Všední den doma s dětmi

rosano
8. říj 2015

Ahojky,
jsem doma na rodičovské, mám dvě děti 3 a 4 roky a dva psy. Moje tchýně si na mě neustále stěžuje, že doma nic nedělám a když ano tak to není dostatečné. Nejhorší na tom je, že jí to všichni věří a souhlasí s ní i moje matka. Popíšu Vám můj denní režim a zajímal by mě Váš názor. Opravdu toho dělám přes den málo? Pokud jo, prosím poraďte jak to zlepšit. Moc děkuji za příspěvky.
Můj denní režim je takovýhle: vstávám ve 4:30 a jdu ven se psama, po návratu z procházky vzbudím manžela a vypravím ho do práce. Pak připravím dětem snídani, dám nažrat psům. Cca kolem 6 vstávají děti, pomůžu jim s ranní hygienou. Dohlédnu na oblékání a děti jdou snídat. Po snídani s dětmi uklidím dům, usteleme postele, umyjeme nádobí a vysajeme. V PO,ST a PA po vysátí vytírám. (jsem ujetá na uklízení). Pak se věnuji dětem, čteme si, malujeme atd. Mezitím vařím oběd. Když neprší tak s nimi chodím dopoledne ven. V 9:30 udělám sváču (v případě procházky jí mám sebou). V 11:30 dodělám oběd, po jídle chodí děti spát. Když je uložím, umyju nádobí a polidím opomenuté hračky, připravím dětem svačinu a jdu se věnovat pesanům - hraní, vyčesávání a kartáčování. Po spaní, děti spí max hodinu, jdu s dětmi ven. Kolem 15:00 sváča, v 15:30 návrat domů. Pomůžu dětem s převlékáním a utřu, nebo umeju psy dle potřeby (jen packy a podvozek). A pak se opět věnuji dětem. V 17:30 dorazí manžel a pak se děti pnou už jen po něm. V 18:00 večeře a pak koupání. V 19:00 pohádka a spát. Pak uklidím zbytek nepořádku, dám nažrat psům udělám večeři manželovi a jdu ven se psy, ve 21:00 odpadám. Jo to nepíšu takový blbosti jako dát prádlo do pračky, věšení, žehlení, zašívání.

tulikiss
8. říj 2015

@rosano a co presne by si jako podle tchyne mela jeste delat?

kakajkova
8. říj 2015

:D a tychyne je inak ok? Co by si podla nej mala este robit??
@rosano

schotja
8. říj 2015

@rosano A kolikrát jsi naklonovaná? 😀 Omlouvám se za blbý pokus o blbý vtip... Tchýni i maminku bych pozvala na návšťevu přes noc, i s tím vstáváním v půl páté ráno,.. Koloval jeden velmi pěkný a výstižný obrázek po netu, na fotce byla mamina s rodinkou v neskutečném binci.. "Víš, jak se mně pořát celý dny ptáš, co jsem tady dělala? Tak dneska jsem to nedělala" A co manžel, jak to vidí on? Stojí za tebou, vidí, kolik máš práce a pomáhá, nebo je taky názoru, že nic neděláš? Za sebe bych asertivně maminkám vysvětlila, že ony ve tvé domácnosti s tebou nebydlí, a vlastně není vůbec jejich věc, jestli tam děláš to či ono, ale ať se klidně přijdou kouknout a s tím "ničím"pomoct... Mně osobně hodně pomohlo uvědomit si i druhou věc, to, co si myslí ostatní, nevypovídá nic o mně, ale o nich, a je to jen jejich věc.. Obzvlášť, když ty víš, že to není pravda 😉

uzjetotak
8. říj 2015

@rosano AŤ JDE TCHÝNĚ DO...
Pardon, omlouvám se, jsem se strašně vztekla!
Nemám k tomu co říct, jen že podle mě jsi šikovná a druhým lidem je do toho jak trávíš s dětmi den na RD houby!

shine2015
8. říj 2015

@rosano i kdyby sis cely den valela sunky a nohy mela nahore maminkam i vsem je po tom prd....jsi dospela a nejsi povinna se nikomu zpovidat co delas cely den nebo jak casto uklizis....pislala bych vsechny nekam a na navstevu je nezvala....

