Výhody a nevýhody věk. rozdílu sourozenců pod 2 roky

ivusakos
24. srp 2008

Ahoj maminky, chtěla bych znát vaše pro a proti na zadané téma🙂 Plánujeme další mimčo, chceme to mít rychle za sebou. Vím, že první rok bude asi psycho, ale ráda si přečtu vaše zkušenosti. Díky

karot
25. srp 2008

Já v tom výhody nevidím.Za prvé 2.těhotenství započaté do půl roka/možná do roka se bere za rozikové,protože se tělo nestihlo vrátit do původního stavu. 🤐
Za druhé,...............pokud nejsou v okolí funkční babičky a manžel ochotný pomáhat(koupání,krmení,přebalování,kočárkování),je to sebevražda,pokud si to tak maminka naplánuje. 😅
Nedokážu si představit,že bych měla na krku 2 děti,domácnost...............ani bych se nemohla utrhnout k holiči,nebo si dojít k doktorovi. 😖
Mám v plánu 2 děti a přiznám se,že budu ráda,když to zvádnu s rozdílem 3.let. 😝

vojtisek2007
25. srp 2008

karot
- nic proti - babičku nemáme ani jednu 😒 a jde to - a to že manžel pomáhá je snad samozřejmost - přece to dítě nemáš sama, ne ??? aspoň u nás to tak funguje.... a o domácnost se taky dělíme - bydlíme spolu, takže nevidím jedinej důvod, proč bych měla všechno dělat sama - on tu přece bydlí taky, takže "bordel", špinavý nádobí a košile a ponožky - jsou přece taky jeho a našich dětí.....takže nevidím jedinej důvod,proč by nemohl vysát, umýt nádobí, uvařit večeři nebo vyprat prádlo....
a k holiči nebo za po svých koníčkách, nebo jen tak s holkama na pokdec, jdu kdy potřebuju a kdy chci - úplně v klidu je s nima doma, nebo jede s náma (musím za kadeřnicí do města) a courá s dětma po parku v kočárku, nebo tak....všechno je to jenom o domluvě,toleranci a ochotě vyjít se vstříč....

ivusakos
autor
25. srp 2008

vojtisek 🙂 🙂 , jasně!!!!

hanelka
25. srp 2008

jasně, že to jde, zvládnout se dá všecko 😉 ale, to, že manžel pomáhá BY MÉLA BÝT samozřejmost, ne že to tak všude je...bohužel 🤐 🤐 🤐
vojti - moc ti ho přeju a dost závidím 🙂 😉 takového mužského bych potřebovala, a to bych se nebála jít hned do druhého mimča 😵

kristi
25. srp 2008

vojtisek, tak mas proste super skvelyho muze. Muj je holt od 8-19 v praci, a ja po nem tyhlety bezny veci nemuzu chtit....

mi malou pohlida,kdyz potrebuju,ale to to musim vedet dost dopredu, aby si udelal mistecko, nebo mohl jit driv domu z prace

makelka
25. srp 2008

i já se hlásím do klubu, mít děti po delší době 😅 I mě okolí upozorňuje, že je to na nic. Ale my s manželem plánujeme děti 3 ty dvě bychom pak rádi po sobě 😉 takže si chci prcka užít a až bude čas, pořídit si druhý dítko 🙂 Navíc řešíme momentálně domeček, budeme snad v příštím roce stavět, takže mimi nepřichází v úvahu už z tohoto důvodu. A jak říká kristi, já si nepořídila dítě, aby si posléze hrálo s mladším sourozencem, dítě jsem chtěla já a ne jeho souroznec 😉

dzej
25. srp 2008

ahojky, zajímavý téma. Já jsem po porodu říkala, že dalších 6let nechci o dalším mimču ani slyšet 😀 ale teď začínám přemýšlet jinak. Určitě bych chtěla ješte jedno mimčo, a kvůli věku co nejdřív, abych pak na to nebyla stará. Ale dřív než budou malé 3 roky určitě ne. Už jen kvůli tomu, že mimčo pořád tahám v autosedačce nebo kočárku a nedovedu si představit že to dělám s pupkem. A taky si to člověk pořádně neužije..

vojtisek2007
25. srp 2008

hanelka, kristi - pro to jsem si ho taky vzala, ne ??? 😀 a takový je asi proto, že jsou s bratrem od sebe o rok přesně - a jejich mamina byla na všechno sama - sice byla vdaná,ale jejich tatínek tak akorát do práce, do hospody, domů na gauč - tot vše - takže bytostně nesnáší, když tohle chlap dělá a švagr vlastně taky je "samostatná jenotka" (a mimiochodem - pořád je svobodnej,hahaha 😀 )
a jinak do práce chodí na 7. ráno a vrací se tak kolem 17-18 hodiny (pracuje manuálně - žádná kancelářská krysa) - ale dělá sám na sebe, takže když si potřebuje udělat volno,tak ho má....- akdyž mu to někdy nevyjde - má zákázku někde daleko nebo tak něco (hodně taky jezdí do rakouska - což je časově dost náročný) a vrací se třeba kolem 20-21 - tak i tak se to dá - jenom tomu přizpůsobím program - nejdu odpo třeba na procházku na 3 hodiny,ale jenom na hoďku, abych pak doma všechno zvládla postupně sama...

