Vyšetření za plentou

magdalenax
14. zář 2016

Ahoj všem ženám zde. Chtěla bych se zeptat, zda znáte nějakou gynekologickou ordinaci, při které jste byly za plentou a sestra nebyla přítomna přímo při vyšetření. Slyšela jsem, že sestra nemá být u žádného vyšetření přítomna vůbec, nejen u gynekologického. Člověk si připadá jako ve výkladní skříni.....

mysonek
14. zář 2016

U mojí doktorky je sestra v jiné místnosti, takže vyšetření přítomna není. A myslím, že takových ordinací bude spousta.

magdalenax
autor
14. zář 2016

@mysonek Tak s tím jsem se nesetkala, naopak, jsou tam dvě, jedna píše a druhá ji podává to, co potřebuje, šílenost

pradlenka
14. zář 2016

U moji má sestra taky svou místnost a během vyšetření se mi ani nestalo že by vešla do ordinace. U bývalé MUDr sice sestra nebyla v ordinaci ale každou chvíli tam lezla a cumela vám div ne až do krku... bylo to hodně nepříjemný! Mezitím jsem měla ještě jednu dr a tam sestra přišla do ordinace jen když ji dr zavolala, když potřebovala s něčím asistovat 😀

magdalenax
autor
14. zář 2016

Holky, ale to je prostě tak něco šíleného, že to svět neviděl. Na internetu je probírají, - tyhle doktorky a doktory, ale k ničemu to nevede a jak jsem se přesvědčila já, tak ani v nemocnicích

pradlenka
14. zář 2016

U jedné moji bývalé dr seděla sestra par metrů od čekárny a první co na mě vždy vybalila bylo co mám za problém.... bylo to v době kdy jsem valcila s mykozama které nebyli schopni mi vyléčit.... a vyprávět sestře o mým problemu když to slyší celá čekárna, chuťovka! Teď si mě sestra zavolá k sobě kde se zavřeme, udělá potřebné úkony, vrátí mě do čekárny a pak mě zavolá rovnou k dr. Nikdo nic nevidí a neslyší, pokud se se sestrou zrovna něčemu hlasitěji nesmejeme 😀 u staré dr jsem šla do ordinace taky přes sesternu kde jsme se zavřely a nikdo z čekárny nic neslyšel

Neumím si se svou stydlivosti představit co popisujes! Dr a dvě sestry jak mi cuci až bůhvíkam.... šla bych se zaregistrovat jinam

magdalenax
autor
14. zář 2016

@pradlenka Jo, tak to je ještě kulový proti tomu, co jsem napsala, proti tomu, co mi vadí. Manželovo sestra šla do nemocnice na zákrok. Bylo jí řečeno, od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit, dole oholená. OK. Dostavila se a dostala dotaz - od půlnoci nejedla, nepila, nekouřila ---dole oholená? Ano. Převzala ji sestra, která ji vedla na pokoj před výkonem. - To samé, nejedla, nepila, nekouřila od půlnoci, dole oholená? Ano. ...., ale už byla totálně nasr..á. Přišly na oddělení, přišla sestra, sedělo tam těch žen asi šest. Vyšly dvě sestry a jedna povídá druhé - paní nováková přijata z důvodu...., a td. Nejedla, nekouřila, nepila od půlnoci?,- dole oholená? Takhle to šlo od pacientky k pacientce..... a diagnoza na celou chodbu

pradlenka
14. zář 2016

Já myslím že na to by si člověk mohl stěžovat. Jako kde je nějaké soukromí, intimita, lékařské tajemství? Jo, lékařské tajemství vlastně je....rozkrikle po celé chodbě! To je masakr!

Trochu mimo téma ale ne úplně.... nedávno jsem byla u dr s výsledky spermiogramu a zapovidaly jsme se o tom jak to snášel atd. Tak říkám dr že sice byl zamčený v nějaké místnosti ale po chodbě kolem porad někdo coural a jemu to hrozně vadilo....a ona na to,ze někde to ještě probíhá tak, že "tady máte kelímek a jděte si na WC" ! No to je teda fakt důstojný! Jdi si ho vyhodit na záchod a pak nám to dones.... už tak mi to vyšetření přijde ponižující a kdyby to mělo probíhat někde na záchodě, tak se Otočím na podpatku a jedeme domu

magdalenax
autor
14. zář 2016

@pradlenka O jakém lékařském tajemství se tu bavíme, když před pěti lety odešla informace ze špitálu, že ta či ona byla na tom či tom a dozvěděla se to naprosto cizí ženská

magdalenax
autor
14. zář 2016

@pradlenka A nebo, jdeš si pro papíry na předoperační vyšetření, dva metry od Tebe sedí jiná pacientka a sestra s Tebou probírá předchozí diagnozy, adresu, jméno a telefon toho, koho smí informovat...... . Ale na tohle tedy stížnost byla

ivular
15. zář 2016

U mé lékařky je to tak, jak píše @mysonek. Sestra je v jiné místnosti a po dobu vyšetření dr. zavře od této místnosti dveře, aby bylo jasné, že teď tam chodit nemá. Když jen sedím na židli a řeším s dr. něco u stolu, jsou ty dveře otevřené a sestra tam normálně chodí.