terinda
8. říj 2015

Tak jeden takový den a léčila bych se z toho týden 😕
Tchyni se nezavděčíš, ani kdybys byla ze zlata 😉

pety91
8. říj 2015

tchýně je tchýně. 😝

sunshine125
8. říj 2015

Posli je do pr... ,vis jak vypada proflakany den? Rano vstanu s holkou do skolky v 6:30 v 7:15 odchazime z domu ,ve ctvrt na 9 jsem doma a az do 14:00 mam na starost jen uklid 3+1 a varit a pak do skolky a az do vecera venku,udelat veceri ulozit atd. To neni tedy moji vinou mam rizikac,ale to co po tobe chtej tchyne a mama je dost des. Vyprdni se na ne.

anetka1701
8. říj 2015

Tchýni může bejt po tom, co doma děláš velký kulový :oD Já si doma válím šunky a všem to může bejt totálně fuk :oD Děti dostanou najíst, jsou v čistém a konec :oD Uklízím každý den trošku něco, vyložně škaredej bordel tu nemám, ale nepopírám že občas si jdu radši číst nebo si lehnout s mladší když jde spát, než tady lítat a vyrábět...

jjustyna
8. říj 2015

Je to tvůj život a tvůj dům a tchýni ani nikoho jiného po tom nic není. V životě bych neměnila denní režim jen proto, aby se víc líbil tchýni. Jsi spokojená se sebou? Se životem? Máš spokojené děti? Tak co chceš víc? Spokojenou tchýni asi stejně mít nebudeš....

lucka662006
8. říj 2015

Denní režim musí vyhovovat Tobě a dětem, ne tchýni🙂 U nás je to podobné, jen s tím rozdílem, že já prostě nějak hodně uklízet přes týden prostě nestihnu, nebo nemám energii a doháním to o víkendech. Tchýně si myslí, že je u nás nepořádek, např. týden nevysátý koberec apod., ale já si radši prohlížím knížky s dětmi nebo jsme venku, než abych seděla doma a luxovala a venku svítilo slunce! Děti jsou zdravé jak řípy, žádné nemoci z toho nepořádku nemají (kupodivu🙂)

jajane
8. říj 2015

@rosano spis bych rekla ze bys mela trochu toho uklizeni ubrat a nechat si trochu volna pro sebe,u tc
hyne se da kritika cekat ale tvoje mamka by mela stat za tebou i kdybys tam ten nepora\DEK MELA.

rosano
autor
8. říj 2015

Moc všem děkuji, jsem ráda, že jsem v rámci možností normální. 😀 Až na tu úklidovou úchylku. Asi už je obě fakt někam pošlu, obě by si to zasloužily už i za to jak se obě vehementně derou o vnoučata a všelijak jinak "pomáhají".

shine2015
8. říj 2015

@rosano doporucuji co nejdriv dat slusne najevo ze jsou u tebe doma a pokud se neumi chovat slusne tak muzou odejit ...budes mit dva tri vystupy a klid....pak jen udrzovat hranice....a muzi bych rekla ze ocekavam podporu. Nic jineho. Porodila jsi mu deti vstavas driv nez on uklizis varis a staras se o deti....on chodi do prace. Pokud chce mit vyhrady ber si tyden volno at si vezme on dovolenou a nechej ho s deckama samotneho...i se psama....ono mu to dojde....
Ja takhle poslala sveho muze s holkama na velky nakup...curat uz po ceste plus 3x v obchode a kdyz pry vesli do obi tak chtely holky curat znova....tak sly a uz se do obi nevratili....jeli domu. Muj manzel totiz zvazoval ze odjede na dva tydny pracovne pryc ja tehotna pred porodem...tak jsem mu rekla,kdyz rekl ze bych mela jet s nimi nakoupit jak on to udela s curanim atd tak jsem mu rekla,ze me se taky nikdo nepta jak to budu zvladat kdyz se rozhodne odjet...a to je schopen se fakt postarat,uvarit,uspat,obleknout,vykoupat prpste vsechno....ale nekdy proste tem chlapum to nedojde.... 😉