barunka81
25. srp 2008

Tak my plánujem druhý až tak za nejmín 4 roky,
Take mi přijde že dřív je to zápřah. Chci si deti užít a ne bejt strhaná. Známá říka že si to chce odbýt naráz, to nechápu. Jaký odbýt....
Jsme se ségrou o 6 let a vztah máme super.

krista
25. srp 2008

Ahojky 🙂
Ráda jsem si tady přečetla všechny názory 🙂 Já už psala v několika tématech že patřím do táboru mít děti rychle po sobě 🙂 Určitě to neberu jako záruku toho, že si budou skvěle rozumnět, i když v to samozřejmě doufám 🙂 Manžel je hodně v práci, prakticky od 6ti od rána do takových 19h ne-li dýl a víkendy taky nemá vždycky volné, ale snaží se co to dá 😉 Babičky také pracují ... co se nám narodila malá tak mi ji hlídaly jednou a dá se to 🙂 Vím, že to určitě nebude procházka růžovou zahradou, ale přejeme si to tak a každý by si to měl udělat jak je mu to nebližší 🙂 Manžel už se druhýho mimča nemůže dočkat! 😵
A jak už tady bylo zmíněno a psala jsem to i jinam, já už právě nevim zda by se mi chtělo vracet z práce zpátky na MD, přestože jedináčka nechci tak bych si to možná rozmyslela a zůstala bych u "komfortu" jednoho dítěte a pak by mě to možná někdy i mrzelo 🙂 Navíc člověk nikdy neví kdy se mu to otěhotnění povede 😉 Třeba nakonec budeme mít děti taky dýl po sobě než plánujeme, i když tomu necháváme volný průběh 🙂

kacka.va
25. srp 2008

taky si to nechceme odbýt najednou a mít mezi dětma cca 4 roky.

amina
25. srp 2008

Jasně, je to o povaze, trpělivosti, chuti.
Já bych dvě děti po sobě mít nechtěla. Ségra měla dva kluky během dvou let a je to nářez dosud (teď jim jsou 3 a 5). Prakticky 4 roky nespala, nikam se nedostala, peněz moc nebylo a jít po pěti letech do práce na sebevědomí nepřidá. Navíc kluci jsou mezi sebou obecně dost soutěživí, takže hádky, bitky, přetahování, překřikování na denním pořádku.
Asi jsem i sobecká, ale já chci mít zase chvilku čas na muže, na společné koníčky, na popovídání, na vyrážení jen tak spolu bez dětí.
A ráda si vyběhnu vydělat nějakou tu korunku a změnit a dovybavit si slovník 😉
Nejsem nejmladší, ale i tak si s tím hlavu nelámu, buď druhé jednou bude, nebo ne.

kacka.va
25. srp 2008

jo, naši známí mají mezi dětma asi rok a půl a mě přijde, že přece jen pak není čas věnovat se pořádně každému z nich.

majaaita
25. srp 2008

Ideální prostě je, když je rodina spokojená s věkovým rozdílem, který se jim povede. U nás to je neplánovaně, ale druhý dítě je chtěný, byl to šok, ale prostě to mělo přijít do našeho života 🙂 Je fakt, že manžel je skvělý táta. Babičky jsou daleko, ale většina akcí se dá zvládnout i s dětmi, my bereme Jirku všude, tak Jeníka jenom přibalíme do šátku 🙂
Záhul to bude, ale to je záhul vždycky, jen se třeba řeší jiný věci - docházka staršího do školy, vodění mladšího na jiný kroužky apod. Všechno má svý pro a proti.
Takže, když to rodině vyjde, jak si plánuje - anebo si prostě najde víc výhod, je to super.

Sama jsem z dvojčat, se ségrou si rozumíme až v dospělosti. Rozhodně neočekávám, že si budou děti automaticky rozumět, ale to nemůžu očekávat nikdy.

ivusakos
autor
25. srp 2008

Jasně, že slovo ODBÝT je v souvislosti s dětmi hnusné. Ale ne všechny děti jsou hodné, krásně spinkají v noci apod. Potom, nespat dva roky, pak tři spát a pak zase dva nespat - to už mi přijde lepší nespat 4 roky a pak už celý život ano, ikdyž je to představa jak ze sci-fi filmu🙂))) A co se týká užívání si s manželem sami v mezičase a pak zase s dalšim mimčem ne, taky se mi zdá schůdnější si teď pořádně odtrhnout od huby a pak už mít pro jednou čas i na sebe a cestování a život ve dvou (pokud babičky pohlídají dvě odrostlejší děti). Co mamina to názor!