ivular
15. zář 2016

Jen ještě dodám, že v tomto smyslu byl zdaleka nejhorší pobyt v porodnici. Tam se z naprostou samozřejmostí stávají veškeré partie ženského těla věcí veřejnou 😝
I z tohoto důvodu naprosto rozumím maminkám, které se rozhodnou rodit doma..

lv
15. zář 2016

@ivular zajímavá diskuze, jen podotknu k poslednímu, maminky co rodily - některé den, jiné víc - je podle mě snažší, že nakouknou na pokoji, než dojít na vyšetřovnu, protože by byla fronta žen celého oddělení, trvalo by to hodiny, než by na každou došla řada, kam s miminky, co potřebují za chcvíli kojit, tam mi to přijde přirozené, všechny mají stejnou start.pozici - porod, ne mykozy, záněty atd..

magdalenax
autor
15. zář 2016

@lv I poporodním zde řeč nebyla

lv
15. zář 2016

@magdalenax poslední příspěvek ivular je i o něm a na ten jsem reagovala.

magdalenax
autor
15. zář 2016

@lv Nebyla, bohužel, byl zmíněno o tom, že se některé rozhdnou rodit doma, to ano. S Tvm příspěvkem však diskuze nemá nic společného, proto své přísvěvky vymaž, děkuji

helcenka
15. zář 2016

@magdalenax - u mýho doktora je to tak, že je čekárna, místnost sestry a místnost doktora. Při vyšetření sestra nikdy není. 😉

lv
15. zář 2016

pokud to jde, z pozice zakladatelky, tak je smaž. Mě to z mobilu nejde.

lv
15. zář 2016

mám dojem, že i když jsem z tvého pohledu od přesně daného dotazu zbloudila (z mého ne), odbočování považuji za běžné, je to diskuze..

lajla
15. zář 2016

Záleží jak které vyšetření, pokud klasická tehu prohlídka tak pouze dr, pokud stery nebo menší zákrok, je přítomna i sestra- k ruce

magdalenax
autor
15. zář 2016

@lajla To jsem si také myslela, ale bohužel, to prý neexistuje!!! Sestra u vyšetření nemá co dělat

magdalenax
autor
15. zář 2016

@lv I kdybych to mohla mazat, tak to dělat nebudu, čím více názorů, tím lépe. Ju?

lajla
16. zář 2016

@magdalenax hm...to je možné, ale u nás to tak je...a upřímně mi to nevadí, známe se...ale já mám pusu, takže když se mi něco nelíbí tak to povím... ústa má 100% lidí, a pokud ji umí používat, tak když se někomu něco nelíbí...tak si má říct...ne potom ztěžovat u sousedů, kamarádek, na Mk a podobně😉 tím samozřejmě nehazu všechny do jednoho pytle

ivular
16. zář 2016

@lajla Víš, říkat doktorovi jak má vypadat průběh vyšetření, to je jako zahrávat si s ohněm. Na jednu stranu máš pravdu, ale na druhou má většina lékařů nebetyčné ego a na žádné "vyjednávání" s pacientem opravdu zvědavá není. Často si pak otevřou svá ústa vůči němu 😠
..tím se opět vracím k tomu pochopení pro domácí porody..

hanulkasa
16. zář 2016

U mého gyndr sestra přítomna vyšetření není, pokud ji lékař z nějakého důvodu neprivola. I tak přijde max k hlavě. V nemocnici jsem na gynde ležela 3x a ani jednou nebyla u vyšetření sestra. Asi je to jak kde. V dnešní době si myslím není problém se ozvat, případně změnit lékaře.

lajla
16. zář 2016

@ivular to by zkusil jednou...moje zk mluví ale jinak, bohužel jsme si po nemocnicích a u dr užili své...a na hlavu si opravdu... nenecham, ale je to každého věc, druhá věc je taky jak to dotyčná doktorovi podá...není to "pánbůh"

hanulkasa
16. zář 2016

@laila přesně. Myslím že není problém, lékaře požádat, aby sestra u vyšetření nebyla, že je mi to nepříjemné. Pokud by na mě byl doktor nějak protivny, nechodila bych k němu. Myslím že by pacient měl mít ke svému lékaři důvěru a ne se předem trepat, co bude.

ivular
16. zář 2016

@lajla Jenže skutečně DOBRÝCH lékařů (v jakékoliv odbornosti) je jako šafránu. Mám pocit, že drtivá většina se ke své práci dostala těžkým omylem a člověk může být rád, když mu lékař svým zákrokem, předepsanými léky, apod. neublíží - když už nepomůže..
Chci tím říct, že takový dobrý lékař už skoro Bohem je (minimálně svojí vzácností) a si pak člověk dvakrát rozmyslí, jestli bude riskovat, že si jej postaví proti sobě..

Ale to už od úvodního tématu odbíhám opravdu daleko.

lajla
16. zář 2016

@ivular ano Souhlasím... musíte hledat, ale kdo hledá...najde,zdravi je pouze jedno

magdalenax
autor
16. zář 2016

Holky, já jsem vám zapomněla napsat, že jsem za svůj dosavadní život nebyla v jediné gyn. ordinaci, kde by ta plenta vůbec nějaká byla