verkaunka
8. říj 2015

Ahoj, souhlasím s holkama... přijde mi, že nemáš moc času na sebe, pořád běháš kolem dětí a pejsků... což je super, jsi dle toho, co píšeš, spořádaná maminka, která uklízí, vaří, stará se dobře o děti, a domácnost... mají jídlo, hraješ si s nimi.... ale taky aby měly spokojenou maminku.... vykašli se na to, co říkají, nežijí tvůj život, a ty musíš být spokojená... když se budeš trápit tím,co říkají, a budeš se ještě víc přepínat, pak začneš být uštvaná a psychicky unavená matka..... dle mě to děláš dobře, najdi si čas na sebe, i kdyby jen půl hodku, hodinku.... a netrap se.... 🙂 ten čas s dětmi ti nikdo nevrátí, a pak si řekneš... dělala jsem co chtěly jiný....měj dobrou náladu, a doufám, že tě podpoří manžel 🙂

hany_bany
8. říj 2015

týjo... no u nás se 4-měsíčním miminkem, bez psů: manžel vstane 5:15 a jde do práce (nevím, proč bych ho měla vypravovat), já spím, jak mi malá dovolí - cca do 7-8 h, pak si s ní ještě hraju v posteli, udělám si snídani, pak si tak nějak hraju s malou, přebaluju, kojím... u toho tak nějak poklízím, když malá náhodou usne, tak si udělám oběd a dodělávám, co jsem nestihla, případně si dělám věci do školy. Manžel se vrací ve 4, tak většinou jdeme ven... pak koupání, uspávání, s manželem povečeříme a povídáme si... okolo desáté jdeme spát.
@rosano řekla bych že se dvěma dětma a psy budeš mít víc naklizeno, než já... A to dětem nemusím vařit. Vyprdni se na tchyni 😉

kituska20
8. říj 2015

Manžel se neumí vypravit do práce sám a při té příležitosti dojít s hafanama?

bartovka83
8. říj 2015

U nas to vypada podobne, krom tech psu, ale zase mezi tim stihnu s detmi zajet na pohotovost nechat sesit bradu, celo a tak podobne. At si tchyne trhne...je to vase domacnost a deti, myslim, ze toho delate dost a i kdyby ne, tak podle me jediny, kdo se k tomu muze vyjadrit je manzel. A pokud ten je spokojeny, tak bych tchyni poslala k sipku.

mpbk
8. říj 2015

Tak z tohodle režimu bych zešilela..Co by jsi měla ještě dělat? A co dělá třeba manžel? Promiň, ale vypravit a třeba vyvenčit psy by určitě zvládnul...

naomi6
8. říj 2015

@rosano Týjo, tak tohle obdivuji, vstávat tak brzo o jít se psem ven, to tak to bych fakt už nedala. Mně stačí dvě děti a mám dost. Tchýně ať se jde vycpat. Jsi šikovná a nic víc už se ti tam ani nevejde. Držím palce 😉

whiskey007
8. říj 2015

tak já to mám úplně stejně, akorát se psema vstávám až v půl 6 a dítě poslední dobou spí až do 7 🙂. Jo a mám teda jen jedno dítě 🙂

patrusa
8. říj 2015

Tak ja toho delam tak pulku, by me zajimalo, co si tchyne predstavuje.

cell
8. říj 2015

😕 😕 😕 to je jako málo??? Já vstávat ve 4,30, tak už jsem po obědě mrtvá a do večera se mnou nic není. Jinka mi tam úplně chybí Tvůj osobní čas. Na ten zjevně nemáš nárok ☹

poupe
10. říj 2015

@rosano máš už školkvý děti, tak asi má pocit že máš jít do práce 😕 😉

anansie40
11. říj 2015

Ten popis tvého denního vytížení jsem ani nedočetla, takže bez ohledu na to, co děláš či neděláš či kolik toho zvládneš, je to snad tvoje věc a nikdo ti do toho nemá co kecat. Zapracuj na svém sebevědomí a nenech se ovlivňovat rodinnými "deptači", je to tvoje parketa. Jediná rada, poslat je do pr... nebo jsi snad jejich námezdní síla, že se necháš takto hodnotit? Nebo se chceš strhat, aby byly ty dvě hodnotitelky spokojené? 😠