla dělat líp nebo co evidentně nezabírá nebo ať to zkusí jinak, ale to jen z důvodu, že si od rána do večera stěžuje....Jinak na tvém místě bych ostatní poslala do patřičných mezích a dělala to dle sebe, jak nejlépe si myslím a bylo by mi to úplně jedno, co mi kdo říká. Taky můžeš vychovávat dítě podle ostatních a ty být matka bez názoru..

klokanka31
autor
24. črc 2021

@skarma007 To právě odmítám vychovávat svoje dítě podle ostatních. Hodně dlouho jsem žila podle ostatních, ale tohle si vzít nenechám.

skarma007
24. črc 2021

@klokanka31 dyť jo, je to tvoje dítě, ty jsi máma, máš taky svoje názory atd...nenech si poničit sebevědomí...

pginka
24. črc 2021

@klokanka31 nechávala sem si radit od mámy jen chvíli pak jsem ji stim poslala někam , nebavilo mě pořad taky poslouchat to děláš špatně ,takhle ne a pořad něco mela tak jsem ji jasné stručně vysvětlila ze matka jsem ja! Ji taky nikdo nedával rádi do života a když ano poslala je někam ja udělala to samé . Je to možná hrozné ale každý máme svůj život , a nejvíc co mě zarazilo je to ze mi řekla ať už si druhé nedělám , má odpověď byla ať se do mě nestará ze ona sama má 5 deti a živit mi je taky nebude a tečka.
Teď bydlím daleko od ni a mám se bez jejich rad skvěle

pginka
24. črc 2021

@klokanka31 mluvíš mi z duše

klokanka31
autor
24. črc 2021

@pginka Mně zas ta moje říká že bych si měla udělat další dítě, že normální je mít dvě děti, ne jen jedno 🤔 takhle do mě hustila i s tchýní hned po porodu, pak jsem už bouchla že další prostě nechceme, ale teď je malé 14 měsíců a zkouší to zas 🙄 a co mě dostává, když řeknu že už ani věkově se na další necítím, tak mi říká jak jsem mladá, že si ženský dělají děti i ve 40. Ale když jí připomenu že ona v mém věku další odmítla s tím že je stará, tak říká jak to je něco jiného ☺

pginka
24. črc 2021

@klokanka31 abych ti pravdu řekla , tak na dnešní dobu nejlepší nemít žádné, ale těhotenství je dar ja sama mám 4 deti a jsem za ne rada ze je mám . Dam ti radu jedním uchem poslechnu a druhým vypust a jen se usmívejte a kytek hlavou ať si říká ….

klokanka31
autor
24. črc 2021

@pginka Já jsem šťastná že dítě mám, bylo doslova vymodlené, ale nechápu proč je společenská povinnost mít aspoň dvě 🙄

pginka
24. črc 2021

@klokanka31 jistě 😁, ale pokud se necítím tak bych ji vyústila úplně z hlavy nebrala si nic z toho co rika

jasemin26
24. črc 2021

Buď v klidu ty jsi dobrá máma, já to mám se svojí tchyni taky a to je malému jen dva měsíce😂, špatně oblékám,moc se mu věnuji,nestíhám během dne uklidit celý barák a pokud možno posekat zahradu, dříve ženský prý stíhali úplně vše a ještě upéct😂, dlouho kojim, kdyby to šlo tak věřím že by byla schopna mi to ukázat jak se to dělá správně 😂😂. takže věř že v tom nejsi sama, chce to ty rady a kecy pouštět druhým uchem ven, jinak by se z toho člověk mohl zbláznit.. hlavně se nenech přesvědčit o lži že jsi špatná mama

klokanka31
autor
25. črc 2021

@jasemin26 Jo tohle mám na talíři furt že se jí moc věnuju 🙄 přitom by to mělo být snad dobře. Máma mi říká že ona musela ještě stíhat uklidit, uvařit, takže na nás čas neměla. Ale já to stíhám taky, i s tou malou ☺ že je to jenom buzerace jsem zjistila, když jsme se zas bavili o jídle. Měla bych dávat místo chleba rohlíky s pomazánkovým máslem, paštikou, marmeládou protože to nám taky dávali. Chleba a ještě s lučinou? To ne, to je špatné. Jen proto, že lučinu oni nejedí. A chleba taky skoro ne.

jasemin26
25. črc 2021

@klokanka31 nojo to je asi jejich úděl nám dávat rady a nejlépe vychovávat malé samy,ale jakmile děláme něco jinak už je problém 🙄, mě je taky jasný že až začnu s příkrmy že to bude od tchýně další masakr🙄🙏, chce to vážně ty kecy neposlouchat, vím že je to těžký já mám někdy chuť poslat tchyni do prde*e. Dle toho co jsem četla děláš vše dobře. Držím palce a přeji pevné nervy

klokanka31
autor
25. črc 2021

@jasemin26 Děkuju. Ale člověka to se*e. Člověk se těšil jak to bude super až bude dítě, a akorát mi to krásný období ničí.

jasemin26
25. črc 2021

@klokanka31 věřím, a soucítím.. taky mě to strašně sere, taky jsem si říkala jak to bude pecka a budu si užívat rodičovství, a ne pořád jen poslouchat přednášky které už lezou krkem