majaaita
25. srp 2008

Ivusakos, s tím nevyspáním je to dobrý 🙂 Já teda taky nespím a je fakt, že to budu mít odbytý 🙂 I když mě pořád naivně hřeje myšlenka, že třeba druhej kluk bude spací 🙂

ivusakos
autor
25. srp 2008

majaaita, a kojíš? Jak ti prcek papá? Kolikrát v noci vstáváš? Díky

majaaita
25. srp 2008

Ivusakos, už nekojím. Otěhotněla jsem v sedmi měsících Jirky a to už jsem nekojila, nevyšlo nám to :( Stále se nám ale budí, teď už jen třikrát za noc, což se dá. Má hodně lehký spaní, ono stačí jen ho pohladit, ukonejšit, podat vodu nebo tak a spí dál.
Nejhorší byly první čtyři měsíce po otěhotnění, v kuse jsem zvracela a Jirka akorát začal lézt. Nedávno se rozchodil, výrazně líp spí (předtím bylo buzení osmkrát i víckrát normální), zuby teď taky nerostou ... zato já už jsem jak vorvaň 🙂

ivusakos
autor
25. srp 2008

No, náš malej, je mu skoro 8 měsíců, se budí tak 6x za noc a jinak než kojením ho neuspím 😝 Kdybych yla těhule a on se takhle budil, chudák mimčo v bříšku. A taky nechce nic než prso, a to jsem plánovala kojit jen rok, ale takhle to asi nevyjde. Nechci ho emočně vyřídit tím, že ho odstřihnu ze dne na den od prsa, to by se mi asi zhroutil a v dospělosti potřeboval psychiatra🙂 Někdo mi říkal, že kojení se v případě dalšího těhotenství nedoporučuje, že zatěžuje organismus. A než začne lépe spát, tak se mi do toho taky jít nechce.

majaaita
25. srp 2008

Ivus, mám kamarádku, která teda staršího ukojila i v těhotenství, ale sama bych na to sílu neměla, ty první měsíce jsou u mě hrozný. Líp spát - no, ono záleží, jestli se nebude budit do tří let 🙂 Ne že bych strašila, ale jsou takový děti 🙂 někdo má prostě menší potřebu spánku. Jirka spí přes den hodinku a v noci deset hodin s buzením a je čilej úplně normálně. No, po kom je, to nevíme 🙂))

Když otěhotníš, prostě to budete muset vyřešit, ne ze dne na den, ale prsotě ho odnaučit nočnímu kojení. Jednou to stejně přijít musí 🙂

Já beru mateřství jako výzvu 🙂

majaaita
25. srp 2008

Jinak spaní se u nás zlepšilo, když začal spát jenom jednou denně, což bylo v jedenácti měsících.

ivusakos
autor
25. srp 2008

No uvidíme, noční kojení odnaučit - to je moje noční múra ☹ ☹ ☹ Já bych to brala taky jako výzvu - jakože "já to zvládnu" a "nebudu si stěžovat"🙂))
V noci deset hodin, jo? To zní jako pohádka z ráje🙂

ivusakos
autor
25. srp 2008

My spíme dvakrát - celkem dvě nebo dvě a půl hodinky. Že by se blýskalo na lepší časy🙂?

majaaita
25. srp 2008

Ivusakos, určitě se blýská 🙂

Deset hodin - usíná kolem půl deváté, vstává v půl sedmé. Když se třikrát vzbudí, docela si i vyspím 🙂 Proti kojení po hodině ze začátku je to veget 🙂)

ivusakos
autor
25. srp 2008

KOjení po hodině je má nejlepší kamarádka 😀

majaaita
25. srp 2008

Ivus, mě se asi brzy vrátí z cest, kamarádka jedna 🙂)))))))))

janulle22
25. srp 2008

ahoj ja jsem s brachou o necelych 13 let a do ted nesnasime oba mame rodinu ale ani to nas nespojilo.ja by jsem chtela deti hned po sobe nejlepe 2,5-3roky idealni..jen uvidime jak se nam zadari... 😉

ivusakos
autor
25. srp 2008

No, 13 let, to je už hodně! Já bych chtěla pod dva roky, ale uvidíme, na Danýska jsme čekali půl roku, takže, kdyby to bylo teď podobné, tak bude rozdíl dva a čtvrt.

luckahr
25. srp 2008

tak já se hlásím do klubu většího věkovýho rozdílu, jak je vidět i v profilu 🙂 naprosto super! Ale zároveň souhlas s majaaita, že důležitá je spokojenost rodiny s jakýmkoliv věkovým rozdílem, atd...... 🙂

ivusakos
autor
25. srp 2008

Luckahr: Takhle jsme to přesně měly se ségrou (já jsem ta starší). Bohužel, musím říct, že já z jejího dětství neměla nic, co bych si pamatovala. Aby se mohli naši věnovat jí, mne odkládali k babičkám a na tisíce kroužků, které jsem neměla ráda. Jen abych se doma nepletla☹ Když se snažím si vzpomenout, co jsme dělali všichni společně, nemám v hlavě jedinou vzpomínku. Smutné. Neříkám, že to takhle děláte i vy, to ne, jen jsem si chtěla postesknout. Tenkrát mi to tak nepřišlo, že mne jakoby odkládají, ale dnes vím, že to tak bylo a přiznává to i mamka. Na dovči jsem jezdila sama s tátou a ona byla s malou ségrou doma. Blbý☹